1. خانه
  2. مقالات
  3. مزونیدلینگ مو چیست و چه تاثیری روی رشد موها می گذارد؟

مزونیدلینگ مو چیست و چه تاثیری روی رشد موها می گذارد؟

مزونیدلینگ مو چیست و چه تاثیری روی رشد موها می گذارد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. مزونیدلینگ مو چیست و چه تاثیری روی رشد موها می گذارد؟
موهای سالم و شاداب با مزونیدلینگ مو
folder_openمقالات

یکی از مشکلات رایج بین خانمها و آقایان، ضعیف شدن ریشه مو و ریزش مو است. ریزش مو حتی در سنین پایین نیز اتفاق می افتد و زیبایی ظاهری فرد را به طور کلی تحت تاثیر قرار می دهد. ریزش موی شدید باعث کم شدن حجم مو، طاسی و کچلی می شود که اتفاق بسیار ناخوشایندی است و اعتماد به نفس فرد را کاهش می دهد. مسائل ژنتیکی، تغییرات هورمونی، عوامل محیطی، استرس و مدل تغذیه روی ریزش موها تاثیر می گذارد. دلیل ریزش موها هرچه که باشد، نتیجه این موضوع همیشه ناراحت کننده و دردآور است و به همین دلیل است که بسیاری از افراد به سراغ درمانهای دارویی برای قطع ریزش موها و رشد مجدد تارهای مو می روند. یکی از بهترین روشها برای درمان ریزش مو، مزونیدلینگ است. در این نوشته می خواهیم درباره مزونیدلینگ مو و تاثیر آن در قطع ریزش موها صحبت کنیم و از شما دعوت می کنیم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

مزونیدلینگ مو چیست؟

مزونیدلینگ، روشی مشابه با مزوتراپی برای مو است که می تواند ریزش موها را به صورت کامل درمان کند. مزونیدلینگ مو روشی غیرتهاجمی و بدون درد است که برای افراد مبتلا به ریزش مو انجام می شود. در مزونیدلینگ مو، مقدار معینی از ویتامین ها، مواد معدنی و آمینواسیدها به لایه مزودرم پوست وارد می شود تا با این روش هم فولیکول های مو تقویت شوند و هم اینکه مواد مغذی موردنیاز به پوست سر برسد. همچنین با این روش گردش خون پوست سر بیشتر می شود و مواد مغذی بیشتری به تارهای مو می رسند. به همین دلیل است که با مزونیدلینگ مو، بسیاری از مشکلات پوست سر و تارهای مو برطرف می شود و این روش نتیجه بسیار خوبی در قطع ریزش موها دارد.

 

مراحل مزونیدلینگ مو

 

مراحل انجام مزونیدلینگ مو

در ابتدا بهتر است بدانید که برای انجام مزونیدلینگ باید به کلینیک زیبایی معتبر و پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا مزونیدلینگ را به بهترین روش انجام دهد. برای انجام مزونیدلینگ مو، ابتدا پوست سر فرد پاکسازی می شود و با استفاده از ژل های موضعی، پوست سر کاملا بی حس می شود تا برای تزریق مواد معدنی و ویتامین ها آماده شود. سپس از سوزنهای بسیار ظریف برای تزریق ویتامین ها و مواد معدنی به پوست سر استفاده می شود تا این مواد مفید و ویتامین ها به ریشه مو برسد. زخمهای ایجاد شده به وسیله سوزنهای مزونیدلینگ، باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می شود تا فرآیند ترمیم سلولهای پوست سر شروع شود. ترمیم سلولهای پوستی با تولید کلاژن همراه است که برای سلامتی پوست و مو بسیار مفید است.

مزونیدلینگ باعث فراهم شدن اکسیژن و مواد غذایی موردنیاز برای مو می شود که این موضوع باعث جان گرفتن ریشه موها می شود. همچنین با انجام روش مزونیدلینگ مو، فولیکولهای مو که در فاز استراحت هستند فعال می شوند و رشد موها با سرعت و قدرت بیشتری انجام می شود. به همین دلیل است که مزونیدلینگ مو برای جبران موهای از دست رفته و افزایش حجم موها بسیار عالی است.

مزایای مزونیدلینگ مو چیست؟

از جمله فواید مزونیدلینگ مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

· مزونیدلینگ موها را برای رشد مجدد تحریک می کند.

· با انجام مزونیدلینگ، روند ریزش مو به تدریج متوقف می شود.

· مزونیدلینگ به فولیکول های مو، اکسیژن و مواد غذایی می رساند که این موضوع باعث تقویت فولیکول های مو می شود.

· با مزونیدلینگ، شوره سر کمتر تولید می شود.

· مزونیدلینگ به افزایش تراکم موها کمک می کند و با این روش می توانیم موهایی پرپشت، زیبا و جذاب داشته باشیم.

· مزونیدلینگ به نرمی و درخشندگی موها کمک می کند.

· نتیجه و تاثیر مزونیدلینگ در تقویت موها بسیار عالی است و میزان رضایت افراد از این روش واقعا بالاست.

· هزینه مزونیدلینگ در مقایسه با دیگر روشها بسیار مناسب و اقتصادی است.

· برای انجام مزونیدلینگ نیازی به بستری شدن و استراحت کردن نخواهید داشت.

· مزونیدلینگ مو باعث اصلاح عدم تعادل هورمونهای بدن می شود.

· مزونیدلینگ روشی ایمن و غیرتهاجمی است و در طی آن درد زیادی را حس نخواهید کرد.

هزینه مزونیدلینگ مو چقدر است ؟

هزینه نهایی مزونیدلینگ به عوامل متعددی مانند تخصص پزشک متخصص، ویتامین ها و مواد معدنی استفاده شده در جلسه درمان، تعداد جلسات درمانی موردنیاز و تجهیزات درمانی به کار رفته بستگی دارد و برای افراد مختلف متغیر است.

 

چه کسانی می توانند مزونیدلینگ را انجام دهند؟

 

چه کسانی می توانند مزونیدلینگ مو را انجام دهند؟

افراد زیر، کاندیدهای خوبی برای روش مزونیدلینگ هستند:

· خانمها و آقایانی که از ریزش موی مزمن رنج می برند

· کسانی که موهایشان نازک و ضعیف شده است

· افرادی که ریزش موی سکه ای برایشان اتفاق افتاده است

· افرادی که بعد از زایمان دچار ریزش مو شده اند

· افرادی که الگوی طاسی پیش رونده دارند

در کل می توان گفت که افراد سالم با بدنی سالم و قوی می توانند مزونیدلینگ مو را برای درمان ریزش موهای خود انجام دهند و مزایای این روش درمانی بهره مند شوند.

چه کسانی نمی توانند مزونیدلینگ مو را انجام دهند؟

با ایتکه مزونیدلینگ برای بیشتر افراد قابل انجام است، اما خانمهای باردار و شیرده، افرادی که سابقه حساسیت یا عفونت پوستی دارند، افراد مبتلا به دیابت و بیماری های کبدی یا مشکلات قلبی نمی توانند مزونیدلینگ را انجام دهند. همچنین انجام این روش برای افرادی که داروهای ضدانعقاد خون مصرف می کنند ممنوع است.

 

علائم کمبود فولیک اسید

نکات مهم قبل از مزونیدلینگ مو

مزونیدلینگ از جمله روشهای ایمن است که به آمادگی خاصی نیاز ندارد؛ اما اگر می خواهید این روش را امتحان کنید و دوست دارید دوران نقاهت شما کوتاه تر باشد، بهتر است نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

· از چند روز مانده به جلسه مزونیدلینگ خوردن داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ویتامین A را متوقف کنید.

· یک روز قبل از انجام مزونیدلینگ به حمام بروید تا در جلسه مزونیدلینگ پوست سر شما خشک باشد.

عوارض مزونیدلینگ مو

همانطور که گفتیم مزونیدلینگ از ایمن ترین روشها برای درمان ریزش مو است؛ اما باز هم عوارض و خطرات احتمالی در مزونیدلینگ وجود دارد که بهتر است با آنها آشنایی داشته باشید. از جمله عوارض مزونیدلینگ مو باید به موارد زیر اشاره کرد:

· التهاب پوست سر

· قرمز شدن پوست سر

· پوسته پوسته شدن کف سر

· بی حس شدن پوست سر

· عفونت و کبودی پوست سر در ناحیه تزریق

شاید از قرمزی و التهاب پوست کف سر خود نگران شده باشید؛ اما بهتر است بدانید که بیشتر این عوارض طبیعی هستند و بعد از چند روز برطرف می شوند. اگر مزونیدلینگ توسط پزشکی متخصص و باتجربه انجام شود، هیچ جای نگرانی نیست و این عوارض خیلی زود برطرف می شوند.

نکات مهم بعد از مزونیدلینگ مو

بلافاصله بعد از مزونیدلینگ شما می توانید کارهای روزانه و فعالیتهای شغلی خود را انجام دهید؛ اما باید از خودتان مراقبت کنید تا جای زخم های روی سرتان عفونت نکند.

پس از پایان مراحل مزونیدلینگ مو، پزشک دستورالعمل های خاصی را به شما توصیه می کند تا بهتر بتوانید از سلامتی خود مراقبت کنید. نکات مهمی که بعد از مزونیدلینگ مو باید بدانید عبارت هستند از:

1. نور خورشید برای سلامتی انسان بسیار مفید است؛ اما بعد از تزریق ژل و بوتاکس و مزونیدلینگ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید از بدترین کارها است؛ زیرا گرمای آفتاب باعث افزایش احتمال عفونت زخمها می شود.

2. بهتر است بین 5 روز تا یک هفته به سراغ فعالیتهای شدید بدنی و ورزش نروید. تحرک زیاد با تعریق همراه است و این موضوع احتمال عفونت زخم های پوست سر را افزایش می دهد.

3. بهتر است به مدت 1 الی 2 هفته از رفتن به استخر و سونا و غوطه ور شدن در آب خودداری کنید.

4. به مدت 2 الی 3 روز از رفتن به حمام و شستشوی موهای خود خودداری کنید. درباره زمان شستشوی موها بعد از مزونیدلینگ حتما با پزشک مشورت کنید.

5. 1 الی 2 روز بعد از مزونیدلینگ از سشوار و اتوی مو استفاده نکنید.

6. هر زمان خواستید موهای خود را بشویید از شامپوهای مخصوص استفاده کنید که پزشک برای شما تجویز کرده است. این شامپوها معمولا بدون مواد شیمیایی و اسانس هستند و پوست سر را تحریک نمی کنند.

7. از آنجایی که مزونیدلینگ با تزریق مواد معدنی و ویتامین ها به پوست سر همراه است، طبیعی است که روی پوست سر شما زخمهای کوچکی ایجاد شود. ترمیم و بهبود این زخم ها با پوسته پوسته شدن پوست قبلی و رشد سلولهای جدید پوست همراه است. یادتان باشد که بعد از انجام مزونیدلینگ پوست سرتان را نخارانید و زخمها را با ناخن نکنید تا احتمال خونریزی و عفونت کمتر شود. بهتر است سر خودتان را گرم کنید تا برای ماساژ دادن و خاراندن پوست سرتان وسوسه نشوید!

 

نتایج مزونیدلینگ مو

 

از چه زمانی نتیجه مزونیدلینگ مشخص می شود؟

بعد از دو الی سه جلسه مزونیدلنیگ، به خوبی نتیجه این روش فوق العاده قابل مشاهده است و به وضوح می توانید ببینید که ریزش موهای شما قطع شده است و موهای شما به خوبی تقویت شده اند. بسیاری از افراد حتی بعد از جلسه اول نیز تاثیر این روش را مشاهده می کنند و برای ادامه جلسات مزونیدلینگ ترغیب می شوند. اما در کل نتیجه قطعی مزونیدلینگ بعد از اتمام جلسات درمانی به خوبی مشاهده می شود.

تعداد جلسات موردنیاز برای درمان ریزش مو با مزونیدلینگ

هر فردی به تعداد جلسات متفاوتی برای مزونیدلینگ نیاز دارد و این موضوع به میزان آسیب دیدگی تارهای مو، نوع پوست، میزان ریزش موها و واکنش بدن بستگی دارد. معمولا تمام افراد با شش تا هشت جلسه مزونیدلینگ، نتیجه قطعی این روش را مشاهده می کنند و علاوه بر درمان ریزش موهایشان، شاهد رشد موهایی سالم تر و ضخیم تر خواهند بود.

بهتر است بین هر جلسه مزونیدلینگ، سه تا چهار هفته فاصله بیفتد. هر جلسه درمانی مزونیدلینگ بین نیم ساعت الی یک ساعت طول می کشد و بعد از آن می توانید به محل کار یا منزل بروید و به کارهای روزمره خود مشغول شوید. برای مشاهده نتایج فوق العاده مزونیدلینگ، بهتر است تمام جلسات درمانی دوره را پشت سر بگذارید.

آیا نتیجه مزونیدلینگ دائمی است؟

در صورتی که تمام جلسات درمان ریزش مو با مزونیدلینگ را تکمیل کرده باشید، به احتمال زیاد تا آخر عمرتان دیگر با مشکل ریزش موها مواجه نخواهید شد و موهایی ضخیم و محکم خواهید داشت.

آیا با مزونیدلینگ مو، ریزش موی ارثی و هورمونی درمان می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خیر اگر با ریزش موی ارثی و هورمونی درگیر هستید، مزونیدلینگ نمی تواند این مشکل را حل کند؛ اما می تواند روند ریزش موها را کندتر کند.

بهترین زمان برای انجام مزونیدلینگ مو

اگر دوست دارید عوارض مزونیدلینگ برای شما کمتر باشد، بهتر است در فصلهای سرد سال این روش درمانی را انجام دهید؛ زیرا سرمای هوا می تواند التهاب و ورم پوست را کمتر کند و سوزش پوست سر را کاهش دهد. همچنین شدت تابش نور خورشید در فصل پاییز و زمستان کمتر است و احتمال عفونت جای زخم ها کمتر می شود.

در این نوشته با مزونیدلینگ مو و مزایای آن آشنا شدید و دانستید که می توانید از این روش برای پرپشت شدن و زیبایی موهای خود استفاده کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم. شما می توانید برای زیبایی پوست و موهای خود با مشاوران متخصص ما به صورت رایگان صحبت کنید تا بهترین راهکارها را برای زیبایی پوست و موی خود یاد بگیرید و اجرا کنید.

 

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed