1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت احیا و کراتینه مو چیست؟

تفاوت احیا و کراتینه مو چیست؟

تفاوت احیا و کراتینه مو چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت احیا و کراتینه مو چیست؟
folder_openمقالات

یکی از موضوعاتی که در سال های اخیر بسیار مطرح شده است و باعث شده خانم های زیادی به فکر سلامتی موهای خود بیفتند، احیا مو است. اما احیا مو چیست و چه کاربردی دارد؟ اصلا تفاوت احیا و کراتینه مو در چیست؟ آیا احیا مو آنقدر که در مورد آن صحبت می شود، می تواند برای موهای ما نتیجه خوبی ایجاد کند و باعث سلامتی موها شود یا خیر؟ با توجه به پرطرفدار بودن احیا مو در ایران، احیا مو برای چه موهایی مناسب است؟

این ها سوالاتی هستند که برای افرادی که به دنبال احیا موهای خود هستند مطرح می شوند و اگر به این سوالات جواب داده نشود، احتمالا تصمیم گیری برای این افراد بسیار سخت خواهد بود و نمی توانند به خوبی برای انجام احیا موهای خود تصمیم بگیرند.

در این مقاله می خواهیم در مورد تفاوت احیا و کراتینه مو صحبت کنیم و در مورد احیا مو اطلاعاتی را به شما بدهیم که کمک می کنند بتوانید سوالات ذهنی خودتان را برطرف کنید و راحت تر برای انجام این کار تصمیم گیری کنید تا بتوانید موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشید و زیبایی موهای خودتان را مجددا بازیابی کنید.

اگر به دنبال انجام احیا مو هستید، اما سوالات زیادی در ذهن خود دارید که باعث شده نتوانید به خوبی تصمیم بگیرید که کدام روش برایتان مناسب تر است و می خواهید در مورد فرق احیا با کراتینه بدانید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی را در این مورد کسب کنید.

تفاوت کراتینه مو و احیا

احیا مو چیست و برای چه موهایی مناسب است؟

قبل از اینکه به سراغ بررسی تفاوت احیا و کراتینه مو برویم، بهتر است اصلا ببینیم که احیا مو چیست و برای چه موهایی مناسب است. احیا مو به روشی گفته می شود که در طی آن موهای آسیب دیده شما مجددا احیا شده و بازسازی می شوند و مشکلاتی که ممکن است برایشان به وجود آمده باشد برطرف می شود.

موهایی که در اثر رنگ و دکلره شکننده و نازک شده اند، موهایی که در اثر استفاده زیاد از اتو مو و سشوار خشک شده اند، موهایی که موخوره دارند و  حتی موهایی که دچار ریزش شده اند، همگی جزو موهایی محسوب می شوند که آسیب دیده اند و نیاز به احیا دارند.

انجام احیا روی این موها باعث می شود که رطوبت موجود در موها افزایش پیدا کند و مشکلاتی که این موها دارند برطرف شود و سلول های مرده و آسیب دیده آنها احیا و بازسازی شود تا بتوانید مجددا موهایی صاف و سالم داشته باشید.

تفاوت احیا و کراتینه مو

تفاوت احیا و کراتینه مو در چیست؟

احتمالا با شنیدن نام روش پرطرفدار کراتینه، این سوال برایتان پیش آمده است که تفاوت احیا مو با کراتینه در چیست و کدام یک از این روش ها برای استفاده روی موهای شما بهتر است؟

باید بدانید که احیای مو، عملیاتی است که می تواند در هرکدام از روش های صافی و احیا وجود داشته باشد و نام یک روش خاص نیست؛ اما کراتینه یکی از روش های پرطرفدار و پرکاربرد برای  احیا و صافی مو است که می تواند هم موهای شما را احیا کند و هم به آنها حالتی صاف و ابریشمی ببخشد.

به صورت کلی دو نوع مواد وجود دارد که شما می توانید براساس نیاز و جنس موهای خودتان از هرکدام از آنها به صورت جداگانه یا ترکیبی استفاده کنید:

1- مواد احیا مو:

در این روش همانطور که از نامش پیداست، تمرکز اصلی روی این است که موهای شما احیا شوند و سلامتی خودشان را مجددا به دست بیاورند. این روش خیلی روی صافی موها تمرکز ندارد و حتی گاهی اوقات بدون صافی مو انجام می شود.

مواد احیا مو همچون کلاژن مو و بوتاکس مو برای موهایی مناسب است که آسیب دیده هستند و تنها می خواهند مشکلاتی مانند موخوره و شکنندگی و ریزش مو و… را برطرف کنند و نیازی به صاف کردن ندارند. مثلا اگر موهایی فر دارید که از حالت آنها راضی هستید؛ اما می خواهید موهای خودتان را احیا کنید تا سلامتی شان را مجددا به دست بیاورند، بهترین روش برای شما استفاده از مواد احیا است که می تواند نتایج فوق العاده ای را برایتان ایجاد کند.

2- مواد احیا و صافی مو:

مواد احیا و صافی مو، همچون کراتینه و دیتاکس مو از دیگر تکنیک های احیا و صافی  است که باعث احیا و صاف شدن موهای شما همزمان می شود و حالتی لخت و ابریشمی به موهای شما می دهد. این روش همانطور که از نامش مشخص است، همزمان روی احیا و صافی مو تمرکز دارد و دستاورد استفاده از این موادهای احیا و صافی داشتن موهایی نرم و لطیف و صاف است.

مواد احیا و صافی مو برای افرادی مناسب است که می خواهند موهای خودشان را نرم و لطیف صاف کنند حال چه مو طبیعی باشد چه رنگ یا دکلره شده ، چه نرم و نازک چه دانه درشت و ضخیم. 

از کجا متوجه شویم کدام روش احیا و صافی برای موهای ما مناسب است؟

تا به اینجا بررسی کردیم که تفاوت مواد احیا و صافی در چیست و انواع مواد احیا و صافی مو را با هم بررسی کردیم. حالا ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که کدام روش احیا یا احیا و صافی برای شما مناسب تر است و می تواند نتیجه بهتری را برای موهای شما ایجاد کند.

برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید، پارامترهایی را باید در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین روش را برای خودتان انتخاب کنید:

1- میزان آسیب دیدگی موها:

اولین موضوعی که باعث می شود بتوانید تشخیص دهید احیا برایتان بهتر است یا احیا و صافی، این است که ببینید موهای شما آسیب دیده هستند یا خیر؟ و خواسته شما چیست؟ برای تشخیص این موضوع می توانید ببینید که نشانه های زیر در موهای شما وجود دارند یا نه:

· ریزش موها

· شکنندگی موها

· موخوره

· نازک شدن ضخامت موها

· دو شاخه شدن تارهای مو

· خشکی بیش از حد موها

·  وز شدن موها

·  حالت پذیری سخت موها

. فر یا صاف شدن مو

اگر در موهای شما این نشانه ها وجود داشته باشند، احتمالا موهایتان آسیب دیده هستند و بهتر است که برای موهای خودتان، روش احیا را انتخاب کنید در صورتی حالت موهای خود را دوست دارید اما اگر این نشانه ها را در موهای خود میبینید و خواستار این هستید که موهایتان هم احیا شود هم صاف  روش احیا و صافی همزمان را انتخاب کنید.

2- نظرسنجی از آرایشگران حرفه ای:

دومین و بهترین روشی که کمک می کند بتوانید تصمیم بهتری بگیرید این است که حتما به چند سالن تخصصی مو  مراجعه کنید و از آنها بخواهید که موهای شما را بررسی کنند و بهترین روش را به شما پیشنهاد بدهند.

این کار باعث می شود که افراد متخصص موهایتان را بررسی کنند و بگویند که موهایتان آسیب دیده است یا خیر و اینکه کدام نوع روش برای موهای شما تاثیرگذاری بهتری خواهد داشت.

سالن مو سعیده درویش زاده، یکی از بهترین سالنهای تخصی مو تهران برای انجام کراتینه و احیای مو است. شما می توانید برای مشاوره با متخصصان ما در سالن مو سعیده درویش زاده، مراجعه کنید و بعد از نظرسنجی و صحبت با مشاورین ما بهترین تکنیک را برای احیا و صافی موهای خود انتخاب کنید. 

برای اینکه راحت تر  اطمینان کنید، می توانید به پیج اینستاگرام سعیده درویش زاده مراجعه کنید و نمونه کارهای احیا و صافی مو را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید به صورت حضوری به سالن مو سعیده درویش زاده سر بزنید و از نزدیک، با کیفیت کار و تخصص مجموعه آشنا شوید. در سالن مو سعیده درویش زاده تمام کارهای لازم برای صافی و کراتین کردن موها با استفاده از مواد اولیه باکیفیت و توسط افراد حرفه ای انجام می شود و به همین دلیل است که این مجموعه، به عنوان یکی از بهترین سالن های کراتین در تهران و ایران شناخته شده است.

کراتینه یا احیا؟

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد این صحبت کردیم که تفاوت احیا و احیا و صافی مو در چیست و گفتیم که اصلا احیا و صافی مو چیست و برای چه موهایی مناسب است و نکاتی را در این مورد گفتیم تا ببینید موهای شما نیاز به چه روشی دارد.

در ادامه با هم انواع مواد احیا و صافی را بررسی کردیم و گفتیم که شما می توانید از روش احیا یا احیا و صافی برای سلامتی و صاف کردن موهای خودتان استفاده کنید و هرکدام از این روش ها کاربرد خاص خود را دارند.

در آخر نیز با هم بررسی کردیم که چطور می توانید بهترین روش احیا و صافی را برای موهای خودتان انتخاب کنید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که در مورد تفاوت احیا و احیا و صافی مو اطلاعات کاملی کسب کنید و بتوانید در مورد انجام این کار، تصمیم گیری مناسبی انجام دهید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

1.5/5 - (25 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed