1. خانه
  2. مقالات
  3. بهترین ماسک موی براق کننده خانگی برای سالم نگهداشتن موها

بهترین ماسک موی براق کننده خانگی برای سالم نگهداشتن موها

بهترین ماسک موی براق کننده خانگی برای سالم نگهداشتن موها

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بهترین ماسک موی براق کننده خانگی برای سالم نگهداشتن موها
ماسک موی براق کننده
folder_openمقالات

آسیب های ناشی از کلر، نمک و رنگ موهای شیمیایی گاه به قدری زیاد است که موها نیاز به درمان تخصصی و احیا دارند. در این موارد چاره ای باقی نمی ماند جز اینکه به یک سالن زیبایی تخصصی مو بروید و موهای خود را به دست متخصص احیا بسپارید. اما در برخی موارد، میزان آسیب وارد شده به موها خیلی شدید نیست در واقع هنوز با ماسک مو می توانید تا حدود زیادی وضعیت موی خود را بهبود دهید. برای مثال با ماسک موی براق کننده می توان کدری و مات بودن موها را درمان کرد.

انواع ماسک موی شیمیایی در بازار موجود است اما توصیه می شود با مواد طبیعی کار کنید تا آسیب های اولیه وارد شده به موها نیز از بین برود. ماسک موی براق کننده طبیعی را می توان خودتان هم تهیه کنید. ماسک مو خانگی بسیار ارزان قیمت تمام می شود ولی بسیاری از مشکلات پوست سر و موها را نیز درمان می کند. برای ایجاد درخشش در موهای کدر، ماسک های مرطوب کننده مو عالی هستند.

این نوع از ماسک موها، قدرت تسکین دهندگی کوتیکول مو را دارند و قادر به حذف اثرات مخرب آب داغ، رنگ مو و دیگر موارد آسیب زا هستند. مواد شیمیایی و حرارت بالا دو دشمن بزرگ مو هستند و این روزها به وفور از آن استفاده می شود. بنابراین خیلی ها درگیر ریزش مو، خشکی مو، موخوره، شوره سر و مات و کدر شدن موها هستند که همگی عواقب استفاده از مواد شیمیایی و گرما روی مو است.

ماسک موی براق کننده خانگی

بیایید با هم ماسک موی براق کننده خانگی بسازیم

مواد به کار رفته در ماسک موهای خانگی، هیچ آسیبی به موها نمی رسانند و همگی از مواد طبیعی تهیه می شوند. در برخی موارد هیچ تحقیق علمی روی ماسک موهای خانگی انجام نشده ! اغلب نتایج به دست آمده، نتیجه تجارب افراد است. اما علم نوین نیز در حال تحقیقات گسترده روی این مواد است و در بسیاری موارد نتایج کاملا به تایید علمی نیز رسیده است.

ماسک موی براق کننده طبیعی حاوی مواد شیمیایی نیست. قیمت مناسبی دارد و استفاده شده نیز در دسترس همه افراد است. علاوه بر آن خاصیت این ماسک موها نیز بسیار زیاد است. همین موارد کافی است که تا استفاده از این نوع ماسک ها در بین بانوان به شدت با استقبال روبرو شود. در این مطلب هم راز براق شدن موها را می توانید پیدا کنید.

ماسک موی موز و روغن زیتون

ماسک موی براق کننده موز و روغن زیتون

این ماسک یک احیا کننده موی کامل است. در اغلب موارد موهای کدر و مات، خشک و شکننده هستند. وقتی میزان آسیب به موها خیلی زیاد می شود لایه کوتیکول مو نیز تخریب می شود و موها بسیار خشک می شوند. در این وضعیت اتصال لایه های پولکی کوتیکول، باز شده و ظاهر موها مات دیده می شود. برا باز گشت درخشندگی و شفافیت موها، اول لازم است تا حال کوتیکول مو خوب شود.

بنابراین به یک ماسک موی براق کننده و مرطوب کننده نیاز دارید که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی باشد. برای تنظیم PH پوست سر و از بین بردن خشکی پوست نیز هیچ میوه ای به اندازه موز، کارایی موثری ندارد. موز سرشار از ویتامین هایی مفید است و در کنار روغن زیتون، همه مشکلات موهایتان را درمان می کند.

اسیدهای چرب روغن زیتون بهترین ماده طبیعی برای براق کردن موها هستند. به همین دلیل در ترکیبات بسیاری از ماسک موهای خانگی از روغن زیتون نیز استفاده می شود. برای نتیجه گیری بهتر همیشه از روغن زیتون های خالص و فراوری شده با پرس سرد استفاده کنید.

برای تهیه ماسک موی براق کننده به یک موز رسیده و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون نیاز دارید. موز را له کرده و با روغن ترکیب کنید. خمیر به دست آمده را در حمام روی موهای مرطوب بمالید و بعد از 10 دقیقه موها را با آب ولرم بشویید.

ماسک موی آووکادو و روغن زیتون

ماسک موی آووکادو و روغن زیتون از بین برنده موخوره و براق کننده

موخوره یک مشکل جدی است که حتی می تواند به از بین رفتن کامل موها نیز منجر شود. بسیاری از مراجعه کنندگان به سالن زیبایی با این مشکل روبرو هستند. حتی دیده شده که موخوره از انتهای تارهای مو تا کف سر نیز گسترش پیدا کرده است. قبل از اینکه مجبور شوید موها را پسرانه کوتاه کنید برای جلوگیری از موخوره، ماسک موهای نرم کننده و مرطوب کننده را استفاده کنید.

موخوره موجب می شود تا شفافیت و درخشندگی موها از بین برود. وقتی یک تار مو شاخه به شاخه می شود نازک و شکننده است. در این حالت لایه کوتیکول مو به شدت آسیب دیده و سطح تار مو دیگر صاف و براق نیست. با استفاده از آووکادو و روغن زیتون می توانید بهترین ماسک موی ضد موخوره و ترمیم کننده را تهیه کنید.

نصف آووکادوی رسیده و نصف فنجان روغن زیتون برای تهیه این ماسک کافی است. مواد را مخلوط کرده و یک لایه روی پوست سر و ساقه مو، بمالید. بعد از 30 دقیقه هم موها را آبکشی کنید. نتیجه فوق العاده است.

شیر و عسل درمان کم پشتی مو

ماسک موی براق کننده شیر و عسل برای موهای کم پشت

فقط خشکی مو آسیب تلقی نمی شود. حتی چرب بودن بیش از حد پوست سر نیز مشکلاتی را به همراه دارد. در ابتدا موهای چرب کمی درخشان تر می شوند ولی به مرور شفافیت موها از بین می رود و ظاهر مو مات و کدر و چرک مُرده به نظر می رسد. علت این است که چربی، آلودگی ها را در خود نگه می دارد. همچنین بقایای محصولات بهداشتی روی موهای چرب باقی می ماند و در مجموع این موها کدر می شوند.

موهای چرب در معرض ریزش شدید هستند زیرا آلودگی ها و سلول های مرده پوست سر، اطراف فولیکول مو را احاطه می کند. برای حل این مشکل باید از یک ماسک موی ویتامینه و ضد ریزش استفاده کنید. به این ترتیب موها درخشندگی طبیعی خود را به دست می آورند و آسیب های مو برطرف می شود.ماسک های بر پایه روغن برای این نوع مو مناسب نیست. ماسک موی براق کننده را با ترکیب شیر و عسل تهیه کنید.

برای تهیه این ماسک به یک فنجان شیر و یک قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید. این ترکیب را به مدت 20 تا 30 دقیقه به موها و پوست سر بمالید و سپس موها را با آب ولرم آبکشی کنید. این ماسک موها را نرم و براق می کند و از ریزش شدید مو نیز جلوگیری می شود.

سرکه سیب طبیعی

سرکه سیب برای براق کردن موی سر

اگر وقت یا حوصله استفاده از ماسک مو را ندارید! می توانید از یک شیوه قدیمی و بسیار موثر برای براق کردن مو استفاده کنید. این روش چیزی نیست جز آبکشی موها با سرکه سیب! کافی است یک فنجان سرکه سیب را به یک لیتر آب اضافه کنید و با آن موها را آب بکشید. به این ترتیب که ابتدا موها را با شامپوی معمولی تمیز می کنید، نرم کننده به موها زده و سپس موها را کامل آبکشی کنید. در انتها ترکیب آب و سرکه سیب را روی موها بریزید تا درخشندگی و شفافیت موها برگردد.

سرکه سیب در ترکیب بسیاری از ماسک موهای خانگی وجود دارد. اسید موجود در سرکه موجب تمیز کردن همه چربی و آلودگی ها از روی موها می شود. به این ترتیب موها شفاف تر دیده می شوند. از طرفی سرکه سیب وز مو را از بین می برد و به خصوص برای موهای فر عالی است. توجه داشته باشید که سرکه سیب، صاف کننده نیست و تنها پف و وز مو را می گیرد.

تشخیص بافت مو

ماسک موی براق کننده روغن نارگیل

اگر موهایی خشک و شکننده دارید به جای سرکه سیب با روغن نارگیل، موها را درخشان کنید. سرکه سیب اندکی مو را خشک می کند و برای موهای چرب پیشنهاد بهتری است. افرادی با موی خشک و شکننده می توانند به روش های مختلف از روغن نارگیل استفاده کنند. این روغن در تهیه انواع ماسک موی طبیعی کاربرد دارد. می توانید روغن نارگیل را به تنهایی و قبل از حمام روی موها بمالید و سپس موها را بشویید.

همچنین استفاده از چند قطره روغن نارگیل برای بعد از حمام نیز ایده بدی نیست و خشکی و شکنندگی مو را از بین می برد و درخشندگی طبیعی تارهای مو را تامین می کند.

راه دیگر این است که بسته به حجم موهایتان به مقدار کافی روغن نارگیل را روی موها و پوست سر ماساژ دهید. همه قسمت های مو را با روغن آغشته کنید و موها را با دستمال ببندید اجازه دید یک شب تا صبح روغن نارگیل روی موها باشد و فردا صبح موها را شستشو دهید.

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

همه ماسک موهای خانگی تا جایی جواب می دهند که آسیب به موها در حد کم یا متوسط باشد. در صورتی که میزان آسیب ناشی از رنگ مو و مواد دکلره، حرارت و کلر و …. بسیار شدید باشد، درمان های تخصصی مو پیشنهاد می شود. پلکس تراپی، نانو کراتین مو، پروتئین درمانی، بوتاکس تراپی، اولاپلکس و سایر درمان های تخصصی، مناسب موهای سوخته، خشک، شکننده و یا دارای ریزش هستند.

جهت بررسی درمان مناسب موهایتان می توانید با هماهنگی قبلی به سالن زیبایی مو سعیده درویش زاده مراجعه کنید. یک راه ساده تر هم اینکه، تصویری از پشت موها را برای ما ارسال کنید تا درمان مناسب اعلام شود. تصور طوری باشد که حجم مو و بلندی آن کاملا مشخص شود.

جهت مشاوره تخصصی رایگان و هماهنگی با ما تماس بگیرید

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed