1. خانه
  2. مقالات
  3. 6 اشتباه در صاف کردن مو که شاید بارها انجام داده باشید

6 اشتباه در صاف کردن مو که شاید بارها انجام داده باشید

6 اشتباه در صاف کردن مو که شاید بارها انجام داده باشید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 6 اشتباه در صاف کردن مو که شاید بارها انجام داده باشید
اشتباهات صاف کردن موی فر
folder_openمقالات

موهای فرفری زیبا ولی وحشی و سرکش هستند. اگر موهایی مجعد و فرفری داشته باشید حتما چندین بار، با روش های مختلف موهایتان را صاف کرده اید. موهای صاف، شیک و خوش استایل هستند و رسیدگی و مراقبت کمتری نیاز دارند. روی همین اصل خیلی از مو فرفری ها دوست دارند موهایشان را صاف کنند. به احتمال زیاد شما هم بارها سعی کرده اید موهایتان را صاف کنید اما در نبرد صاف کردن موی فر، شکست خورده اید. چند اشتباه در صاف کردن مو وجود دارد که موجب می شود نتیجه کار، چندان جالب نباشد.

در واقع گاهی ناخواسته و ندانسته به موها آسیب می زنید و وضعیت مو از این که هست، بدتر می شود. صاف کردن مو اصولی دارد و نمی توانید هر طوری که می خواهید با موهایتان رفتار کنید. آیا با روش صحیح صاف کردن مو در منزل آشنایی دارید؟

روش های صاف کردن موی فر

بزرگ ترین اشتباه صاف کردن موی فر

بهترین راه برای اینکه موهای فر و مجعد را صاف کنید این است که به یک سالن زیبایی مو بروید و از خدمات تخصصی صافی مو استفاده کنید. خیلی از روش های درمانی برای از بین بردن پف و وز و خشکی مو نیز می تواند تا حدود زیادی، صافی مو را نیز تامین کند. صاف کردن مو با مواد شیمیایی، تقریبا 5-6 ماه دوام دارد و در این مدت موهایتان کاملا صاف و ابریشمی است. البته امکان ترمیم موها هم هست و می توانید بعد از مدتی برای ترمیم دوباره موها اقدام کنید.

اما اغلب افراد با استفاده از ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو، موهایشان را در منزل حالت می دهند. برای مثال اتوی مو صافی نسبتا خوبی دارد و از رایج ترین وسیله های صاف کردن مو در منزل است. اما گاهی نتیجه آنطور که می خواهید خوب در نمی آید. در ادامه برخی از اشتباهاتی را که موقع صاف کردن موها انجام می دهید، بررسی شده است. کدامیک از این اشتباهات را انجام می دهید؟

نحوه صاف کردن موی خیس

1-اتو کردن موهای خیس

بدترین اشتباه در صاف کردن مو این است که موها را در حالت خیس و مرطوب بودن، اتو بزنید. اتوی مو فقط روی موهای خشک به کار می رود. حتی کوچک ترین نم و رطوبتی بناید روی موها باشد. اگر عجله دارید موهایتان را بعد از شستن با سشوار خشک کنید. موها باید کامل خشک باشند تا بتوانید از اتوی مو استفاده کنید.

وقتی اتوی مو داغ  را روی موهای مرطوب می کشید، آیا صدای خش خش وحشتناک را می شنوید؟ این صدا یک هشدار جدی است که موها اصلا حال خوبی ندارند. آیا موقع خرکت اتوی داغ روی موهای مرطوب، بخار را می بینید؟ این بخاری که از موها بلند می شود باعث ایجاد حباب در فیبر مو می شود. به مرور ساقه مو شکافته می شود و پولک های کوتیکول مو باز می شود. در این صورت موها دچار شکستگی شده و به شدت آسیب می بینند.

اگر وقت ندارید منتظر بمانید تا موهای شما در هوای آزاد، خشک شود، بهترین کار این است که ابتدا با سشوار موها را خشک کنید. موهای خیس به شدت آسیب پذیر هستند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

2-تنظیم حرارت بسیار زیاد

ظاهرا هر چقدر دوی اتو مو را افزایش می دهید، موها سریع تر و راحت تر صاف می شوند. شاید وسوسه شوید که دما را تا انتها زیاد کنید و خیلی سریع موهایتان را صاف کنید اما با این کار، فقط باعث آسیب بیشتر به موها می شوید.

هر چقدر از حرارت کمتری استفاده کنید، رطوبت مو بهتر حفظ می شود. البته حرارت کم به معنای طولانی شدن زمان صاف کردن مو است. اما اندکی صف وقت بیشتر، ارزش دارد زیرا موهایتان سالم باقی می ماند. به عنوان یک قاعده کلی دما را بین 300-325 برای موهای نازک و 325-352 برای موهای ضخیم تنظیم کنید. بیش از این مقدار اصلا توصیه نمی شود زیرا احتمال آسیب به موها زیادتر خواهد شد.

بدترین اشتباه در صاف کردن مو

3-اشتباه در صاف کردن موی آسیب دیده

بسیاری از افرادی که موی فر و مجعد دارند، موهایشان را با اتوی مو صاف می کنند. اگر این کار به طور مرتب و دائمی انجام شود اثرات زیان باری به همراه دارد. برای مثال اگر عادت دارید صبح ها دوش بگیرید و بعد موهایتان را با سشوار خشک کرده و سپس با اتوی مو صاف کنید، بدترین اشتباه را مرتکب می شوید.

در دراز مدت، موهایتان دچار آسیب شدید می شوند و حتی شاید ریزش مو و مشکلات بدتری هم گریبان تان را بگیرد. این کار باعث می شود فرهای طبیعی مو حالت خشک و شکسته ای به خود بگیرند و موها وز و غیر قابل کنترل بشود.

اما بدتر از آن وقتی است که موهای آسیب دیده و دمیج را نیز با اتوی مو، صاف می کنید. استفاده از اتوی مو بر روی موهای شکسته، سست و ضعیف و آسیب دیده یک اشتباه رایج است. گرمای سشوار و اتوی مو به اندازه کافی به تارهای مو آسیب می زند. اما وقتی روی این موهای آسیب دیده، دوباره از گرما استفاده می کنید دیگر به کلی موها نابود می شوند.

موها در اثر مواد شیمیایی رنگ و دکلره یا گرما دچار آسیب می شوند. به خصوص در مورد موهای دکلره شده باید جانب احتیاط را نگه دارید در غیر این صورت آسیب وارد شده به موها خیلی بیشتر خواهد شد. بهتر است قبل از انجام عملیات درمانی روی موهای آسیب دیده هرگز از اتوی مو استفاده نکنید.

محافظ حرارتی مو قبل از اتو کشیدن

4-اشتباه در صاف کردن مو با اتوی مو نامناسب!

آیا می دانستید هر نوع اتوی مویی مناسب موهایتان نیست؟ انواع و اقسام اتو مو و سشوار ساخته شده که از لحاظ ظاهری و کارایی با هم تفاوت دارند. حتی برای خشک کردن و حالت دادن به موهای فر نیز دستگاه های حالت دهنده حرارتی مخصوص، وجود دارد. با انتخاب اتو موی متناسب با جنس موهایتان می توانید آسیب را تا حد صفر کاهش دهید.

اغلب دستگاه های تولید شده دارای صفحات تورمالین، سرامیک یا تیتانیوم هستند.  اتو موی تورمالین برای انواع مو عالی است و معمولاً کمترین آسیب را دارد.

اگر موهای ضخیم تری دارید ممکن است بخواهید اتو موی تیتانیوم را انتخاب کنید. تیتانیوم اجازه می دهد “انتقال حرارت سریعتر انجام شود” این به معنای آسیب کمتر به موها است و خطر سوختن مو را کاهش می دهد.

ودر نهایت اتو موهای سرامیکی قابلیت استفاده ساده ای دارند و و گرمای سریع و یکنواخت را فراهم می کنند. آنها برای اکثر افراد با هر نوع مویی مناسب هستند.  اما اگر موهای شما قبلاً آسیب دیده است، این مورد بهترین گزینه نیست.

استفاده از اتوی موی اشتباه

5-عدم استفاده از محافظ حرارتی مو

معمولاً برای محافظت از پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش، از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید. اما آیا برای موهایتان در برابر حرارت، دستگاه های حالت دهنده مو فکری کرده اید؟ هنگامی که موها را در معرض حرارت قرار می دهید باید یک محافظ موی حرارتی استفاده کنید.

چه با سشوار موها را خشک کنید و یا با اتوی مو، موهایتان را صاف کنید فرقی ندارد. در هر دو مورد، محافظ حرارتی مو بهترین دوست شماست و از موها در برابر حرارت زیاد، محافظت می کند.

یادتان باشد هر بار قبل از استفاده از هر نوع وسیله حرارتی، این مواد محافظ را روی موها بزنید در غیر این صورت، داغی و حرارت بالا به شدت موها را خشک و شکننده می کند.

محافظ حرارتی موی فر

6-استفاده از شامپو و نرم کننده اشتباه

مراقبت از موها یک کار دائمی است و از زیر دوش شروع می شود. تا وقتی که شامپو و نرم کننده خوبی نداشته باشید، موهایتان حال خوبی ندارد. در واقع شاید بدون اشتباه در صاف کردن مو بتوانید کار را انجام دهید اما هنوز نتیجه رضایت بخش نباشد. علت این است که شامپو یا نرم کننده ای که استفاده می کنید متناسب با موهایتان نیست.

متأسفانه بسیاری از محصولات مو حاوی سولفات هستند که موهای شما را خشک می کند. اگر زیاد در حال صاف کردن و سشوار کشیدن هستید، باید به سراغ شامپوها و نرم کننده های بدون سولفات بروید. این محصولات قفل های مو  را در فرم خوب و سالم نگه می دارد. قفل ها همان لایه های کوتیکول مو هستند که ساقه موها را پوشش داده اند. هر چیزی که اجزای صاف و بدون وز مو را در پی داشته باشد،  بهترین گزینه برای شما است. تبلیغات را رها کنید و ببینید حال موهایتان با چه محصولی خوب است.

شامپو و نرم کننده مو

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

در این مرکز انواع خدمات احیای موهای آسیب دیده انجام می شود. قبل از اینکه به فکر صاف کردن موها باشید باید نسبت به از بین بردن مشکلات مو، اقدام کنید. موهای سوخته، پودر شده و خمیری را نمی توانید صاف کنید. ابتدا باید خشکی مو برطرف شود و پروتئین مو تامین شود سپس با استفاده از درمان های تخصصی، موها صاف و ابریشمی شوند.

در سالن زیبایی مو درویش زاده می توانید سلامت موهایتان را باز گردانید. در این مرکز هم زمان عملیات احیای موهای آسیب دیده با مواد مناسب انجام می شود. در صورتی که بخواهید در همان جلسه، امکان صاف کردن موها هم هست. برای اینکه موها سالم و زیبا باقی بمانند لازم است تا از محصولات مراقبت مو مناسب استفاده کنید.

اطلاعات لازم در مورد محصولات مراقبت از مو و نحوه تهیه آن در اختیار مراجعین قرار می گیرد. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed