1. خانه
  2. مقالات
  3. آشنایی با انواع اکستنشن مو

آشنایی با انواع اکستنشن مو

آشنایی با انواع اکستنشن مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آشنایی با انواع اکستنشن مو
اکستنشن مو چیست؟
folder_openمقالات

موهای بلند و پر پشت، جذابیت چهره را افزایش می دهد و این چیزی است که همه بانوان به خوبی از آن اطلاع دارند. در بسیاری از اوقات، ریزش مو به قدری شدید است که موها به سختی رشد می کنند و تقریبا رشد موها متوقف می شود. چرخه رشد مو به صورت طبیعی در خانم ها و آقایان وجود دارد. هر گاه میزان ریزش مو از رشد مو بیشتر شود، طاسی و کم مویی گریبان فرد را می گیرد. در خانم ها به ندرت شاهد طاسی هستیم اما کم پشت شدن موها، رایج است. اکستنشن مو یکی از راه های متدوال برای رفع مشکل کم پشتی مو است که این روزها بسیار رایج شده است.

آیا می دانید اکستنشن مو چیست؟

extensions یک شیوه جدید در طراحی موهای پر پشت و حجیم است. با استفاده از این روش می توان طول و بلندی مو را نیز افزایش داد. در اکستنشن با به کارگیری متدهای تخصصی، به موی فرد مقداری موی طبیعی یا مصنوعی افزوده می شود. این موها به حجم و طول موهای فرد اضافه می کند و ظاهر موها بسیار جذاب تر دیده می شود.

اکستنشن در واقع نوعی اتصال و وصل کردن موهای مصنوعی یا طبیعی به موی خود فرد است. این روش با کاشت مو یا کلاه گیس و پوستیژ تفاوت دارد. بسیاری از هنرپیشه های هالیوودی با استفاده از این شیوه توانسته اند موهای رنگی و حالت دار را به مدت طولانی تری روی موهای طبیعی نصب کنند. این موهای افزوده شده به هیچوجه قابل دید و تشخیص نیست.

اکستنشن مو، حجم و عمق موها را زیادتر می کند. روش های مختلفی برای نصب موهای جدید روی سر وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم. قبل از اکستنشن لازم است تا در مورد چگونگی استفاده و انواع اکستنشن از متخصص زیبایی و مو سوال کنید. از نظر اجرای کار، دوام و هزینه ها، تفاوت هایی وجود دارد و هر فرد می تواند با توجه به شرایط خاص خود یکی از این روش ها را انتخاب کند.

انواع اکستنشن مو

انواع اکستنشن مو کدام است؟

این روزها تعداد کسانی که از این شیوه برای ترمیم موها استفاده می کنند در حال افزایش است. علت استقبال گسترده از انواع اکستنشن های مو اینست که موهای افزوده شده به صورت مخفی کار می شوند و قابل دید نیستند. برای استفاده از  انواع اکستنشن مو نیازی به آماده سازی و یا مصرف داروی خاصی نیست. این روش در مقایسه با کاشت مو و شیوه های جراحی، بدون خطر محسوب می شود. همه افراد در هر سن و سالی می توانند یکی از این روش ها را برای پر پشت کردن موهای نازک و ضعیف استفاده کنند.

جنس موهای استفاده شده در اکستنشن متفاوت است. انواع جنس موهای استفاده شده برای اکستنشن روی کیفیت و قیمت کار تاثیر می گذارد. بهتر است از مویی را برای اکستنشن استفاده کنید که از نظر ظاهری شبیه به موهای خودتان باشد. در این صورت تشخیص بین این موها امکان پذیر نیست.

انواع جنس موهای استفاده شده در اکشتنشن دو نوع است:

الف -موهای مصنوعی

به لحاظ ظاهری این موها کاملا شبیه به موهای طبیعی است. در فروشگاه های لوازم آرایشی- بهداشتی می توانید نمونه هایی نزدیک به موی خودتان را از بین محصولات موی مصنوعی تهیه کنید. جنس این موها از نوعی کراتین و پلاستیک است. با دیدن این موها از نزدیک شاید حتی متوجه مصنوعی بودن آن نیز نشوید. البته ظاهر موای پلاستیکی دارای درخشندنگی و براقیت بیشتری از موی طبیعی است.

ب- موهای طبیعی

این نوع موها در اکستنشن مو با کیفیت بالاتر استفاده می شوند. در همه دنیا افرادی هستند که موهای بلند و زیبای خود را برای تهیه کلاه گیس و اکستنشن، به بهای اندکی به فروش می رسانند. موهای طبیعی هندی، برزیلی، مالزیایی برای اکستنشن کردن موها از کیفیت بالاتری برخورداند. موهای طبیعی قابلیت استفاده از رنگ مو را دارند. در صورت دلخواه می توانید این موها را صاف یا فر کنید.

اکستنشن موی مصنوعی

انواع اکستنشن مو از نظر درجه حرارت

برای استفاده از انواع اکستنشن های طبیعی یا مصنوعی مو می توان از دو شیوه سرد و گرم استفاده کرد. هر دو این روش ها طرفدارانی دارند. مواد استفاده شده در هر شیوه نیز با توجه نحوه اجرای کار متفاوت است. برخی از روش ها قابل اجرا به صورت سرد نیستند و به ناچار از دستگاه های حرارتی برای اتصال موها استفاده می شود.

الف-  اکستنشن گرم

با توجه به توضیحات قبلی می توان متوجه شد که در این شیوه از دستگاه های حرارتی برای اکستنشن مو استفاده می شود. استفاده از چسب های رولی و دو رو بار یچسباندن موهای طبیعی و مصنوعی بر روی موهای فرد در این متد رایج است. طریقه کار با استفاده از چسب و لیز است و گرما عامل تعیین شده در کیفیت کار است. چسب های به کار رفته در این روش از نوع متفاوتی هستند. چسب هایی که در اکستنشن سرد استفاده می شوند مناسب استفاده در اکستنشن گرم نیستند. برخی از روش های اجرا شده که نیاز به گرما دارند اینها هستند.

انواع اکستنشن مو با ماشین

انواع اکستنشن ماشینی برای مدل های بافتی مناسب است. هزینه اجرای این کار بالاتر از روش های دیگر است. این ماشین ها با دسته اکستنشن های مخصوص کار می کنند.

انواع  اکستنشن مو با لیزر

اجرای از اکستنشن با لیزر بسیار رایج تر است زیرا ماندگاری و دوام بیشتری از سایر روش ها دارد. حرارت استفاده شده در این شیوه قابل کنترل است و آسیبی به موهای فرد وارد نمی کند. موهای مورد نظر با استفاده از چسب های کراتینه و اشعه لیزر در بین موهای خود فرد نصب می شوند و قابل دید نیستند.

اکستنشن موی طبیعی

ب-  اکستنشن سرد

منظور از نام گذاری سرد به این دلیل است که برای اجرای انواع اکستنشن مو از هیچ نوع دستگاه حرارتی استفاده نمی شود. با استفاده از ابزارهای غیر حرارتی می توان موهای مصنوعی یا طبیعی را روی موهای خود فرد، نصب کرد. برای این منظور از نوعی چسب گیاهی کراتین و حلقه های فلزی استفاده می شود. بسیاری از روش های دوخت مو، اکستنشن کلیپسی، بافت، ریسه ای و اکستنشن حلقه ای یا رینگ به شیوه سرد قابل انجام است. حلقه های فلزی برای موهای ضخیم تر استفاده می شود و بدون استفاده از گرما قابل نصب است. برخی از روش های معمول با اکستنشن سرد اینها هستند:

  •  اکستنشن سرد با کراتین

در این مدل از هیچ نوع دستگاهی استفاده نمی شود. چسب کراتین نوعی چسب گیاهی است که برای متصل کردن موهای مصنوعی به کار می رود. دسته موهای 4 تا 5 سانتیمتری با استفاده از چسب کراتین روی موهای شخص، متصل می شود. این دسته موهای مصنوعی به راحتی قابل برداشتن هستند. آرایشگر با استفاده از ریموور می تواند چسب ها را پاک کند. با توجه به شیوه اتصال موها، نصب و برداشتن آن زمان زیادی نمی گیرد و از روش های بسیار سریع به حساب می آید. در برخی از آرایشگاه ها به این شیوهاکستنشن استیکری نیز می گویند.

  • انواع اکستنشن مو مدل کلیپسی

متصل کردن این نوع اکستنشن بسیار ساده و راحت تر از مدل های دیگر است. در مواردی که وقت کم است و می خواهید خیلی سریع موها را زیبا و پر پشت تر نشان دهید این اکستنشن های کلیپسی فوق العاده کار راه انداز هستند. این مدل هم در دو نوع موهای مصنوعی و طبیعی موجود است. کلیپس ها در نزدیک ریشه مو نصب می شوند و دید ندارند. معمولا ست های 8 تایی در طول و عرض مختلف برای حجیم و بلند نشان دادن موها کافی است. مدل کلیپسی می بایست برای خواب از موها برداشته شود. در صورت مرتب نگاه داشتن موها تا چندین بار قابل استفاده هستند.

اکستنشن مو

  • انواع اکستنشن مو حلقه ایی

اکستنشن حلقه ایی یا همان میکرو حلقه برای اتصال به موها نیاز به چسب یا حرارت ندارد. رشته های موی مصنوعی در انتهای حلقه ای متصل هستند که در نزدیکی ریشه موی فرد نصب می شوند. در واقع حلقه واسط بین موها و اکستنشن است. دو نوع نرمال و میکرو با قطر حلقه های مختلف در بازار موجود است. این اکستنش ها پس از نصب بسیار طبیعی و واقعی به نظر می رسند و زیبایی خاصی دارند.

  • انواع اکستنشن مو دم اسبی

نصب این اکستنشن ها بسیار ساده است. بدون نیاز به هیچ دستگاه حرارتی و یا تخصص خاصی خودتان هم می توانید موها را نصب کنید. دوام این موها تنها یک روز است و قابلیت استفاده برای چندین بار را دارد. در واقع نباید با این دم اسبی های زیبا به رختخواب بروید. دسته موهای دم اسبی آماده برای نصب در همه فروشگاه های آرایشی و بداشتی به فروش می رسد.

روش های بلند کردن موها

کلینیک تخصصی زیبایی مو درویش زاد

حجم و تراکم موها تحت تاثیر ژنتیک قرار دارد. همه افراد دارای یک رنگ، جنس، ضخامت و تراکم مو نیستند.  موها در اثر شرایط محیطی  می تواند دچار آسیب شود. نور خورشید، کلر آب استخر، رنگ موهای شیمیایی و مواد دکلره کننده و ….همگی روی موها تاثیر نامساعد دارند. اگر به هر علتی موهای تان اسیب دیده، کم پشت و نازک شده است با ما تماس بگیرید. کلینیک تخصصی زیبایی مو درویش زاد انواع روش های احیا و ترمیم مو را ارائه داده است. ما در این مرکز از جدیدترین شیوه های ترمیم مو و مواد با کیفیت استفاده می کنیم. مشاوره و راهنمایی توسط متخصصین مرکز به رایگان انجام می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed