1. خانه
  2. مقالات
  3. ترفندهای استفاده از انواع ماسک مو

ترفندهای استفاده از انواع ماسک مو

ترفندهای استفاده از انواع ماسک مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ترفندهای استفاده از انواع ماسک مو
انواع ماسک مو
folder_openمقالات

ماسک مو از ارزان ترین روش های مراقبت از مو است. ترکیبات متفاوتی در این ماسک ها استفاده می شود که هر کدام روی سلامت و بهبود کیفیت مو تاثیر می گذارند. اگر موهایی خشک و شکننده دارید لازم است تا ماسک مو را در روتین مراقبت از موی خود قرار دهید. این محصولات حاوی مواد مغذی هستند و بهترین تغذیه برای مو به حساب می آیند. انواع ماسک مو را به درستی استفاده کنید در غیر این صورت نتیجه خاصی ندارد.

اولین و مهم ترین نکته، انتخاب ماسک موی مناسب است. با توجه به نیاز مو از ترکیبات متنوع ماسک مو استفاده کنید. مو بلندها بیشتر به ماسک مو نیاز دارند. موهای بلند در طی زمان دچار آسیب دیدگی می شوند و دیگر زیبایی و شادابی قبل را ندارند. شامپو، رنگ مو، آفتاب، کلر استخر و همه عوامل محیطی روی موها تاثیر می گذارد و در این بین موهای بلندتر، به مدت طولانی تری با این مواد در ارتباط بوده اند.

انواع ماسک مو برای ترمیم آسیب ها و مشکلات مو استفاده می شود. برای اینکه موهای نرم و خوش حالت تری داشته باشید در کنار ماسک های موی داخل حمام، نرم کننده مو نیز استفاده کنید. همه کسانی که موهای خشک، زبر و خشن، ضخیم یا نازک و موی رنگ شده دارند می توانند از ماسک موی مناسب برای حفظ سلامت موها بهره ببرند.

انواع ماسک مو برای موهای مجعد

نکات استفاده از انواع ماسک مو

 ماسک موهای مختلف در دو گروه طبیعی و صنعتی وجود دارند. ترکیبات موثر در ماسک مو  با بستن کوتیکول های مو، آسیب وارد شده را تا حد زیادی ترمیم می کند. این ماسک ها را می توانید از 3 طریق تهیه کنید:

1- همه فروشگاه های محصولات آرایشی و بهداشتی، داروخانه ها و دراگ استورها ماسک موی آماده هم به فروش می رسانند. تهیه این ماسک ها خیلی ساده است به نزدیک ترین داروخانه محل بروید و ماسک موی متناسب با جنس موهای خود را تهیه کنید.

2- همه سالن های زیبایی و مراکز ارائه دهنده خدمات مراقبت از مو نیز انواع ماسک موی صنعتی را ارائه می دهند. در برخی سالن ها ماسک موهای طبیعی نیز تهیه می شود. این ترکیبات برای مصارف خود سالن است ولی برخی مراکز لاین فروش محصولات مراقبت از مو را نیز دارند.

3- یک راه دیگر هم این است که خودتان یک ماسک موی خانگی آماده کنید. با موادی که در دسترس دارید می توانید انواع ماسک موی عالی را به قیمت بسیار کمتری درست کنید. طرز تهیه ماسک موی خانگی در وبلاگ قرار داده شده با نگاهی به مطالب قبلی می توانید انواع و اقسام ماسک مو را تهیه کنید.

ترفندهای استفاده از انواع ماسک مو

-ماسک مو را به فواصل منظم استفاده کنید

استفاده هفتگی از ماسک مو یکی از مناسب ترین روش های مراقبت از موها است. نیازی نیست حتما موها دچار آسیب بشود تا به فکر استفاده از ماسک مو باشید. ترکیبات انواع ماسک مو حتی بر روی موهای سالم نیز قابل استفاده شود. با این کار در واقع از آسیب احتمالی به موها پیشگیری کرده اید.

حتما هفته ای یک بار موها را به ماسک مو آغشته کنید. به این ترتیب رطوبت مورد نیاز مو تامین می شود و دچار خشکی و زبری نمی شوند.

-طبق دستورالعمل روی قوطی عمل کنید

همانطور که مواد و ترکیبات انواع ماسک مو متفاوت است طریقه استفاده از آن نیز تفاوت دارد. شرکت های سازنده برچسب راهنمای استفاده را روی قوطی طراحی کرده اند.

برخی از این ماسک های مو را می توانید حتی به صورت روزانه نیز استفاده کنید زیرا مواد اولیه در این محصولات بسیار ضعیف تر است. اما ماسک موهایی با ترکیبات قوی تر را هفته ای یک بار یا دو بار بیشتر استفاده نکنید. این محصولات حاوی ترکیبات قوی تری هستند و استفاده روزانه از آن موجب آسیب دیدگی موها می شود.

در مورد زمان ماندن مواد روی موها نیز نمی توان یک مدت ثابت را در نظر گرفت. باز هم تولید کنندگان محصول منبع خوبی برای اطلاع از زمان است. بری مثال ماسک موهای داخل حمام در مدت یک یا دو دقیقه تاثیرش را می گذارد. نهایت می توانید این ماسک موها را تا 15 دقیقه روی مو قرار دهید بیش از این مقدار توصیه نمی شود. البته ماسک موی خانگی را می توانید حتی یک شب تا صبح نیز روی موهایتان استفاده کنید.

تقویت موهای نازک و ضعیف

-انواع ماسک مو را به نوک مو بزنید

اغلب افراد طبق توصیه ها ماسک مو را روی پوست سر و ساقه مو مالش می دهند. این خیلی ه خوب است اما آیا می دانید که قسمت انتهای تارهای مو، بیش از سایر قسمت ها نیاز به ماسک مو دارد؟

انتهای ساقه مو به مراتب خشک تر و شکننده تر از دیگر قسمت ها است زیرا نوک موها قدیمی تر هستند. این بخش از مو طول عمر بیشتری دارد و آسیب پذیرتر از بخش بالایی موها است. وقتی از ماسک مو استفاده می کنید حتما این قسمت را به خوبی با مواد آغشته کنید. در اغلب اوقات توجه به موهای نزدیک به ریشه است و شاید نوک موها فراموش شود.

-با ماسک مو بخوابید

اگر عجله دارید می توانید روی موهای خشک نیز ترکیبات ماسک مو را بمالید. در کمترین حالت لازم است تا حدود 20 دقیقه مواد روی موها باشد. سپس می توانید موها را آبکشی کنید. اما بهترین حالت این است که ماسک مو مدت زمان بیشتری روی موها باشد.

اگر موهایتان خیلی خشک و دمیج شده حتما ماسک مو را در زمان طولانی تری روی موها قرار دهید. یک ترفند جالب این است که قبل از خواب، ماسک مو را استفاده کنید. برای مثال ابتدا موها را بشویید و بعد یک ماسک موی مناسب با نیاز مو را روی سرتان بمالید. بعد موها را با کلاه حمام یا دستمال پارچه ای پوشانده و با خیال راحت بخوابید.

صبح روز بعد می توانید موها را شستشو  داده و آبکشی کنید. حتی می توانید همین عملیات را روی موهای خشک نیز انجام دهید.

درمان مشکلات مو در خانه

-موها را از انواع ماسک مو محروم نکنید

آیا تصور می کنید استفاده از ماسک مو دردسر دارد و وقت زیادی می گیرد؟ بسیاری از افراد همین تصور را دارند و به دلیل مشغله زیاد حاضر نیستند از ماسک مو استفاده کنند. ماسک موهای آماده را می توانید در حمام استفاده کنید. این ماسک ها نهایت 10 تا 15 دقیقه روی موها باقی می مانند. حتی می توانید بعد از 2-3 دقیقه نیز موها را بشویید و همین مدت هم برای اثرگذاری ماسک مو کافی است.

-استفاده از ماسک مو را متوقف کنید!

با همه خواص و فوایدی که این محصول دارد گاهی مشکلاتی نیز ایجاد می شود. برای مثال گاهی حس می کنید که بعد از استفاده از ماسک مو، روی ساقه مو یک لایه چربی نشسته و موها چرب شده اند. اگر موهای تان پس از ماسک مو، چرب می شود این محصول مناسب شما نیست. باقیمانده مواد قوطی را دور بریزید.

اگر محصولی نامناسب با جنس موهایتان را استفاده کنید اثرات ناخوشایندی به وجود می آید. چربی مو نیز نشان دهنده عدم تناسب ماسک با جنس مو است. یک نکته دیگر نیز اینکه مقدار زیادی از ماسک را روی موها استفاده نکنید. با این کار به موهایتان لطف نمی کنید بلکه باعث می شوید تا موها چرب و روغنی بشود.

در این مورد استفاده از انواع ماسک مو  به توضیحات روی برچسب دقت کنید. معمولا مقدار کمی از ماسک مو برای همه موهایتان کافی است. برخی از افراد مقدار زیادی از این مواد را روی موها می مالند زیرا تصور می کنند با این کار موها سالم تر می ماند اما نتیجه کاملا بر عکس است.

نحوه صحیح شستشوی مو

-شامپو بزنید

شستشوی موها با شامپو بعد از ماسک مو الزامی است. یک شامپوی مناسب با جنس موها را انتخاب کنید تا باقی مانده مواد از روی موها پاک شود. برای این منظور حتما یک شامپوی با کیفیت و بهترین برند موجود را انتخاب کنید. شامپو از اساسی ترین محصولات مراقبت از مو است و تاثیر زیادی روی بهبود سلامت مو دارد.

-انواع ماسک مو را با شانه پخش کنید

از یک شانه دندانه درشت استفاده کنید و موها را شانه بزنید. با همین ترفند ساده، ترکیبات ماسک مو روی همه قسمت های مو را می پوشاند. بدون شانه زدن مطمئن نیستید که همه قسمت های مو با ماسک در تماس باشد.

ترفندهای افزایش رشد مو

کلینیک تخصصی ترمیم و احیا مو سعیده درویش زاده

خدمات مرکز در 3 بخش مختلف ارائه می شود. اولین و محبوب ترین قسمت مربوط به ارائه خدمات احیا مو در لاین مختلف است. انواع تراپی تخصصی مو شامل کراتینه و صافی مو، پروتئین تراپی و پلکس و ویتامینه در این مرکز انجام می شود. مواد استفاده شده از مرغوب ترین محصولات موجود انتخاب می شوند و حاوی نانو ذرات با قدرت نفوذ بالا به عمق مو هستند.

بخش دیگر خدمات مرکز مربوط به آموزش فنون ترمیم و احیا مو است که در قالب طرح هیر مستران ارائه می شود. آموزش ها به صورت آنلاین و حضوری انجام می شود و تعداد محدودی هنرجو می توانند در کلاس ها شرکت کنند.

سومین بخش از خدمات ما شامل مشاوره تخصصی تهیه محصولات مراقبت از مو است. در صورت تمایل می توانید این محصولات را از طریق ما نیز دریافت کنید. این خدمات برای کسانی که شناخت کافی از ترکیبات محصولات مراقبت از مو ندارند، عالی است. کلیه مشاوره های تخصصی به صورت کاملا رایگان ارائه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed