1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا موهایمان را کراتینه کنیم؟

چرا موهایمان را کراتینه کنیم؟

چرا موهایمان را کراتینه کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا موهایمان را کراتینه کنیم؟
folder_openمقالات

کراتینه مو، یکی از روشهای محبوب و پرطرفدار برای احیا، صافی و زیبایی موهای شما است. بسیاری از افراد با مزایای انجام کراتینه مو آشنایی دارند و می دانند که چطور کراتینه به لطافت و نرمی و سلامتی موهایشان کمک می کنند؛ اما عده ای هم هستند که شک و تردید دارند و نمی دانند که کراتینه کردن موها چه مزایایی برایشان به همراه خواهد داشت. در این نوشته می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چرا مو را کراتینه کنیم؟ اگر دوست دارید با تاثیر و نتیجه نهایی کراتینه آشنا شوید، تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین روش را برای سلامتی و خوش حالت شدن موهای خود انتخاب کنید.

7 مزیت کراتینه برای موها

چرا مو را کراتینه کنیم؟ معرفی 6 فایده کراتین برای مو

از جمله مهمترین نتایج کراتینه کردن مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-   رطوبت رسانی به تارهای مو:

یکی از اصلی ترین دلایل خشکی و وز شدن موها یا ایجاد موخوره در ساقه مو، میزان پایین رطوبت در تارهای مو است. اگر می خواهید موهایی آبدار داشته باشید و مشکل شکنندگی موهای خود را برای همیشه از بین ببرید، می توانید تکنیک کراتینه را روی موهای خود پیاده سازی کنید. یکی از مهمترین نتایج کراتینه کردن مو، آبرسانی به موها است؛ زیرا علاوه بر تزریق کراتین به ساقه مو، مقدار زیادی مواد آبرسان روی تارهای مو قرار می گیرد که باعث جبران کم آبی و خشکی تارهای مو می شود. اگر موهای شما به دلیل تغییر آب و هوا، استفاده از دکلره و رنگ و اکسیدان بی کیفیت، موضوعات ژنتیکی و تغذیه نامناسب و … دچار خشکی و کم آبی شده است، با انجام کراتینه می توانید موهایی نرم و مرطوب و ابریشمی داشته باشید.

2-      صاف شدن موها:

اولویت اول تمامی مواد کراتینه مو رطوبت رسانی است و بعد صافی، حال آن که اگر خواستار موهایی نرم و لطیف و ابریشمی هستین انجام کراتینه احیا و صافی به شدت توصیه میشه. بعد از انجام کراتینه مو، تنها کافی ست موهای خود را با باد گرم سشوار خشک کنید موهایتان کاملا نرم و لخت خواهد شد و دیگر نیاز به براشینگ کردن یا استفاده از اتو مو نخواهید داشت. از این رو کراتینه مو بسیار مورد توجه خانم های شاغل و پرمشغله ، افرادی که مسافرت میروند حال کاری یا تفریحی، افرادی که بیمار هستن و … قرار دارد. 

3-     ترمیم موهای آسیب دیده:

زمانی که شما از وسایل حرارتی غیراستاندارد مانند اتوی مو، سشوار و… زیاد استفاده می کنید، تارهای موی شما خشک و آسیب پذیر می شوند. همچنین در اثر استفاده از رنگ و دکلره و سایر مواد شیمیایی بی کیفیت،  تارهای موی شما قدرت خود را از دست می دهند و ضعیف و شکننده خواهند شد. در نتیجه بعد از مدتی موهای شما بسیار نازک و بد حالت، پوک می شوند و شروع به قطع شدن و حتی دچار ریزش خواهند شد. کراتینه کردن موها، یکی از بهترین روشها برای ترمیم موهای آسیب دیده است. زمانی که مواد کراتین روی ساقه موهای شما قرار می گیرد، یک لایه اضافی روی تارهای مو را می پوشاند که باعث محکم تر شدن تارهای مو و ترمیم موهای شما خواهد شد. همچنین در مواد کراتینه مو، مقدار زیادی ویتامین و مواد مغذی برای موها وجود دارد که به قوی تر شدن موهای شما و خوش حالت شدن آنها کمک می کند.

 

4-   پیشگیری از ایجاد موخوره:

کراتین موخوره را درمان نمیکند، یادتان باشد که تنها راه خلاص شدن از شر موخوره  کوتاهی است حال با کوتاه کردن نوک مو یا موخورگیری با قیچی. موخوره، براثر خشک شدن بیش از حد رطوبت تارهای مو بوجود می آید، این خشک شدن می تواند بر اثر عوامل محیطی یا مکانیکی یا شیمیایی اتفاق بیفتد. اما نکته مهم و حائز اهمیت تامین رطوبت کافی و مورد نیاز مو میباشد، یکی از بهترین روش ها جهت تامین رطوبت مو کراتینه کردن مو میباشد، زمانی که رطوبت مو تامین باشد و مو نیازمند نباشد، درگیر خشکی و در نتیجه موخوره نخواهد شد. با توجه به مطلب گفته شده باید یاداوری کنیم: کراتینه در مان موخوره نیست بلکه عامل پیشگیری کننده از ایجاد موخوره است. به همین دلیل است که متخصصین احیا و صافی، ابتدا موهای مبتلا به موخوره را نوک چینی می کنند و سپس برای کراتینه کردن موها اقدام می کنند.

رفع موخوره با کراتینه کردن مو

5-    رفع وزی موها:

وز بودن موها، یکی از مسائل ناراحت کننده برای خانمها و آقایان است. اگر موهای شما وز و بدحالت شده است و این سوال را دارید که چرا مو را کراتینه کنیم؟ باید بدانید که با کراتینه کردن موهای خود، مواد مغذی موردنیاز به موهای شما می رسد و موهای شما سالم تر و زیباتر می شود. در نتیجه مشکل وزی موهای شما به صورت کامل از بین می رود و موهایی نرم و خوش حالت خواهید داشت.

اگر پیج اینستاگرام و نمونه کارهای سالن مو سعیده درویش زاده را مشاهده کنید، خواهید دید که بعد از اتمام کار کراتینه مو، موها بسیار خوش حالت و صاف می شوند و به راحتی می توان آنها را شانه کرد.

6-     درخشان شدن موها:

آیا می دانستید که بعضی از عوامل باعث از بین رفتن رنگ مو و کدر شدن تارهای مو می شوند؟ مثلا افرادی که زیاد در زیر نور آفتاب هستند، تخریب کوتیکول های موهایشان اتفاق می افتد و به همین دلیل دچار آسیب دیدگی و تغییر رنگ مو می شود. اگر موهای شما مات و کدر شده و درخشندگی آن از بین رفته است، با کمک کراتینه و احیا مو می توانید کوتیکول های مو را بازسازی کنید و موهایی شاداب و درخشان داشته باشید.

 

این 7 مزیت، از اصلی ترین نتایج کراتینه کردن موها هستند. اگر این سوال را داشتید که چرا مو را کراتینه کنیم؟ حالا می دانید که کراتینه مو چه مزایایی برای شما خواهد داشت. به دلیل وجود این مزایا است که کراتینه مو به یکی از روشهای محبوب و پرطرفدار برای زیبایی و شادابی مو تبدیل شده است.

نکته ای که باید بدانید این است که انجام درست تکنیک کراتینه مو اهمیت دارد و باید برای کراتینه کردن مو به سالن های تخصصی مو معتبر و حرفه ای مراجعه کرد تا مراحل کراتینه کردن موهای شما به درستی انجام شود. علاوه بر این باید بعد از کراتینه، از موهای خود به خوبی مراقبت کنید تا تاثیر کراتینه به مدت طولانی تری حفظ شود. در ادامه این مطلب، با روتین مراقبتی مو برای مراقبت از مو بعد از کراتینه آشنا خواهید شد که مدت زمان ماندگاری کراتینه روی موهای شما را بیشتر می کند و می توانید با داشتن موهای سالم و صاف و خوش حالت لذت ببرید.

نکات مهم برای مراقبت از مو بعد از کراتینه

روتین مراقبت مو بعد از کراتینه

برای حفظ حالت احیا و صافی موها و تاثیر کراتینه، به داشتن روتین مراقبت مو توجه داشته باشید:

. 1. استفاده از شامپو حاوی سولفات با درصد کنترل شده : یکی از مهمترین کارهایی که باید بعد از کراتینه یا هر لاین احیا و صافی مو انجام دهید تا موهایی لطیف و سالم داشته باشید، انتخاب شامپوی مناسب است. شامپوی بعد از کراتینه مو باید حاوی سولفات باشد با درصد استاندارد و از برند پروفشنال، زیرا شامپوهای حاوی سولفات استاندارد هیچ آسیبی به کراتین مو نمی رساند و می توان از آن هر روز استفاده کرد. یادتان باشد شامپوهای فاقد سولفات ممکن است باعث از بین رفتن چربی و آلودگی و سموم پوست سر نشود و تجمع چربی باعث ریزش مو خواهد شد، بنابراین موقع تهیه شامپو دقت داشته باشین حتما شامپویی تهیه کنید که از برند پروفشنال باشد و دیگر نگران درصد سولفات شامپو نباشید. یادتان باشد که تماس مو با آب کلردار استخر یا آب شور دریا به کراتینه موهای شما آسیب می رساند و اثر کراتینه را بسیار کمتر می کند. به همین دلیل بهتر است قبل از شنا در دریا یا استخر، موهای خود را با کلاه مناسب بپوشانید تا املاح آب با موهای شما تماس نداشته باشند.

  • اصول مراقبت از مو بعد از شنا در استخر و دریا
  • 2. استفاده از نرم کننده مو: علاوه بر استفاده از شامپوهای حاوی سولفات استاندارد و پروفشنال، توجه داشته باشید که انتخاب نرم کننده یا کاندیشنر مو بعد از انجام کراتینه اهمیت زیادی دارد و به حفظ حالت و نرم شدن موهای شما کمک می کند. بهتر است نرم کننده ای که تهیه میکنید حاوی کراتین باشد. نرم کننده داخل حمام کاربرد روزانه دارد و استفاده از نرم کننده یا کاندیشنر مو برای دوستانی که هر روز دوش میگیرند الزامی است.
  • 3. استفاده از ماسک مو: علاوه بر شامپو و نرم کننده مو استفاده از ماسک مو داخل حمام برای عزیزانی که کراتین انجام دادن الزامی است، توجه داشته باشید که انتخاب ماسک مو بعد از انجام کراتینه اهمیت زیادی دارد و باید حاوی کراتین باشد. ماسک مو نسبت به نرم کننده بافت مغذی و غنی شده تری دارد و تنها باید هفته ای دوبار استفاده شود.
  • 4. استفاده از محافظ حرارت مو: یادتان باشد قبل از خشک کردن مو با باد گرم سشوار حتما از محافظ حرارت استفاده کنید. محصولی که یا بافت کرم داشته باشد یا اسپری. محفظ حرارت رو مو دو نم کاربرد دارد. ابتدا مو را کامل به محافظ حرارت آغشته کنید و بعد آهسته و با ملایمت موهایتان را خشک کنید. از برس کشیدن مو خیس پرهیز کنید.
  • 5. استفاده از سرم مو: در نهایت بعد از خشک کردن مو حتما از سرم مو متناسب با نیاز مو استفاده کنید. سرم مو را رو موهای خشک استفاده کنید. سرم مو های موجود در سایت ریز مولکلول بوده و جذب ساقه شده و به هیچ عنوان مو رو چرب و سنگین نمیکنند. 

جمع بندی مطالب

در این نوشته درباره مزایای کراتینه کردن موها با شما صحبت کردیم و به این سوال پاسخ دادیم که چرا مو را کراتینه کنیم؟ و کراتینه کردن مو چه مزایایی برای موها به همراه دارد؟ همچنین به شما توضیح دادیم که کراتینه کردن مو از بهترین روشها برای احیا و صاف شدن موها، رفع وزی و خشکی مو، پیشگیری از ایجاد موخوره و درخشان شدن موها است. به دلیل وجود این مزایا است که کراتینه مو به یکی از محبوب ترین روشهای زیبایی مو در ایران تبدیل شده است.

 همچنین در مورد روتین مراقبت مو گفتیم، قابل ذکر است با مراجعه به فروشگاه سایت می توانید محصولات مراقبتی را تهیه کنید. شما می توانید کراتینه و احیا و صافی موهای خود را در سالن مو سعیده درویش زاده انجام دهید تا موهایی سالم و شاداب و زیبا داشته باشید و بهترین نتیجه را از کراتینه کردن موهای خود به دست بیاورید برای رزرو نوبت کراتینه ، احیا و صافی موهای خود، می توانید همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed