1. خانه
  2. مقالات
  3. روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

  1. خانه
  2. مقالات
  3. روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره
از بین بردن زردی مو
folder_openمقالات

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از دکلره کردن، موها زرد و بد رنگ می شود. این یک اتفاق رایج است که اصلا خوشایند نیست. به هر حال برای رنگ و دکلره موها مبلغی هزینه شده و هیچ کس دوست ندارد رنگ موها زرد و نار نجی بشود. سوال اینجاست که آیا راهی برای از بین بردن زردی مو وجود دارد؟

قبل از هر چیز لازم است تا با علت زرد شدن موها بعد از دکلره را بدایند. واقعیت اینجاست که موهایی که خوب دکلره شده اند، نباید زرد بشوند. گاهی مقصر اصلی خود شمایید که با بی مبالاتی موها را در معرض آسیب قرار می دهید و موها زرد می شوند. البته گاهی هم مشکل از جای دیگری آب می خورد که می توان از همین ابتدای کار، جلوی آن را گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا با روش های قطعی برای از بین بردن زردی مو بیشتر آشنا شویم.

علت زرد شدن موها چیست؟

چرا موها بعد از دکلره، زرد می شود؟

برای پیدا کردن علت زردی مو بعد از دکلره لازم است تا  پروسه دکلره کردن مو را بدانید. به طور کلی از دکلره وقتی استفاده می شود که بخواهید ترکیب رنگی روشن را روی موهای تیره به کار ببرید. وقتی پایه رنگ انتخاب شده، چند درجه از زمینه رنگ موها روشن تر باشد، رنگ روی موها نمی نشیند. به هم منظور ابتدا باید رنگ موی فرد را گرفت و موها را به اصطلاح سفید کرد. در این صورت می توان هر رنگ روشن تری را روی موها استفاده کرد.

موقع دکلره، رنگ دانه های مو از بین می رود. برای همین منظور از قبل موها کاملا بی رنگ می شوند و در واقع به رنگ زرد یا نارنجی تغییر پیدا می کنند. بعد از اینکه دکلره انجام شد باید با استفاده از یک رنگ موی مناسب، رنگ اصلی را روی تارهای مو اجرا کرد. در واقع پروسه رنگ بری موها به این ترتیب است که ابتدا موهای فرد قرمز، بعد نارنجی و در آخر هم زرد می شود. حالا این موها آمادگی رنگ پذیری رادارند.

هر گونه اشتباه در مرحله دکلره کردن موها می تواند این روند را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال وقتی موها زودتر از مدت زمان مشخص شسته شود، نتیجه زردی موها است. چنانچه رنگ موی استفاده شده، کیفیت خوبی نداشته باشد نیز امکان تغییر رنگ موها بعد از رنگ کردن، وجود دارد. معمولا زرد شدن موها مدتی بعد از دکلره و رنگ کردن اتفاق می افتد.

البته در صورتی که رنگ مو خوب باشد و کار آرایشگرتان هم بی عیب و نقص باشد باز هم امکان زرد شدن موها هست. در این مورد برخی اشتباهات موجب زردی موهایتان شده است. در ادامه به این موارد اشاره می شود.

محافظت از موی دکلره شده

زرد شدن موها در اثر تابش نور آفتاب

موهای دکلره شده آسیب پذیرتر هستند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند. قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب می تواند رنگ موهایتان را به کلی عوض کند. اشعه ماورا بنفش نور خورشید موها را خشک می کند و رگه هایی از زردی را روی موهای دکلره شده، به وجود می آورد.

وقتی از رنگ و دکلره استفاده می کنید حتما موها را از تابش مستقیم آفتاب، دور نگه دارید. استفاده از روسری، شال یا کلاه ایده خوبی برای حفظ سلامت و زیبایی موهایتان است. رنگ آفتاب موهای دکلره شده را زرد می کند. حتی اگر موهایتان را تیره رنگ کرده اید نیز احتمال کمرنگ شدن موها یا نارنجی شدن موهای رنگ کرده هست.

زرد شدن موها با روغن مراکشی!

روغن آرگان مراکشی یکی از بهترین روغن ها برای ترمیم موهای آسیب دیده است. آرگان یک آبرسان فوق العاده قوی برای موهای خشک است. البته همه این ها وقتی است که با مواد دکلره موها را بلوند نکرده باشید. استفاده از روغن آرگان روی موهای روشن و بلوند کار درستی نیست. بعد از چند بار استفاده، موها متمایل به زردی می شوند و زیبایی خود را از دست می دهند.

برای جلوگیری از زرد شدن موها بهتر است از روغن هایی استفاده کنید که بی رنگ هستند. روغن آرگان در این مورد انتخاب خوبی نیست. روغن های شفاف موها را نرم نگه می دارند و موها خشک و وز نمی شود.

از بین بردن زردی مو

زرد شدن موها با کلر

کلر آب استخر نیز یکی از مواردی است که موجب زرد شدن موهای دکلره شده می شود. اگر خیلی استخر می روید حتما موها را با کلاه محافظت کنید. کلر حتی روی موهای رنگ نشده هم اثرات ناخوشایندی دارد. از معایب کلر می توان به از بین بردن رطوبت مو اشاره کرد. کلر آب استخر موها را خشک و شکننده و آسیب پذیر می کند.

استفاده از شامپوهای حاوی سولفات

شامپوهایی که بیش از 2 درصد سولفات دارند به موها آسیب می رسانند. استفاده از سولفات در شامپوها برای افزایش کف و تمیز کنندگی است. سولفات به کوتیکول مو صدمه می زند و موهای دکلره شده حالت کدر و زردی به خود می گیرند. برای جلوگیری از زرد شدن موها بهتراست موهای دکلره شده را با شامپوی بدون سولفات شستشو دهید. در صورت در دسترس نبودن، استفاده از شامپو بچه نیز به شامپوی حاوی سولفات ترجیح دارد.

ترمیم موهای دکلره شده

سیلیکون موجب زرد شدن موها

در فرمولاسیون برخی از شامپوها، ماده سیلیکون استفاده شده. این ماده به مرور موها را کدر و مات می کند. اگر قبلا موها را رنگ و دکلره کرده باشید، شامپوی حاوی سیلیکون موهایتان را به زردی متمایل می کند. برای تهیه شامپوی مناسب بعد از دکلره کردن موها با ما تماس بگیرید.

برای از بین بردن زردی مو این راه ها را امتحان کنید

روش های مختلفی برای رفع زردی مو بعد از دکلره وجود دارد. اگرچه این کارها، بسیار موثر هستند ولی بهتر است از روش های پیشگیری کننده استفاده کنید تا موها زرد و نارنجی نشود. در صورتی که متوجه شدید موهایتان بعد از مدتی، شروع به زرد شدن کرده از روش هایی که در ادامه گفته می شود، استفاده کنید.

برطرف کردن زردی موها در منزل

-تیره کردن موهای زرد شده

این روش برای افرادی مناسب است که به کلی از روشن کردن موهایشان پشیمان شده اند. اگر بعد از رنگ کردن موها، متوجه شدید این رنگ را دوست ندارید می توانید به سادگی موهایتان را تیره تر کنید. استفاده از طیف رنگی تیره روی موهای روشن همیشه برای از بین بردن زردی مو موثر است ولی شاید این راه را دوست نداشته باشید.

در واقع اگر می خواهید موهایتان به رنگ روشن باقی بماند این راه چندان مناسب نیست. تنها در صورتی که ار روشن کردن موهایتان حس بدی دارید و پشیمان شده اید موها را تیره کنید. در غیر این صورت بهتر است از روش های دیگری برای رفع زردی موها استفاده کنید.

-از بین بردن زردی مو با واریاسیون

واریاسیون ها برای رنگساژ کردن مو در منزل کاربرد فراوانی دارند. انواع واریاسیون ضد زردی مو نیز تولید شده که برای جلوگیری از زرد شدن موها بعد از دکلره، استفاده می شود.

روش کار با این مواد بسیار راحت است. با توجه به حجم و بلندی موها به اندازه یک بند انگشت یا کمی بیشتر از واریاسیون مناسب را روی موها استفاده کنید. با همین روش ساده موها رنگساژ می شود و زرد و نارنجی شدن موها به کلی از بین می رود. حتی قبل از زرد شدن مو نیز امکان استفاده از این مواد هست.

تراپی های تخصصی موهای آسیب دیده

 -از بین بردن زردی مو با ماسک مو

یکی از دلایل زرد شدن موها بعد از دکلره، خشکی مو است. خشک شدن موها از علائم آسیب مواد شیمیایی است. در واقع مواد دکلره می توانند موها را به شدت خشک و شکننده کنند. برای جلوگیری از زرد شدن موها می توانید از ماسک مو استفاده کنید.

ماسک موهای نرم کننده برای حفظ لطافت موها و جلوگیری از خشکی مو عالی هستند. از موادی استفاده کنید که رطوبت مو را تامین می کنند. البته انواع ماسک موی آماده نیز برای از بین بردن زردی مو وجود دارد. معمولا ماسک های نرم کننده مو با رنگدانه های بنفش برای این منظور مناسب تر هستند.

-دکلره مجدد برای از بین بردن زردی مو

اگر موهایتان به دلیل سهل انگاری به زردی متمایل شده یک راه حل قطعی وجود دارد. چنانچه موها را دوباره دکلره کنید زردی و تغییر رنگ موها ترمیم می شود. برای این منظور حداقل یک هفته بعد از دکلره اولیه اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که این راه را به عنوان آخرین تیر خلاص در نظر بگیرید. اگر با روش های دیگر نتوانستید، زردی موها را برطرف کنید دوباره موهایتان را دکلره کنید. این روش می تواند آسیب بیشتری به ساختار موهایتان وارد کند ولی به عنوان راه حل قطعی از بین بردن زردی مو به حساب می آید.

از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

دکلره کردن موها کاری نیست که هر کسی از عهده اش بربیاید. برای اینکه موقع استفاده از مواد دکلره به موها آسیب وارد نشود، باید به یک سالن زیبایی تخصصی مراجعه کنید. آرایشگرهای با تجربه و حرفه ای می توانند موها را بدون آسیب دکلره کنند. هر گونه بی احتیاطی موجب سوختن موها و آسیب جدی به آن می شود.

ما در این مرکز مشاوره های تخصصی برای تهیه محصولات مو را  ارائه می دهیم. بعد از دکلره کردن موها باید از محصولات مراقبت از موی مناسب استفاده کنید. در این صورت دیگر موها زرد و نارنجی نمی شود. امکان تهیه محصولات هم هست. در ضمن همه مشاوره ها کاملا رایگان است و همه مراجعه کنندگان می توانند از آن استفاده کنند.

1/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed