1. خانه
  2. مقالات
  3. 6 نکته کلیدی برای مراقبت از مو در زمستان

6 نکته کلیدی برای مراقبت از مو در زمستان

6 نکته کلیدی برای مراقبت از مو در زمستان

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 6 نکته کلیدی برای مراقبت از مو در زمستان
مراقبت از مو در زمستان
folder_openمقالات

سرمای زمستان به همان اندازه که پوست آسیب می زند، موها را هم تحت تاثیر قرار می دهد. مراقبت از مو در زمستان و هوای سرد حتی بیش از فصول دیگر اهمیت دارد. سرمای هوا از دو جنبه به موها آسیب می زند اول اینکه سردی و خشکی هوا، پوست سر را دچار مشکلاتی می کند از جمله اینکه شوره سر در زمستان ها بیش از تابستان است. دیگر اینکه سرما می تواند ساقه مو را نیز خشک و بی روح نشان دهد.

پوست سر خشک روی رشد مو هم اثر بدی دارد. وقتی بستر رویش مو در شرایط خوبی نباشد ریشه مو نیز وضعیت مناسبی ندارد. روتین مراقبت از مو در زمستان پوست سر و موها را تقویت می کند. با داشتن یک برنامه منظم مراقبتی دیگر نگران سردی هوا نیستید زیرا می دانید چگونه از موهای خود در برابر عوامل بیرونی مراقبت کنید.

در این مطلب چند نکته و ترفند کلیدی برای حفظ سلامت مو و پوست سر در طول زمستان آورده شده. گاهی با رعایت همین نکات ساده، بیشترین نتیجه را خواهید گرفت.

روتین مراقبت از مو در زمستان

1-برای مراقبت از مو در زمستان به یک کلاه نیاز دارید

هوای سرد زمستانی و باد می‌تواند روی موهای شما تأثیر بگذارد. بهترین راه برای محافظت از موهایتان در برابر سردی هوا این است که موها را بپوشانید. با استفاده از یک کلاه یا شال ضخیم، سرتان را از سرمای هوا دور نگهدارید. از کلاه های راحت و بافتنی شل استفاده کنید. بستن موها با شال و روسری به صورت خیلی محکم هم توصیه نمی شود.

به طور کلی نیازی نیست به موها استرس وارد کنید فقط خیلی ساده موهای خود را گرم نگه دارید. پوشش های سفت می تواند گردش خون در پوست سر را محدود کند. به محض اینکه وارد فضای گرم تری شدید حتما کلاه را از سر بردارید. کلاه های زمستانی یا شال های ضخیم موجب عرق می شوند و پوست سر را تحریک می کنند.

در صورت ابتلا به شوره سر می توانید از شامپو ضد شوره استفاده کنید. در ادامه مطلب هم چند راهکار عملی برای حفظ رطوبت پوست سر و جلوگیری از شوره ذکر شده که امتحانش ضرری ندارد.

حفظ رطوبت مو در هوای سرد

2. موها و پوست سر خود را هیدراته نگه دارید

وقتی بدن دچار کم آبی باشد روی پوست و مو تاثیرش را به وضوح می بینید. شاید در زمستان به اندازه روزهای گرم تابستان، تشنه نشوید. اما نوشیدن آب کافی در طول روز برای حفظ سلامت ضروری است. اگر آب زیادی ننوشید، پوست سر و موها دهیدراته می شود. برای مراقبت از مو در زمستان حتما آب کافی بنوشید.

در بیشتر مواقع قرار گرفتن در معرض سرما و و رفت و آمد مکرر به محیط‌های گرم، باعث از دست رفتن رطوبت مو و کدر شدن آن‌ها می‌شود. این وضعیت مو را مستعد آسیب بیشتر می‌کند. به دلیل هوای خشک و سرد زمستان، خشکی پوست سر و شوره نیز در این ایام بیشتر می شود. در نتیجه موها در معرض خطر شکستگی قرار می‌گیرند و می ریزند.

با قرار دادن یک دستگاه رطوبت ساز در منزل می توانید به حفظ رطوبت محیط کمک کنید. در هوای مرطوب رشد و انتشار ویروس ها هم کمتر می شود و این برای جلوگیری از سرما خوردگی در زمستان، عالی است. با همین ترفند ساده پوست سرتان احساس خشکی و خارش کمتری دارد و موها هم شفافیت و سلامت بیشتری دارند.

مراقبت از پوست سر

3- برای رطوبت رسانی به موها از روغن گیاهی استفاده کنید

در ماه های سردتر سال از بخاری، شوفاژ یا یک منبع گرمایشی استفاده می شود. همه مواردی که برای تامین گرمای منزل استفاده می شود روی خشکی مو تاثیر منفی دارند. مقدار زیادی از رطوبت موها به همین دلیل از بین می رود و علاوه بر آن پوست سر نیز خشک و پوسته پوسته می شود. برای مقابله با خشکی مو در زمستان می توانید از روغن های گیاهی و اصل کمک بگیرید.

هنگامی که زمستان موهای شما را خراب می کند، با یک درمان مو بر پایه روغن رطوبت  مو را بازیابی کنید. روغن آرگان بافت سبکی دارند و فورا موهای خشک و آسیب دیده را احیا می کند. روغن مغذی مو را روزانه در انتهای ساقه مو بمالید تا به تامین رطوبت و محافظت از موهایتان کمک کند. یک اشتباه در مراقبت از مو در فصل زمستان این است که روغن مو را به همه قسمت های موهایتان بمالید.

اگر پوست سرتان نیز خشک است می توانید از شامپو ضد شوره استفاده کنید. به محض خارج شدن از حمام نیز چند قطره روغن نارگیل به پوست سرتان بزنید. در روزهای بعدی فقط روغن به قسمت نوک مو می خورد. همین مقدار برای حفظ رطوبت مو کافی است.

شستشوی مو با آب گرم

4-موهای خود را با آب گرم یا خنک بشویید

ممکن است در ماه های سردتر افزایش دمای آب وسوسه انگیز باشد، اما سعی کنید از شستن موهای خود با آب بسیار داغ اجتناب کنید.  این روش ساده ترین و ارزان ترین برای مراقبت از مو در زمستان، تابستان و همه فصول سال است. آب داغ می تواند موهای شما را خشک کند و به پوست ظریف پوست سر آسیب برساند. در نظر داشته باشید که در زمستان ها و هوای سرد، پوست سر حساس تر است و زودتر دچار مشکل می شود.

آیا وقتی از حمام خارج می شوید و موها را خشک می کنید، آن ها پرواز می کنند؟! بلند شدن تارهای مو از روی سر همان برق مو در اثر الکتریسیته ساکن است. دلیل این پرواز هم همان خشکی موها به دلیل شستشوی زیاد یا آب داغ و … است. موقع دوش گرفتن حتی در زمستان، دمای آب را خیلی زیاد نکنید و برای جلوگیری از خشک شدن موها، حتما نرم کننده مو استفاده کنید.

برای خشک کردن موها نیز اصلا حوله را روی سرتان نکشید بلکه به حالت ضربه ای آب اضافی مو را بگیرید. حوله را موازی ساقه مو در دو طرف قرار دهید و کمی موها را روی حوله فشار دهید. به این ترتیب آب اضافی مو به حوله جذب می شود. مراقبت از مو در زمستان از بروز مشکلات بعدی جلوگیری می کند.

علت خشکی پوست کف سر در سرما

5- مراقبت از مو در زمستان:با موهای خیس از خانه خارج نشوید

این بدترین کاری است که می توانید انجام دهید. در ابتدای همین صفحه گفته شد که برای مراقبت از مو در زمستان روی موها را با شال ضخیم یا کلاه بپوشانید. مشخص است که موهای خیس به شدت تحت تاثیر سرمای هوا قرار می گیرند و آسیب بیشتری خواهند دید. در هوای سرد مدت زمان زیادی طول می کشد تا موها خشک شود. حتی خطر یخ زدن مو هم وجود دارد. به این ترتیب امکان شکستن ساقه مو بیشتر می شود.

پس از شستشوی موها هرگز با موی خیس از خانه خارج نشوید اما اگر ناچار باشید چه؟ در این صورت می توانید با سشوار موها را خشک کنید. اما یادتان باشد باد گرم سشوار و اتوی مو به شدت لایه کوتیکول را تخریب می کنند. در ضمن گرمای سشوار موجب خشک شدن پوست سر هم می شود. در این صورت سرمای زمستان چندین برابر بیشتر به موهای شما آسیب می زند.

6-برای مراقبت از مو در زمستان کمی موها را کوتاه کنید

نوک ساقه مو بیشتر از سایر قسمت ها خشک می شود. این در مورد همه افراد صدق می کند. در واقع حتی اگر موهای کوتاهی دارید هم این قسمت حالت خشک و شکننده تری پیدا می کند. در مورد موهای بلند که صد در صد انتهای مو خشک و شکننده است. برای اینکه خشکی هوای سرد زمستانی، آسیب بیشتری به موها نرساند، یکی دو سانتی متر از موی خود را کوتاه کنید. اگر آثار وز و شکنندگی و … روی موها می بینید توصیه می شود حتما موها را مرتب کنید تا بخش های آسیب دیده حذف شود.

این کار قطعا موجب رشد بیشتر موهایتان نخواهد شد اما ظاهر موها را بهتر نشان می دهد. وقتی قسمت های آسیب دیده مو را کوتاه می کنید رشد ریشه حالت بهتری می یگرد و به زیبایی دیده می شود. خیلی زود هم موهای سالم جایگزین کوتاهی مو خواهد شد.

نگهداری از پوست سر در هوای سرد

احیا مو در سالن سعیده درویش زاده

اگر به درستی بازسازی و احیا مو انجام شود دیگر تغییر فصول برای تان لذتبخش است. قبل از اینکه موها دچار آسیب شدید بشود هر چه زودتر برای درمان مراجعه کنید. همه روش های احیا مو تا حدی جوابگو هستند و نمی توانند معجزه کنند. اما خانم هایی که قبلا از خدمات کراتینه و احیا سالن درویش زاده استفاده کرده اند، معجزه واقعی را به چشم دیده اند.

بسیاری از مراجعین ما در اثر دکلره های پی در پی دچار سوختگی و آسیب زیادی به مو هستند. خشکی و شکنندگی مو، آدامسی شدن، پوک و خمیری شدن مو از مواردی است که تنها در این سالن، احیا می شود. مواد برند و کادر حرفه ای و با تجربه دو رکن مهم در این مرکز هستند. مراجعه کنندگان با خیال راحت از خدمات مشاوره ای ما استفاده می کنند و بر اساس نیاز مو، بهترین تصمیم را می گیرند.

نتیجه کار بعد از نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی، پروتئین درمانی، کراتین مو و … دست کمی از معجزه ندارد. حتی اگر موهای شما با دکلره جزغاله هم شده، حتما راهی برای درمان و ترمیم موها پیشنهاد می دهیم. تصمیم با خودتان، آیا می خواهید زمستان و تابستان و … از داشتن موهای ابریشمی و صاف خود لذت ببرید؟ با ما تماس بگیرید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed