1. خانه
 2. مقالات
 3. پروتئین تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟

پروتئین تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟

پروتئین تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. پروتئین تراپی مو چیست و چه فوایدی دارد؟
folder_openمقالات

پروتئین یکی از اصلی ترین مواد در بافت مو است. وجود این ماده در سلامت و زیبایی موها نقش فراوانی دارد. کمبود پروتئین مو باعث می شود تا ظاهر موها زبر و خشن بشود. چنین موهایی دچار پوکی و شکنندگی، مات و کدر بودن، موخوره و انواع مشکلات است. برای درمان موهایی که دچار فقر پروتئین شده اند راه ساده ای وجود دارد، پروتئین درمانی مو.

کراتین همان پروتئین موجود در رشته های مو است که به حالت طبیعی در موی همه افراد وجود دارد. همه دستکاری هایی که بر روی موها انجام می شود می تواند منجر به تخریب بافت پروتئین مو بشود. مثلا هر بار که موها با حرارت داغ اتوی مو و سشوار ، حالت داده می شود لایه کوتیکول در معرض تخریب قرار می گیرد.

رنگ کردن مو و استفاده از مواد دکلره نیز همین مشکل را به همراه دارد. خانم هایی که به طور مکرر از رنگ موهای روشن تر از موی طبیعی استفاده می کنند، می دانند که میزان آسیب مواد دکلره به چه میزان است. با رنگ کردن مداوم موها، بافت کراتین مو شروع به تجزیه شدن می کند و موها به حالت زبر و وز کرده در می آیند. چنین موهایی خشک و شکننده هستند.

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین درمانی مو

با رعایت رژیم غذایی غنی می توان از کاهش پروتئین بدن جلوگیری کرد. در این صورت بافت کراتین مو نیز تقویت خواهد شد. افرادی که مواد پروتئینی مصرف نمی کنند به شدت دچار ریزش مو و تخریب کراتین مو می شوند. اما باید گفت: حتی رژیم غذایی غنی از پروتئین هم، وقتی پروتئین ساقه مو بر اثر عوامل محیطی و شیمیایی از بین رفته تاثیری در تامین پروتئین ساقه مو ندارد، اینجاست که تکنیک پروتئین درمانی با استفاده از مواد باکیفیت و مرغوب مانند کلوسترپروفشنال می تواند جان دوباره ای به مو ببخشد. در واقع پروتئین تراپی مو نوعی درمان برای بازسازی و احیا کراتین از دست رفته مو است. این شیوه با استفاده از محصولات مختلف در مراکز زیبایی انجام می شود. هدف از پروتئین درمانی اینست که موهای آسیب دیده و پوست سر دوباره کیفیت قبل را به دست بیاورد.

فواید پروتئین درمانی مو

با استفاده از پروتئین درمانی می توان موها را نرم و خوش حالت کرد. موهایی که طبیعی هستند اما خشک و وز، موهای دمیج شده و دچار آسیب دیدگی  پس از عملیات احیا و ترمیم مو با پودر پروتئین بامبی کلوستر پروفشنال، صاف و براق می شوند. در برخی مرکز زیبایی این شیوه به کراتین درمانی و نانو کراتین مو نیز معروف شده که در واقه اشاره به همان پروتئین تراپی و ترمیم کراتین مو دارد.

برخی از فواید پروتئین درمانی مو اینها هستند:

 • تقویت ساقه مو
 • تغذیه ساقه مو
 • رطوبت رسانی رشته های مو
 • نرم و لطیف کردن ساقه مو
 • ترمیم و بازسازی موهای آسیب دیده
 • محکم کردن و منسجم کردن تار مو
 • جلوگیری از کات شدن و قطع شدن ساقه مو
 • صاف شدن مو
 • براق و درخشان شدن موها

تاثیر رژیم غذایی بر مو و سلامت موها

پروتئین درمانی مو

چه زمان موها به پروتئین تراپی نیاز دارد؟

موها تحت تاثیر عوامل محیطی و شیمیایی خشک و دمیج می شوند. این روند به مرور اتفاق می افتد. در حقیقت آسیب دیدن موها پدیده ای نیست که یک شبه پیش آمده باشد. برای مثال با یکبار استفاده از شامپوی نامناسب یا استفاده از سشوار و اتوی مو، مشکلی پیش نمی آید. افرادی که با مشکل مو روبرو هستند معمولا یک یا چند عادت اشتباه را بارها تکرار کرده اند تا جایی که حتی متوجه دمیج بودن موها نیز نمی شوند.

اگر این نشانه ها را دارید هر چه سریع تر برای ترمیم و احیا موهایتان به یک مرکز تخصصی مو مراجعه کنید:

رنگ کردن موها

افرادی که موها را به طور مرتب رنگ می کنند بدون تردید به درمان های جانبی برای ترمیم موها نیاز دارند. موهای رنگ شده در معرض آسیب بیشتری هستند. به احتمال زیاد این موها دچار فقر پروتئین هستند و نیاز به درمان دارند. برای محافظت از موهای رنگ شده و دکلره شده حتما رشته های مو را تحت درمان تخصصی با پروتئین قرار دهید. به این ترتیب موها محکم و قوی باقی می مانند.

از بین رفتن قابلیت ارتجاعی موی سر

موها به طور طبیعی خاصیت کشسانی و ارتجاعی زیادی دارند. به خصوص وقتی در حمام موها خیس می شوند حالت ارتجاعی موها بیشتر هم می شود. به همین دلیل توصیه شده تا موهای خیس را شانه نزنید زیرا امکان آسیب به موها وجود دارد.

در بسیاری از موارد به علت مشکلاتی که برای مو به وجود می آید موها قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. در این صورت پس از کشیده شدن موها، رشته های مو به حالت قبل بر نمی گردند و به همان وضعیت باقی می مانند. در این صورت تا وضعیت بدتر نشده موهایتان را زیر نظر یک متخصص پروتئین تراپی کنید.

8 راهکار برای درمان وز شدن مو

نانو کراتین مو

زبری زیاد از حد موها

جنس موی افراد تحت تاثیر ژنتیک قرار دارد. برخی موها ذاتا ضخیم تر و برخی دیگر نازک تر هستند. البته زبری بیش از حد مو ارتباطی با ضخیم بودن موها ندارد. موهای زبر نشان دهنده یک آسیب جدی است که در اثر پارگی و شکاف لایه کوتیکول مو ایجاد می شود. اگر موهای تان زبر شد و گره می خورد به انتهای ساقه مو نگاه کنید. احتمالا در چنین وضعیتی موها پر از موخوره شده و شاخه شاخه شدن موها را می توانید ببینید. پروتئین تراپی مو تنها راه خلاص شدن از موهای زبر و خشک است.

ریزش شدید موها

روند ریزش موی طبیعی چیزی کمتر از 100 تار مو در روز است. هرگونه ریزش غیر طبیعی موی سر می تواند نشان دهنده کمبود پروتئین در رشته های مو باشد. برای تست این موضوع یک آزمایش ساده را انجام دهید. برای مدتی مراقب موهای ریخته شده باشید. به صورت رندوم چند تار مو را انتخاب کنید. موهای ریخته خود را با دقت بررسی کنید. آیا نقطه سفید را در سر رشته مو می بینید؟ اگر این نقطه سفید وجود داشت به معنای ریزش مو از ریشه است که می تواند با توجه به عوامل متعددی ایجاد شود. از شیمی درمانی و مصرف برخی داروها گرفته تا رژیم های سخت غذایی روی ریزش بی رویه مو تاثیر می گذارند.

در صورتی که نقطه سفید رنگ در سر مو وجود نداشت نشان می دهد که موها از ریشه نریخته بلکه ساقه دچار شکستگی شده است. در چنین موقعیتی به طور حتم با پروتئین تراپی مو مشکل برطرف می شود. شکستگی و خورد شدن موها اصلا موضوعی عادی و نرمال نیست و حتما باید درمان شود.

بهترین پروتئین مو جهت پروتئین درمانی مو 

احیای و ترمیم بافت کراتین

نانو پروتئین مو در سالن مو سعیده درویش زاده

برای درمان انواع و اقسام موهای آسیب دیده و کشسان بر اثر استفاده از دکلره و مواد شیمیایی، موهای خشک و کم آب و وز و کدر  از خدمات پروتئین تراپی سالن مو سعیده درویش زاده استفاده کنید. تکنیک نانو پروتئین درمانی مو به صورت تخصصی با استفاده ازنسل جدید پودر پروتئین بامبی کلوستر پروفشنال انجام می شود. در این تکنیک هم زمان با ترمیم ساقه مو، رطوبت رسانی عمقی مو نیز انجام می شود. در نتیجه موها صاف و یک دست شده و استحکام و انسجام مو، تجدید خواهد شد. با یک بار مراجعه به مرکز تخصصی مراقبت مو سعیده درویش زاده شاهد نرم، لطیف و براق شدن موهای مات و آسیب دیده خود خواهید شد. جهت مشاوره و رزرو وقت همین الان با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید.

جهت حفظ و تداوم کیفیت موها پس از پروتئین تراپی مو توصیه می شود از یک روتین مراقبتی متناسب با نیاز موهایتان در منزل استفاده کنید.

 

4.7/5 - (7 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed