1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موهای نرم و لطیف داشته باشیم؟

چگونه موهای نرم و لطیف داشته باشیم؟

چگونه موهای نرم و لطیف داشته باشیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موهای نرم و لطیف داشته باشیم؟
موهای نرم و لطیف
folder_openمقالات

برخی افراد ذاتا دارای موهای نرم و لطیف هستند. این موها زیبایی و درخشش طبیعی دارند و چهره را شاداب و با طراوت نشان می دهند. مواد شیمیایی موجود در رنگ مو و مواد دکلره موجب می شود تا موها خشک و وز بشوند. استفاده از اتوی مو و سشوار نیز به از دست رفتن آب و رطوبت مغز مو کمک می کند. به این موارد آسیب های ناشی از اشعه UV خورشید و کلر آب و محصولات مراقبتی و …. را اضافه کنید. نتیجه موهایی خشک، وز و بی حالت است.

البته هنوز امیدی هست و می توانید موهای خشک و بدون حالت را نرم و لطیف کنید. تا وقتی که رشد موها متوقف نشده و حجم و تراکم مو، خوب است راه نجاتی برای ترمیم آسیب های مو وجود دارد. با رعایت برخی نکات ساده موهای نرم و لطیف تری خواهید داشت و از پف و وز و خشکی مو، اثری باقی نمی ماند.

درمان موهای آسیب دیده

برای داشتن موهای نرم و لطیف لطفا خشن نباشید!

آیا به اندازه کافی با موهایتان مهربان هستید؟ اگر موهایی به نرمی و لطافت ابریشم می خواهید باید با موها ملایم تر رفتار کنید. بدترین آسیب ها به مو از حمام شروع می شود. وقتی با انواع و اقسام شامپو به جان موهای نازنین تان می افتید! باید انتظار خشک شدن موها را هم داشته باشید. ترکیبات شامپو به شدت موها را آزار می دهند.

هر روز شامپو زدن به موها، چربی و روغن طبیعی مو را از بین می برد. موها برای نرم و لطیف ماندن به این روغن نیاز دارند. بدون چربی و روغن طبیعی، پوست سر خشک می شود و موها درخشش و زیبایی خود را از دست می دهند. اغلب شامپوهای موجود در بازار هم، حاوی سولفات هستند. این محصولات آسیب بیشتری به موها می زنند. هفته ای 2 بار شستشوی موها با شامپوی بدون سولفات کافی است. در بقیه موارد تنها از آب و نرم کننده استفاده کنید.

خشونت اصلی وقتی است که می خواهید موها را با حوله خشک کنید. نیازی به کشیدن حوله به موها نیست. به آرامی و با حوصله موها را خشک کنید. موهای خیس به شدت آسیب پذیر هستند. نه پیچیدن موها در حوله و نه شانه زدن به موها، توصیه نمی شود. با این کارها موها را خشک و زبر و خشن تر می کنید.

خوابیدن با موهای خیس

با موهای خیس به رختخواب نروید

موهای نرم و لطیف همیشه به این حالت باقی نمی مانند. هر بار که موها را با باد گرم سشوار خشک می کنید یا با اتوی مو، موهایتان را صاف می کنید موها خشک تر می شوند. هشدارهای جدی در مورد عدم استفاده مداوم از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو، وجود دارد. همه ما می دانیم که اتوی مو چه بر سر ساقه مو می آورد. اما احتمالا در مورد خوابیدن با موهای خیس، کمتر شنیده باشید.

آیا با موهای خیس به رختخواب می روید؟ موهای خیس حساس تر هستند. هر بار که در خواب، سرتان را حرکت می دهید، موها با بالش اصطکاک پیدا می کنند. وقتی موها خیس است با هر حرکت سر، ساقه های مو دچار شکستگی می شود. همین طور با هر بار پهلو به پهلو شدن، تارهای موی خیس کشیده تر می شوند.

خوابیدن با موهای خیس به معنای بیدار شدن با موهای گره خورده و آسیب دیده است. برای داشتن موهای نرم و لطیف از بالش ابریشمی استفاده کنید و اجازه دهید تا موهایتان قبل از خواب، خشک شود.حوله را به صورت ضربه ای روی موها بزنید تا آب اضافی مو به حوله جذب شود.

داشتن موهای نرم و لطیف

برای داشتن موهای نرم و لطیف مواد شیمیایی را کنار بگذارید

بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی دارای مواد شیمیایی، مضر هستند. موقع خرید برچسب روی لوازم را بخوانید. آمونیاک، سولفات و مشتقات و ترکیبات آن از بدترین موادی هستند که در ترکیبات محصولات مراقبت از مو دیده می شوند. مهم تر از آن رنگ کردن موها و استفاده از مواد دکلره است. سفید کردن مو یکی از کارهایی است که نرمی و لطافت مو را نابود می کند.

در موادی که برای بلیچ کردن مو استفاده می شود، مقدار زیادی آمونیاک وجود دارد. این مواد نه تنها ساقه مو، حتی پوست سرتان را هم خشک و دهیدراته می کنند. در صورتی که موها را رنگ می کنید حتما با استفاده از محصولات مناسب، موها را تقویت کنید تا آسیب نبینند.

آسیب های ناشی از حرارت به مو

موهای نرم و لطیف با گرما میانه خوبی ندارند

آسیب های ناشی از نور خورشید، دست کمی از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو ندارد. احتمالا در مورد خشک شدن موها بعد از سشوار کشیدن و اتوی مو، تجربه زیادی دارید. اما آیا می دانید که اشعه فرا بنفش خورشید نیز به همان میزان، موها را خشک و زبر می کند؟ زمانی که مدت زیادی در زیر اشعه مستقیم آفتاب هستید! پوست سرتان داغ شده و آسیب می بیند.

داغی کف سر را بلافاصله حس می کنید ولی از دست رفتن رطوبت مو، چیزی نیست که در لحظه متوجه بشوید. به طور کلی پوست سر و موها میانه خوبی با گرما ندارند. حالا این گرما، باد سشوار باشد یا نور خورشید و با حتی آب داغ حمام، همگی مشکل دارد. به زبان ساده می شود این طور گفت که با گرمای زیاد، موهایتان را کباب می کنید حالا دیگر تصمیم با خود شماست.

محصولات مراقبت از مو

اجازه دهید موها نفس بکشند

برای داشتن موهای نرم و لطیف راه تنفس موها را مسدود نکنید. همه موادی که بر روی موها استفاده می کنید می توانند به مو استرس وارد کنند. همان طور که بدن تان به استراحت و ریکاوری نیاز دارد موها هم به استراحت نیاز دارند. هر از گاهی موهایتان را به تعطیلی بفرستید! به این صورت که اتو و سشوار را حذف کنید. ژل مو، اسپری مو، موس، واکس مو و …. را کنار بگذارید تا موهایتان به راحتی نفس بکشند.

با این کار لطف بزرگی به خود می کنید زیرا موها نرم و لطیف و سلامت می مانند. موهای سالم، درخشان تر هستند و طراوت خاصی دارند. در ضمن جذابیت چهره تان هم با موهای نرم و لطیف، بیشتر می شود. چنین موهایی نه ریزش دارند و نه خشک و وز هستند. خب چه چیزی از این بهتر

موهای نرم و لطیف به ماسک مو نیاز دارند

استفاده از ماسک موی خانگی در تقویت و تامین ویتامین های ضروری مو، الزامی است. از ماسک موی آبرسان و پروتئینه استفاده کنید تا موها جان بگیرند. ماسک مو را با ترکیبات مناسب در منزل تهیه کنید. موهای خشک و وز نیاز به آبرسانی دارند نه روغن. روغن درمانی برای جلوگیری از خشک شدن موها ضروری است و می تواند جلوی از دست رفتن رطوبت مو را بگیرد. اما موهای خشک به مرطوب کننده های طبیعی نیاز دارند.

موهای نرم و لطیف و بدون موخوره

موهایتان را اصلاح کنید

بلند نگه داشتن موها در بین خانم های جوان، اپیدمی شده است. همه می خواهند موها را بلند کنند اما این کار هم راه و رسمی دارد. برای اینکه موهای نرم و لطیف و البته بدون موخوره داشته باشید، موها را قیچی بزنید. هر 2 تا 3 ماه یک بار به اندازه یک سانت از انتهای مو را با قیچی کوتاه کنید. با همین کار ساده، جلوی آسیب به موها را می گیرید.

قسمت انتهای ساقه مو بیش از سایر قسمت ها در معرض مواد شیمیایی و آسیب های محیطی بوده است. نوک موها خشک تر از بقیه طول مو است. همین موضوع می تواند شروعی برای بروز موخوره باشد. برای جلوگیری از ایجاد موخوره، تنها چاره کار کوتاه کردن اندکی از انتهای مو به فواصل منظم است.

وقتی موها به موخوره مبتلا می شوند دیگر کار زیادی از دست تان بر نمی آید. در این وضعیت مجبورید برای سلامت مو، بخش زیادی از مو را کوتاه کنید. موهای بلند در معرض آسیب بیشتری هستند. هر چقدر طول مو بلندتر می شود عمر مو نیز بیشتر می شود.

این به معنای شستشوی بیشتر مو، استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی بیشتر، آسیب های نور خورشید شدیدتر و …. است. برای جلوگیری از خشک شدن انتهای مو حتما از روغن های گیاهی استفاده کنید. بعد از حمام، انتهای مو را با روغن نارگیل یا زیتون و … چرب کنید. به این ترتیب رطوبت مو خارج نمی شود. البته این مورد نمی تواند جایگزین کوتاه کردن مو بشود.برای حفظ زیبایی و سلامت مو حتما موهایتان را به روش ذکر شده، اصلاح کنید تا هیچ موخوره ای ایجاد نشود.

ترمیم موهای خشک و دهیدراته

مرکز تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

راه نجات موهای خشک و آسیب دیده، استفاده از درمان های کابین است. این نوع درمان با مواد موثر و ذرات نانو انجام می شود. به این ترتیب مواد به بافت مو نفوذ می کنند و اثرگذاری بهتری دارند. در این مرکز انواع درمان کابین مو به صورت تخصصی و حرفه ای اجرا می شود.

این درمان شامل نانو بوتاکس مو، کراتینه کردن مو، پلکس تراپی، ویتامینه موهای زبر و خشن و …. است. اگر موهایتان به هر علتی دچار آسیب شده و نرمی و لطافت خود را از دست داده است، چاره کار نزد ما است. تنها به یک بار مراجعه می توانید موهای نرم و لطیف و سالم تری داشته باشید.

استفاده از مواد مرغوب، تجهیزات کامل و کادر حرفه ای متخصص سالن، سه رکن اصلی در جلب رضایت مشتری است. اولین و مهم ترین اصل در این سالن، رضایت مشتری است و تمام

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed