1. خانه
  2. مقالات
  3. روشهای پیشگیری از گره خوردن مو

روشهای پیشگیری از گره خوردن مو

روشهای پیشگیری از گره خوردن مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. روشهای پیشگیری از گره خوردن مو
پیشگیری از گره خوردن مو
folder_openمقالات

گره خوردن مو یکی از مشکلاتی است که احتمالا خیلی از خانم ها آن را تجربه کرده اند و می دانند که این مشکل چقدر دردناک و اذیت کننده است. تصور کنید به حمام می روید و بعد از حمام، موهای خودتان را خشک کرده و می خواهید آنها را شانه کنید. اما متوجه می شوید که شانه بین موهایتان گیر می کند و دلیل این موضوع گره خوردن موهایتان است. در این حالت شانه زدن موها بسیار دردناک خواهد بود و باعث می شود که برخی از موهایتان کاملا کنده شوند و درد زیادی را تحمل کنید. اما باید بدانید که این مشکل را می توانید به صورت کامل رفع کنید و خودتان را برای همیشه خلاص کنید. در این مقاله می خواهید در مورد گره خوردن مو صحبت کنیم و بگوییم که اصلا چرا این اتفاق می افتد و چه روش هایی وجود دارند کمک می کنند بتوانید از این مشکل خلاص شوید. اگر موهایتان مدام گره می خورند و این موضوع برایتان خسته کننده شده است و دوست دارید با روشهای پیشگیری از گره خوردن مو آشنا شوید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین روش های حل این مشکل را برایتان توضیح بدهیم.

 

دلیل گره خوردن مو

 

علت گره خوردن مو چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد هرچیز دیگری صحبت کنیم، بد نیست ابتدا با علت گره خوردن مو آشنا شوید تا بتوانید متوجه شوید که اصلا چرا این مشکل پیش می آید و سپس در بخش های بعدی به سراغ راه حل های این موضوع برویم. در ادامه برخی از مهمترین دلایل گره خوردن مو را با هم بررسی می کنیم:

1- ریزش موها:

به صورت طبیعی، روزانه تعدادی از موهای ما ریزش دارند و این موضوع کاملا طبیعی است و مشکلی ایجاد نمی کند. اما در حالتی که شما دارای موهای وز و فر باشید، این موهای جدا شده از ساقه، به جای افتادن دور موهای دیگر می پیچند.

این موضوع باعث می شود که گره خوردگی در موهایتان ایجاد شود و چندین تار موی دیگر هم دور آن می پیچند و گره بزرگتر و بزرگتر می شود. این موضوع می تواند بسیار اذیت کننده باشد و نیاز است که در این حالت برای وز بودن موهای خودتان فکری کنید تا بتوانید آن را از بین ببرید.

2- خشک بودن موها:

دومین دلیل گره خوردن موهای شما، این است که موهایتان بسیار خشک هستند. خشک بودن بیش از حد موها باعث می شود که حالت پذیری مناسبی نداشته باشند و نرمی خود را از دست بدهند.

این موضوع دلیل اصلی است که می تواند باعث گره خوردن مو شود و به موهایتان آسیب برساند. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید، بهتر است از نرم کننده های مو و آبرسان ها استفاده کنید تا موهایتان از حالت خشکی خارج شده و کمی نرم تر شوند.

– تماس با بالشت و ملحفه:

خوابیدن نادرست و باز گذاشتن موهای خشک در زمان خواب، یکی از دلایل دیگری است که می تواند منجر به گره خوردن موهای شما شود. وقتی در خواب به سمت دیگری می چرخید و سعی می کنید بخوابید، ممکن است تارهای مو دور هم تنیده شوند و در نهایت یک گره بزرگ و آزاردهنده را ایجاد کنند.

اگر صبح بعد از بیدار شدن از خواب متوجه می شوید که موهایتان گره خورده است، به همین خاطر است و باید موهایتان را نرم کنید تا دور هم نپیچند و گره خوردگی ایجاد نکنند.

4- چلاندن موها در حوله:

یکی از اشتباهاتی که خیلی از افراد مرتکب می شوند، این است که بعد از حمام موهای خودشان را داخل حوله قرار داده و مدام به هم می مالند تا کاملا خشک شود. این موضوع یکی از دلایل مهمی است که می تواند باعث گره خوردن موهای شما شود و به آنها آسیب های شدیدی را وارد کند.

بهترین حالت این است که موهای خودتان را داخل حوله بچیپید و بگذارید خودشان به صورت طبیعی خشک شوند و آبشان گرفته شود. در این حالت هیچگونه گره ای ایجاد نخواهد شد.

5- گره خوردن مو بعد از کراتینه:

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که خشکی و موارد دیگری که در مورد گره خوردن مو گفتیم درست است، اما علت گره خوردن مو بعد از کراتینه چیست؟ باید بگوییم که این مشکل معمولا به خاطر عدم رعایت مراقبت های بعد از کراتینه اتفاق می افتد.

وقتی شما موهای خودتان را بعد از کراتینه با شامپوهای مناسب نمی شویید یا زیاد از سشوار و اتو مو استفاده می کنید و یا زیاد به استخر می روید، این موارد می توانند کیفیت کراتینه انجام شده را کاهش داده و باعث شوند که موهایتان به حالت قبلی خو برگردند و اثرات کراتینه کم کم محو شود.

به همین خاطر نیاز است که مراقبت های بعد از کراتینه مو را جدی بگیرید تا بتوانید مدت ها بدون مشکل از موهای خودتان استفاده کنید و اثرات کراتینه را مدت بیشتری ماندگار کنید.

تا به اینجا با هم دلایل گره خوردن مو را بررسی کردیم و گفتیم که هرکدام به چه دلیلی اتفاق می افتند. با توجه به این موضوع بررسی کنید که عمده دلیل گره خوردن موهای شما چیست و سعی کنید همان مورد را برطرف کنید تا از گره خوردن موهای خودتان پیشگیری کنید.

 

باز کردن گره های مو

 

موهای گره خورده خود را چگونه باز کنیم؟

در بخش قبلی دلایل گره خوردن مو را بررسی کردیم که بتوانید با توجه به آنها از گره خوردن موهای خودتان پیشگیری کنید، حالا می خواهیم ببینیم که اگر دچار مشکل گره خوردن مو شده اید، چطور می توانید این مشکل را حل کنید. پس در ادامه نیز همراه ما باشید.

1- ماسک مو برای موهای گره خورده:

ماسک مو یکی از محصولاتی است که می تواند به موهای شما آبرسانی کرده و آنها را نرم کند. ماسک مخصوص موهای گره خورده این کار را به صورت عمیق تری انجام می دهد و کمک می کند که بتوانید موهایتان را فورا نرم کرده و از خشکی رها کنید.

در نهایت می توانید پس از استفاده از این محصول و مشاهده نتیجه آن، گره های موجود در موها را به راحتی باز کرده و موهای خودتان را آزاد کنید. البته نیاز است که این کار را هر روزه انجام دهید تا موهایتان نرم تر شوند و احتمال گره خوردگی کمتر شود.

مثلا یکی از ماسک های جالب برای نرم و لطیف کردن موها، ماسک موی مادمازل است که شما می توانید این محصول را به صورت اینترنتی تهیه کنید.

2- شامپو مخصوص موهای گره خورده:

برخی از شامپوها وجود دارند که می توانند همان کار ماسک مو را انجام دهند و به موهای شما آبرسانی کرده و آنها را نرم کنند. استفاده از این شامپوها نیز کمک می کند که بتوانید موهای گره خورده خودتان را تغذیه کرده و راحت تر اقدام به باز کردن گره ها کنید.

 

کمک به نرمی و لطافت موها

 

3- روغن باز کننده گره مو:

برخی از روغن های تقویت کننده موها وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید تا به موهایتان نرمی ببخشید و آنها را کمی از حالت خشکی خارج کنید. این روغن ها معمولا شامل روغن آرگان و روغن های مغذی دیگر هستند که به موهای شما کمک می کنند تقویت شده و راحت تر بتوانید گره های موجود را باز کنید.

البته این را هم باید بگوییم که اگر دسترسی به این روغن ها ندارید و می خواهید فورا گره موهایتان را باز کنید، روغن زیتون می تواند گزینه مناسبی باشد و نرمی خوبی را به موهای شما می بخشد.

4- سرم باز کننده گره مو:

محصول بعدی که می توانید از آن برای خلاص شدن از شر گره مو استفاده کنید، سرم بازکننده گره مو است. این محصول به گونه ای طراحی شده است که می تواند همان تاثیر محصولات قبلی را بگذارد و موهایتان را نرم و آبرسانی کند.

با استفاده از این محصول نیز می توانید موهای خودتان را نرم کنید و سپس گره موجود را به سادگی باز کنید تا موهایتان به حالت اول خودشان برگردند.

ماسک مو برای باز کردن گره ها

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد روشهای پیشگیری از گره خوردن مو صحبت کردیم و گفتیم که اصلا دلایل اصلی این مشکل چه هستند و چطور می توانید از آنها پیشگیری کنید. همچنین در ادامه گفتیم که موهای گره خورده خودمان را چطور می توانیم باز کنید و از شر گره ها خلاص شویم.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که با دلایل و روش های روشهای پیشگیری از گره خوردن مو آشنا شوید و بتوانید با راهکارهای گفته شده، گره های موجود در موها را به راحتی باز کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed