1. خانه
  2. مقالات
  3. بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش مو چیست؟

بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش مو چیست؟

بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش مو چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش مو چیست؟
ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش
folder_openمقالات

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که به دلایل مختلف مانند استرس، تغذیه نادرست، عوامل ژنتیکی و.. برای بعضی از افراد پیش می آید. ریزش موها مساله ای بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده است و باعث می شود که فرد اعتماد به نفسش را از دست بدهد. خوشبختانه در دنیای امروز روش های زیادی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارند که به ما کمک می کنند تا موهای سالم تر و زیباتری داشته باشیم. یکی از بهترین روش های موجود، ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش است که می تواند تاثیرات مناسبی را بر روی موها برجای بگذارد.

معمولا تارهای مو پس از آسیب یا کمبود مواد غذایی سلامتی و قدرت خود را از دست می دهند و دچار ریزش می شوند. برای اینکه بتوانیم ریزش موها را قطع کنیم، در ابتدا باید ریشه ریزش مو را پیدا کرده و آن را برطرف کنیم و سپس راهکارهای موثر برای تقویت موها و افزایش رشد آنها را انجام دهیم تا مجددا شاهد رشد و زیبایی موهای خود باشیم.

در این مقاله می خواهیم در مورد ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش مو صحبت کنیم و بگوییم که استفاده از چه ویتامینه ای باعث حفظ تارهای مو می شود و ریزش موها را به تعویق می اندازد. همچنین شما را با دلایل ریزش مو آشنا می کنیم تا بهتر بتوانید از موهای خود مراقبت کنید.

اگر موهایتان دچار ریزش شده اند و به دنبال این هستید که بهترین ویتامین را برای جلوگیری از ریزش آنها پیدا کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و جامعی را درباره انتخاب ویتامینه مو به دست بیاورید و بتوانید بهتر از موهای خود مراقبت کنید.

دلایل ریزش مو

چه عواملی باعث ریزش مو می شوند؟

عوامل زیر، باعث ضعیف شدن تارهای مو و ریزش موها می شوند:

1- تغذیه نامناسب:

موهای ما برای سلامتی به ویتامین های خاصی نیاز دارند که این ویتامین ها باعث می شوند موها سلامتی و استحکام بیشتری داشته باشند و مشکلی برایشان ایجاد نشود. خیلی از ویتامین هایی که برای موها و بدن مفید هستند، از طریق مواد غذایی دریافت می شود.

به همین خاطر تغذیه اهمیت بالایی دارد. اگر فردی هستید که هر غذایی را نمی خورید و تغذیه نامناسبی دارید، احتمالا این مشکل یکی از دلایل اصلی ریزش موهای شما است و باید با استفاده از مکمل های غذایی، این کمبود ویتامین را جبران کنید تا موهایی سالم تر و قوی تر داشته باشید.

2- استفاده از شامپو نامناسب:

برخی از شامپوها هستند که به دلیل ناسازگاری با موهای شما یا به دلیل داشتن ترکیبات نامناسب، باعث ریزش موها می شوند و تاثیرات بدی را روی موهایتان بر جای می گذارند.

استفاده از این شامپوها باعث می شود که موهایتان استحکام خود را از دست بدهند و پیاز مو ضعیف شود و در نهایت منجر به ریزش موهایتان خواهد شد. حتی گاهی اوقات استفاده نادرست از شامپوها نیز می تواند این مشکل را برایتان ایجاد کند.

مثلا اگر از شامپوهای نرم کننده استفاده می کنید، این شامپوها را باید روی ساقه موهای خودتان بمالید و ماساژ دهید؛ زیرا استفاده از آنها روی پوست سر باعث ریزش موهای شما شود.

بنابراین اگر به درستی از شامپوها استفاده نمی کنید، روش استفاده خودتان را عوض کنید و اگر فکر می کنید شامپویی که استفاده می کنید مناسب نیست، توصیه ما این است که حتما از یک شامپوی جدید و سازگار با موهای خودتان استفاده کنید تا این مشکل سریعا برطرف شود.

3- نداشتن روتین مراقبتی برای موها:

موهای ما نیز مانند هر جزء دیگر بدن، نیاز به مراقبت دارند و باید به آنها رسیدگی کنیم تا سالم بمانند؛ اما متاسفانه خیلی از ما به دلیل مشغله های زندگی، نمی توانیم این کار را انجام دهید.

همین موضوع باعث می شود که زمانی را برای موهای خودمان نگذاریم و موهایمان آسیب ببینند و شروع به ریزش کنند. بنابراین اگر در حال حاضر برای محافظت از موهای خودتان روتینی ندارید، توصیه ما این است که حتما این کار را شروع کنید و روزانه حداقل 10 دقیقه برای موهای خودتان وقت بگذارید. با انجام کارهایی مانند استفاده از ماسک مو، استفاده از ماسک های خانگی، ماساژ پوست سر و… موهای شما تقویت می شوند و موهایی سالم تر و زیباتر خواهید داشت.

4- استفاده از مواد و وسایل مضر برای مو:

یکی دیگر از دلایل ریزش مو، استفاده زیاد از وسایلی مانند سشوار و اتو مو است. این وسایل حرارت شدیدی را به موها وارد می کنند و چربی موها را از بین می برند. از بین رفتن چربی موها باعث می شود که موهایتان شدیدا خشک شوند و همین موضوع در نهایت به تضعیف موها، نازک شدن آنها و ریزش موهایتان منجر خواهد شد.

مواد شیمیایی مانند چسب مو و ژل و… با ساختار طبیعی مو سازگار نیستند و استفاده از این مواد باعث می شود که موهایتان تضعیف شده و دچار ریزش شوند. برای جلوگیری از این موضوع بهتر است استفاده از مواد حالت دهنده مو و وسایلی مانند سشوار و اتو مو را بسیار کمتر کنید تا موهایی سالم تر و زیباتر داشته باشید.

بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش موها چیست؟

ویتامینه های زیر، از بهترین محصولات موجود در بازار هستند و به شما کمک می کنند تا موهایی سالم تر داشته باشید:

1- ویتامین D:

ویتامین دی یکی از مهمترین ویتامین هایی است که باعث می شود فولیکول های مو یا همان محل رویش موها تقویت شده و موهایتان ضخامت بیشتری داشته باشند.

مقدار زیادی از ویتامین دی در نور آفتاب وجود دارد و بدن شما به صورت طبیعی با دریافت نور آفتاب، ویتامین دی را در بدن می سازد؛ اما اگر زیاد در معرض تابش نور آفتاب قرار نمی گیرید، می توانید از قرص های ویتامین D استفاده کنید.

2- بیوتین یا ویتامین B7:

بیوتین یکی از ویتامین هایی است که برای پوست و مو و ناخن شدیدا اهمیت دارید و خوشبختانه این ویتامین در اکثر غذاها نیز موجود است و احتمال اینکه به کمبود آن دچار شوید بسیار کم است.

اما برای اینکه اطمینان حاصل کنید این ویتامین در بدن شما کم نیست، می توانید آزمایش کامل خون را انجام دهید. برای تامین ویتامین B7، از مواد غذایی مانند تخم مرغ و پنیر و برنج و انواع گوشت استفاده کنید یا در صورت نیاز مکمل بیوتین خریداری کرده و مصرف کنید.

3- ویتامین A:

ویتامین A یکی دیگر از ویتامین های ضروری برای استحکام موها است و از ریزش آنها نیز جلوگیری می کند. البته در مصرف این ویتامین باید تعادل داشته باشید؛ چون مصرف بیش از حد آن نیز برای موها مضر است.

برای جبران کمبود این ویتامین در بدن می توانید از سبزیجات، جگر، تخم مرغ و لبنیات استفاده کنید. البته حواستان باشد که نباید مقدار زیاد از ویتامین A را دریافت کنید.

4- آهن:

وجود آهن به ساخت هموگلوبین در بدن کمک می کند تا فرآیند رساندن اکسیژن و مواد مغذی به بخش های مختلف بدن بهتر انجام شود. کمبود آهن باعث می شود که هموگلوبین کمتری تولید شود و فقط به بعضی از بخش های بدن اکسیژن و مواد مغذی ارسال شود. زمانی که بدن با کمبود آهن روبرو باشد، اکسیژن و مواد مقوی لازم به موها نمی رسد و همین موضوع باعث ضعیف شدن تارهای مو و ریزش آنها می شود.

به همین خاطر اگر به کمبود آهن مبتلا هستید، نیاز است که با مصرف موادی مانند گوشت، ماهی، مرغ، غلات و… آهن بدن خودتان را افزایش دهید تا بتوانید موهایی سالم تر و زیباتر داشته باشید.

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش موها صحبت کردیم و گفتیم که اصلا چه عواملی باعث ریزش موها می شوند تا بتوانید با شناسایی آنها، منشا اصلی ریزش موهای خودتان را برطرف کنید.

همچنین در ادامه گفتیم که ویتامین های موردنیاز برای سلامتی موهای شما و جلوگیری از ریزش موهایتان چه هستند و چطور می توانید با خوردن مواد غذایی و مکمل ها، این ویتامین های ضروری را دریافت کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش را بشناسید و بتوانید با مصرف ویتامین های گفته شده، بهترین نتایج ممکن را برای جلوگیری از موهای خودتان دریافت کنید.

3.4/5 - (5 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed