1. خانه
 2. مقالات
 3. کربوکسی تراپی مو چه تاثیری در جلوگیری از ریزش مو دارد؟

کربوکسی تراپی مو چه تاثیری در جلوگیری از ریزش مو دارد؟

کربوکسی تراپی مو چه تاثیری در جلوگیری از ریزش مو دارد؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. کربوکسی تراپی مو چه تاثیری در جلوگیری از ریزش مو دارد؟
کربوکسی تراپی مو
folder_openمقالات

جلوگیری از ریزش مو یکی از کلمات پر جستجو در گوگل است. این معضل جهانی گریبان خیلی ها را گرفته است. با کم شدن حجم موها، زیبایی و جذابیت ظاهری هم کمتر می شود و باید از قبل در این مورد چاره ای پیدا کرد. روش های مختلفی برای جبران موهای از دست رفته و تقویت و رشد دوباره وجود موها دارد. در این بین کربوکسی تراپی مو سر و صدای زیادی به پا کرده و به نظر می رسد روشی بسیار کارامد و موفق باشد.

شاید در گذشته تصور می شد که فقط افراد سالمند و آن هم آقایان، درگیر طاسی و کم مویی هستند. اما این روزها ریزش مو حتی به جوان ترها هم رحم نمی کند. نه سن و نه جنسیت تاثیری در میزان ریختن موها ندارد و طبق آمارهای موجود همه گروه های سنی از هر دو جنس، با عواقب ریزش مو روبرو هستند.

ریختن موها برای خانم ها یک کابوش وحشتناک است. وقتی با هر بار شانه زدن، یک مشت مو می ریزد یعنی واقعا به دردسر بزرگی دچار شده اید. این پدیده ای نیست که ساده از کنارش بگذرید خیلی زود حجم موها به قدری کم می شود که حتی پوست کف سر نیز نمایان می شود و این برای خانم ها یک فاجعه است. برای پر پشت موها نیازی به کاشت مو و یا جراحی های پر خطر نیست با درمان های ساده و موثرتری نیز می توان کیفیت موها را بهبود دارد.

درمان کربوکسی تراپی مو

کربوکسی تراپی مو چیست؟

به طور متوسط چیزی بین 50 تا 100 تار مو در روز می ریزد. این مقدار در محدوده نرمال قرار دارد و نیاز به هیچ اقدامی ندارد. وقتی میزان ریزش مو از این حد بیشتر باشد، تراکم موها در پوست سر کم می شود. موها برای رشد به اکسیژن نیاز دارند و لازم است تا دی اکسید اضافی از بدن خارج شود. این موضوع زمینه عمل های زیبایی ترمیم مو را فراهم آورده است.

کربوکسی تراپی مو بدن جراحی انجام می شود و از جمله درمان های کم ریسک برای درمان ریزش مو است. به طور ساده روش کار اینطور است که برای کمک به افزایش جریان خون و رسیدن اکسیژن کافی ار طریق خون به بافت پوست سر، تزریق گاز دی اکسید کربن انجام می شود.

درواقع با پدیده معکوس، چرخه افزایش خون سریع تر می شود و موها رشد بیشتری خواهند داشت. از نظر فنی و پزشکی شیوه کار دارای ظرافت های زیادی است ولی بیمار بدون احساس درد یا خونریزی، این پروسه را طی می کند.

کربوکسی تراپی مو روشی موثر برای ازایش ضخامت تارهای مو، تقویت و محکم شدن ریشه مو، پر پشت شدن موها و در نهایت رفع کامل ریزش مو است.
در طی عمل از یک دستگاه مخصوص استفاده می شود که مخزن دی اکسید کربن است. برای تزریق از سرنگ های معمولی استفاده نمی شود بلکه سوزن های مخصوص G30 که بسیار باریک هستند به کار گرفته می شود. این سوزن ها یکبار مصرف هستند و تنها برای یک نفر استفاده دارند. نحوه تزریق به صورت سطحی و در زیر پوست است.

عوارض کربوکسی تراپی مو

مزایای کربوکسی تراپی مو چیست؟

در مورد ورود گاز دی اکسید کربن به بدن نگرانی وجود ندارد. گاز اضافی از طریق ریه ها به بیرون هدایت می شود. این چرخه طبیعی اصلا توسط بیمار احساس نخواهد شد. در طی خروج گاز دی اکسید کربن، سرعت اکسیژن رسانی به پوست سر افزایش خواهد داشت که از ابتدا نیز هدف همین بوده است.

وظیفه بدن گرفتن اکسیژن و دفع دی اکسید کربن می باشد و در صورتی که دی اکسید کربن در بدن به مقدار قابل توجهی بالا برود باید اکسیژن بیشتری تولید گردد به همین دلیل به کمک کربوکسی تراپی می توان جریان خون را افزایش داد که افزایش جریان خون باعث تقویت موی سر می شود.

در طی این فرایند گلبول های قرمز خون، اکسیژن آزاد می کنند و پوست کف سر تحریک می شود. با اکسیژن رسانی بیشتر در ناحیه محل تزریق، عروق خونی ایجاد شده و ویتامین ها و املاح مورد نیاز در اختیار پوست کف سر قرار می گیرد. در نتیجه فولیکول های مو نیز تغذیه شده و رشد بهتری خواهند داشت. با بهبود فولیکول مو، رشد موها بیشتر و ریزش مو در همان حد ثابت می ماند. به این ترتیب بعد از مدتی تراکم موها در پوست سر به طرز شگفت انگیزی بیشتر خواهد شد.

برخی از مزایای کربوکسی تراپی مو اینها هستند:

 • این روش هیچ عارضه ناخوشایندی ایجاد نمی کند
 • درمان بدون برش و عملیات جراحی انجام می شود
 • این درمان بدون درد و خونریزی است
 • کربوکسی تراپی بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود
 • کربوکسی تراپی مو به تایید FDA رسیده است
 • نتیجه درمان بسیار عالی است و بیماران رضایت دارند
 • هزینه های کربوکسی تراپی در مقایسه با کاشت مو، کمتر است

درمان ریزش مو با تزریق گاز

تعداد جلسات و طول درمان چقدر است؟

کربوکسی تراپی مو از روش های غیر جراحی و بدون درد است. خانم ها و آقایانی که از ریزش مو و کم پشت شدن موها در عذاب هستند می توانند از این روش استفاده کنند. این شیوه درمان بدون عارضه است پس می توانید بلافاصله کارهای روتین خود را شروع کنید. نیازی به بستری شدن و یا استراحت و …. نیست.

کربوکسی تراپی مو در طی یک جلسه انجام نمی شود برای رسیدن به نتیجه لازم است تا درمان را تا انتها تکمیل کنید. جلسات درمانی بین 4 تا 6 هفته و بر اساس شرایط هر فرد متفاوت است. در اغلب موارد در طی این مدت، درمان تکیمل می شود ولی در موارد خاص لازم است تا جلسات هفتگی درمانی حتی تا 6 ماه یا یک سال نیز ادامه داشته باشد. طول درمان در هر جلسه بین 20 تا 30 دقیقه طول می کشد این زمان با توجه به شرایط بیمار و وسعت ناحیه تحت درمان، متفاوت است.

نتیجه درمان بلافاصله مشخص نمی شود و این شاید در ابتدا ناامید کننده به نظر برسد ولی صبور باشید. البته ریزش موها از همان ابتدا کم خواهد شد ولی برای توقف کامل ریزش مو حداقل 3 ماه زمان لازم است. بعد از حدود 6 ماه نیز رشد موهای جدید آغاز می شود. موهای تازه رشد یافته در ابتدا به حالت کرک مانند و مثل موی نوزادان هستند اما به مرور این موها ضخیم تر شده و حالت موی واقعی را به خود می گیرند.

مزایای کربوکسی تراپی مو

عوارض درمان کربوکسی چیست؟

این شیوه درمان برای جلوگیری از ریزش مو عالی است و پس از مدتی رشد موهای جدید نیز دوباره شروع می شود. تاکنون عارضه شدیدی در بیماران تحت مداوا مشاهده نشده ولی وجود اندکی کبودی در ناحیه تزریق گاز دی اکسید کربن، طبیعی است. این کبودی بدون نیاز به درمان، خود به خود برطرف می شود و نگرانی ندارد.

در مقایسه با جراحی کاشت مو می توان گفت که به طور کلی کربوکسی تراپی بدون عارضه است. در طی درمان بیمار هیچ نوع احساس ناخوشایندی ندارد. جالب تر اینکه درصد بالایی از بیماران، پس از تکمیل مراحل درمان از نتیجه کار راضی بوده اند. در واقع امکان عدم موفقیت در این پروسه درمانی وجود ندارد و نتایج شگفت انگیزی داشته است. پروتئین تراپی نیز یکی دیگر از روش های جلوگیری از ریزش مو با درصد موفقیت زیاد است.

درمان کامل ریزش مو

کربوکسی تراپی مو برای چه افرادی ممنوع است؟

وقتی برای اولین بار به دندان پزشکی مراجعه می کنید، برگه ای را باید تکمیل کنید. در این برگه علاوه بر اطلاعات شخصی، یک سوال مهم در مورد سوابق بیماری نیز وجود دارد. این روند برای همه پزشکان کاربرد دارد. در واقه پزشک معالج تان با دیدن سوابق بیماری می تواند در مورد تجویز دارو و نحوه درمات، تصمیم گیری کند. در مورد انجام کربوکسی تراپی مو نیز بهتر است از قبل سوابق بیماری تان را اطلاع دهید. به این ترتیب در حین درمان ریزش مو، مشکلی به وجود نمی آید.

کربوکسی تراپی از روش های تخصصی برای جلوگیری از ریزش مو است . معمولا مشکل خاصی وجود ندارد و همه افراد می توانند از این تکنیک برای پر پشت شدن موها استفاده کنند. قبل از اجرای کربوکسی تراپی نیازی به آمادگی خاصی نیست و همه کارها طبق برنامه انجام می شود. البته برای برخی افراد، منع استفاده از این روش درمانی وجود دارد که به علت شرایط خاص خود فرد است. افرادی که کربوکسی تراپی برایشان ممنوع است در یکی از این گروه ها قرار دارند:

 • خانم ها در طول دوران بارداری
 • افراد مبتلا به کم خونی شدید
 • افراد مبتلا به نارسایی کلیوی
 • بیماران دیالیزی
 • مبتلایان به صرع
 • بیماران تحت شیمی درمانی
 • افراد مبتلا به انواع سرطان

کلینیک تخصصی ترمیم و احیا مو سعیده درویش زاده

اگر می خواهید موهای خود را از روش های غیر تهاجمی و بدون جراحی و پیامدهای آن، ترمیم کنید با ما تماس بگیرید. مرکز زیبایی مو سعیده درویش زاده انواع خدمات مراقبت از مو را طبق جدیدترین متدهای روز دنیا، انجام می دهد. با استفاده از این خدمات می توانید جلوی ریزش شدید موها را بگیرید و موهای دمیج وآسیب دیده را احیا کنید.

برخی از خدمات سالن زیبایی عبارتند از: ویتامینه تخصصی برای جلوگیری از ریزش مو، تقویت موهای ضعیف و نازک، کراتینه کردن موها، پروتئین تراپی مو، نانو بوتاکس تراپی تخصصی، پلکس تراپی حرفه ای توسط متخصص و ویتامینه موهای خشک و چرب.

همیشه می توانید قبل از شروع درمان از مشاوره های تخصصی مرکز، استفاده کنید. ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم. کلیه مشاوره ها به صورت صد در صد رایگان انجام می شود

2.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed