1. خانه
  2. مقالات
  3. بعد از کراتینه مو از چه شامپویی استفاده کنیم؟

بعد از کراتینه مو از چه شامپویی استفاده کنیم؟

بعد از کراتینه مو از چه شامپویی استفاده کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بعد از کراتینه مو از چه شامپویی استفاده کنیم؟
شامپوی بعد از کراتینه مو
folder_openمقالات

اگر موهای کراتینه شده دارید حتما از شامپوی مخصوص استفاده کنید. ساعت وقت صرف کرده اید و کلی هم هزینه پرداخته اید تا موها صاف و ابریشمی بشود. اما این تازه شروع ماجرا است برای اینکه زیبایی موهای کراتین شده، مدت زیادی باقی بماند باید از موها مراقبت کنید. ساده ترین راه برای افزایش ماندگاری کراتینه مو این است که از بهترین شامپو بعد از کراتینه مو استفاده کنید.

با یک جستجوی ساده آنلاین می توانید صد ها نوع شامپو با برندهای مختلف را پیدا کنید. ترکیبات به کار رفته در هر کدام از این شامپوهای رنگارنگ، با هم فرق دارد. آیا به نظرتان هر شامپویی را می توانید بعد از کراتینه کردن موها استفاده کنید؟ البته که خیر

اگر شامپوی مناسب موی کراتین شده را تهیه نکنید همه زحمات تان هدر می رود. موهای کراتین شده نیاز به شامپویی متفاوت دارند. اگر تا به حال یک شامپوی خاص را استفاده می کردید احتما بعد از کراتینه مو باید آن را عوض کنید. در واقع شامپوهایی که در دراگ استورها می بینید برای موهای خشک، چرب و معمولی هستند. کراتینه مو ارتباطی با این موارد ندارد.

شامپو بعد از کراتینه مو

بهترین شامپو برای بعد از کراتینه  کردن موها کدام است؟

وقتی موها دچار آسیب می شود حالت خشک و شکننده و وز دارد. عوامل زیادی روی دمیج شدن مو اثر می گذارد از جمله اینکه شامپو برای موها مناسب نباشد. در واقع همه افراد باید بر طبق جنس و نوع موهایشان از یک نوع شامپوی خاص استفاده کنند. هم اکنون انواع شامپو برای طیف مختلف مو تولید شده است. با توجه به نیاز مو می توانید یک شامپوی خوب و مناسب را تهیه کنید.

فرض کنید موهای شما خیلی خشک است. این موها نیاز به رطوبت رسانی دارند. طبیعی است که شامپو برای موی چرب و خشک با هم متفاوت باشد. افرادی که موی چرب تری دارند نباید با شامپوی مخصوص موی خشک، موهای خود را بشویند. با این نوع شامپوها، چربی و آلودگی های پوست سر بر طرف نمی شود.

وقتی موها را کراتین می کنید در واقع یک لایه روی تارهای مو را می پوشاند که دارای بافت کراتین است. در حالت طبیعی کراتین ( نوعی پروتئین) در موها به حد نرمال است و می تواند ظاهر مو را خوش حالت نگه دارد. وقتی مو دارای شکستگی است و خشک و زبر و خشن می شود نیاز به درمان های کمکی برای احیا کراتین مو دارد.

شستشوی موی کراتین شده

بدترین شامپو بعد از کراتینه مو کدام است؟

شاید جواب این سوال ساده تر باشد. به طور کلی شستشوی زیاد موهای کراتین شده، کار درستی نیست. مواد کراتین می تواند آسیب های ساقه مو را تا حد زیادی ترمیم کند اما دوام کراتینه مو همیشگی نیست. با شستن موها مقداری از کراتین نیز به همراه آلودگی ها جدا می شود. البته تصور نکنید که بعد از 2 یا 3 بار شستشوی موهای کراتین شده، دوباره مو به حالت قبل بر می گردد. خیر چنین چیزی نیست اما صد در صد دوام کراتینه کم می شود.

بدون تردید شامپوهایی که حاوی سولفات هستند را نباید استفاده کنید. این محصولات حتی برای موهای کراتین نشده هم، مناسب نیستند چه برسد به اینکه موها را کراتین هم کرده باشید. ترکیبات سولفات به شدت روی سلامت مو تاثیر می گذارد. این مواد برای افزایش کف به شوینده ها اضافه می شوند. حتی در مایع ظرفشویی و لباسشویی نیز از سولفات استفاده می شود.

ترکیبات سولفات بسیار قوی هستند و آلودگی ها را پاک می کنند. حالا این شامپوها چه بلایی سر موهای شما می آورد بماند. اگر کراتینه مو دارید دور چنین محصولاتی را خط بکشید چون ماندگاری کراتینه را تا نصف کاهش می دهد.

شامپوهای پاک کننده عمقی مو را نیز نباید بر روی موهای کراتین شده استفاده کنید.

مراقبت از موی کراتین شده

شامپوی مناسب موهای کراتین شده، چه ویژگی هایی دارد؟

نکته اصلی استفاده از شامپوی مخصوص کراتینه مو در این است که این محصولات می توانند نیازهای مو را برطرف کنند. در نتیجه مواد کراتینه مدت زمان بیشتری روی موها باقی می ماند. در واقع روزهای بیشتری می توانید از صافی و نرمی و شادابی موهای خود لذت ببرید. نیاز مو چیست؟

به طور معمول در ساقه مو حدود 89 درصد کراتین وجود دارد. رطوبت تنها 8 درصد و سایر مواد معدنی در حدود 3 درصد از بافت مو را تشکیل می دهند. با نگاهی به این اعداد و ارقام مشخص می شود که موها بیش از هر ماده دیگری به کراتین، نیاز دارند. کراتین یک نوع پروتئین طبیعی است که در ساختار مو وجود دارد. بنابراین یکی از بهترین انتخاب ها استفاده از شامپوی حاوی کراتین است.

شامپو کراتینه موها را نرم نگه می دارد و در صافی مو نیز تاثیر زیادی دارد. بهترین شامپو بعد از کراتینه همان محصولی است که به بافت مو آسیب نمی رساند و کراتین مورد نیاز مو را نیز تامین می کند. به این ترتیب هر نوع شامپوی مغذی می تواند بعد از کراتینه کردن مو استفاده شود. اگر نیازهای مو تامین شود کیفیت موهای کراتین شده، مدت زمان بیشتری حفظ می شود.

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو اصل مهم در دوام آن است. به طور متوسط انتظار می رود بین 4 تا 6 ماه بعد از کراتین درمانی، موها صاف و خوش حالت باقی بماند. در صورت مراقبت صحیح حتی می توان این زمان را تا 8-9 ماه نیز افزایش داد.

مزایای کراتینه کردن موها

آیا شامپو بچه برای موهای کراتین شده، مناسب است؟

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که شامپو بچه می تواند انتخاب خوبی برای بعد از کراتینه کردن موها باشد. شامپو بچه برای پوست و مو حساس کودکان تولید شده و حاوی مواد مضر شیمیایی کمتری است. یکی از ترکیباتی که در شامپو بچه کمتر استفاده می شود، ترکیبات سولفات است. حالا می دانید که سولفات دشمن موی کراتینه شده است پس از این لحاظ شاید شامپوهای مخصوص کودکان به موارد مشابه ارجح باشند.

در نظر داشته باشید که سولفات به کلی از شامپو بچه حذف نشده بلکه مقدار آن خیلی کمتر از شامپوهای معمولی است. از طرفی شامپو بچه با توجه به نیازهای موی کودکان تولید می شود ولی نمی تواند کراتین و املاح مورد نیاز موی افراد بزرگسال را تامین کند. در موارد خاص که هیچ شامپوی دیگری در اختیار ندارید می توانید برای شستشوی موهای خود از شامپوی فرزندتان استفاده کنید اما این موضوع نباید یک عادت همیشگی باشد.

موهای کراتین شده به شامپوی مغذی و دارای ترکیبات کراتین نیاز دارند که البته سولفات فری هم باشد. با این تفاسیر شامپو بعد از کراتینه مو محصولی به غیر از شامپو بچه است. فرمولاسیون اختصاصی شامپوهای کراتینه با ترکیبات شامپو بچه، تفاوت دارد. بهتر است ریسک نکنید و به سراغ محصولات مناسب تری بروید.

شامپو برای بعد از کراتینه

میزان استفاده از شامپو بعد از کراتینه مو چقدر است؟

تعداد دفعات شستشوی موهای کراتین شده بیش از سایر موارد اهمیت دارد. کراتین روی ساقه مو را می پوشاند و آسیب های کوتیکول مو را ترمیم می کند. ماندگاری کراتین ارتباط مستقیم با دفعات شستشوی مو  نحوه شستن موها دارد. وقتی موهایتان را کراتین می کنید حتی الامکان دفعات شامپو زدن به موها را کم کنید. استفاده روزانه از شامپو می تواند همه زیبایی موهای کراتین شده را از بین ببرد.

آیا می دانستید قبل از کراتینه کردن مو نیز، باید از شامپوی مخصوص استفاده کنید؟ این شامپو دارای قلیایی بالایی است و برای شستن موها قبل از کراتین، استفاده می شود. شامپو بعد از کراتینه مو نیز برای روزهای آینده است. یک نکته مهم این است که موهای کراتین شده را کمتر بشویید. دیگر اینکه از شامپوهای مغذی و حاوی کراتین استفاده کنید. مهم تر اینکه برچسب محصول را با دقت بخوانید و اگر سولفات فری نیست، آن را خریداری نکنید.

با این همه پیدا کردن بهترین شامپو بعد از کراتینه مو کار ساده ای نیست ولی یک ترفند ساده وجود دارد. با این راهکار دیگر لازم نیست همه موارد را بررسی کنید. از متخصص زیبایی مو و کسی که موها را کراتین کرده، راهنمایی بگیرید.! از آرایشگرتان بخواهید که محصولات مناسب برای مراقبت از موهای کراتین شده را به شما معرفی کند.

اما به عنوان ترفند نهایی، محصولاتی را استفاده کنید که برند هستند. برندهای معروف و شناخته شده، محصولات اختصاصی موهای کراتین شده را تولید می کنند. به جای اینکه همه موارد را خودتان بررسی کنید به این برندها اعتماد کنید. محصولات اصل و برند دارای کیفیت بسیار بالاتری هستند. البته قیمت این نوع شامپوها نیز اندکی بیشتر است اما قطعا ارزش دارد. هزینه زیادی برای کراتینه مو پرداخته اید با خرید یک شامپوی برند و با کیفیت، دوام کراتینه را چند برابر کنید.

شامپو مخصوص کراتینه مو

خدمات کراتینه و احیا مو در سالن تخصصی سعیده درویش زاده

مراقبت از موهای کراتین شده به اندازه خود کراتین، اهمیت دارد. در این مجموعه مشکل دائمی تهیه مواد مراقبت از مو، حل خواهد شد. مجموعه تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده، مشاوره اختصاصی محصولات قبل و بعد از کراتینه مو را ارائه می دهد. برای تهیه این محصولات نیازی نیست دور تا دور شهر را بگردید. همه آنچه برای مراقبت از موهای کراتینه شده نیاز دارید، ما در اختیار داریم.

برای تهیه محصولات مراقبت از مو به فروشگاه سایت مراجعه کنید. امکان سفارش آنلاین محصولات تخصصی مناسب موی کراتین شده، فراهم شده است. در خانه بمانید و هر چه را نیاز دارید سفارش دهید. انتخاب با شما، تهیه محصولات درجه یک و مرغوب از بهترین برندها، با ما!

آیا تا حالا از تخفیف های دوره ای و مناسبتی برای خرید محصولات اختصاصی مو، استفاده کرده اید؟

4/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed