1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت ویتامینه و کراتینه مو

تفاوت ویتامینه و کراتینه مو

تفاوت ویتامینه و کراتینه مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت ویتامینه و کراتینه مو
folder_openمقالات

به دلایل مختلفی همچون تأثیرات آب و هوا، استفاده از محصولات مراقبتی مو نامناسب، مواد شیمیایی، رنگ و دکلره و … صدماتی به ساقه مو وارد می شود. حتی تأثیراتی مانند فشار روحی، بی‌خوابی، تغذیه نامناسب را نمی توان نادیده گرفت. مجموعه عوامل محیطی یا مکانیکی و شیمیایی و مشکلات جسمی و روحی، زیبایی و شادابی مو را تحت تاثیر قرار می دهد. به طور طبیعی مودر ساختار و ساختمان مو انواع ویتامین و پروتئین وجود دارد که زیبایی، طراوت، براق و درخشان‌شدن مو را تامین می کند. وقتی مو به هر دلیلی  آسیب می بیند با کمک این مواد می توان مو را درمان کرد. تکنیک های تخصصی ویتامینه و میکروکراتینه مو از درمان های رایج در سالن های تخصصی مو است که به منظور تامین نیازهای مو انجام می شود. برخی تصور می کنند که هر دو روش یکی هستند اما تفاوت ویتامینه و میکروکراتینه مو با توجه به مواد و ترکیبات آنها بسیار زیاد است.

وقتی سپر دفاعی مو یا همان  کوتیکول مو دچار آسیب می شود ابتدا آب و رطوبت مو از دست می رود و در نهایت  مولکول های کراتین مو که متشکل از انواع پروتئین است نیز از ساختار مو خارج می شود. در این حالت موها حالت خشک و پوک و پف و وز به خود می گیرند. این تنها ظاهر قضیه است چنانچه در این مرحله اقدام لازم انجام نشود شاهد نازک شدن موها، خورد شدن و حتی ریزش مو خواهید شد. حالا سوال اینجاست که چه روشی برای ترمیم موهای خشک و کم  آب و آسیب دیده تان موثر است. آیا می دانید تفاوت ویتامینه و میکرو کراتینه مو چیست؟

میکروکراتین کلوسترپروفشنال

ویتامینه موهای نازک

روش ویتامینه مو چیست؟

همان‌طور که گفتیم مو در اثر عوامل مکانیکی و شیمایی زیبایی، سلامت و درخشندگی خود را از دست می‌دهد. یکی از مهم‌ترین عوامل برای بازگرداندن این سلامت و زیبایی به مو، ویتامین‌ها مخصوصاً ویتامین B5 می‌باشند. ویتامینه روشی است که در آن انواع و اقسام مو با انواع آسیب دیدگی به صورت سطحی ترمیم می‌شود. این ویتامین را می‌توان از مشتقات گیاهی یا مواد شیمیایی گرفت و در طی فرایند ویتامینه کردن به موها انتقال داد. معمولا ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد استفاده در این روش ویتامین A، C، E، D، آهن، روی، سولفور و… می‌باشند.

موادی که در این روش استفاده می‌شوند به سرعت جذب کوتیکول و ساقه مو می‌گردند و همین امر باعث درخشان‌تر و شفاف‌تر شدن موها می‌شود. تکنیک ویتامینه مو باید در سالن های تخصصی مو با استفاده از مواد پروفشنال و توسط افراد متخصص انجام شود تا به نتیجه مطلوبی دست یافت.

البته استفاده از مواد ویتامینه طبیعی به صورت ماسک مو قبل از حمام نیز امکان پذیر است. این روش با تکنیک ویتامینه مو در سالن های تخصصی مو تفاوت دارد که اثر بخشی کمتری هم دارند. انواع ویتامینه برای جلوگیری از ریزش مو، افزایش ضخامت مو، از بین بردن چربی و خشکی مو از روش های ایده ال برای پیشگیری و درمان مشکلات پوست کف سر و ساقه مو هستند.

کراتینه مو چیست؟

روش میکروکراتینه مو چیست؟

کراتینه به نوعی پروتئین ساختاری اطلاق می‌شود که به صورت نرمال و طبیعی در مو، پوست و ناخن وجود دارد. این پروتئین به عنوان یک محافظ عمل می‌کند و از مو در برابر آسیب عوامل خارجی محافظت می‌کند. رنگ و دکلره عمده ترین دلیل برای از بین رفتن بافت پروئین و کراتین مو هستند که به جهت تخریب لایه کوتیکولی صورت گرفته است. همچنین در بسیاری از افراد ذاتا پروتئین و کراتین مو درصد کمی دارد در نتیجه موها خشک و وز و کم آب هستند.

کراتینه مو یک روش اصلاحی برای درمان موهای آسیب‌دیده می‌باشد که در آن پروتئین کراتین به طور مصنوعی به موها افزوده می‌شود. در این روش مو تا چند ماه حالت صاف نیز به خود می‌گیرد. پکیج های کراتینه و احیا در بازار موجود است و برخی از خانم ها اقدام به خرید آن می کنند. در صورتی که آموزش ندیده اید نباید از مواد کراتینه در منزل استفاده کنید. این کار می تواند خطراتی جبران ناپذیر برایتان در بر داشته باشد از جمله کات شدن ساقه و ریزش مو سر.

بهترین سالن کراتینه مو 

مزایای کراتینه و ویتامینه مو

مزایای کراتینه و ویتامینه مو چیست؟

قبل از اینکه به تفاوت ویتامینه و کراتینه مو بپردازیم لازم است از مزایای این روش ها بیشتر بدانیم. هر دو روش تاثیر شگفت انگیزی در سلامت و زیبایی مو دارند. پس از درمان عمقی مو با استفاده از میکروکراتین مو، ظاهر مو به وضوح لطیف تر و درخشان تر و سالم تر می شود. موهای غیرقابل کنترل را می توان با این تکنیک کاربردی، رام و قابل کنترل کرد به طوری که دیگر برای مرتب کردن موها مشکلی ندارید.

اما تفاوت هایی نیز وجود دارد که بهتر است از قبل در موردش بدانید. البته در همه سالن های تخصصی مو، مشاوره قبل از انجام کار ارائه می شود و می توانید به نظر حرفه ای متخصصین این فن اعتماد کنید.

نکته: تکنیک های مدرن احیا مو نمی توانند جایگزین اقدامات پزشکی شوند. اگر دچار ریزش موی شدید و بدون علت هستید حتما بهپزشک مراجعه کنید. ابتدا باید وضعیت سلامت فرد و بیماری های داخلی احتمالی بررسی شود. برای مثال کم کاری و پرکاری تیروئید بهطور مستقیم روی کیفیت موها و ظاهر آن تاثیر دارد. تا زمانی که بیماری تیروئید درمان نشود، احیا مو سالنی تاثیر چندانی ندارد.

تفاوت کراتینه و ویتامینه مو چیست؟

ویتامینه مو با استفاده از محصولات پروفشنال ویتامینه کابین انجام میشود نه شامپو و ماسک مو. خیلی از افراد تصور می‌کنندکه ویتامینه مو همان ماسک مو و نرم کننده است که کاملا اشتباه است. ویتامینه مو تاثیری سطحی رو ساقه مو دارد.

مواد میکروکراتین مو جهت درمان عمقی ساقه مو کاربرد دارد که با استفاده از مواد پروفشنال کراتینه مو همچون کلوستر پروفشنال انجام میشود. تاثیر گذاری این مواد به دلیل فرمولاسیون و میکروبودن ذرات مواد بسیار عمیق تر است.

از روش ویتامینه بیشتر برای درمان و ترمیم سطحی مو استفاده می‌کنند. این در حالی است که از میکروکراتینه بیشتر برای احیا وبازسازی و صافی عمقی مو استفاده می‌شود.

در روش میکروکراتینه مو، صاف‌کنندگی و فرم‌دهی مو به شکل بهتر و مطلوب تری انجام می‌گیرد، اما روش ویتامینه مو به هیچ عنوان صافی ندارد.

ماندگاری اثر کراتین بر روی مو حدود ۴ الی ۶ ماه می‌باشد اما دوام ویتامینه معمولاً ۴۵ روز است. لازم به ذکر است که مدت زمان هر دو روش به نحوه مراقبت از مو نیز بستگی دارد.

به دلیل آنکه عمل میکرو کراتینه مو نیاز به اتوکشی دارد، زمان لازم برای این کار بین ٣ الی ۴ ساعت می‌باشد. اما روش ویتامینه مو به زمان کمتری نیاز دارد و طی حدود یک ساعت کار آن انجام می شود. قابل ذکر است این اتوکشی باید با استفاده از اتو مو مناسب با دما غیر تهاجمی و استاندارد انجام شود تا مو آسیب نبیند.

ویتامینه کردن موها

تفاوت ویتامینه و کراتینه از نظر زمان و هزینه

محافظت و مراقبت مو، پس از انجام میکروکراتینه و ویتامینه مو به یک اندازه مهم و حائز اهمیت است. در هر دو روش بعد از اتمام کار لازم است از یک روتین مراقبتی متناسب با نیاز موهایتان در منزل استفاده کنید.

روش میکروکراتینه هر شش ماه نیاز به تمدید دارد اما در روش ویتامینه مو برای اثردهی بهتر نیاز است که شش تا هشت جلسه پی در پی این عمل تکرار شود با فواصل ۴۵ روز یک بار.

در مقایسه قیمت‌ها، هزینه میکروکراتینه مو نسبت به ویتامینه مو بیشتر می‌باشد. هرچه موی شما بلندتر باشد، نیاز به استفاده ازمواد بیشتری دارید و درنتیجه هزینه این کار بیشتر می‌شود. حجم و پر پشتی مو نیز از مواردی است که روی هزینه ها تاثیر دارد.

مهم تر از همه اینکه برای میکروکراتینه کردن موهایتان همچنین ویتامینه مو به افراد حرفه‌ای نیاز دارید که با استفاده از موادپروفشنال و اورجینال این کار را برایتان انجام دهند. انجام هر دو روش در سالن تخصصی مو و توسط افراد حرفه ای، اثرات شگفت انگیزی روی موها دارد.

نکته آخر اینکه بهتر است ابتدا با استفاده از میکروکراتینه مو درمان عمقی رو ساقه مو انجام داده و بعد جهت حفظ کراتینه موهایتان اقدام به انجام ویتامینه مو کنید.

تفاوت ویتامینه و کراتینه مو از نظر زمان و هزینه

سالن تخصصی مو سعیده درویش زاد

تفاوت ویتامینه و میکرو کراتینه مو به طور اجمالی توضیح داده شد. با توجه به نیاز مو تصمیم بگیرید که چه روشی برای تان مناسب تراست. اگر بعد از خواندن این مطلب، هنوز در تصمیم گیری تردید دارید نگران نباشید. در سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده روال کار اینطور است که اول موها بررسی می شود و سپس مشاوره برای بهترین روش احیا و صافی مو به مراجعه کننده داده خواهد شد.

مشاوره ها رایگان و به صورت اختصاصی برای هر فرد انجام می شود. متخصصین مجموعه متناسب با نیاز مو، بهترین تکنیک را به شما معرفی می کنند اما در نهایت تصمیم با خودتان است. نگران مواد و ترکیبات نباشید در سالن مو سعیده درویش زاده از برنداختصاصی استفاده می شود که زمین تا آسمان با مواد مشابه تفاوت دارد.

آیا در مورد میکروکراتین کلوستر پروفشنال چیزی شنیده اید؟ محصولات کلوستر پروفشنال با فرمولاسیونی به روز از کشور برزیل حاوی مواد میکرو کراتین ا با تکنولوژی ترمیکا است که قدرت اثرگذاری فوق العاده ای جهت درمان عمقی ساقه مو دارد.

برای اینکه حال موهایتان را خوب کنید اولین قدم را بردارید. با ما به اندازه یک تلفن فاصله دارید.

سالن تخصصی کراتینه و احیا مو

آکادمی تخصصی مو سعیده درویش زاد

محصولات سالنی کلوستر پروفشنال ( شامل:میکروکراتین مو، دیتاکس تراپی، کلاژن تراپی مو، ویتامینه مو سوپریم) جهت مصارف پروفشنال و سالنی فرموله شده و تنها در اختیار عزیزانی قرار میگیرد که در دوره های آموزشی شرکت کرده و صفر تا صد مبحث احیا و صافی را در آکادمی سعیده درویش زاد به صورت کاملا حرفه ای آموزش دیده اند. کلاس های آموزشی کراتینه و ویتامینه مو در تهران و شهرستان ها به صورت حضوری و کارگاهی برگزار میشود. به هر دلیلی امکان حضور در کلاس ها و دوره های آموزشی را ندارید می توانید با شرکت در کلاس ها غیرحضوری آموزش ببینید و با محصولات برند کلوسترپروفشنال کار کنید. جهت ثبت نام در کلاس های آکادمی میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

آکادمی تخصصی مو سعیده درویش زاد

از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید سپاسگزاریم.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed