1. خانه
  2. مقالات
  3. ویژگی های شامپوی مناسب برای موهای رنگ شده

ویژگی های شامپوی مناسب برای موهای رنگ شده

ویژگی های شامپوی مناسب برای موهای رنگ شده

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ویژگی های شامپوی مناسب برای موهای رنگ شده
شامپو برای موهای رنگ شده
folder_openمقالات

موهای رنگ شده به مراقبت بیشتری نیاز دارند. ساده ترین کاری که می توانید برای موهایتان انجام دهید اینست که یک شامپوی خوب انتخاب کنید. شستن موهای رنگ شده با شامپوهای معمولی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. خشکی و وز مو یکی از مواردی است که در اثر استفاده از شامپوی نامناسب به وجود می آید. شامپو برای موهای رنگ شده حاوی ترکیباتی است که ساختار مو را سالم و شاداب نگه می دارد. خواه موهای بلوند و دکلره شده داشته باشید خواه از رنگ های تیره تر و بدون دکلره، استفاده کنید حتما باید از شامپوی مخصوص استفاده کنید.

منظور از شامپو برای موهای رنگ شده، این نیست که به دنبال برندهای خاص و محصولات گرانقیمت باشید. بلکه می توانید با پرداخت مبلغ متعادل تری نیز، یک شامپوی مناسب برای موهایتان خریداری کنید. اصلا بحث قیمت یا برند و معروف بودن شامپو نیست و موضوع به کیفیت و محتویات شامپو ارتباط دارد. یک شامپوی خوب می تواند تا حد زیادی از خشک شدن مو و آسیب دیدن به آن، جلوگیری کند.

شستشوی موهای رنگ شده

عملکرد و ماندگاری رنگ مو چگونه است؟

قبل از اینکه به معرفی ویژگی های شامپوی برای موهای رنگ شده بپردازیم لازم است تا در مورد انواع رنگ مو و عملکرد رنگ آن مطالبی ذکر شود. جالب است که فرد رنگ موی مادرزاد خود را بتواند عوض کند ولی باید مراقب پیامدهای آن نیز بود. انواع و اقسام رنگ مو با فرمولاسیون مختلف توسط شرکت های آرایشی-بهداشتی تولید شده است. هر کدام از این محصولات دارای برخی ترکیبات مشترک و ویزه هستند. از نظر ماندگاری رنگ مو برروی سر می توان آنها را به صورت زیر تقسیم بندی کرد:

-رنگ موی موقت

ماندگاری این رنگ مو تا چندین هفته پس از رنگ کردن است. این رنگ ها برای جلادادن به رنگ موهایتان گزینه مناسبی می باشند رنگ موهای موقت، توانایی پوشش دادن بخش خارجی موهای شما را دارند و به عمق مو نفوذ نمی کنند. پس از هربار حمام رفتن این رنگ موها کمرنگ تر می شوند. حتی برخی از رنگ موهای موقت که حالت اسپری یا گچی دارند، با اولین شستشو نیز به کلی از روی موها پاک می شوند.

-رنگ موی نیمه دائمی

تفاوت این رنگ مو ها با رنگ موهای مورد قبل تنها در نفوذ به کوتیکول مو است. این رنگ موها دارای توانایی بیشتری برای نفوذ به کوتیکول می باشند بنابراین مدت زمان ماندگاری رنگ مو روی تارهای موهایتان نیز بیشتر خواهد شد. برای تیره کردن موهای روشن می توان به راحتی از این رنگ موها استفاده کرد. این ترکیبات قدرت روشن کردن موهای تره تر را ندارند. شامپو برای موهای رنگ شده را بر اساس نوع رنگ مو و مدت زمان ماندگاری آن انتخاب کنید.

شامپوی خوب برای موهای رنگ شده

-رنگ موی دائمی

این محصولات ماندگاری طولانی تری دارند و معمولا از روی مو پاک نمی شوند. در واقع با شستن و شامپو زدن موها، هیچ تغییری در تیرگی یا روشنی رنگ مو ایجاد نمی شوند. رنگ موهای دائمی قدرت نفوذ به عمق مو را دارند و پس از عبور از لایه کوتیکول به ملانین نفوذ می کنند.

در ساختار شیمیایی این منوع رنگ موها شاهد ترکیب اکسیده کننده و ماده آمونیاک با موادی رنگی هستیم. به این ترتیب انتظار می رود میزان آسیب به مو پس از استفاده از رنگ موهای دائمی بیشتر باشد. در این مورد لازم است حتما از بهترین شامپو برای موهای رنگ شده استفاده شود تا در حد امکان موها کمتر آسیب ببیند.

اهمیت مراقبت از موی رنگ شده

رنگ موها را می توان به دو دسته گیاهی و شیمیایی تقسیم کرد. در مورد رنگ موهای گیاهی، مشکلات کمتری وجود دارد ولی بهتر است در این مورد نیاز مراقبت های لازم انجام شود. استفاده از رنگ موهای شیمیایی و به خصوص رنگ موی دائمی نیازمند تجربه و دقت بیشتری است.

برخی از خانم ها تمایل دارند تا موهای خود را در خانه، رنگ کنند. این کار چندان هم بد نیست به شرطی که در مورد ترکیب رنگ مو و اکسیدان، اطلاعات کافی داشته باشید. در مورد استفاده از دکلره برای روشن کردن موها، بهتر است دست نگهدارید. این کاری نیست که در خانه انجام دهید و قطعا موها دچار آسیب بیشتری خواهد شد.

هر گونه بی توجهی به موهای رنگ شده به قیمت از دست رفتن زیبایی موهایتان تمام می شود. رنگ موهای شیمیایی به مرور موها را ضعیف و نازک می کنند.

مراقبت از موهای رنگ شده

شامپو برای موهای رنگ شده بدون سولفات

احتمالا موقع خرید شامپو از دراگ استورها عبارت مناسب برای موهای رنگ شده را دیده اید. شرکت های تولید کننده شامپو، محصولات خود را با توجه به جنس و ویزگی های مو طبقه بندی می کنند. برای مثال انواع شامپو برای موهای خشک، چرب و معمولی در بازار موجود است. شامپو حجم دهنده، تقویت کننده، شامپو ضد شوره و … نیز جنبه تخصصی تر دارند و به صورت روتین استفاده نمی شوند.

شامپو برای موهای رنگ شده طوری طراحی شده که رنگ را از روی موها پاک نمی کند. در واقع این محصول ترکیبات و فرمولاسیون اختصاصی را برای موهای رنگ شده در نظر گرفته است. برای مثال سولفات از موادی است که در این نوع شامپوها حذف شده است.

سولفات همان ماده ای است که موجب ایجاد کف در انواع شوینده ها می شود. مایع لباسشویی، ظرفشویی، دستشویی و … همگی دارای ترکیبات سولفاتی هستند. در ترکیبات بسیاری از شامپوها نیز سولفات به اشکال گوناگون دیده می شود. سولفات روی کوتیکول مو تاثیر می گذارد و موجب از بین رفتن رنگ مو نیز می شود.

نرم کتنده و شامپو برای موهای رنگ شده

خشک شدن موها بعد از رنگ کردن اتفاقی عادی است. این مشکل در مورد رنگ موهای دائمی و نیمه موقت بیشتر دیده می شود. تخریب لایه کوتیکول به دلیل مواد شیمیایی قوی در رنگ مو، علت اصلی خشک شدن مو است. برای پیشگیری از این مشکل می توانید از انواع شامپو حاوی مواد نرم کننده استفاده کنید.

ترکیبات شامپوی مخصوص موهای رنگ شده فاقد سولفات است اما همیشه وجود یک ماده نرم کننده در آن ضروری است.

شامپوی مناسب برای رنگ مو

شامپو برای موهای رنگ شده و نازک

پس از چند بار رنگ کردن موها، تارهای مو ضعیف می شوند. موهای نازک به نظر کم حجم تر و کم پشت تر دیده می شوند و اصلا زیبایی خای ندارند. شامپوهای تقویت کننده می توانند تا حدود زیادی این مشکل را برطرف کنند. بهتر است برای افزایش کیفیت موها از ماسک موی خانگی و مواد طبیعی قبل از حمام استفاده کنید. ماسک موی ویتامینه و نرم کننده مانع خشک شدن موها می شود و ریشه مو نیز تقویت می شود. در این صورت ساقه مو نیز وضعیت بهتری دارد و شادابی و ضخامت خود را حفظ می کند.

بهترین شامپو برای موهای رنگ شده و نازک، انواع شامپوی تقویت کننده و حجم دهنده است. معمولا این موضوع روی برچسب قوطی شامپو نوشته می شود و از قبل می توانید در این مورد مطمئن شوید.

شامپو آبرسان برای رطوبت دهی به موهای رنگ شده

شامپوهای بدون سولفات حاوی مواد نرم کننده، تقویت کننده و حجم دهنده برای موهای رنگ شده، مناسب هستند. ماده حیاتی دیگر، ترکیباتی است که حالت آبرسانی به مو را دارد. در واقع این نوع شامپوها از خشک و دهیدراته شدن موهای رنگ شده، جلوگیری می کنند. به این ترتیب پس از خشک شدن، موها وز و نامنظم و غیر قابل کنترل نخواهند شد.

مواد آبرسان از بروز شکستگی در ساقه مو جلوگیری کرده و مانع خشکی مو می شوند. در این صورت موخوره نیز هرگز به سراغ موهایتان نمی آید. علت اصلی ایجاد موخوره در موهای رنگ شده، خشک شدن تارهای مو است.

روش صحیح شستن موی دکلره

کراتینه و احیا موهای آسیب دیده در مرکز تخصصی مو سعیده درویش زاده

گاهی با همه مراقبت های که می کنید نیز موها خشک و پف و وز می شود. این ماجرا بر می گردد به روتین مراقبت از مو و سبک زندگی و ….. اگر به طور مدائم موها را رنگ و دکلره می کنید حتما برای احیا مو اقدام کنید. لازم است تا نیازهای مو برطرف شود در غیر این صورت شاهد خورد شده و خمیری شدن موها خواهید بود. موهایی که کش می آیند و حالت آدامسی و پوک دارند را دریابید.

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده یک مرکز معتبر و شناخته شده است که سال ها در زمینه ارائه خدمات ترمیم و احیا مو فعالیت دارد. اگر تاکنون از خدمات این مجموعه استفاده نکرده اید قطعا موهای خوب و سالمی ندارید. ما یک تیم حرفه ای و متخصص هستیم که با استفاده از مواد و ترکیبات با کیفیت، موها را درمان می کنیم.

ترکیبات استفاده شده برای درمان موهای آسیب دیده، فاقد مواد سمی و غیر استاندارد است. افرادی که قبلا شانس استفاده از خدمات مجموعه را داشته اند رضایت صد در صدی خود را اعلام کرده اند. دلیل رضایت مشتریان سالن احیا مو این است که ابتدا موها بررسی شده و سپس طبق نیاز مو از مواد مناسب استفاده می شود.

اگر موها رنگ شده و یا دکلره شده دارید می توانید از خدمات متناسب با موهایتان استفاده کنید. جالب اینکه مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده خدمات مشاوره رایگان نیز ارائه می دهد. اگر تا حالا از مشاوره های تخصصی و رایگان ما استفاده نکرده اید همین حالا تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed