1. خانه
 2. مقالات
 3. رنگساژ چیست و چه تفاوتی با رنگ کردن مو دارد؟

رنگساژ چیست و چه تفاوتی با رنگ کردن مو دارد؟

رنگساژ چیست و چه تفاوتی با رنگ کردن مو دارد؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. رنگساژ چیست و چه تفاوتی با رنگ کردن مو دارد؟
رنگساژ مو
folder_openمقالات

رنگ کردن موها یکی از پر طرفدارترین امور در سالن های آرایشی و مراکز زیبایی بانوان است. تنوع رنگ مو به قدری زیاد است که به سادگی می توان رنگ مناسب با تناژ پوست و چهره را انتخاب کرد. با همه دقتی که در انتخاب رنگ مو انجام می دهید، موهای رنگ شده بعد از چند بار شستشو، دیگر به زیبایی و درخشش اولیه نیستند. با رنگساژ مو می توان موها را احیا کرد تا برق و شفافیت بعد از رنگ کردن را، دوباره به دست بیاورند.

در مورد موهای مش و هایلایت شده، بالیاژ مو، آمبره و سامبره نیز استفاده از رنگساژ نتیجه خوبی دارد. وقتی از مواد دکلره برای رنگ کردن مو و انواع هایلایت استفاده می شود، رنگ مو دقیقا همانی است که از ابتدا می خواستید اما پس از دو ماه، کیفیت رنگ مو به وضوح تغییر می کند. رنگساژ کردن راهی برای احیای موهای رنگ شده و برگشت شفافیت و درخشندگی مو است.

بانوانی که از کراتینه مو یا ریباندینگ مو استفاده کرده اند نیز می توانند از رنگساژ مو استفاده کنند. حتی امکان تغییر پایه رنگ های متفاوت و تغییر رنگ قبلی مو نیز وجود دارد. مواد رنگساژ اثرات کراتینه و احیا را از بین نمی برد و به موها آسیب نمی زند.

آشنایی با انواع بالیاژ مو و نحوه اجرای آن

طریقه رنگساژ کردن مو

رنگساژ مو چه کاربردی دارد؟

رنگساژ، رنگ مو نیست و به هیچ عنوان نباید جایگزین رنگ مو شود. از رنگساژ برای اینکه آسیب کمتری به موهای دکلره شده، برسد استفاده می شود. این تکنیک بر روی موهای پایه روشن به کار می رود و موجب رنگ گیری سریع تر رنگ روشن روی موهای تیره می شود.

از دیگر کاربردهای رنگساژ می توان به تمدید انواع هایلایت اشاره کرد. هایلایت از تکنیک های جذاب برای تغییر رنگ موهاست که در آن رنگ ها از انتهای ساقه به سمت ریشه مو، تیره تر می شوند. با توجه به اینکه هایلایت نیاز به ترمیم ریشه ندارد، توجه بسیاری از بانوان را جلب کرده است. از طرفی چنانچه بخواهید موهای هایلایت شده را رنگ کنید، در عمل جدا کردن تارهای موی تیره و روشن واقعا میسر نیست.

با استفاده از رنگساژ مو می توان هایلایت مو را احیا کرد. به این ترتیب تنها دسته موهای دکلره شده، رنگ می گیرند زیرا پایه رنگ موی روشن تری دارند. اما دسته های تیره رنگ مو با رنگساژ دچار تغییر رنگ نمی شوند. به این ترتیب موها درخشندگی بعد از رنگ مو را به دست می آورند بدون اینکه آسیبی به هایلایت قبلی وارد شود. در مورد رنگ موهای آمبره، سامبره و بالیاژ مو نیز به دلیل عدم نیاز به رنگ کردن ریشه مو می توان از رنگساژ برای ترمیم رنگ مو استفاده کرد.

آیا رنگ موی قبلی تان را دوست ندارید؟ به جای اینکه دوباره با رنگ های شیمیایی قوی و مواد دکلره به موها آسیب بزنید، رنگساژ مو را انتخاب کنید. مواد رنگساژ بسیار ضعیف تر از رنگ مو است و در مدت زمان کمتری روی موها اثر می گذارد.

توجه:

از رنگساژ می توان بر روی موهای طبیعی نیز استفاده کرد. با این روش هیچ آسیبی به موها وارد نمی شود ولی کدری و مات بودن موها از بین می رود. رنگساژ به طور موقتی یک هاله روشن زیبایی روی موهای تیره، ایجاد می کند.

دانستنی هایی از بالیاژ مو و بلیاژ روسی

رنگساژ مو چیست؟

رنگساژ چه تفاوتی با رنگ کردن مو دارد؟

رنگساژ نسبت به رنگ مو بسیار ضعیف تر است و به علت ضعیف بودن، تنها بر روی موهای روشن تاثیر دارد. اما رنگ مو را می توان هم بر روی موهای روشن و تیره استفاده کرد.

برای درست کردن مواد رنگساژ از آب و اکسیدان به نسبت های مشخص استفاده می شود در حالی که در ترکیبات رنگ مو از آب به هیچ وجه استفاده نمی شود.

قبل از رنگساژ کردن موها مرطوب می شود اما برای رنگ مو روی موهای خشک، استفاده می شود.

نتیجه رنگ کردن موها می تواند کاملا متفاوت از رنگ موی قبلی باشد اما در رنگساژ همیشه هاله ای رنگ موهای قبلی وجود دارد. رنگساژ قدرت تغییر رنگ موها را ندارد.

برای رنگ کردن مو ابتدا پشت سر و نوک موها رنگ می شود و در انتها به جلوی سر و ریشه ها می رسیم. اما ترتیب رنگساژ کردن موها هیچ تفاوتی ندارد.

اما مهم ترین تفاوت در زمان اجرای رنگساژ است که حدود 10 تا 20 دقیقه است. برای رنگ کردن موها به 40 تا 80 دقیقه زمان نیاز دارید تا مواد اثرگذاری مطلوبی داشته باشد.

انواع هایلایت مو بر اساس تکنیک و کاربرد آن

ترکیب مواد رنگ مو

چگونه از رنگساژ مو استفاده کنیم؟

برای اینکه نتیجه رنگساژ راضی کننده باشد همیشه از رنگی یک پایه تیره تر از دکلره استفاده شود. برای مثال اگر رنگ موی بلوند شماره 10 را استفاده کرده اید برای رنگساژ پایه 9 را انتخاب کنید. برای ترکیب رنگساژ به کسیدان شماره 1 نیاز دارید.

برای درست کردن مواد رنگساژ در خانه به این ترتیب عمل کنید. ابتدا به اندازه یک چهارم تیوپ رنگ مو را در یک کاسه مناسب بریزید. برای این میزان رنگ مو به 75 سیسی اکسیدان شماره 1 نیاز دارید.به همین میزان( 75 سی سی) آب نیز به مواد اضافه کنید. مواد را خوب مخلوط کنید. مواد رنگساژ به دلیل دارا بودن آب، از ترکیب رنگ مو اندکی رقیق تر و روان تر است.

برای استفاده از مواد رنگساژ ابتدا موها را با اسپری مرطوب کنید. سپس با استفاده از قلم رنگ مو، مواد را روی همه قسمت های مو، پخش کنید. از هر قسمتی که خواستید شروع کنید ولی حتما کل موها با ترکیب مواد رنگساژ ، آغشته شود. سپس با دست درست شبیه به شامپو زدن، مواد را روی موها کامل بمالید.

بهتر است بعد از 10 دقیقه قسمت کوچکی از مو را تست کنید اگر رنگ دلخواه ایجاد نشده، 10 دقیقه دیگر صبر کنید. تقریبا 15 تا 20 دقیقه برای اثر کردن مواد کافی است و پس از این مدت می توانید موها را بشویید. دقت داشته باشید باقیماندن مواد رنگساژ بیش از این مدت، موجب تیره شدن رنگ مو می شود و نتیجه مورد نظر را به دست نمی آورید.

از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید تا موها آسیب نبیند. برای محافظت از مو می توانید هفته ای 2 بار از ماسک مو نیز استفاده کنید.

شامپو لیس انلیمیتد لورال Loreal Liss unlimited Shampoo

شامپو دنسیفیک کراستاس kerastase densifique shampoo

شامپو مو اینفورسر لورآل Loreal Inforcer Shampoo

نکته

می توانید شامپو را نیز به ترکیب رنگساژ مو اضافه کنید. شامپو رنگ هم برای این مورد مناسب است اما باید تناژ رنگ شامپو با پایه رنگ انتخاب یکسان باشد.

نحوه صحیح شستشوی سر

رنگساژ چقدر ماندگاری دارد؟

دقت داشته باشید که رنگساژ برای رنگ کردن موها کاربردی ندارد و تنها به جهت درخشان کردن و شفافیت رنگ قبلی استفاده می شود. این مواد ضعیف تر از رنگ مو هستند به همین دلیل ماندگاری طولانی ندارند. برای ماندگاری رنگساژ می توانید موها را تنها با آب بشویید و تا 3 روز موها را با شامپو، شستشو ندهید.

آب گرم ماندگاری رنگساژ را کاهش می دهد. استفاده بیش از حد از حالت دهنده های شیمیایی مو، اتوی مو و براشینگ نیز، اثرات منفی روی رنگساژ دارد. به طور کلی نباید انتظار تغییر رنگ و یا دوام زیادی از رنگساژ داشته باشید. برای بهره گیری بیشتر لازم است تا هر دو هفته یکبار و قبل از حمام کردن، رنگساژ را شارژ کنید. رنگساژهای پرطرفدار مو عبارتند از:

 • رنگساژ بلوند صدفی
 • رنگساژ بلوند دودی
 • رنگساژ بلوند طلایی
 • رنگساژ بلوند کاهی
 • رنگساژ بلوند زیتونی

یک فرمول تضمین شده برای ترکیب مواد رنگساژ وجود دارد که به این ترتیب است:

 • برای موهای کوتاه 3 سانتیمتر رنگ مو
 • برای موهای متوسط، 8 سانتیمتر رنگ مو
 • برای موهای بلند، 15 سانتیمتر رنگ مو

این مواد را با یک اکسیدان و به همان اندازه آب مخلوط کنید. برای مبتدی ها این ترکیب، رنگ دلخواه را ایجاد می کند.

چگونه با دکلره موها بیرنگ می شود؟ عوارض دکلره مو چیست؟

درخشندگی و شفافیت موهای طبیعی

مزایای رنگساژ کردن مو چیست؟

دیر مقایسه با رنگ مو، میزان آسیب رنگساژ بسیار کمتر است.

مدت زمان انجام رنگساژ خیلی کمتر است.

با رنگساژ و تغییر پایه رنگ مو، امکان تغیر رنگ مو نیز هست.

این تکنیک موها را به حد زیادی درخشان و شفاف تر خواهد کرد.

رنگساژ نیاز به تخصص زیادی ندارد و حتی در خانه نیز قابل اجرا می باشد.

رنگساژ کردن مو چه معایبی دارد؟

باقی ماندن زیاد مواد بر روی موها می تواند به تارهای مو آسیب برساند.

دوام رنگساژ کم است و باید هر دو هفته یکبار، دوباره از رنگساژ استفاده کرد.

رنگساژهای مکرر روی موهای هایلایت شده به مرور، پایه های تیره مو را روشن می کند.

انواع مش و هایلایت مو در مرکز زیبایی سعیده درویش زاده

کلینیک تخصصی مراقبت از مو با استفاده از بهترین محصولات مراقبت از مو در خدمت بانوان عزیز است. ترمیم و احیای رنگ مو، انجام لایت های مدل جدید، بالیاژ مو، آمبره و سامبره و … از خدماتی است که سالن زیبایی سعیده درویش زاده ارائه می دهد. در صورت نیاز به مشاوره می توانید از خدمات رایگان مشاوره ای این مرکز استفاده کنید.

علاقمندان می توانند از آموزش های آنلاین و حضوری سعیده درویش زاده برای یادگیری کلیه موارد فوق، استفاده کنند. جهت هماهنگی و اطلاع از شرایط ثبت نام در دوره های آموزشی با ما تماس بگیرید.

4.7/5 - (9 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

1 دیدگاه. Leave new

 • مرسده اسد
  1401/09/15 05:22

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدی وه دادید. شما بینظیرهستید.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed