1. خانه
 2. مقالات
 3. آرامش پوست با فیشیال صورت

آرامش پوست با فیشیال صورت

آرامش پوست با فیشیال صورت

 1. خانه
 2. مقالات
 3. آرامش پوست با فیشیال صورت
آرامش پوست شما با فیشیال صورت
folder_openمقالات

یکی از بهترین روشهای مراقبت از پوست و تمیز نگه داشتن آن، فیشیال پوست است. با انجام فیشیال پوست، شما پوستی زیبا، شفاف و بانشاط خواهید داشت و احتمال بروز مشکلات پوستی نظیر جوش و آکنه یا پیری و خشکی پوست را به حداقل می رسانید.  فیشیال پوست در چند مرحله مهم انجام می شود که شامل بخور دادن صورت و باز کردن منافذ پوستی، لایه برداری پوست، ماساژ دادن پوست و استفاده از ماسکهای تقویتی می شود. با انجام این مراحل، جریان خون بهتر زیر پوست شما گردش دارد و همین موضوع باعث روشن تر شدن پوست شما و بانشاط شدن آن می شود. به همین دلیل است که بیشتر اوقات با انجام فیشیال صورت، شما احساس جوانی و زیبایی بیشتری می کنید. بسیاری از پزشکان پوست و زیبایی توصیه می کنند که بهتر است ماهی یک بار فیشیال را انجام دهید تا هم به پوستتان حس آرامش را منتقل کنید و هم سلولهای مرده و آلودگی های پوستی را به خوبی پاکسازی کنید.

در این نوشته می خواهیم درباره انواع روشهای فیشیال صورت و مراحل فیشیال پوست با شما صحبت کنیم و از شما دعوت می کنیم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

نکات مهم برای فیشیال پوست

انواع روشهای فیشیال صورت

برای انتخاب روش فیشیال، ابتدا به نوع پوست توجه می شود و با توجه به ویژگی های پوست هر فرد، روش درست برای فیشیال انتخاب خواهد شد. به همین دلیل است که فیشیال پوست خشک با فیشیال پوست چرب کاملاً فرق دارد و از مواد متفاوتی نیز برای این کار استفاده می شود.

نکات مهم برای فیشیال پوست خشک

اگر پوست فرد خشک باشد، بهتر است از لایه برداری بیش از حد جلوگیری کنید تا شاهد کشیدگی پوست یا حساسیت پوستی و پوسته پوسته شدن پوست نباشید. برای فیشیال پوست خشک باید از بخور صورت برای از بین بردن آلودگی ها استفاده کنید و سپس به صورت عمیق، پوست را پاکسازی کنید. همچنین ماساژ پوست برای افزایش جریان خون در پوستهای خشک توصیه می شود. در مرحله آخر فیشیال پوست چرب هم از سرم یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست به خوبی آبرسانی شود.

نکات مهم برای فیشیال پوست چرب

تولید بیش از حد چربی، از ویژگی های پوست چرب است. به همین دلیل است که در فیشیال پوست چرب شما باید چربی پوست را کنترل کرده و منافذ باز پوست را کوچک کنید. برای این کار، ابتدا پوست را تمیز کنید و جوش های آن را با احتیاط تخلیه کنید. سپس از ماسک های مخصوص پوست چرب استفاده کنید. مواد مورداستفاده در فیشیال پوست چرب باید فاقد روغن باشد و بهتر است از کرم های ملایم و حاوی اسید میوه برای این کار استفاده کنید.

نکات مهم برای فیشیال پوست مختلط

پوست مختلط، ترکیبی از پوست چرب و خشک و طبیعی است. مثلا ممکن است روی پیشانی و بینی فرد چرب باشد، در حالی که پوست اطراف گونه ها خشک باشد! در فیشیال پوست های مختلط حتما از محصولات ملایم استفاده کنید تا جوش و آکنه روی پوست ایجاد نشود.

فواید فیشیال پوست صورت

اگر یک بار فیشیال صورت را انجام دهید، به قدری از نرمی و شادابی و تمیزی پوستتان کیف خواهید کرد که مشتری این کار خواهید شد. از جمله فواید فیشیال صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام فیشیال صورت، پوست شما را نرم و لطیف می کند
 • با انجام فیشیال، منافذ پوست شما باز و تمیز می شود
 • فیشیال صورت به کلاژن سازی و جوانسازی پوست شما کمک می کند
 • بعد از جلسه فیشیال، شما پوستی شفاف و درخشان خواهید داشت
 • فیشیال از بهترین روشها برای لیفت کردن و سفت ماندن پوست شما است
 • با پاکسازی پوست، جوش و آکنه های پوست کمتر می شوند
 • یکی از بهترین روشها برای کاهش استرس و انتقال حس آرامش به پوست، فیشیال صورت است
 • مرحله لایه برداری در فیشیال پوست باعث برداشته شدن سلولهای مرده پوست می شود
 • ماساژ دادن پوست باعث افزایش جریان خون زیر پوست می شود و از پیری پوست و ایجاد چین و چروک در اطراف دهان و چشم جلوگیری می کند.
 • با فیشیال، مشاهده خواهید کرد که میزان سیاهی دور چشم نیز کمتر می شود.

مراحل اصلی در فیشیال پوست صورت

5 مرحله اصلی در فیشیال صورت

هر مدل پوستی که داشته باشید، برای فیشیال صورت شما، این 5 مرحله باید انجام شود:

 1. پاکسازی پوست

در اولین مرحله، متخصص زیبایی برای تمیز کردن پوست شما اقدام می کند. معمولا برای پاکسازی پوست از پدهای پاک کننده پوست استفاده می شود. بعد از تمیز شدن پوست، دستگاه بخور روشن شده و به سمت پوست شما هدایت می شود. معمولا در ابتدای کار از بخور گرم برای باز کردن منافذ پوست استفاده می شود. بعد از تمام شدن مدت زمان بخور صورت، جوشهای سرسیاه روی پوست نرم شده اند و می توان با فشار کم، چربی ها و آلودگی ها را تخلیه کرد.

 1. لایه برداری پوست

برای از بین بردن سلولهای مرده سطح پوست و آلودگی های موجود در منافذ پوست، متخصص زیبایی و درمان مشکلات پوستی، شروع به لایه برداری پوست شما می کند. برای این کار فرد متخصص، از ماسکهای لایه بردار و مواد شیمیایی برای لایه برداری پوست شما استفاده می کند. انتخاب روش لایه برداری پوست به نوع و ویژگی های پوست شما بستگی دارد.

 1. تخلیه چربی ها و آلودگی های پوست

یکی از مهمترین و لذت بخش ترین مراحل فیشیال صورت، زمانی است که شما از شر چربی ها و آلودگی های پوست خود راحت می شوید. . در این مرحله، فرد متخصص زیبایی و درمان مشکلات پوستی از اتوی پوست برای بیرون آوردن چربی ها و جوش های زیر پوست استفاده می کند. با این کار، تمام آلودگی هایی که منافذ پوست شما را مسدود کرده اند برداشته می شوند و پوست شما تازه می شود!

 1. ماساژ پوست

حالا که آلودگی ها از روی پوست برداشته شده اند، برای افزایش جریان خون زیر پوست و کلاژن سازی پوست بهتر است پوست را ماساژ دهیم. این کار به درمان سریع مشکلات پوستی نیز کمک می کند و پوست را منعطف تر خواهد کرد. همچنین با ماساژ دائمی پوست، احتمال بروز چین و چروک روی پوست کمتر می شود.

 1. استفاده از ماسک صورت

بعد از تمیز کردن و ماساژ دادن پوست، حالا باید از ماسک صورت استفاده کرد تا ویتامین ها و مواد ضروری به خوبی به سطح پوست برسند. انتخاب ماسک مناسب برای پوست شما، به نوع و ویژگی های پوستتان بستگی دارد. بعد از انتخاب ماسک مناسب، باید حدود 15 تا 20 دقیقه آن را روی صورتتان قرار دهید. بعد از برداشتن ماسک صورت ممکن است فرد متخصص پوست از کرم مرطوب کننده یا تونر پوستی برای شما استفاده کند تا فیشیال صورت شما به خوبی به پایان برسد.

انواع فیشیال صورت

با انواع فیشیال پوست بیشتر آشنا شوید

آیا می دانستید که برای انجام فیشیال پوست چندین روش وجود دارد؟ مواد مورداستفاده در هرکدام از این روشهای فیشیال با هم فرق دارند و نتیجه کار نیز با هم متفاوت است.

از جمله بهترین و موثرترین روشهای فیشیال پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیشیال کلاسیک

یکی از رایج ترین روشهای فیشیال صورت است که در هر فصلی از سال و برای هر مدل پوستی قابل انجام است. در فیشیال کلاسیک، ابتدا پوست پاکسازی می شود، سپس لایه برداری پوست به کمک اسکراب انجام می شود تا سلولهای مرده پوست برداشته شود، بعد از این مرحله نوبت به بخور صورت برای نرم شدن پوست و باز شدن منافذ پوستی است تا به راحتی بتوان جوشهای پوستی را تخلیه کرد، مرحله بعد رطوبت رسانی پوست است و در مرحله آخر فیشیال کلاسیک نیز ماسک روی پوست قرار داده می شود. مهمترین نتیجه فیشیال کلاسیک، مرطوب شدن و نرم شدن پوست است که در زیبایی و جوانی فرد نیز تاثیر زیادی می گذارد. هم خانمها و هم آقایان می توانند فیشیال کلاسیک را انجام دهند. فیشیال کلاسیک برای پوستهای خشک و معمولی بسیار موثر است.

 • فیشیال آروماتراپی

اگر بخواهیم مراحل پاکسازی صورت را با انتقال حس آرامش بیشتر ترکیب کنیم، باید به فیشیال آروماتراپی یا رایحه درمانی روی بیاوریم. در این روش فیشیال صورت، از روغنهای معطر گیاهی برای ماساژ صورت استفاده می شود. در این روش نیز پوست پاکسازی و لایه برداری می شود و جوش و آکنه های پوست تخلیه خواهد شد؛ اما در مرحله ماساژ پوست از روغن های مخصوص استفاده می شود. مثلا می توان از روغن درخت چای، روغن اسطوخودوس و روغن آرگان برای ماساژ دادن پوست استفاده کرد که به خوبی جذب پوست شوند و به بازسازی و ترمیم سلولهای پوستی کمک کنند. مهمترین نتیجه فیشیال آروماتراپی، جوانسازی و کلاژنسازی پوست است و برای پوستهای عادی و خشک بسیار مناسب است. از آنجایی که در این روش فیشیال از روغنهای گیاهی استفاده می شود، انجام آن را به افراد دارای پوست چرب توصیه نمی کنیم؛ زیرا ممکن است باعث افزایش چربی پوست شود. در انتهای فیشیال رایحه درمانی از تونر و کرم زیر چشم و کرم مرطوب کننده استفاده می شود.

 • فیشیال آبرسان پوست

در این روش فیشیال، از آنتی اکسیدان ها، سرم های مغذی پوست و ویتامینه ها برای آبرسانی پوست استفاده می شود. برای ماساژ پوست نیز از کرم های حاوی ژل آلوئه ورا و هیالورونیک اسید استفاده می شود تا رطوبت به لایه های عمیق پوست نیز برسد. مهمترین نتیجه فیشیال آبرسان پوست، طراوت و درخشندگی پوست فرد است و به همین دلیل به تمام خانمها و آقایان بالای 30 سال توصیه می شود. با انجام فیشیال پوست، رطوبت لازم برای سلولهای پوستی تامین می شود و از تخریب سلولهای پوستی و افزایش چین و چروکهای پوست جلوگیری خواهد شد.

 • فیشیال لیفت صورت یا فیشیال ضدپیری

وقتی سن ما از 30 سالگی بیشتر می شود، روند بازسازی سلولهای پوستی کمتر می شود و به همین دلیل است که شاهد چین و چروک و پیری پوست هستیم. برای مقابله با پیری پوست می توان فیشیال لیفت صورت را انجام داد که در زیبایی و جوانی پوست صورت بسیار موثر است.

در فیشیال لیفت صورت از دستگاه های مخصوص و مواد پاک کننده برای پاکسازی عمیق منافذ پوستی استفاده می شود. یکی از دستگاه های کاربردی در این روش فیشیال، دستگاه میکرودرم است که لایه بالایی پوست را تخریب می کند تا سلولهای پوست برای تولید کلاژن و بازسازی و ترمیم پوست تحریک شوند. بعد از لایه برداری و میکرودرم پوست، ماسک لیفتینگ روی صورت قرار داده می شود و ماساژ پوست با نوک انگشتان انجام می شود. در مرحله آخر نیز سرم کلاژن ساز برای پوست استفاده می شود تا به سفتی پوست و لیفت شدن پوست کمک کند. مهمترین نتیجه فیشیال لیفت صورت، مقابله با پیری پوست و کاهش چین و چروکهای پوستی است و برای تمام افراد بالای 30 سال با هر مدل پوستی مناسب است.

آیا فیشیال پوست عوارضی هم دارد؟

اگر فیشیال صورت توسط فرد حرفه ای و آموزش دیده انجام شود، هیچ عوارضی برای پوست ندارد و برعکس، به زیبایی و طراوت پوست بسیار کمک می کند. فیشیال از جمله روشهای غیرتهاجمی برای درمان مشکلات پوستی محسوب می شود که به زیبایی و جوانی پوست کمک می کند.

یادتان باشد که بعد از انجام فیشیال صورت، پوست شما حساس و آسیب پذیر است؛ پس تا چند روز پس از جلسه فیشیال، از کرم مرطوب کننده و کرم ضدآفتاب استفاده کنید و زیر نور خورشید نمانید تا پوست شما دچار التهاب و سوزش نشود.

آیا می توان فیشیال صورت را در منزل نیز انجام داد؟

اگر دوست ندارید برای انجام فیشیال به آرایشگاه و مراکز زیبایی بروید، می توانید فیشیال صورت را در منزلتان نیز انجام دهید. برای انجام فیشیال در منزل به کرم مرطوب کننده قوی، اسکراب لایه بردار، دستگاه بخور، شوینده مناسب پوست و ماسک صورت نیاز دارید. نکته ای که باید برای فیشیال صورت در منزل رعایت کنید این است که از دستکاری کردن جوش ها و تخلیه آنها با دست خودداری کنید تا چربی و آلودگی در تمام سطح پوست شما پخش نشود! برای انجام فیشیال و پاکسازی صورت در خانه، مطالعه مقاله مراحل پاکسازی صورت در خانه را به شما پیشنهاد می کنیم.

جمع بندی مطالب

در این نوشته با فیشیال پوست به صورت کامل آشنا شدید و دانستید که برای انجام فیشیال، چه مراحلی انجام می شود و از چه موادی استفاده خواهد شد. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم و امیدواریم مطالب این نوشته برای شما کاربردی و مفید باشد.

شما می توانید برای حل مشکلات پوست و موی خود، از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا پوست و موی زیباتری داشته باشید و جذاب و خاص دیده شوید. 

 

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed