1. خانه
  2. مقالات
  3. رنگ کردن موها در خانه با انواع رنگ موی طبیعی

رنگ کردن موها در خانه با انواع رنگ موی طبیعی

رنگ کردن موها در خانه با انواع رنگ موی طبیعی

  1. خانه
  2. مقالات
  3. رنگ کردن موها در خانه با انواع رنگ موی طبیعی
رنگ موی طبیعی
folder_openمقالات

روش های مختلفی برای رنگ کردن موها وجود دارد. خیلی از خانم ها ترجیح می دهند این کار را به اهلش بسپارند و از یک آرایشگر حرفه ای کمک بگیرند. بعضی ها هم با استفاده از اسپری های موقت و حتی رنگ های گیاهی و طبیعی، در خانه موهایشان را رنگ می کنند. رنگ موی طبیعی جایگزین خوبی برای رنگ موهای شیمیایی است و به راحتی می توان در خانه از آن استفاده کرد.

خوبی رنگ موهای طبیعی این است که حاوی مواد سمی و مضر نیستند. حتی دخترهای جوان تر و خانم های باردار نیز می توانند با استفاده از این رنگ های گیاهی، کمی تنوع ایجاد کنند. رنگ موی طبیعی فاقد آمونیاک، پارابن و … است و به پوست سر یا ساقه مو آسیب نمی رساند. مهم تر اینکه این نوع رنگ موها با هزینه کمتری در دسترس هستند و اغلب آلرژی به همراه ندارند.

اگر به دنبال روش های جایگزین برای رنگ آمیزی موهای خود هستید، رنگهای طبیعی زیر را امتحان کنید.

رنگ موی طبیعی با آب هویج

رنگ کردن موها با آب هویج

همین ابتدای کار بگویم که انواع رنگ موی طبیعی در مقایسه با رنگ های شیمیایی، رنگدهی کمتری دارد. همینطور ماندگاری این رنگ موها خیلی کمتر از رنگ های شیمیایی است. آب هویج برای تغییر رنگ موها به نارنجی میال به قرمز استفاده می شود. دوام رنگ ارتباط با جنس موهایتان و دفعات شستشو دارد.

آب هویج را باید با یک روغن حامل نظیر روغن نارگیل یا زیتون ترکیب کنید تا رنگ دلخواه را ایجاد کند. به میزان لازم آب هویج را با یکی دو قاشق روغن نارگیل( یا زیتون) مخلوط کنید. مواد را آزادانه به روی موهایتان بمالید. حتی اگر مقداری از مخلوط روی صورت بریزد هم هیچ مشکلی ایجاد نمی شود. وقتی همه موها را به طور کامل به آب هویج آغشته کردید، با کلاه رنگ مو یا کیسه پلاستیکی موها را بپوشانید.

حداقل یک ساعت صبر کنید و بعد موها را بشویید. قدرت رنگ دهی این ترکیب خیلی زیاد نیست برای رسیدن به نتیجه دلخواه می توانید در روزهای بعد نیز چند بار به همین طریق موها را رنگ کنید. اگر رنگ پایه مو مشکی باشد، دیرتر رنگ می گیرد.

آب چغندر از رنگ موهای طبیعی

رنگ موی طبیعی با آب چغندر

چغندر قسمت ریشه گیاه است و در آشپزی مورد مصرف زیادی دارد. حتی موقع پوست کندن و تمیز کردن چغندر نیز آب قرمز رنگی، دست هایتان را رنگی می کند. به هنگام پختن چغندر نیز مقدار زیادی آب قرمز از آن خارج می شود که بسیار زیبا و جذاب است. خیلی ها توانستند با آب چغندر، رنگ مویی شرابی و مایل به قرمز داشته باشند.

اگر می خواهید رنگ قرمز عمیق تری با ته رنگ های سردتر داشته باشید به جای آب هویج، آب چغندر را امتحان کنید. قدرت رنگ دهی این گیاه خیلی بیشتر از هویج است.  مراحل استفاده از آب چغندر به عنوان رنگ طبیعی مو شبیه مراحل، هویج است. آب چغندر را با روغن حامل مخلوط کنید. روغن نارگیل یا زیتون انتخاب خوبی است.

مقدار زیادی آب چغندر تهیه کنید و با دست و دلبازی آن را روی همه قسمت های مو بمالید. سپس موهای خود را پلاستیک بپیچید.بگذارید مخلوط حداقل یک ساعت روی مو باقی بماند. بهتر است قبل از شستشو، آب چغندر روی موها خشک بشود.

طریقه استفاده از حنا

حنا برای رنگ کردن موها

حنا یک رنگ طبیعی گیاهی است که به طور سنتی برای ایجاد خالکوبی موقت مستقیم بر روی پوست استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای رنگ کردن موی سر و ریش هم استفاده کرد. حنا را می توان رایج ترین رنگ موی طبیعی در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر دانست. رنگ حنا روی موها دارای تناژ قرمز و نارنجی است و می تواند انتخاب مناسبی برای دوست داران این نوع طیف رنگی باشد.

قسمت مورد استفاده گیاه حنا، برگ آن است که به صورت پودر شده برای رنگ کردن موها به کار می رود. رنگ حنا می تواند چهار تا شش هفته دوام بیاورد. قدرت رنگدهی این گیاه خیلی بیشتر از دیگر گیاهان است و حتی با یک بار استفاده نیز متوجه تفاوت رنگ موها خواهید شد.

به میزان لازم در حدود نصف لیوان حنا را با آب مخلوط کنید تا به صورت خمیری در بیاید. آب را کم کم اضافه کنید تا مواد کمی غلیظ تر از ماست بشود. مخلوط را با پلاستیک بپوشانید و اجازه دهید حدود 12 ساعت بماند. ممکن است لازم باشد بعد از 12 ساعت آب بیشتری اضافه کنید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

برای اینکه پوست صورت رنگی نشود با وازلین، امتداد خط رویش مو را چرب کنید. سپس حنا را به همه قسمت های مو و پوست سر بمالید. موها را با کلاه پلاستیکی بپوشانید و بین 2 تا 6 ساعت صبر کنید. سپس موها را با دقت آبکشی کنید. شستن حنا از روی موها کمی دشوار است به آرامی موها را تمیز کنید.تغییر رنگ موها با آبلیمو

آبلیمو بهترین رنگ موی طبیعی

آب لیمو می تواند رنگ موهای شما را به آرامی روشن تر کند. برای دستیابی به نتیجه دلخواه از نور خورشید کمک بگیرید! برخلاف سایر روش های ذکر شده دراین مطلب، تغییر رنگ موها با آب لیمو دائمی است. بقیه رنگ های طبیعی گیاهی حالت موقت دارند و پس از چند بار شستشو از بین می روند اما آبلیمو رنگدانه های مو را از بین می برد و تنها با کوتاه کردن موها می توانید از آن خلاص شوید.

مقداری آب لیموی تازه را در یک قوطی اسپری ریخته و با آن همه قسمت های مو را مرطوب کنید. پس از اسپری آبلیمو، موهایتان را شانه بزنید تا مواد کامل به همه قسمت های مو برسد. چنانچه پوست سر هم در معرض آبلیمو قرار گرفت مشکلی نیست و آسیب ایجاد نمی شود. تقریبا یک ساعت زمان لازم است تا تاثیر آبلیمو روی موها ظاهر شود.

در این فاصله می توانید زیر نور آفتاب بنشینید تا میزان اثرگذاری آبلیمو بیشتر شود. اگر بار اول به مقدار لازم موها روشن نشد در روزهای بعد باز هم این روش را تکرار کنید. نتیجه عالی است اما اگر موهایتان خیلی خشک است کمی احتیاط کنید زیرا احتمال دهیدراته شدن موها هم هست.

رنگ کردن موها با قهوه

قهوه جذاب ترین رنگ موی طبیعی

اگر قرمزی حنا را دوست ندارید موهایتان را با قهوه به طور طبیعی رنگ کنید. قهوه دم کرده خاصیت پوشانندگی رنگ موی خاکستری را هم دارد. اگر رنگ موهایتان روشن است قهوه می تواند یک تا دو سایه مو را تیره تر کند. برای تهیه رنگ موی گیاهی با قهوه لازم است تا ابتدا دو فنجان قهوه را به روش معمول دم کنید.

یک فنجان قهوه برای رنگ کردن موهایتان کافی است. می توانید یک قاشق نرم کننده نیز به آن اضافه کنید یا همینطور ساده از قهوه روی موها استفاده کنید. مواد را روی موها بمالید و حداقل یک ساعت صبر کنید تا رنگ روی موها تثبیت شود. در این فاصله فنجان دوم قهوه ای را که آماده کرده اید را نوش جان کنید

پس از یک ساعت موها را بشویید. قهوه تغییر اساسی ایجاد نمی کند و مدت زیادی دوام نخواهد آورد. اما گزینه  خوبی برای رنگ کردن موها در خانه است که ضرر رنگ موهای شیمیایی را نیز ندارد. به این ترتیب می توانید از اثرات شگفت انگیز قهوه بر روی مو نیز استفاده کنید.

رنگ موی طبیعی با گیاه بابونه

رنگ موی گیاهی بابونه

برای طرفداران موی بلوند یک پیشنهاد ویژه داریم. با مقداری گیاه خشک شده و پودر بابونه می توانید موهایتان را روشن کنید. اگرچه این رنگ مو قابل مقایسه با رنگ موی بلوند و دکلره شده نیست اما زیبایی خاصی خود را دارد. در ضمن رنگ موی طبیعی و گیاهی هیچ آسیبی به موها نمی رساند و اصلا سمی نیست.

2-3 قاشق پودر خشک بابونه را در یک فنجان آب جوش بریزید و نیم ساعت صبر کنید. حالا مواد را از صافی عبور دهید. از بابونه بر روی موهای تمیز و شسته شده استفاده کنید. ابتدا موها را شستشو دهید و در حالی که هنوز موها مرطوب است بابونه را روی موها بمالید. نیم ساعت صبر کنید و سپس موها را بشویید.

برای نتیجه گیری بهتر لازم است این عملیات را در روزهای بعدی نیز چندین بار تکرار کنید. رنگ موهای گیاهی خیلی کم رنگ تر و ضعیف تر از رنگ های شیمیایی هستند. انتظار نداشته باشید که رنگ مو به اندازه خیلی زیادی تغییر کند. البته می توانید تا کسب نتیجه، بارها این مواد را روی موهایتان استفاده کنید.

رنگ موی گیاهی

کلینیک تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

کار با رنگ موهای شیمیایی در خانه اصلا توصیه نمی شود. به خصوص اگر قصد دارید موهایتان را بلوند و روشن رنگ کنید حتما به خدمات تخصصی آرایشگری نیاز دارید. در سالن زیبایی مو درویش زاده انواع رنگ مو و مش از آلبوم های جدید 2021 ارائه می شود. هایلایت، لولرنگ موی طبیعیزززایت، سان لایت و انواع لایت های فانتزی به همراه خدمات آمبره و سامبره و …. را با ما تجربه کنید.

کادر حرفه ای و با تجربه به همراه تجهیزات روز و مواد مرغوب، تضمین کننده سلامت موهای شماست. ما یک تیم با تجربه و کار بلد هستیم که خوب می دانیم ساختار موهایتان چگونه است. در این مرکز علاوه بر رنگ کردن مو و انواع هایلایت و …، از درمان های کابین برای احیا موهای آسیب دیده نیز استفاده می شود. در اغلب موارد تنها با ترمیم و احیای موهای خشک و وز، رضایت مشتی تامین می شود.

 جالب اینکه در اینجا کلی مشاوره تخصصی بپوست و مو داریم که کاملا رایگان ارائه می شود. برای اطلاع از خدمات سالن و رزرو وقت از قبل تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed