1. خانه
 2. مقالات
 3. بهترین مارک پروتئین مو

بهترین مارک پروتئین مو

بهترین مارک پروتئین مو

 1. خانه
 2. مقالات
 3. بهترین مارک پروتئین مو
folder_openمقالات

موها یکی از اجزای حساس بدن ما هستند که بسیار آسیب پذیر هستند و اگر از آنها به خوبی مراقبت نکنیم، ممکن است دچار مشکلات مختلفی شده و ما را حسابی به دردسر بیندازند. معمولا مشکلات موها به خاطر کمبود ویتامین ها و مواد معدنی است که در مو وجود دارد و به همین خاطر است که موها دچار آسیب، موخوره، شکنندگی و پوکی، ریزش و بسیاری مشکلات دیگر می شوند. برای رفع کمبود این ویتامین ها و مواد موردنیاز مو، روش های مختلفی به وجود آمده اند که یکی از بهترین روش ها برای این کار، پروتئین تراپی مو است. پروتئین تراپی به این صورت است که می تواند پروتئین موجود در موها را افزایش داده و کمک کند موهایتان احیا شوند و حالتی نرم و لطیف و ابریشمین داشته باشند. برای اینکه پروتئین تراپی مو به بهترین شکل انجام شود، نیاز به انتخاب بهترین محصول پروتئینه مو داریم تا بتوانیم با استفاده از این مواد، موهای خودمان را پروتئینه کرده و تقویت کنیم. در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین مارک پروتئین مو صحبت کنیم و بگوییم که بهترین مواد موجود در بازار که برای پروتئین تراپی مناسب هست چیست.

اگر به دنبال پروتئین تراپی مو هستید و می خواهید موهایتان را پروتئینه کنید تا موهایی سالم تر و با کیفیت تر داشته باشید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید تا با بهترین مارک پروتئین مو در بازار ایران بیشتر آشنا شوید.

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین مو چیست؟

پروتئين مو در کنار کراتین يكي از اجزا مهم و حیاتی تشكيل دهنده هر تار مو است، در واقع 95 درصد ساختمان مو از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است. پروتئین مو در واقع بافت مو را يكدست و منسجم ميكند، وظيفه اصلي پروتئين مو رطوبت رسانی و حفظ خاصیت ارتجاعی ساقه مو بوده که با از دست رفتن اين عنصر حیاتی، ساقه مو دچار شكنندگي و پوکی ميشود و ساقه مو نیازمند تامین این عنصر مهم از خارج میشود.

چه عواملی باعث از بین رفتن پروتیین مو میشوند؟

 • استفاده از رنگ و دکلره و اکسیدان های نامرغوب و بی کیفیت
 • استفاه از مواد فر و صافی دائم مو
 • استفاده از اتو و سشوار با دما بالا و حرارت تهاجمی
 • حمام آفتاب و قرار گرفتن در معرض اشعه دستگاه سولاریوم
 • املاح آب دریا و کلر آب استخر
 • استفاده از برس و شانه پلاستیکی و تحریک ساقه مو
 • رژیم های سخت و فقیر
 • افزایش سن
 • در معرض آب و هوادی سرد قرار گرفتن
 • و … همه اینها شامل عوامل مکانیکی یا محیطی و شیمیایی هستند که باعث از بین رفتن پروتئین و کراتین ساقه مو میشوند. اگر این دو ماده اصلی و حیاتی مو، به مو نرسد مو هر روز نیازمند و نیازمندتر خواهد شد تا جایی که دیگر ساختار و ساختمان مو از بین رفته و دیگر هیچ راه و روش و تکنیکی برای نجات مو نخواهید یافت.

ویژگی های مو فاقد پروتئین:

 • مو فاقد پروتیین کدر و مات است
 • زبر و خشن است حین لمس کردن
 • به سختی شانه میشود
 • در حین شانه و برس زدن شکننده و کات میشود
 • در حالت خیس بودن بدلیل فقدان پروتیین درگیر کشسانی بیش از حد نرمال است
 • به سختی با سشوار خشک میشود
 • درگیر انواع و اقسام موخوره است
 • مو فاقد پروتئین پوک و شکننده است
 • مو تخلخل بالایی دارد
 • فاقد شفافیت و خوش حالتی
 • عدم حالت پذیری
 • دارای وز و فر ریز
 • تارهای مو رفته رفته ضخامت خود را از دست میدهد

پروتیین درمانی موچیست؟

پروتئين درمانی مو تکنیکی است جهت احیا و بازسازی پروتئین و کراتین از دست رفته مو. پروتیین درمانی همزمان با ترمیم و احیا و بازسازی ساقه مو  و رطوبت رساني عمقی، می تواند در صورت خواست مراجعه کننده همراه با صافی باشد. در این صورت بعد از پروتئین درمانی موها صاف و يكدست و بافت مو استحكام و انسجام از دست رفته خود رو مجددا بدست مي آورد، مو بسیار نرم و لطیف و براق خواهد شد.

آیا پروتئین درمانی مو عوارض دارد؟

بله، پاسخ این سوال قطعا بله است. اگر پروتئین درمانی مو با استفاده از مواد بی کیفیت و توسط افراد غیر متخصص انجام شود متاسفانه باید گفت: عوارض بسیار شدیدی خواهد داشت. یکی از پیامدهای استفاده از مواد بی کیفیت در پروسه انجام اینکار خشک شدن و کات شدن مو بعد از گذشت مدتی کوتاه است. یکی دیگر از پیامدهای استفاده از مواد بی کیفیت و انجام کار توسط افراد غیرمتخصص آسیب رسیدن به پوست سر و ریشه مو خواهد بود که متاسفانه آسیبی است جبران ناپذیر. بنابراین همواره جهت انتخاب مواد پروتئینه مو حساسیت به خرج دهید و انجام این کار را به افراد متخصص و کاربلد بسپارید.

بهترین مارک پروتئین مو در بازار ایران

موهای ما بسیار آسیب پذیر هستند براثر عوامل محیطی و شیمیایی(عوامل محیطی همچون قرار گرفتن موها در معرض بادسرد و آفتاب و … ) (عوامل شیمیایی همچون استفاده از رنگ و دکلره بی کیفیت ، مواد فر و صافی و مواد رنگ بر و …) همه این عوامل موجب از بین رفتن کراتینه که پروتئین موجود در موها است میشوند.

پروتئین تراپی کمک می کند که بتوانیم پروتئین موها را احیا و بازسازی کرده و آنها را مجددا تقویت کنیم و مو سالم و نرم و لطیف و صاف شود. اما در این کار موادی که از آنها استفاده می کنیم بسیار مهم هستند و باعث می شوند که پروتئین تراپی موفقی داشته باشیم.

نشانه های کمبود پروتئین موها

در ادامه می خواهیم بهترین مواد پروتئین مو که در بازار موجود هست را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با آن آشنا شوید و زمانی که تصمیم به انجام این کار گرفتید از شخصی که قرار است برای شما کار انجام دهد بخواهید مواد را به شما نشان داده و در حضور شما از مواد پروتئین مو استفاده کند.

 پروتئین مو برند کلوستر پروفشنال:

برند کلوستر پروفشنال یکی از برترین برندها در زمینه تولید محصولات مرتبط با مو است که کراتینه آن نیز بسیار معروف است و طرفداران زیادی دارد.

نانوکراتینه کلوستر پروفشنال

این برند بهترین محصول پروتئین مو را در کشور برزیل با فرمولاسیون جدید تولید و در دسترس متخصصین احیا و صافی مو قرار داده است که می تواند تاثیرگذاری بسیار بالایی برای احیا و صافی موها داشته باشد. پروتئین مو برند کلوستر پروفشنال با فرمولاسیون به روز و بافت پودر، با نام پودر پروتئین بامبی است که 75% گیاهی است. این محصول فاقد بو و گاز و غبار و فرمالدئید و مشتقات فرمالدئید است. نکته مهم و قابل تامل در مورد پودر پروتئین بامبی کلوستر پروفشنال این است که رنگ بری ندارد و در حین پروسه احیا و صافی به هیچ عنوان تغییر رنگی در دکلره و رنگ مو ایحاد نمیکند.

نکته:

پودر پروتئین بامبی کلوستر پروفشنال برای انواع مو (موهای آسیب دیده ، موهای رنگ شده، موهای طبیعی نرم و نازک، موهای دانه درشت و ضخیم و … ) بسیار مفید و مغذی است. این برند ساخت کشور برزیل و اورجینال است.

این مواد پروتئینه، موهای شما را رطوبت رسانی، احیا، صاف و براق می کند و باعث می شود که موهایی سالم و شاداب داشته باشید. همچنین نکته مهمی که وجود دارد این است که پودر پروتئین بامبی کلوستر پروفشنال قابل ترکیب با دیگر محصولات این برند است ( میکروکراتین کلوستر، دیتاکس مو کلوستر، کلاژن مو کلوستر) که این مهم کمک میکند در درمان های عمقی ساقه مو، با ترکیب کردن پودر پروتئین بامبی با دیگر محصولات کلوستر پروفشنال شاهد معجزه ای رو مو باشیم.

نانو پروتئین مو، بهترین درمان برای موهای دکلره شده

چطور از پروتئین تراپی مو بهترین نتیجه را بگیریم؟

تا به اینجا به شما پودر پروتئین بامبی کلوستر پروفشنال را معرفی کردیم، حالا می خواهیم به سراغ برخی نکاتی برویم که باعث می شوند بهترین نتیجه را از پروتئین تراپی موهای خودتان دریافت کنید.

1- مواد با کیفیت را برای موهای خود تهیه کنید:

همانطور که در این مقاله گفتیم، سعی کنید برای پروتئین تراپی موهای خودتان از مواد با کیفیت و اورجینال استفاده کنید و به هیچ وجه سراغ استفاده از مواد ارزان و نامعتبر نروید؛ چون این کار به موهایتان آسیب های شدیدی وارد خواهد کرد.

2- از افراد متخصص کمک بگیرید:

اگرچه برخی از محصولات را می توانید در خانه نیز استفاده کنید، اما بهترین کار این است که از یک متخصص کمک بگیرید و به سالن تخصصی مو  مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید و از پیامد های غیر قابل جبرانی که توسط افراد مبتدی به ساقه و ریشه مو وارد میشود در امان بمانید. معمولا کاری که در سالن انجام می شود، هم کیفیت بسیار بالاتری نسبت به کارهای انجام شده در خانه دارد و هم می تواند ماندگاری بیشتری داشته باشد و شما را از انجام مجدد این کار تا چند ماه راحت خواهد کرد.

3- از موهایتان مراقبت کنید:

به عنوان آخرین توصیه، برای اینکه بعد از پروتئین تراپی مجددا موهایتان دچار آسیب نشوند و حالتی نامناسب پیدا نکنند، توصیه می کنیم که حتما از موهایتان به خوبی مراقبت کنید و یک روتین مراقبتی برای آنها داشته باشید.

رسیدگی به موهایتان هم مدت زمان ماندگاری پروتئین تراپی را افزایش می دهد و هم باعث می شود که پس از مدتی دیگر نیازی به استفاده از چنین روش هایی نداشته باشید و بتوانید موهایتان را به صورت دائمی درمان کنید.

4- ویتامینه کابین مو را فراموش نکنید

نکته قابل توجه بعد از اتمام پروتئین درمانی و تهیه محصولات مراقبتی، مراجعه به سالن تخصصی مو جهت انجام ویتامینه کابین است. توصیه می شود 45 روز بعد از انجام پروتئین درمانی مو اقدام به انجام ویتامینه سالنی کرده تا کیفیت پروتئین موهایتان حفظ شود. ویتامینه های کابین مو محصولاتی مغذی و غنی هستند که تاثیر شگفت انگیزی در سلامت مو دارند.

مراقبت های بعد از کراتینه موها

جمع بندی مطلب:

در این مطلب در مورد پروتئین مو، فواید و عوارض آن صحبت کردیم و بهترین مارک پروتئین مو صحبت کردیم و گفتیم که چطور می توانید بهترین مواد پروتئین تراپی موجود در بازار را برای این کار انتخاب کنید و برند معتبر کلوستر پروفشنال را برای این کار معرفی کردیم. در ادامه نیز به شما گفتیم که چه نکاتی را باید رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از پروتئین تراپی موهای خودتان دریافت کنید و در آینده مشکلی برای موهایتان ایجاد نشود.

سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده با بهره گیری از جدیدترین تکنیک های مراقبتی مو در خدمت بانوان مشکل پسند است. ترمیم و احیا موهای آسیب دیده، تقویت مو و درمان ریزش مو تحت نظر خانم سعیده درویش زاده در سالن مو سعیده درویش زاده انجام می شود. این مرکز مشاوره رایگان خرید محصولات مراقبت از مو را نیز ارائه می دهد. باید اشاره کنیم محصولات تخصصی برند کلوستر پروفشنال جهت مصارف سالنی فرموله شده و باید توسط افراد دوره دیده مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین لازم است دوستان علاقمند و همکاران عزیز جهت تهیه و استفاده از محصولات کابین کلوستر به شرکت در دوره های آموزشی اقدام کنند. آکادمی سعیده درویش زاده هم اکنون دوره های آموزشی کراتینه و ویتامینه مو و … را با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار میکند. جهت کسب اطلاعات از طریق لینک زیر اقدام کنید.

آکادمی مو سعیده درویش زاده

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد که بتوانید با بهترین مواد پروتئین مو آشنا شوید و برای تهیه مواد موردنیاز برای پروتئین تراپی، به مشکل نخورید و بهترین برند را تهیه کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

4.4/5 - (18 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed