1. خانه
  2. مقالات
  3. سرم مو روی موهای خشک بهتر عمل می کند یا روی موهای مرطوب؟

سرم مو روی موهای خشک بهتر عمل می کند یا روی موهای مرطوب؟

سرم مو روی موهای خشک بهتر عمل می کند یا روی موهای مرطوب؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. سرم مو روی موهای خشک بهتر عمل می کند یا روی موهای مرطوب؟
روش استفاده از سرم مو
folder_openمقالات

بسیاری از خانم ها به عنوان بخشی از روتین مراقبت مو، از انواع سرم مو استفاده می کنند. این محصولات اثرات مطلوبی روی پوست سر و موها دارند. کیفیت و همچنین قیمت این سرم ها متفاوت است. موقع خرید همیشه محصولات با کیفیت و معتبر را انتخاب کنید. قیمت این سرم ها اندکی گران تر است ولی کیفیت بسیار بهتری دارند. نحوه استفاده از سرم مو به اندازه کیفیت آن دارای اهمیت است. برخی از افراد نمی دانند چگونه بهترین نتیجه را از این سرم های مو داشته باشند.

  • آیا بهتر است این محصولات را در حمام استفاده کنید و سپس موها را شستشو دهید؟
  • آیا این سرم ها بر روی موهای خشک، قابل استفاده است؟
  • به طور کلی سرم مو را باید روی موهای خشک استفاده کرد یا مرطوب؟

کم نیستند سوالاتی از این نوع که خریداران را سر در گم کرده اند. انواع سرم مو با کارایی متفاوت تولید شده است. روش های مختلف استفاده از آنها روی دستیابی به بهترین نتیجه تاثیر دارد. بعد از خرید محصولات مراقبت مو، مطمئن شوید که به درستی از آن استفاده می کنید. گاهی همین نکته ساده می تواند نتیجه را به کلی عوض کند.

سرم مو بر روی موهای مرطوب

1-سرم های پوست سر

سرم های پوست سر به منظور تحریک رشد مو استفاده می شوند و معمولاً به جای تارهای مو، مستقیماً روی پوست سر قرار می گیرند. مراقب پوست سر خود باشید تا موهایی شاداب و با طراوت داشته باشید. برخی از محصولات مراقبت از مو حاوی موادی هستند که باعث خشکی پوست سر می شود. برخی دیگر حاوی روغن و سایر عناصر سنگین هستند که می توانند آلودگی های روی پوست سر را جمع کرده و باعث التهاب و عوارض ناخواسته دیگری شوند.

همیشه بعد از خرید هر محصول مراقبت مو، ابتدا بروشور روی قوطی و برچسب روی شیشه را بخوانید. بیشتر سرم های پوست سر را می توان روی موهای خشک یا مرطوب استفاده کرد. از این نظر مشکلی نیست و باید با توجه به توصیه شرکت تولید کننده، عمل کرد. در هر صورت باید موها شسته و تمیز باشد. محصولاتی که روی پوست خشک، اعمال می شوند برای استفاده در شب مناسب هستند. با توجه به فرمولاسیون محصول خریداری شده، جذب این مواد بر اساس ماساژ روی پوست بیشتر می شود.

این محصولات شب تا صبح روی پوست سر باقی می مانند. سپس برای جلوگیری از چرب شدن و سنگینی باید موها را شستشو دهید.

نحوه استفاده از سرم مو

2-سرم های مو

بیشتر سرم های مو برای کنترل وز مو و تقویت درخشندگی موها فرموله شده اند. تفاوت آنها با سرم های پوست سر این است که صبح ها به عنوان بخشی از روتین مو و استایل شما استفاده می شوند. نحوه استفاده از سرم مو بر اساس فرمولاسیون آن اندکی متفاوت است.

برخی از سرم های مو می توانند موهای شما را چرب نشان دهند، به همین دلیل توصیه می شود آن را به انتهای مو بمالید و روی پوست سر از محصول سرم مو استفاده نکنید.این محصولات پس از قرار گرفتن روی پوست سر، ریشه مو را چرب نشان می دهند. در ضمن همه آلودگی ها و گرد و غبار را هم به خود جذب می کنند.

هنگام خرید سرم مو محتاط باشید. بسیاری از آنها حاوی موادی هستند که ممکن است به ریشه مو آسیب برسانند. برخی از این محصولات سخت تر هستند و ابتدا باید گرم شوند و سپس بر روی موها مالیده شوند. برای استفاده از سرم مو باید مقدار چند قطره از آن را کف دست بریزید و سپس کف دو دست را به هم بمالید تا ترکیبات سرم کمی گرم شود. در این حالت، مواد روان شده و راحت تر روی موها قرار می گیرد.

استفاده از سرم مو روی موهای خشک

  • استفاده از سرم مو  بر روی موهای مرطوب و خشک

برخی خانم ها از سرم های مو برای کنترل موهای خود پس از خشک شدن استفاده می کنند. اغلب سرم ها حاوی سیلیکون هستند که ساقه های مو را پوشانده و موهای شما را براق تر می کنند. نکته جالب این است که این سرم ها اغلب به شامپوهای پاک کننده نیاز دارند تا به طور کامل از روی موها پاک شوند. شامپوهای پاک کننده دارای سولفات و پاک کننده های سخت هستند که کوتیکول مو را ضعیف کرده و موها و پوست سر را خشک می کند.

قبل از استفاده برچسب را بخوانید. بسیاری از سرم های مو برای موهای مرطوب تولید شده است. طریقه استفاده از سرم مو بر روی خیس و مرطوب با سرم پوست سر متفاوت است. این محصولات روی موهای شسته شده استفاده می شوند. قبلا ذکر شده که معمولا سرم های مو بر پایه سیلیکون هستند. سرم های موی سیلیکونی بر روی موهای مرطوب قابل استفاده هستند و رطوبت داخل مو را حفظ می کند. به همین علت تصور می شود که این محصولات از خشک شدن موها جلوگیری می کنند.

برای استفاده از سرم مو بر روی موهای مرطوب، ابتدا موهای شسته شده را با حوله خشک کنید. گرفتن آب اضافی مو در حدی که آب از مو نچکد کافی است. موها را با حوله خشک نکنید و موها تقریبا خیس باشد. چند قطره سرم مو را روی انگشتان دست قرار داده و آن را روی موها بمالید. از انتهای ساقه مو شروع کنید و تمام تارهای مو را پوشش دهید.

روش صحیح مراقبت از موها

3- سرم مو و پوست سر

به طور سنتی سرم ها، پوست سر یا موهای شما را هدف قرار می دهند. با این حال، برای رشد و انعطاف پذیری مطلوب، می توانید از سرم های موی دو منظوره استفاده کنید. برخی از سرم های مو علاوه بر اینکه موها را براق و درخشان می کنند، موجب تقویت و بهبود کیفیت پوست سر نیز می شوند.

با افزایش سن، پوست سر به اندازه سایر قسمت های پوست تغییر می کند. تغییرات فیزیولوژیکی از جمله نوسان سطح هورمون ها شروع می شود. مقادیر بالای هورمون های مردانه به نام آندروژن ، به ویژه دی هیدروتستوسترون (DHT) ، فولیکول های مو را ضعیف کرده و چرخه رشد مو را کوتاه می کند. موهای افراد از 40 سالگی به بعد، سریعتر می ریزند و تارهای موی تازه رشد کرده، معمولاً ریزتر و شکننده تر می شوند. DHT موهای شما را بیشتر در مرحله استراحت نگه می دارد و ر ریزش موهای قدیمی باعث کند شدن رشد می شود.

تغییرات ساختار مو با افزایش سن همچنین منجر به شکنندگی کوتیکول، کاهش خاصیت کشسانی و از دست دادن پروتئین می شود. این موها ضعیف هستند و هنگام حالت دادن یا شانه زدن دچار شکستگی و ریزش می شوند.

سرم تقویت کننده مو و پوست، را از محصولات فاقد روغن تهیه کنید. این سرم ها حالت چرب ندارند و به سرعت روی موها خشک می شوند. نحوه استفاده از سرم مو و پوست سر به این صورت است که باید شب هنگام روی موهای خشک استفاده شود. سرم مو و پوست سر، فولیکول های مو را تحریک می کند ، تولید سبوم را بهبود می بخشد و مواد مغذی ضروری را به موها می رساند.

سرم موی مناسب

آیا استفاده از سرم روی موهای خشک راحت تر است یا موهای مرطوب؟

سرم مو serum تنوع زیادی دارد. این محصولات برای موهای خشک، چرب، رنگ شده، دارای موخوره، فر و موج دار، وز، نازک و ضخیم و … به صورت اختصاصی تولید می شوند. موقع خرید با توجه به جنس موهای تان انتخاب کنید تا پس از استفاده، نتیجه مورد نظر حاصل شود. برای مثال پنتن سرم موی مخصوص موهای فر را با کارایی متفاوتی تولید کرده که موفرفری ها می توانند از ان استفاده کنند. برای افراد دارای موهای لخت و صاف نیز سرم های موی اختصاصی از همین برند یا سایر برندها موجود است.

مهم تر از انتخاب برند سرم مو، انتخاب صحیح محصول مناسب است. اگر محصولی را خریداری می کنید که برای موهای تان ساخته نشده نباید انتظار معجزه داشته باشید. نکته مهم دیگر نحوه استفاده از سرم مو است. حتی بهترین برندهای موجود در بازار نیز تنها به شرط استفاده صحیح و اصولی، کارایی موثری دارند.

سرم مو، سرم پوست سر یا سرم پوست و مو هر کدام طریقهه مصرف متفاوت دارند. برخی از این محصولات در مجاورت آب و رطوبت واکنش بهتری نشان می دهند و روبت مو را حفظ می کنند. شاید استفاده از سرم مو بر روی موهای خشک برای تان ساده تر باشد در این صورت حتما محصولی مناسب که بر روی موی خشک اعمال می شود را تهیه کنید. سرم موهایی که برای بعد از حمام هستند و بر روی موی مرطوب استفاده می شوند نباید بعد از خشک شدن موها، استفاده شوند. این محصولات به هیچوجه تاثیری روی موهای خشک شده ندارند و حتی با ماساژ دادن سرم بر روی پوست کف سر نیز اوضاع بهتر نخواهد شد.

نکته مهم

برای استفاده از سرم مو حتما به توضیحت شرکت تولید کننده توجه کنید. فرمولاسیون به کار رفته در این محصولات تنوع زیادی دارد. به هیچ وجه از روی شکل ظاهر نمی توانید در مورد طریقه مصرف آن تصمیم گیری کنید. به برچسب روی قوطی یا بطری توجه کنید و مرحله به مرحله طبق همان دستورالعمل پیش بروید.

سرم مو همیشه روی موهای شسته و شامپو شده، اعمال می شود. پس از استفاده نیازی به آبکشی موها نیست. سرم مو روی ساقه مو باقی می ماند و همچون یک لایه محافظ، کوتیکول مو را احاطه می کند.

آیا تجربه ای در مورد استفاده از سرم مو دارید؟ از چه برندی بیشتر استفاده می کنید؟

4/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed