1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا کوتاه کردن انتهای مو در رفع موخوره موثر است؟

آیا کوتاه کردن انتهای مو در رفع موخوره موثر است؟

آیا کوتاه کردن انتهای مو در رفع موخوره موثر است؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا کوتاه کردن انتهای مو در رفع موخوره موثر است؟
کوتاه کردن مو برای موخوره
folder_openمقالات

کوتاه کردن انتهای مو در رفع موخوره تاثیر دارد یا خیر؟ موخوره یک مشکل شایع است که حداقل برای یک بار هم که شده، با آن برخورد داشته اید. در ابتدا موخوره تنها قسمت انتهای موها را درگیر می کند اما به مرور همه قسمت های مو دچار موخوره می شود. اگر به موقع نسبت به درمان موخوره، اقدام نکنید  این مشکل تا ریشه مو نیز ادامه پیدا می کند.

موخوره با چند شاخه شدن انتهای مو همراه است. ابتدا تعداد کمی از تارهای مو به صورت دو شاخه در می آیند و به مرور تعداد بیشتری از مو دچار موخوره می شود. این مشکلی نیست که خود به خود برطرف شود در واقع موخوره نیاز به درمان فوری دارد. نادیده گرفتن موخوره مشکل را برطرف نمی کند باید تا فرصت باقی است به نحوی از شر موهای دو یا چند شاخه و موخوره خلاص شوید.

کوتاه کردن انتهای مو برای رفع موخوره از درمان های سریع و موثر است. با این کار در واقع قسمت های آسیب دیده مو، کات می شود. بنابراین دیگر بقیه موها دچار موخوره نمی شوند. خیلی ها توانسته اند با همین روش ساده، سلامت موهای خود را حفظ کنند. برخی از افراد هم با کمک ماسک موی ضد موخوره یا سایر درمان های خانگی، سعی در مهار موخوره دارند.استفاده از شمع برای رفع موخوره، روغن داغ و ….. نیز از روش های درمانی دیگری است که گاهی برای از بین بردن موخوره مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های کوتاه کردن انتهای مو

دلیل به وجود آمدن موخوره چیست؟

موهایی که دچار موخوره می شوند حالت مات و رنگ پریده تری دارند. سطوح تار مو ناهموار و دارای ضخامت متفاوت است. حتی رنگ موها نیز در اثر ابتلا به موخوره حالت نامنظم و غیر یکنواختی را به خود می گیرد. این موضوع را بعد از کوتاه کردن انتهای مو به سادگی متوجه می شوید. روند درگیری موها به موخوره به قدری کند و آرام است که شاید در روزهای اول، نتوانید موخوره را تشخیص دهید.

موخوره در موهای خشک و دهیدراته ایجاد می شود. بنابراین هر عملی که موجب خشک شدن موها بشود در ایجاد موخوره های آزار دهنده، موثر است. اصلی ترین و رایج ترین عامل ابتلا به موخوره، حرارت است. هر بار که از اتوی مو و سشوار برای حالت دادن موها استفاده می کنید، رطوبت مو خشک و خشک تر می شود. نتیجه اینکه روزی فرا می رسد که دیگر موها کامل خشک و زبر و خشن شده اند. دقیقا در این زمان است که موها از انتها دو شاخه و نازک می شوند و موخوره به وجود می آید.

قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب، استفاده از مواد حالت دهنده شیمیایی روی موها، عدم رسیدگی به موها از سایر عوامل موثر در ایجاد موخوره هستند. حتی تغذیه نامناسب نیز می تواند روند خشکی مو را تشدید کند.

رفع مو خوره با کوتاه کردن موها

تاثیر کوتاه کردن انتهای مو برای از بین بردن موخوره

از دو جهت این موضوع قابل اهمیت است. اگر موهای تان به موخوره مبتلا شده، کوتاهی مو قطعا نتیجه خوبی دارد. وقتی نوک تارهای مو را کوتاه می کنید موخوره نیز به همراه موهای بریده شده، حذف می شود. در واقع با کوتاه کردن مو، از پیشرفت موخوره جلوگیری می کنید. حتی اگر موها پر از موخوره باشد نیز این روش موثر است زیرا در همین ابتدای کار، جلوی موخوره گرفته می شود. تعدادی از خانم های مراجعه کننده به سالن آرایشگاه،موهایشان به شدت درگیر موخوره است. حتی گاهی موخوره تا بالای سر و ریشه مو نیز پیشرفت کرده است. حالا اگر هر از گاهی انتهای مو کوتاه می شد، مجالی برای رشد موخوره تا به این حد نبود.

تاثیر کوتاه کردن انتهای مو برای جلوگیری از موخوره نیز حائز اهمیت است. اگر موهای شما سالم است و دچار موخوره نشده است نیز توصیه می شود حتما  موها را کمی کوتاه کنید. اصلاح منظم موها موجب می شود تا هرگز به موخوره دچار نشوید. کوتاه کردن انتهای مو برای پیشگیری از موخوره عالی است.

راه های از بین بردن موخوره

اهمیت کوتاه کردن انتهای مو در بلوندها!

استفاده از مواد دکلره برای روشن کردن موی تیره، بسیار رایج است. دکلره ترکیباتی شیمیایی قوی دارد و به شدت موها را خشک می کند. هر چقدر که موها بلندتر باشد و بیشتر از رنگ مو و دکلره استفاده کنید، احتمال خشکی مو نیز افزایش می یابد.

چربی و روغن طبیعی سر در موهای رنگ شده کمتر از موهای سالم است. رنگ و دکلره رطوبت مو را می گیرد و موها دچار آسیب جدی می شوند. قسمت انتهای ساقه مو بیش از قسمت بالای سر، خشک و دهیدراته است. با کوتاه کردن منظم انتهای مو، قسمت های خشک مو از بین می رود. موهای باقیمانده وضعیت بهتری دارند.

اگر دائم از دکلره و رنگ مو استفاده می کنید نوک گیری مو برای جلوگیری از موخوره را جدی بگیرید. پس از ابتلا به موخوره، تنها چاره این است که موها را کوتاه کنید. حداقل 2 تا 3 سانتیمتر بالای قسمت های آسیب دیده مو باید قیچی شود. در این صورت مقدار زیادی از موها کوتاه می شود در حالی که با نوک گیری مو، تنها یک سانتیمتر از انتهای مو قطع می شود.

طریقه استفاده از قیچی مو

نکات کوتاهی مو

نوک گیری و کوتاه کردن انتهای مو می تواند به صورت ماهانه باشد و یا در فواصل منظم این کار انجام شود. موخوره آسیب زیادی به زیبایی مو می زند و علاوه بر موی سر، ابرو و ریش آقایان را نیز درگیر می کند. برخی از افراد به تصور اینکه رشد موها، بیشتر می شود اقدام به کوتاه کردن مو می کنند.

این یک باور اشتباه است کوتاه کردن انتهای مو و یا تیغ انداختن سر هیچ ارتباطی با افزایش طولی مو ندارد. البته موخوره موجب نازک شدن و شکستگی موها می شود. خورد شدن و قطع شدن موها از نیمه به همین دلیل است. کوتاه کردن انتهای مو، از پیشرفت موخوره و خورد شدن موها جلوگیری می کند.

رفع موخوره از موهای فر

کوتاه کردن انتهای موی فر

اگر موهای فری دارید بهتر است کار کوتاهی مو را به آرایشگر ماهر بسپارید. یک سالن خوب و خوشنام پیدا کنید زیرا در این اماکن معمولا آرایشگرهای با تجربه و حرفه ای، فعالیت دارند.  نوک گیری موها در خانه هم کار دشواری نیست ولی قطعا کوتاه کردن موی صاف خیلی راحت تر از موی مجعد یا فرفری است.

بعضی از مو فرفری ها ابتدا موهایشان را با اسپری آب خیس می کنند تا کمی صاف شود و بعد اقدام به کوتاه کردن مو می کنند. این یک اشتباه بزرگ است و اصلا توصیه نمی شود. موها در حالت خیس 4 برابر بیشتر، دچار آسیب می شوند. موهای خیس و مرطوب به سادگی کش می آیند و ساختار مو به هم می ریزد. اگر سعی کنید با شانه یا برس موهای فر و خیس را کمی بکشید و بعد قیچی بزنید، حتما موهایتان آسیب می بیند.

ساده ترین راه برای نوک گیری موهای فر و جلوگیری از موخوره این است که ابتدا موها را صاف کنید! اتوی مو برای این کار مناسب است اما یادتان باشد که از محافظ حرارتی مو استفاده کنید.

نحوه کوتاه کردن موی بلند

زمان مناسب برای کوتاه کردن انتهای مو

بهترین زمان برای این کار وقتی است که هنوز موها درگیر موخوره نشده اند. همیشه پیشگیری ساده تر از درمان است. به طور متوسط بین 6 تا 8 هفته یک بار باید کمی از انتهای مو را کوتاه کنید. این میزان بستگی به خودتان دارد برای مثال اگر قصد دارید موهای خود را بلند کنید. هر 8 هفته به اندازه یک سانتی متر از انتهای مو را کوتاه کنید.

افرادی که استایل موی کوتاه را می پسندند مشکل کمتری با موخوره دارند. برای اینکه اندازه موها در حد مشخصی باشد لازم است تا هر یک تا سه ماه در میان به آرایشگاه مراجعه کنید و موها را فرم دهید. در این صورت باید به اندازه چندین سانتی متر از موها را کوتاه کنید. این حالت دیگر نوک گیری حساب نمی شود و همان کوتاه کردن مو است.

توجه داشته باشید که نمی توانید موهای پشت خود را ببینید پس بهتر است به سالن مراجعه کنید. آرایشگرتان می تواند موها را به هر مدلی که دوست دارید، کوتاه کند.

کوتاه کردن انتهای مو

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

وقتی موها مرتب رنگ و دکلره شود، تارهای مو خشک و شکننده و نازک می شوند. موهای آسیب دیده، استحکام خوبی ندارند و حتی از نیمه قطع شده و می ریزند. از عواقب دکلره نامرغوب و ….هم که دیگر نیازی نیست گفته شود. آیا موهای شما در اثر مواد دکلره سوخته یا پودر و خمیری شده؟ هنوز یک فرصت باقی مانده است.

مرکز احیای مو درویش زاده جدیدترین متدهای روز دنیا برای رفع آسیب مو را ارائه می دهد.. اینجا یک جمع دوستانه از متخصصین  احیا مو است که می دانند چگونه حال موهایتان را خوب کنند. وقتی موها دچار آسیب می شود حس و حال خوبی ندارید. ما از نانو ذرات برای ترمیم موهای آسیب دیده کمک می گیریم. مواد نانو به عمق مو نفوذ می کنند و ساختار گوگردی مو منظم می شود.

نانو بوتاکس مو، نانو پروتئین مو، پلکس تراپی، دتوکس تراپی و نانو کراتینه مو برخی از پر طرفدارترین تراپی های احیا مو در سالن هستند. با توجه به میزان آسیب و نیاز مو درمان مناسب انتخاب می شود. در صورتی که نیاز به مشورت دارید با ما تماس بگیرید. مشاوره های تخصصی مرکز، کاملا رایگان است.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed