1. خانه
  2. مقالات
  3. 7 روش شگفت انگیز برای مراقبت از موهای نازک

7 روش شگفت انگیز برای مراقبت از موهای نازک

7 روش شگفت انگیز برای مراقبت از موهای نازک

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 7 روش شگفت انگیز برای مراقبت از موهای نازک
تقویت موهای نازک
folder_openمقالات

موهای نازک مثل شمشیر دو لبه هستند. اگر موهای نازکی دارید خیلی راحت تر می توانید به موها رسیدگی کنید زیرا این نوع مو نرم تر از موهای ضخیم است. اما مشکل اینجاست که موهای نازک، ضعیف تر هستند که خیلی زودتر دچار شکستگی و آسیب می شوند. اگر هر چه زودتر برای تقویت یا مراقبت از موی نازک کاری نکنید امکان از دست دادن موها هم هست.

به طور ژنتیکی موی افراد با هم فرق دارد. این تفاوت در رنگ، جنس، بافت و ضخامت مو است. برخی افراد با موهای روشن به دنیا می آیند اما موی بسیاری دیگر، تیره تر است. همینطور برخی موی صاف دارند ولی بعضی ها هم مو فرفری هستند. از نظر ضخامت هم تفاوت هایی در موی من و شما وجود دارد که کاملا ژنتیکی است. اما با همه این ها هنوز هم می توانید برای تقویت موهای نازک کاری انجام دهید. در این مطلب ساده ترین روش های مراقبت از موی نازک معرفی شده است. با این کارها دیگر نیازی به داروهای شیمیایی ندارید.

موی نازک چیست؟

وقتی قطر ساقه مو کم است در اصطلاح به آن مو، نازک گفته می شود. موها در اثر عدم رسیدگی و مراقبت نیز، به مرور نازک تر می شوند. در افزایش سن نیز گاهی موهای فرد نسبت به زمان جوانی، نازک تر شده است. موهای نازک قطر کمی دارند اما کم پشت نیستند. تعداد موهای نازک در هر سانتیمتر مربع، خیلی بیشتر از موهای ضخیم است. در واقع همه قسمت های پوست سر می تواند با تعداد زیادی موی نازک پوشیده باشد و این با کم پشت بودن مو کاملا متفاوت است.

برای مراقبت از موی نازک ابتدا مشخص کنید که تارهای مو از نظر قطر و ضخامت، نازک است با اینکه تعداد تارهای مو کم شده است. معمولا موهای نازک، چرب و صاف هستند ولی حتی افرادی با موهای فر و خشک نیز، می توانند موهایی نازک داشته باشند. تفاوت موی نازک و کم پشت در ضخامت و تراکم مو است. اگر ضخامت مو کم باشد، این مو نازک است. اما در صورتی که تراکم مو کم باشد، موها کم پشت شده اند.

راه های تقویت موهای نازک

محصولات مناسب برای مراقبت از موی نازک

اگر موهای نازکی دارید به طور موقت می توانید با برخی محصولات مناسب مو، کمی مشکل را برطرف کنید. این محصولات جایگزین تقویت موهای نازک نیست اما قطعا احساس بهتری خواهید داشت. اسپری های بافت دهنده، حجم دهنده و شامپو خشک سه محصول ضروری برای افرادی هستند که موهایی نازک دارند.

اسپری بافت دهنده مو، بافت طبیعی و زیبایی به موها می دهد و بسیار سبک است. برای اینکه موها اندکی ضخیم تر و پر پشت تر به نظر برسند، این اسپری های بافت دهنده عالی هستند.

اما اسپری های حجم دهنده برای ریشه مو استفاده می شوند. با استفاده از این محصول می توانید ریشه مو را ضخیم و پرتر کنید. قبل از اینکه موها را سشوار بکشید از این اسپری به ریشه موها بزنید. سپس می توانید با سشوار موها را حالت دهید،نتیجه عالی است.

شامپو خشک نقش کمکی برای موهای نازک دارد. با شامپوی خشک می توانید چربی اضافی مو را بگیرید. به این ترتیب ظاهر موها کمی بهتر خواهد شد. هیچکدام از این محصولات برای تقویت موهای نازک کاربردی ندارند ولی ظاهر مو را بلافاصله تغییر می دهند.

ترمیم موی ضعیف

روش های مراقبت از موی نازک

موهای نازک، آسیب پذیرتر هستند. موقع رنگ کردن موها یا سشوار کشیدن و حتی استحمام، امکان آسیب دیدن موهای نازک بسیار بیشتر است. حتی اگر به طور ژنتیکی نیز دارای موهای ضخیم نباشید، هنوز هم می توانید با برخی ترفندهای ساده، ساقه مو را کمی ضخیم تر کنید. ابتدا بررسی کنید که موها کم پشت است یا نازک؟

در اغلب موارد موی فرد هم نازک و هم کم پشت است. در این صورت ابتدا باید علت کم پشتی مو را پیدا کرده و نسبت به درمان اقدام کنید. حفظ سلامتی موها اهمیت زیادی دارد زیرا مو مستقیم روی زیبایی چهره تان تاثیر می گذارد. به عنوان شروع به تغذیه خود توجه کنید.

1-اصلاح رژیم غذایی

آیا می دانستید که موها هم نیاز به تغذیه دارند؟ رژیم غذایی شما مستقیم روی بافت و ضخامت مو تاثیر می گذارد. در بسیاری موارد نازک شدن مو، به دلیل کمبود ویتامین ها و املاح ایجاد می شود. با اصلاح سبک زندگی و استفاده از مواد غذایی مغذی می توانید مواد مورد نیاز مو را تامین کنید. ساده ترین راه برای تقویت و مراقبت از موی نازک همین ترفند خوشمزه است. خوب بخورید تا موهایی ضخیم و سالم داشته باشید. در این صورت نیاز به هیچ دارو و درمان دیگری ندارید.

از موادی استفاده کنید که کلاژن سازی دارند. شاید شما هم فکر می کنید که کلاژن برای استحکام و سلامت مو ضروری است. این درست اما کلاژن نقش بسیار مهمی در بهبود کیفیت موها هم دارد. ویتامین های گروه B نیز موجب تقویت موهای نازک می شوند. به طور کلی از همه گروه های غذایی به طور روزانه و مرتب استفاده کنید.

اصلاح رژیم غذایی و سلامت مو

2- آرامش برای مراقبت از موی نازک

استرس شدید و دائمی به طور حتم روی موها تاثیر ناخوشایندی دارد. اگر برای رفع استرس کاری نکنید به مرور موها نازک و نازک تر می شوند و شروع به ریزش می کنند. برای دوری از استرس، ورزش کنید. یوگا یکی از مناسب ترین ورزش ها در کاهش استرس است. به این ترتیب خواب هم تنظیم می شود. تنظیم پروسه خواب و بیداری روی سلامت عمومی بدن و پوست و مو نیز تاثیر دارد. برای اینکه موهایی پر پشت و ضخیم داشته باشید از روبالشی ابریشمی استفاده کنید.

3- محدود کردن ابزارهای حرارتی

یکی از ساده ترین راه های برای حفظ سلامت مو و تقویت موهای نازک این است که اجازه دهید موها در هوای آزاد خشک شود. به این ترتیب تارهای مو به رطوبت از دست نمی دهند و خشک و دهیدراته نمی شوند. استفاده مداوم از اتوی مو و سشوار به شدت کوتیکول مو را تخریب می کند. کوتیکول یک لایه محافظ دور ساقه مو است. حرارت موجب باز شدن فلس های کوتیکول می شود. به این ترتیب موها به مرور مواد مغذی خود را از دست می دهند و ظاهری نازک و شکننده تر دارند.

 

مراقبت از موهای نازک

4- مراقبت از موی نازک در شامپو زدن

آیا موقع شامپو زدن، به موها چنگ می زنید؟ با این کار تارهای مو به شدت کشیده می شود و در معرض شکستگی و آسیب قرار می گیرد. به جای اینکار بهتر است شامپو را در کف دست ریخته و آن را به آرامی روی موها بمالید.

زیاد شامپو نزنید یک دست شامپو زدن برای موهای معمولی کافی است. حتما از نرم کننده مناسب برای انتهای موها استفاده کنید. سپس موها را آبکشی کرده و خشک کنید. با استفاده از حوله آب اضافی مو را بگیرید. این کار را به آرامی انجام دهید زیرا موهای خیس در معرض آسیب بیشتری هستند.

5- کوتاه کردن موهای نازک

انتهای مو بیش از سایر قسمت ها در معرض آسیب است. این موها عمر بیشتری دارند و مواد شیمیایی بیشتری را دیده اند. قسمت انتهای مو خشک، شکننده و نازک است. به طور مرتب در بازه های زمانی 3 تا 4 ماهه، موها را کوتاه کنید. حتی اگر نمی خواهید موها را خیلی کوتاه تر کنید ولی لازم است تا حتما هر 3 ماه یک بار به اندازه یک سانتیمتر از انتهای مو را با قیچی کوتاه کنید.

شانه کردن موهای نازک

6- مراقبت از موی نازک با شانه زدن

ارزان ترین راه برای حفظ سلامت مو این است که به طور روزانه موها را شانه بزنید. اگر حجم موهای شما زیاداست از شانه هایی با دندانه باز استفاده کنید. حتی اگر موهای کم پشت تری دارید نیز لازم است موها را شانه بزنید. این کار موجب می شود تا چربی از پوست سر روی قسمت های دیگر و انتهای ساقه مو، حرکت کند. به این ترتیب موها خشک و دهیدراته نمی شوند.

7- ماساژ دادن پوست سر

با کمک انگشتان هر دو دست، پوست سرتان را ماساژ دهید. انگشتان را به آرامی روی قسمت های مختلف کف سر حرکت دهید. از ناخن استفاده نکنید ولی انگشتان را به صورت دایره ای حرکت دهید. از یک سمت سر شروع کنید و به قسمت های دیگر پیشروی کنید. ماساژ دادن یک راه عالی برای افزایش خون رسانی به پوست سر است. خون حاوی اکسیژن و مواد مغذی است که هر دو در تقویت موهای نازک و فولیکول مو نقش دارند.

شامپو زدن به موهای نازک

کلینیک تخصصی بازسازی و احیا مو سعیده درویش زاده

اگر هیچکدام از ترفندهای این مطلب، کارساز نبود می توانید از روش های موثرتری استفاده کنید. احیا و بازسازی موهای آسیب دیده تخصصی ماست. در مرکز تخصصی موی درویش زاده، صفر تا صد عملیات احیا مو انجام می شود. اینجا یک سالن معمولی نیست بلکه مجموعه ای کامل از تیم حرفه ای احیا مو با تجهیزات بسیار مدرن است.

دیگر نیازی به کوتاه کردن موهای پف و وز و خشک و شکننده نیست. در این مرکز متناسب با نیاز مو از مواد مغذی و موثر برای ترمیم مو استفاده می شود. ترکیبات به کار رفته در احیا مو از برندهای معتبر بین المللی هستند و تاثیر فوق العاده ای دارند. مهم تر از آن، تجهیزات سالن و به خصوص اتو موهای حرفه ای مخصوص کراتینه و احیا است. این اتو موها مخصوص هستند و به هیچوجه موها را تخریب نمی کنند.

برخی از خدمات سالن این ها هستند: کراتینه و احیا مو، پروتئین تراپی، نانو بوتاکس درمانی، پلکس تراپی، آگاو تراپی و …..

4.3/5 - (7 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed