1. خانه
  2. مقالات
  3. صافی موی ژاپنی روشی موثر برای لخت کردن مو

صافی موی ژاپنی روشی موثر برای لخت کردن مو

صافی موی ژاپنی روشی موثر برای لخت کردن مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. صافی موی ژاپنی روشی موثر برای لخت کردن مو
صافی ژاپنی چیست؟
folder_openمقالات

 همه خانم های خوش استایل به دنبال روش های جدید صاف کردن مو هستند. صافی مو در بین هنرپیشه های هالیوودی هم با استقبال زیادی روبرو شده است. روش های متفاوتی برای صاف کردن مو وجود دارد ولی صافی موی ژاپنی خیلی سر و صدا به پا کرده است. این نوع صافی موها را بسیار نرم و لخت تر می کند و ماندگاری طولانی تری هم دارد.

فرهای طبیعی مو زیبایی فوق العاده ای دارد اما همه مو فرفری ها دوست دارند صافی مو را هم تجربه کنند. از جذابیت موهای صاف و لخت که بگذریم، واقعا رسیدگی به موهای فر کار دشواری است. به خصوص خانم های شاغل مو فرفری، بیشتر با این قضیه درگیر هستند. با تکنیک صافی موی ژاپنی دیگر نیازی به اتوی مو ندارید و در کمتر از چند دقیقه موها مرتب و شانه زده، حاضر و آماده اید.

آیا تاکنون از روش های صافی و احیا مو استفاده کرده اید؟ چقدر در مورد مراحل اجرای صافی موی ژاپنی اطلاع دارید؟

صافی موی ژاپنی

صافی موی ژاپنی چیست؟

برای اولین بار این روش در سال 1990 به دنیای مد و فشن معرفی شد. اصطلاح صافی ژاپنی یا یوکو یا ریباندینگ مو همگی اشاره به یک تکنیک دارد. مدت زمان صافی مو در این روش بین 4 تا 8 ماه است که به مراقبت های بعدی در منزل بستگی دارد. به طور کلی ماندگاری صافی ژاپنی زیاد است و در این زمان، موهای ریشه رشد قابل توجهی خواهند داشت. طوری که نیمی از مو به طور طبیعی رشد کرده ولی هنوز صافی قسمت های میانه مو حفظ شده است.

این تکنیک برای موهای پف و وز و فر و مجعد عالی است. اگر موها طبیعی باشد و یا قبلا از رنگ مو و مواد دکلره یا انواع هایلایت استفاده کرده باشید، همیشه می توانید صافی ژاپنی را انجام دهید. البته در مورد خانم هایی که موهای به شدت آسیب دیده دارند، قضیه فرق می کند. در این صورت بهتر است نظر حرفه ای آرایشگرتان را قبول کنید و طبق پیشنهاد او از مواد مناسب برای صاف کردن مو استفاده کنید.

طریقه اثرگذاری مواد صافی ژاپنی به این صورت است که ابتدا اتصالات پروتئینی مو شکسته می شود. سپس ساختار مو اصلاح شده که به دنبال آن تارهای مو صاف و براق می شوند. میزان صاف و لخت شدن مو در این روش فوق العاده است و دیگر اثری از موج و فر و حالت مو باقی نمی ماند. لختی موها همان چیزی است که افراد مو فرفری به دنبال آن هستند.

طریقه صاف کردن مو

صافی ژاپنی مو چطوری انجام میشه؟

قبل از انجام هر نوع عملیات صافی یا احیا مو لازم است تا ابتدا مشاوره انجام شود. به این صورت که آرایشگرتان باید موهای شما را از لحاظ جنس مو و ضخامت و سلامت بررسی کند. برخی از آسیب ها ناشی از هایلایت های قبلی و دکلره و … آثارشان دائمی است و روی موها به خوبی دیده می شود. در این مورد تنها نظر یک آرایشگر متخصص مهم است. صافی ژاپنی مو از تکنیک های کاملا تخصصی است که تنها توسط آرایشگرهای با تجربه و آموزش دیده انجام می شود.

با توجه به میزان آسیب به مو از محلول های صافی با شماره های متفاوتی استفاده می شود. قوی ترین مواد برای موهای طبیعی که تاکنون با مواد شیمیایی تماس نداشته اند، به کار می رود. این موها سالم و قوی هستند و قبلا دکلره، فر، هایلایت و … نشده اند.

در مورد افرادی که قبلا موها را دکلره کرده اند نیز دو گروه دیده می شود. دسته اول با وجود رنگ و دکلره و فر و … دارای موهای سالم و با کیفیت هستند. این موها دچار آسیب نشده و وضع خوبی دارد. اما در مورد خانم هایی که موهای آسیب دیده دارند آرایشگرتان از ملایم ترین محلول صاف کننده مو استفاده می کند.

احیا موهای فر و وز

تست استقامت موها

پس از بررسی اولیه نوبت به این مرحله است. واکنش تارهای مو در برابر مواد شیمیایی، یکسان نیست. این بستگی به جنس مو، ضخامت و میزان آسیب دارد. اگرچه یک آرایشگر با تجربه می داند چه درصد از مواد را استفاده کند ولی بهتر است از قبل تست انجام شود. در این آزمایش بخش کوچکی از تارهای مو جدا شده و با محلول مورد نظر برای صاف کردن مو، تست می شود.

این کار چیزی شبیه به تست رنگ مو است که حتما باید قبل از رنگ کردن موها انجام شود. این آزمایش نشان می دهد که موها چقدر مقاوم هستند. هر چقدر میزان آسیب به مو بیشتر باشد، مقاومت کمتری دارد.

آماده سازی قبل از صافی موی ژاپنی

در این مرحله موها شسته می شود تا برای انجام عملیات صافی مو، مشکلی نباشد. برای شستشوی موها از یک شامپوی ملایم استفاده می شود. این کار الزامی است و نباید این مرحله حذف شود زیرا در نتیجه نهایی تاثیر می گذارد.

سپس لازم است تا از اسپری محافظ بر روی موها استفاده شود. این اسپری چیزی نیست جز محلول آب و مواد مغذی که موها را در برابر حرارت، محافظت می کند. با این کار مقاومت تارهای مو بیشتر شده و مواد شیمیایی صاف کننده مو و حرارت بالا نمی تواند به ساختار مو آسیب وارد کند.

صاف کردن مو به روش ژاپنی

اجرای نهایی صافی مو

محلولی که برای صافی موی ژاپنی استفاده می شود به ریشه آسیب می رساند. بنابراین تماس این مواد با ریشه مو، مشکل ساز خواهد شد. یک آرایشگر ماهر می تواند لایه های مو را با مواد صافی آغشته کند طوری که فاصله مواد با ریشه مو نیز حفظ شود. شیوه کار اهمیت زیادی دارد هر گونه کشش و یا فشار به تارهای مو، موجب می شود که مو آسیب ببیند.

فرایند صافی ژاپنی مو بین 3 تا 5 ساعت طول می کشد. پس از آغشته کردن مواد صافی به مو، لازم است تا زمان مورد نظر تمام شود. سپس موها به طور کامل آبکشی می شود تا مواد شسته شود. شستشو و خشک کردن موها باید به آرامی انجام شود.

اتوکشی مو

پس از گرفتن آب اضافی مو با حوله، باقیمانده نم مو با سشوار خشک می شود. سپس نوبت به اتوکشی مو است. حرکت دست و سشوار در حین اتوکشی اهمیت زیادی دارد. اتوی مو باید کاملا صاف و مستقیم حرکت کند در غیر این صورت موها لخت نمی شود و حالت تر باقی می ماند. با توجه به بلندی و حجم مو عملیات اتوکشی مو یک تا دو ساعت به زمان نیاز دارد.

پس از اتمام اتو کردن مو، محلول خنثی کننده برای جلوگیری از توقف پروسه صافی مو، استفاده می شود. ماده خنثی کننده نیز نباید با ریشه مو تماس داشته باشد. پس از 5 تا 10 دقیقه باید موها را دوباره آبکشی کرد.

ریباندینگ مو

نکات مهم در صافی  موی ژاپنی

مرحله شستشوی مواد خنثی کننده نیاز به ظرافت و توجه زیادی دارد. ابتدا مواد از روی مو شسته شده و سپس از یک کاندیشنر استفاده می شود. این مرحله برای اطمینان از پاک شدن کامل مواد خنثی کننده از روی مو الزامی است.

هنوز کارهای زیادی باقی مانده تا موها صاف و لخت شوند. شاید قدری وقت گیر و خسته کننده باشد ولی نتیجه کار عالی است. دوباره موها با سشوار خشک می شود و در نهایت نیاز به اتو کردن مو است. نهایت دقت و ظرافت در این مرحله به کار می رود و همه زیبایی مو بستگی به اجرای صحیح اتوی مو دارد. حرکات دست آرایشگر بسیار مهم است اما اهمیت یک اتوی موی خوب را نمی توان نادیده گرفت.

برای کراتینه و صافی ژاپنی و همه روش های احیا مو باید از اتوی مو اختصاصی استفاده کرد. اتوهای معمولی اصلا مناسب این کار نیستند و به شدت موها را در معرض آسیب قرار می دهند. این اشتباهی است که بسیاری از همکاران نیز دانسته یا ندانسته انجام می دهند.

واقعیت اینجاست که قیمت اتو موی مخصوص احیا چندین برابر یک اتوی معمولی است. اما تا وقتی که ابزار کار استاندارد نباشد نمی توان انتظار معجزه داشت.

مرکز تخصصی صافی و احیا مو

مرکز تخصصی بازسازی و احیا مو سعیده درویش زاده

آیا موهایتان وز و خشک و شکننده شده؟

دکلره های نامرغوب توسط افراد بی تجربه، باعث و بانی خیلی از سوختگی ها و خشکی و وز موی بانوان است. اگر به هر دلیلی موهای شما آسیب دیده نگران نباشید. در سالن تخصصی احیا مو درویش زاده، انواع تراپی مو انجام می شود.  این سالن به طور خاص روی رنگ و هایلایت و روش های بازسازی و احیا مو فعالیت دارد. قبل از هر اقدامی ابتدا موی شما توسط کارشناس مرکز بررسی می شود. سپس بهترین و مناسب ترین ایده برای احیا و صافی مو پیشنهاد خواهد شد. مواد و ترکیبات صافی و احیا از برند استاندارد است و به صورت اختصاصی در از تولید کننده در اختیار سالن خانم درویش زاده قرار داده شده.

در ضمن اگر علاقه به یادگیری فنون و تکنیک های احیا مو هستید، می توانید از کلاس های آموزشی ویژه ” هیر مستران” استفاده کنید. شرکت در این دوره ها به دو صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است. کلیه هنرجویان مرکز برای همیشه تحت پشتیبانی قرار دارند و می توانند سوالات و مشکلات خود را با ما در مین بگذارند.

نکته مهم اینکه مواد استفاده شده در سالن، تنها در اختیار هنرجویان قبلی قرار می گیرد و امکان ارسال مواد برای سایر همکاران وجود ندارد. اگر از خدمات سالن درویش زاده استفاده کرده اید، در کامنت ها نظرات خود را اعلام کنید تا بقیه دوستان هم استفاده کنند.

1/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed