folder_openمقالات

حالت دادن به موهای خشک و فر و وز و آسیب دیده کار ساده ای نیست. به خصوص وقتی عجله داشته باشید، این موها غیر قابل کنترل تر می شوند و حتی با اتوی مو هم صاف و ابریشمی نمی شوند. اینجاست که باید فکر راهکار بود، اگر به اتو کشیدن موهایتان در منزل ادامه دهید به زودی شاهد پوک شدن تار مو، موخوره و کات شدن موهایتان خواهید شد. در سالن های تخصصی مو برای رفع مشکلات گفته شده از روش ابریشم سازی مو استفاده می شود. این روش در تامین رطوبت مو، صاف و براق کردن موها بسیار موثر و کارآمد است.

بعضی موها ذاتا پف و وز هستند، در واقع به طور ژنتیکی ساختار مو به این صورت است. باید بدانید موهایی که ذاتا خیلی خشک و زبر و وز هستند بسیار آسیب پذیر هم هستند، در اثر استفاده از سشوار و اتوی مو، رنگ و دکلره و … اینجاست که تکنیک ابریشم سازی مو اگر با مواد باکیفیت و اورجینال و توسط افراد حرفه ای انجام شود معجزه ای برای موهایتان به حساب می آید.

اما نکته اینجاست در اغلب موارد، ژنتیک بی تقصیر است و  رفتار اشتباه با مو، باعث خشکی و پف و وز مو و آسیب دیدگی شده است. معمولا رنگ و دکلره کردن موها به دفعات زیاد، رنساژ کردن مو، استفاده از مواد فر یا صافی دائم، استفاده از سشوار و اتو مو بی کیفیت و … چنین مشکلاتی را به وجود می آورند.

بسیاری از مراجعه کنندگان به سالن های تخصصی مو، در رنگ و دکلره های قبلی، موهای وز و سوخته دارند. گاهی این موها چنان آسیب دیده که پودر میشوند و حالت شیشه ای و خمیری دارند. میزان آسیب در این موها به قدری زیاد است که پیوندهای بین اسید آمینه ها کاملا شکسته و ساختار پروتئین به کلی تخریب شده است. وقتی موها زبر و وز شده و ظاهر خشن و غیر قابل کنترلی پیدا می کند، نیاز به کمک فوری و اوژانسی دارند.

روتین مو چیست؟محصولات روتین مو کدامند؟

 

ابریشم سازی مو برای چه کسانی مفید است؟

همه خانم ها دوست دارند که موهایی زیبا و خوش حالت داشته باشند. موهای وز و زبر و خشن، اصلا زیبایی خاصی ندارد و ظاهر شخص را نامرتب و شلخته نشان می دهد. با استفاده از اتوی مو و سشوار نمی توانید این موهای آسیب دیده را صاف و شلاقی کنید. در واقع وقتی ساختار پروتئین مو آسیب می بیند ساقه مو کاملا تغییر شکل می دهد.

کراتین ماده سازنده پروتئین مو است و در صورت تخریب و آسیب جدی، شکل ظاهری مو تغییر می کند. برای اصلاح این مشکل باید ساقه مو را با استفاده از کراتین و مواد حاوی کراتین ترمیم و بازسازی کرد. تکنیک های زیادی برای احیا و ترمیم انواع  آسیب ها و مشکلات مو وجود دارد که رایج ترین آنها، کراتین درمانی ، کلاژن درمانی مو ، بوتاکس درمانی،  پروتئین تراپی مو و دیتاکس درمانی مو  است.

از مطلب گفته شده می توان نتیجه گرفت، در واقع ابریشم سازی مو روشی درمانی، جهت احیا و باسازی عمقی ساقه مو است که می تواند در صورت خواست مراجعه کننده همراه با صافی هم باشد و این ابریشم سازی با استفاده از مواد نانو کراتینه مو یا پودر پروتئین مو یا بوتاکس و دیتاکس درمانی مو انجام می شود.

ابریشم سازی مو برای همه کسانی که به طور ژنتیک موهای فر یا خشک و وز دارند، توصیه می شود. همچنین افرادی که موهایشان در اثر رنگ و دکلره و … دچار آسیب شده نیز می توانند با استفاده از مواد درمانی فرموله شده، موهایی ابریشمی و لخت و براق داشته باشند. اگر به هر علتی، دچار خشکی و زبری مو شده اید، صرف نظر از ژنتیکی بودن یا اشتباهات رایج در مراقبت از مو، می توانید برای ابریشم سازی مو اقدام کنید.

موهای صاف و براق

 ابریشم سازی مو چگونه انجام می شود؟

ابریشم سازی مو یک روش درمانی است. این تکنیک باید با استفاده از موادی انجام شود که بر پایه کراتین سیلک هستند مانند مواد و محصولات برند کلوستر پروفشنال. انواع عصاره روغن های گیاهی و ویتامین E برای براق و ابریشمی کردن مو به کار می روند که با بافت کراتین پروتئین تفاوت دارند و در ترکیبات محصولات برند کلوستر وجود دارند، از این رو می توان گفت: یکی از بهترین برندهای تولید کننده مواد ابریشم سازی مو، برند کلوستر پروفشنال است که تاثیر بسیار زیادی در احیا و درمان عمقی مو ساقه مو دارد.

 این روش اولین گام برای شروع درمان و رفع مشکلات مو است. بعد از تکنیک های درمانی اصلی و عمقی ساقه مو، باید از روش های مکمل همچون ویتامینه مو  در سالن های تخصصی مو استفاده شود تا دوام و کیفیت ابریشم سازی مو حفظ شود.

ویتامینه های سالنی مو حالت مکمل دارند و با هدف آبرسانی، تقویت و تغذیه به موها و البته پوست کف سر مورد استفاده قرار میگیرند.

نکته: مشکل پف و وز مو، در هوای گرم و مرطوب و شرجی بیشتر حس می شود. رطوبت بالا و گرما، فرهای طبیعی مو را بیشتر درگیر وز می کنند. بهترین راهکار برای رفع این مشکل انجام نانو کراتینه درمانی مو یا همان ابریشم سازی مو است.

بهترین مرکز تخصصی کراتینه مو در ایران

کراتینه و احیای موهای وز

تفاوت ابریشم سازی مو و کراتینه چیست؟

کراتینه مو یک تکنیک رایج برای بازسازی و اصلاح ساختار آسیب دیده مو است که در اصطلاح به آن ابریشم سازی مو هم گفته میشود. با توجه به نوع مواد به کار رفته در کراتینه، موها بین 60 تا 100 درصد صافی دارند. ابریشم سازی اصطلاحی است که استفاده می شود برای صاف و احیا کردن انواع مو. این ساده ترین تعریف از کراتینه و ابریشم سازی مو است که یک ایده ذهنی از کل کار، می دهد.

اما یک تفاوت بنیادی بین کراتینه مو و کراتینه مویی که برای ابریشم سازی مو استفاده میشود وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

ترکیبات مواد! ترکیبات مواد کراتینه و کراتینه ابریشم سازی در فرمولاسیون بسیار متفاوت از هم هستند. کراتینه ها بر پایه پروتئین فرموله و تولید میشوند اما مواد کراتینه ابریشم سازی مو بر پایه کراتین سیلک فرموله میشود و این مهم ویژگی بسیار ارزشمندی است که باید همواره به آن دقت داشت.

نکته: باید بدانید هر مواد کراتینه مویی جهت ابریشم سازی مو کاربرد ندارد.

مراقبت از موی کراتین شده

عوارض  ابریشم تراپی موچیست؟

بسیاری از افراد تصور می کنند ابریشم سازی مو به دلیل دارا بودن پروتئین و کراتین مفید برای مو عارضه ای ندارد؛ اما این تفکر کاملاً اشتباه است و کراتین و ابریشم سازی مو نه تنها می تواند بدون عارضه نباشد بلکه اگر با استفاده از مواد غیر استاندارد و بی کیفیت انجام شود عوارض بسیار جبران ناپذیری هم برای کل بدن و هم ساقه و پوست کف سر دارد. عوارضی همچون آسیب به فولیکول مو، ریزش مو، تحریک پوست سر، خشکی و اگزما و … همه می تواند عوارض استفاده از مواد بی کیفیت باشد. همچنین باید به این نکته توجه کرد این روش باید توسط افردا متخصص و دوره دیده انجام شود تا به نتیجه مطلوبی رسید. هرگز ابریشم سازی موهایتان را به افراد مبتدی و غیر حرفه ای واگذار نکنید.

فواید ابریشم سازی مو 

ابریشم سازی مو اگر با مواد مخصوص این کار و توسط افراد حرفه ای انجام شود معجزه ای برای موهایتان خواهد بود. بعد از ابریشم سازی مو برای همیشه از شر موهای خشک و دهیدراته خلاص خواهید شد. موهایتان حالت نرم و لطیف و ابریشمین خواهد داشت و صد البته براق و شفاف.

ماندگاری ابریشم سازی مو

ماندگاری ابریشم سازی بسته به شرایط مراقبت و نگهداری مو دارد. معمولا بین 4 الی 6 ماه دوام دارد و توصیه میشود بعد از ابریشم سازی مو جهت انجام ویتامینه سالنی سوپریم کلوستر اقدام کنید و داشتن یک روتین مراقبتی مو را فراموش نکنید. برای رنگ و دکلره مو حتما به افراد متخصص مراجعه کنید و به هیچ عنوان رنگ و دکلره موهایتان را در منزل انجام ندهید.

هزینه ابریشم سازی مو چقدر است؟

هزینه ابریشم سازی مو بستگی به قد، حجم و میزان آسیب دیدگی موهایتان دارد. همچنین موادی که در پروسه ابریشم تراپی مو استفاده میشود در هزینه تاثیرگذار است و صد البته تخصص شخصی که این کار را انجام میدهد.

 

ابریشم سازی مو وز و فر

نگهداری ازمو بعد از ابریشم سازی

همانطور که اشاره شد ماندگاری و دوام ابریشم سازی بستگی به شرایط مراقبت و نگهداری مو دارد. ابریشم سازی مو با استفاده از میکروکراتین کلوستر یا دیتاکس پروتئین کلوستر پروفشنال بین 4 الی 6 ماه دوام دارد و توصیه میشود برای مراقبت از موهایتان حتما از یک روتین مراقبتی مو مناسب در منزل استفاده کنید و 45 بعد از ابریشم سازی مو جهت انجام ویتامینه سالنی سوپریم کلوستر اقدام کنید. برای انجام رنگ و دکلره مو حتما به افراد متخصص مراجعه کنید و به هیچ عنوان رنگ و دکلره موهایتان را در منزل انجام ندهید. در نهایت در مقابل کلر آب استخر و املاح آب دریا از موهایتان مراقبت و محافظت کنید.

 ابریشم سازی در خانه 

بله این کار امکان پذیر است! ابریشم سازی مو در منزل قابل انجام است! اما باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که نتیجه کار هیچ وقت همانند انجام این روش در سالن تخصصی مو نخواهد بود چرا که شما تخصص این کار را ندارید و مواد پروفشنالی هم از بازار نمی توانید تهیه کنید. پیامدهای انجام این کار در منزل میتواند بسیار جبران ناپذیر باشد.

باید ها و نبایدها در مراقبت از مو

برای افزایش کراتین و صافی موها لازم است تا به درستی از موها مراقبت کنید. در مورد تکنیک ابریشم سازی، نگرانی بابت از بین رفتن نرمی و ابریشمی بودن مو وجود ندارد ولی این به معنای نادیده گرفتن اصول اولیه مراقبتی نیست.

بعد از انجام تکنیک کراتینه یا ابریشم سازی مو حتما از محصولات مناسب بهداشتی برای موها استفاده کنید. به عنوان اولین قدم نیز شامپوهای سولفات دار قبلی را دور بریزید.

هر دو این روش ها برای اصلاح ساختار مو و افزایش نرمی و لطافت موها انجام می شود. در نظر داشته باشید که عدم تغییر سبک زندگی و اجرای دوباره اشتباهات قبلی، موجب آسیب به موها می شود. کراتینه و ابریشم سازی، سپر محافظتی خوبی هستند ولی تا حدی قدرت مانور دارند.

دوش آب داغ، شستشوی زیاد موها، شانه زدن مو در حمام و …. همگی به موها آسیب می زند و کراتینه و مواد ابریشم سازی مو نمی تواند جلوی این آسیب ها را بگیرد.

قبل و بعد ازابریشم سازی مو

برترین مرکز ابریشم سازی مو در تهران

می توان گفت: بهترین و برترین مرکز ابریشم سازی مو نه تنها در تهران بلکه در ایران سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده است. چرا که خانم درویش زاده از سال 1394 در زمینه احیا و درمان مو به صورت کاملا تخصصی مشغول فعالیت هستند. می توان فعالیت های ایشان را به سه بخش تقسیم بندی کرد:

 • ارائه خدمات و سروبس های تخصصی مو به متقاضیان
 • برگزاری دوره های آموزشی به صورت حضوری و غیرحضوری
 • تولید محصولات برندکلوسترپروفشنال

با توجه به گستردگی فعالیت های خانم درویش زاده باید اشاره کنیم، بعد از سالها فعالیت ایشان دقیقا میدانند متقاضیان، هدف شان از مراجعه به سالن های تخصصی مو چیست، همچنین با توجه به فعالیت در زمینه آموزش دقیقا میدانند افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند به دنبال چه چیزی هستند. همین مهم باعث شد که در آبان سال 1400 محصولات کلوستر در کشور برزیل تولید و روانه بازار شود. در حال حاضر محصولات کلوستر شامل:

 • میکروکراتین کلوستر
 • نانوکراتین کلوستر
 • پودر پروتئین بامبی کلوستر
 • دیتاکس پروتئین کلوستر
 • کلاژن کلوستر پروفشنال
 • ویتامینه مو سوپریم کلوستر
 • سری محصولات سلولار کلوستر
 • محصولات بیوتین کلوستر
 • محصولات 24/7 کلوستر
 • سرم خاویار کلوستر  هستند.

مطلب فوق نشان از تخصص و تبحر خانم درویش زاده در زمینه فعالیت شان است. لازم است بدانید روش درمانی ابریشم سازی مو به بهترین شکل ممکن و توسط افراد حرفه ای انجام می شود، افرادی که توسط خانم درویش زاده دوره دیده و متخصص در انجام تکنیک ابریشم سازی مو هستند. در سالن مو سعیده درویش زاده، مراحل ابریشم سازی موها با استفاده از محصولات برند کلوستر پروفشنال انجام می شود که یکی از بهترین برندهای تولیدکننده مواد ابریشم سازی مو است. محصولات برند کلوستر پروفشنال، سرشار از روغن های گیاهی و ویتامین E هستند که موها را به خوبی براق و ابریشمی می کنند. بعد از انجام این تکنیک، تمام مشکلات عمقی ساقه های مو به صورت کامل درمان می شوند و موهایی لخت و براق و زیبا خواهید داشت. پس اگر می خواهید تکنیک ابریشم سازی مو را در بهترین سالن تخصصی مو در تهران انجام دهید، همین حالا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و وقت خود را رزرو کنید.

آموزش صفر تا صد ابریشم سازی مو

دوره آموزش  کراتینه مو ‌و ویتامینه مو (هیر مستران)‌ یک دوره جامع و کاربردی است که در آکادمی مو خانم سعیده درویش زاده با مجوز رسمی سازمان فنی و حرفه ای و با ارائه مدرک فنی و حرفه ای برگزار میشود. با شرکت در این دوره به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای با مبحث احیا و صافی مو آشنا شده و با آموزش و فراگیری مباحث به صورت تئوری و عملی می توانید به راحتی وارد بازار کار شده و شروع به کسب درآمد کنید.

دوره آموزشی هیر مستران برای دوستانی که سابقه کار دارند مفید و حاوی نکات بسیار ریز و کاربردی می باشد که به ارتقا معلومات و سطح کارشون  کمک می‌کند و برای دوستانی که مبتدی هستند بسیار کاربردی و آموزنده است که می توانند از پایه به صورت کاملا علمی و اصولی مبحث احیا مو را آموزش ببینند و شروع به فعالیت کنند. امروزه در ایران و جهان، مبحث احیا و سلامت مو ، قسمت جدایی ناپذیر لاین زیبایی مو شده است. پس اگر میخواهید تخصصی یادبگیرید که در دنیا، محبوب و پولساز باشد باید بر اصول آن مسلط شوید. برای کسب اطلاعات در مورد دوره صفر تا صد کراتینه مو ، آموزش دیتاکس پروتئین درمانی مو، آموزش کلاژن درمانی مو، آموزش ویتامینه مو و … با شماره های آکادمی تماس بگیرید یا از طریق لینک زیر اقدام کنید.

آموزش صفر تا صد ابریشم سازی مو

4.3/5 - (25 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed