1. خانه
  2. مقالات
  3. ماندگاری بوتاکس مو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری بوتاکس مو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری بوتاکس مو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ماندگاری بوتاکس مو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟
ماندگاری بوتاکس مو
folder_openمقالات

بوتاکس مو از تراپی های بسیار پر طرفدار است که می تواند یک موی آسیب دیده و نامرتب را زیبا و شکیل نشان دهد. بسیاری از خانم ها تمایل دارند از این شیوه درمانی برای اصلاح مشکلات موهایشان استفاده کنند اما هزینه بوتاکس مو کم نیست. روی همین اصل مدت زمان ماندگاری بوتاکس مو اهمیت زیادی دارد. در واقع اغلب شما دوست دارید بدانید بابت این هزینه ای که می کنید تا چه مدتی موها، ظاهر زیبای خود را حفظ می کند. باید بگویم که این موضوع برای افراد مختلف، فرق دارد.

ماندگاری بوتاکس مو بستگی به جنس و بافت موهای هر فرد، متغیر است. همچنین آب و هوا و شرایط زندگی افراد با هم فرق دارد برای مثال اگر در منطقه ای با آب و هوای شرجی زندگی می کنید وضعیت موهایتان با افراد ساکن در مناطق خشک، متفاوت است. به همین ترتیب هر محصولی که برای موها استفاده می کنید به نوعی متفاوت روی موهای هر فرد اثر می گذارد.

ماندگاری بوتاکس مو ارتباط مستقیم به نحوه مراقبت از مو دارد. حتی کسانی که ساختار موی یکسانی دارند نیز به طور مشخص، یک نوع روتین مراقبت از مو ندارند. به هر حال که اگر به دنبال یک عدد خاص و جادویی هستید اصلا چنین چیزی را نمی توان اعلام کرد. به طور حدودی گفته می شود که بوتاکس مو بین 2 تا 4 ماه ماندگاری دارد. اما برخی افراد از همان روزهای اول با موهای بوتاکس شده خود مشکل دارند. بعضی ها هم توانسته اند با رعایت یک سری نکات ریز ولی مهم، ماندگاری بوتاکس مو را تا 6 ماه نیز افزایش دهند. اگر می خواهید راز افزایش دوام بوتاکس مو را بدانید با ما همراه شوید.

دلیل کاهش ماندگاری بوتاکس مو

بوتاکس مو چیست؟

افرادی که موهای مجعد و خشک و شکننده دارند برای افزایش سلامت و زیبایی موها به این تکنیک روی می آورند. بعد از بوتاکس مو، درخشندگی موها چند برابر می شود و کدری و مات بودن آن برطرف می شود. این تکنیک با تقویت پیاز مو و بهبود آسیب دیدگی ساقه مو همراه است و نتیجه کار بسیار رضایت بخش است. مهم تر اینکه اجرای بوتاکس مو نسبت به سایر موارد نظیر کراتینه مو ساده تر است.

در این تکنیک از ترکیبات مغذی برای تقویت موهای آسیب دیده استفاده می شود. این مواد شامل ترکیبات مختلف کلاژن، ویتامین های ضروری، پروتئین و انواع روغن های امگا و اسیدهای آمینه هستند. برای بوتاکس کردن موها از هیچ نوع تزریق و تهاجم به پوست سر استفاده نمی شود. ترکیبات موثر بوتاکس روی فیبرهای مو را پوشش می دهند. به این ترتیب هر نوع آسیب و شکستگی و وز مو برطرف می شود. برای این منظور فیلرهای کراتین استفاده می شود که در نهایت صافی و درخشندگی فوق العاده ای به همراه دارد.

عوامل موثر در دوام بوتاکس مو

ماندگاری بوتاکس مو به چه عواملی بستگی دارد؟

جذابیت ظاهری و زیبایی موها بعد از عملیات بوتاکس مو، مو چند برابر بیشتر می شود اما این زیبایی مدت محدودی دوام دارد. موهای تازه رشد کرده در قسمت ریشه که تکلیف شان مشخص است ولی قسمت های بوتاکس شده مو نیز پس از مدتی به حالت قبل بر می گردند.

ماندگاری بوتاکس مو محدود است اما می توان با برخی ملاحظات، طول عمر بوتاکس روی موها را افزایش داد. در ادامه به 3 مورد از مهم ترین المان ها در دوام و ماندگاری بوتاکس مو اشاره شده است.

بهترین برند بوتاکس مو

برند بوتاکس و کیفیت آن

صنعت زیبایی پوست و مو در سال های اخیر دچار تحولات زیادی شده است. بسیاری از شرکت های تولید کننده توانسته اند گام با گام با پیشرفت های اخیر سیستم تولیدات خود را ارتقا دهند. این روزها برندهای مختلف در راستای تولید مواد و محصولات بوتاکس مو فعالیت دارند. همین موضوع باعث شده تا کیفیت برندهای مختلف با هم تفاوت داشته باشد.

ماندگاری بوتاکس مو ارتباط مستقیم با فرمولاسیون مواد موجود در ترکیبات بوتاکس دارد. خبر خوب اینکه برندهای دارای تاییدیه از سازمان FDA آمریکا محصولات با کیفیت تری تولید می کنند. اما باید بدانید که برندهای متفرقه و بی کیفیت نیز در بازار داخلی موجود است. در این محصولات ترکیبات مغذی برای تقویت موها وجود ندارد و یا بسیار کمتر از محصولات مرغوب است. در ترکیبات برخی از برندهای نامعتبر حتی مواد مضر برای مو نیز دیده شده که نگرنی های زیادی را به همراه دارد.

به عنوان مهم ترین اصل لازم است تا ترکیبات بوتاکس مو دارای مواد مغذی با غلظت مناسب باشد. بنابراین توصیه می شود عملیات بوتاکس کردن موها را در یک مرکز تخصصی مو انجام دهید. در این سالن ها همیشه مواد مرغوب و دارای تاییدیه های بهداشتی معتبر استفاده می شود. هیچ کلینیک موی معتبری حاضر نیست اعتبار خودش را زیر سوال ببرد. به عنوان یک نصیحت دوستانه، همیشه کارهای زیبایی و احیا مو را در مکان هایی انجام دهید که در آن آرایشگرهای متخصص و با تجربه مشغول هستند. به این ترتیب خیال تان بابت پولی که می پردازید راحت است و می دانید که کار، خوب و با کیفیت بالا انجام می شود.

روش های نوین احیا مو

مراقبت از مو در 48 ساعت اول بعد از بوتاکس

نام بوتاکس یاد آور تزریقاتی است که به منظور زیبایی پوست روی صورت انجام می شود. بنابراین شاید در ابتدا کمی این قضیه سوال بر انگیز باشد. واقعیت این است که در این تکنیک هیچ ماده ای به پوست سر یا موها تزریق نمی شود. اما مجعد بودن و فر و وز مو بعد از بوتاکس کردن، کامل از بین می رود. در واقع موها کامل صاف و درخشان می شوند. این مورد شبیه به بوتاکس صورت است که در آن هم بعد از تزریق، پوست صاف و شفاف تر می شود.

ماندگاری بوتاکس مو به نحوه مراقبت از موهایتان بستگی دارد. به خصوص در 48 ساعت اول بعد از بوتاکس کردن لازم است تا یک سری موارد را رعایت کنید. ماجرا این است که در ترکبات بوتاکس مو برخی از مواد حساس به نور خورشید نیز وجود دارد. حدود 48 ساعت زمان لازم است تا مواد جذب پوست سر و موها بشوند. در طی این مدت نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

نور مستقیم آفتاب دارای اشعه مضری است که موجب تخریب بافت پوست و مو می شود. پزشکان متخصص توصیه می کنند که مدت زیادی در معرض نور خورشید قرار نگیرید. بعد از بوتاکس مو تنها کافی است به مدت 2 شبانه روز موهایتان را از تابش آفتاب دور نگه دارید. همین مدت کوتاه کمک زیادی به افزایش ماندگاری بوتاکس مو می کند. بعد از این زمان می توانید مثل همیشه به مدت کوتاهی از تابش آفتاب روی موهایتان لذت ببرید. به شدت توصیه می شود در 48 ساعت اول بعد از انجام بوتاکس مو، مراقبت های لازم را انجام دهید.

مضرات کلر استخر برای موها

کاهش ماندگاری بوتاکس مو با شنا کردن

برای تصفیه آب استخرهای عمومی از کلر با مقادیر بالا استفاده می شود. میزان کلر استخر به قدری زیاد است که اثر مخرب روی موها دارد. اگر به شنا در استخر علاقه زیادی دارید حتما موهایتان را از تماس مستقیم با آب استخر، حفظ کنید. شاید ندانید اما علت اصلی دوام کم مواد بوتاکس روی موهای شما همین موضوع است. البته کلر تنها بخشی از ماجرا است.

طبق تحقیقات انجام شده و نمونه برداری از استخرهای مختلف، ترکیبات مضر دیگری نیز در آب استخرهای عمومی دیده می شود. سدیم و سولفور دو ترکیب بسیار مضر در آب استخر هستند که به دلیل تراکم انسانی به وجود می آیند. سولفور از ترکیبات موجود در ادرار انسان است و از این طریق وارد آب استخر می شود. برای جلوگیری از کاهش ماندگاری بوتاکس مو دو راه دارید اول اینکه از شنا کردن در استخر صرف نظر کنید. راه دوم این است که موقع شنا کردن در استخر، از کلاه مخصوص شنا استفاده کنید.

ساختار موی سر به این صورت است که قدرت جذب آب را تا حدود مشخصی دارد. قبل از ورود به استخر موهای خود را کمی خیس کنید تا قدرت جذب آب کمتری داشته باشد. در این صورت لازم است تا موهای خود را بعد از شنا کردن حتما با آب بدن کلر شستشو دهید. بهترین و موثرترین راه همان استفاده از کلاه شنا است که اثر محافظتی بسیار خوبی دارد.

ترمیم و احیا مو آسیب دیده

کلینیک تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

در این مرکز انواع خدمات زیبایی مو انجام می شود. نانو بوتاکس مو، کراتینه و احیا، پلکس و اولاپلکس به همراه ویتامینه های مخصوص برای جلوگیری از ریزش مو، بخشی از خدمات سالن است. مرکز احیای مو درویش زاده از بهترین و مرغوب ترین مواد برای احیا مو استفاده می کند. برندهای معتبر و شناخته شده داخلی و خارجی همکاری نزدیک با این مرکز دارند.

اگر هنوز از خدمات احیا مو در این سالن استفاده نکرده اید همین امروز با ما تماس بگیرید. تیم پشتیبانی اماده پاسخگویی به سوالات شماست. برای اطلاع از هزینه ها یا نحوه انجام کار و …. تماس بگیرید. کافی است تصویر موی خود را از پشت سر ارسال کنید تا در مورد بهترین روش احیا مو و قیمت راهنمایی صحیح دریافت کنید.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های تخصصی مو و احیا مو در این مرکز استفاده کنید. خبر خوب اینکه همه مشاوره های اختصاصی مو و تهیه محصولات مراقبت از مو، کاملا رایگان ارائه می شود.

پ ن: با عضویت در کانال اینستاگرم از تخفیف های دوره ای و ویژه با خبر شوید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed