1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا خوردن قرص ضدبارداری، رنگ موها را تغییر می دهد؟

آیا خوردن قرص ضدبارداری، رنگ موها را تغییر می دهد؟

آیا خوردن قرص ضدبارداری، رنگ موها را تغییر می دهد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا خوردن قرص ضدبارداری، رنگ موها را تغییر می دهد؟
تاثیر قرص ضدبارداری روی مو
folder_openمقالات

معمولا برای هر خانم جوانی پیش آمده است که در طول زندگی خود، از روش های ضد بارداری مانند قرص ضدبارداری استفاده کند. استفاده از این قرص ها برای جلوگیری از بارداری ناخواسته است اما در کنار این موضوع، عوارضی نیز در این قرص ها وجود دارد که قابل توجه هستند. یکی از عوارضی که قرص های ضدبارداری می توانند روی بدن ایجاد کنند، این است که می توانند شدیدا به موها آسیب وارد کرده و آنها را ضعیف کند و حتی باعث ریزش موهای فرد شود.

در این مقاله می خواهیم با هم بررسی کنیم که آیا خوردن قرص ضدبارداری، رنگ موها را تغییر می دهد و اصلا عوارض قرص ضدبارداری برای موها چیست؟ اگر جزو افرادی هستید که از این قرص ها استفاده می کنید و دچار عوارض شده اید یا می خواهید در مورد عوارض آنها بیشتر بدانید، توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید؛ زیرا در این مقاله اطلاعاتی را به شما می دهیم که باعث می شود بتوانید تصمیم بگیرید که از این قرص ها استفاده کنید یا خیر و اینکه چطور از موهای خودتان مراقبت بیشتری در برابر عوارض این قرص ها انجام دهید.

 

قرص ضدبارداری

 

تاثیر قرص ضدبارداری روی مو

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا قرص ضد بارداری انقدر عوارض دارد و می تواند باعث ایجاد مشکلات مختلفی در بدن شود؟ عوارض قرص ضد بارداری برای بدن، بیشتر به این خاطر است که این قرص می تواند تغییرات هورمونی در بدن ایجاد کند.

وقتی شما از این قرص استفاده می کنید، هورمون های بدنتان دچار تغییر می شوند تا از بارداری خانم جلوگیری شود؛ اما مشکلی که وجود دارد این است که این تغییرات هورمونی می توانند مشکلات عمده ای را برای بدنتان ایجاد کنند.

وقتی هورمون های بدن تغییر می کنند، تاثیر مستقیمی روی پوست و موی فرد می گذارد. عوارض قرص ضدبارداری برای مو یکی از این مشکلاتی است که ممکن است ایجاد شود و در ادامه می خواهیم این عوارض را با هم بررسی کنیم.

عوارض قرص ضدبارداری برای مو چیست؟

خیلی از خانمها نگران بارداری ناخواسته هستند و از طرفی دوست ندارند زیبایی و شادابی موهای خود را از دست بدهند. سوال پرتکرار خانمها این است که آیا قرص های ضدبارداری منجر به ریزش مو می شوند؟ آیا خوردن این قرص ها با ریزش موها همراه است؟ در ادامه می خواهیم با هم عوارض قرض ضدبارداری برای مو را بررسی کنیم تا بتوانید با این عوارض آشنا شوید و تصمیم بهتری در استفاده از این قرص ها بگیرید. دقت کنید که موارد گفته شده، عوارض شایع ناشی از مصرف قرص ضدبارداری هستند و ممکن است فرد با عوارض بسیار بیشتری هم درگیر شود.

1- ریزش موها:

یکی از شایع ترین عوارض قرص ضدبارداری برای مو، ریزش موها است. مخصوصا افرادی که به صورت ارثی در خانواده شان ریزش مو وجود دارد، خیلی بیشتر دچار این مشکل می شوند و ریزش مو برایشان بسیار آزاردهنده خواهد بود.

در این حالت استفاده از قرص ضدبارداری می تواند ریزش موها را تسریع کرده و باعث شود که روزانه تعداد زیادی از تارهای مو ریزش داشته باشند و موهایتان شدیدا کم حجم شوند.

البته این مشکل برای افرادی که ریزش مو به صورت ارثی ندارند نیز ممکن است ایجاد شود اما احتمال این موضوع کمتر است. به صورت کلی اگر ریزش مو ارثی در خانواده شما وجود دارد، توصیه ما این است که سعی کنید در استفاده از قرص ضدبارداری احتیاط کنید تا این مشکل تشدید نشود.

2- تغییر رنگ موها:

یکی دیگر از عوارض قرص ضدبارداری برای مو این است که گاهی اوقات ممکن است تغییر رنگ موها در فرد اتفاق بیفتد. همانطور که قبل تر نیز گفتیم، قرص ضدبارداری برای اینکه بتواند جلوی فرآیند حاملگی را بگیرد، تغییرات زیادی را در بدن ایجاد می کند و تغییرات هورمونی مختلفی در بدن شکل می گیرد.

این موضوع باعث می شود که اگر در طول استفاده از این قرص ها موهای خودتان را رنگ کنید، موها رنگ پذیری بسیار کمی داشته باشند و رنگ مو به همان شکلی که می خواستید قابل مشاهده نشود.

به همین خاطر توصیه دیگری که وجود دارد این است که سعی کنید در طول استفاده از این قرص ها، موهای خودتان را رنگ نکنید یا این موضوع را با آرایشگر خودتان در میان بگذارید تا بتواند رنگ مناسب تری را به شما پیشنهاد دهد.

همچنین به این موضوع دقت کنید که در طی این مدت پوست سر می تواند حساس تر باشد و ممکن است پس از رنگ مو دچار مشکلاتی مانند خارش و التهاب پوست سر شوید که این موضوع بسیار اذیت کننده خواهد بود.

 

تغییر رنگ مو با قرص ضدبارداری

 

3- شکنندگی موها:

همانطور که در بخش های قبلی زیاد اشاره کردیم، تغییرات هورمونی در بدن می تواند باعث ایجاد مشکلات مختلفی شود و این مشکلات برای مو نیز وجود دارند. یکی از این مشکلات شکنندگی و ضعیف شدن موهایتان است.

استفاده از قرض ضدبارداری به خاطر تغییراتی که در هورمون ایجاد می کند، باعث می شود که موهای شما شدیدا نازک و شکننده شوند و استحکام کافی را نداشته باشند.

برای حل این مشکل توصیه اول ما این است که سعی کنید قرص های ضدبارداری را به صورت کنترل شده مصرف کنید و دوم اینکه برای جلوگیری از عوارض قرص ضدبارداری برای مو و شکننده شدن موهایتان، حتما از محصولات مراقبتی مو مانند سرم های مو، ماسک مو، قرص های تقویت کننده مو و… استفاده کنید. محصولاتی مانند ماسک مو می توانند موهای شما را تقویت کرده و باعث شوند که موهایی مقاوم تر و ضخیم تر داشته باشند تا موهایتان به راحتی دچار شکستگی و ریزش نشوند و بتوانند حالت خود را حفظ کنند.

همچنین اگر موهایتان مشکلات جدی دارد و فکر می کنید که این موضوع به خاطر عوارض قرص ضدبارداری برای مو است، حتما این موضوع را با پزشک یا با یک متخصص در زمینه موها در میان بگذارید تا مشاوره تخصصی دریافت کنید.

4- مات شدن رنگ موها:

موها به صورت عادی حالتی درخشان دارند و مات نیستند و مخصوصا وقتی نور به آنها می خورد، می توانید درخشندگی موها را کاملا مشاهده کنید. در موارد قبلی اشاره کردیم که استفاده از قرص ضد بارداری می تواند باعث شود موهای شما رنگ نگیرند و نتوانید به راحتی آنها را رنگ کنید.

همین موضوع باعث مات شدن موهایتان نیز خواهد شد و می تواند درخشندگی موها را کاملا از بین برده و آنها را مات کند. البته برای جلوگیری از این مشکل می توانید از محصولات درخشان کننده مو استفاده کنید اما بهتر است که درخشش موها به صورت طبیعی وجود داشته باشد چون استفاده از محصولات درخشان کننده باعث تضعیف موهایتان خواهد شد.

5- سرطان سینه:

شاید برایتان ترسناک و عجیب باشد اما تحقیقاتی انجام شده است و نشان داده که استفاده همزمان از قرص های ضدبارداری و رنگ مو، می تواند شدیدا احتمال ابتلا به بیماری سرطان سینه را افزایش دهد.

این تحقیقات نشان داده است که به صورت کلی استفاده از قرص های ضد بارداری می تواند باعث افزایش ریسک ابتلا به سرطان سینه شود اما خانم هایی که هم قرص ضدبارداری مصرف می کنند و هم موهای خودشان را رنگ کرده اند، تا 55 درصد بیشتر در معرض این خطر قرار دارند.

باز هم تاکید می کنیم که برای این موضوع حتما به یک پزشک مراجعه کرده و با هماهنگی پزشک از داروها و قرص های ضدبارداری استفاده کنید تا دچار هیچگونه مشکلی نشوید و بتوانید عوارض را کاملاً کنترل کنید.

 

عوارض قرص ضدبارداری برای مو

 

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد عوارض قرص ضدبارداری برای مو صحبت کردیم و گفتیم که اصلا چرا مصرف قرص ضدبارداری برای موها مضر است و این قرصها چه مشکلاتی برای سلامتی فرد ایجاد می کند؟ همچنین با هم بررسی کردیم که چه مشکلاتی ممکن است برای موهایتان ایجاد شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید عوارض قرص ضدبارداری برای مو را شناسایی کرده و با توجه به این عوارض، بهترین تصمیم ممکن را بگیرید و بتوانید سلامتی خودتان و موهایتان را کاملا حفظ کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed