1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موها را بدون حرارت، فر کنیم؟

چگونه موها را بدون حرارت، فر کنیم؟

چگونه موها را بدون حرارت، فر کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موها را بدون حرارت، فر کنیم؟
folder_openمقالات

موهای فر به طور طبیعی زیبا فریبنده هستند. تقریبا همه خانم ها برای یکبار هم که شده موهای خود را فر کرده اند. با استفاده از بابلیس و دستگاه های حرارتی فر کننده مو می توان فرهای زیبایی روی موها ایجاد کرد. اما حرارت زیاد، به ساقه های مو آسیب می زند. البته راه های دیگری برای فر کردن مو بدون حرارت نیز وجود دارد. اغلب این راه ها ابتکاری است و طبق تجربه به دست آمده ولی نتیجه فوق العاده شگفت انگیز است.

3 راه برای فر زدن به موهای صاف وجود دارد. اولین شیوه، استفاده از مواد شیمیایی برای فر کردن موها است. این مواد نوعی فر دائمی ایجاد می کنند که با شستشو از بین نمی رود. تقریبا تا زمانی که موها به اندازه کافی رشد کنند، این فرهای جذاب روی موها باقی می مانند. مواد شیمیایی فر کننده مو به شدت لایه پوششی مو را تخریب می کنند. شکستگی موها و حتی ریزش شدید مو بعد از فر کردن بسیار رایج است. جهت جلوگیری از این مشکلات می توان روش های غیر دائمی فر مو را امتحان کرد.

راه بعدی استفاده از مواد حرارتی برای فر کردن مو است که فر موقت ایجاد می کند. این فرهای زیبا به محض شستن موها، از بین می رود. استفاده مداوم از این شیوه منجر به سوختن موها، خشک و دهیدراته شدن مو، ایجاد موخوره و چند شاخه شدن انتهای مو می شود. استفاده دائم از دستگاه های حرارتی فر کننده مو اصلا پیشنهاد نمی شود و بهتر است روش های خانگی را جایگزین دستگاه های حرارتی کنید.

روش سوم کم ضررترین راه برای فر کردن مو در خانه است که بدون هیچ مواد شیمیایی یا حرارت، انجام می شود.

راه های فر کردن مو بدون حرارت

با هیچ روشی نمی توان حالت مو را برای همیشه تغییر داد. مواد شیمیایی فر کننده مو می توانند فر دائم را روی ساقه های مو، ایجاد کنند. اما موهای تازه روییده به حالت و کیفیت قبل خواهد بود. استفاده از بابلیس و … هم فری موقت ایجاد می کند. بنبابر این استفاده از روش هایی که در ادامه گفته می شود نیز نمی تواند فر موی دائمی ایجاد کند. با این روش ها می توانید بدون اینکه به موها آسیب بزنید یک فر موی زیبا و جذاب داشته باشید و در مهمانی ها بدرخشید.

روش ساده فر کردن مو بدون حرارت

بافتن، ساده ترین راه برای فر کردن مو در خانه

این شیوه بدون هیچ مواد شیمیایی و یا حرارت انجام می شود. کافیست موهای خود را ببافید تا موج های زیبایی روی مو ایجاد شود. این شیوه برای حالت دار کردن موهای صاف، بسیار ایده آل است. نتیجه کار بستگی به جنس، ضخامت و صافی موهای تان دارد. موهای ضخیم و حالت دار با این بافت ها به شدت زیبا و موج دار می شوند. برای اینکه فرهای بیشتری روی مو داشته باشید با حوصله موها را در دسته های کوچک تری ببافید.

ابتدا موها را شسته و خشک کنید. در حالی که موها هنوز مرطوب است می توانید موها را ببافید. این شیوه روی موهای مرطوب، بهتر نتیجه می دهد. هر طور که می خواهید موها را ببافید. ساده ترین راه اینست که موها را به دو قسمت تقسیم کنید. حالا هرقسمت را به طور جدا از هم ببافید. برای اینکه بافت مو باز نشود انتهای مو را ببندید.

تا زمانی که موها خشک شود، صبر کنید و بعد کش مو را باز کنید. با کمک انگشتان دست و بدون شانه، موها را مرتب کنید. برس و شانه زدن موج ها را باز می کند. ابتکارات زیادی برای فر کردن مو بدون حرارت و با بافتن مو وجود دارد برای مثال اگر موها را 5 قسمت تقسیم کنید، موج های بیشتر و فرهای ریزتری ایجاد می شود. و یا اینکه می توانید تنها یک قسمت انتهای مو را ببافید تا بالای موها صاف و پایین ساقه مو، حالت دار باشد.

یکی از ساده ترین راه ها برای داشتن موهای مواج، بدون گرما این است که موهای خود را شب ببافید و با آن بخوابید. به این ترتیب، صبح که از خواب بیدار می شوید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که موها را باز کرده و استفاده کنید.

فر کردن موها بدون حرارت

فر کردن مو بدون حرارت با استفاده از دستمال کاغذی

آیا تا به حال این روش را استفاده کرده اید؟ دستمال کاغذی هزینه چندانی ندارد و به موها نیز هیچ آسیبی نمی رساند. اگر بیگودی، سنجاق یا هیچ وسیله ای ندارید و به دنبال یک روش کاملا بدون ضرر هستید، این شیوه را امتحان کنید. شب قبل از مهمانی موها را شسته و با حوله خشک کنید. رطوبت اضافی موها را بگیرید ولی موها خشک نشود. حالا موها را به قسمت های کوچکی تقسیم کنید. دستمال کاغذی را تا بزنید و هر قسمت از مو را دور دستمال کاغذی بپیچید. از انتهای مو به سمت ریشه و پوست سر، موها را بپیچید.

حالا دستمال را به موها گره بزنید. بدون نیاز به هیچ وسیله ای دستمال کاغذی ثابت می ماند. همه قسمت های مو را به همین ترتیب دور دستمال کاغذی بپیچید اضافی دستمال را لای موهای اطراف برده و فیکس کنید. موها را با دستمال ببندید و بخوابید. صبح با دقت دستمال ها را باز کنید و از داشتن فرهای زیبایی تان لذت ببرید. همین کار را با جوراب شیشه ای هم می توانید انجام دهید ولی به جوراب های زیادی نیاز دارید.

فر کردن موها با نی

فرهای زیبا با نی نوشابه

آیا می دانستید این نی های نوشابه مصرف دیگری هم دارند. با استفاده از نی می توانید موهای تان را در خانه، فر بزنید. بدون اینکه به هیچ ماده شیمیایی و یا دستگاه حرارتی خاصی نیاز داشته باشید موها را حالت دهید. نی نوشابه در اندازه های مختلفی به فروش می رسد ولی چندان مهم نیست هر نوعی که در دسترس دارید همان را استفاده کنید.

این روش هم روی موهای مرطوب بهتر جواب می دهد. اگر موها خشک است با اسپری موها را نم بزنید تا بهتر حالت بگیرد. حالا موها را به دسته های کوچکی تقسیم کنید و هر قسمت را روی یک نی بپیچید. نی را از انتهاب ساقه مو به سمت ریشه حرکت دهید تا موها دور نی پیچیده شود. برای ثابت ماندن مو از کلیپس یا گیره های کوچک مو استفاده کنید.

رمز کار در طریقه باز کردن نی ها است. س از خشک شدن موها نی به صورت عمودی و از سمت پایین بکشید تا فرها کاملا لوله ای شکل شود. طریقه کشیدن نی ها و خارج کردن از فر روی نتیجه کار تاثیر دارد. به هیچ وجه نی ها را افقی نکشید. در انتها دو سه قطره روغن زیتون را به دست مالیده و با انگشتان کمی فرها را مرتب کنید.

هدبند برای حالت دادن به موها

فر کردن مو بدون حرارت با هدبند

با یک هدبند ساده می توانید موهای خود را حالت دار و حجیم تر کنید. روش کار خیلی ساده از موارد قبلی است. هدبند را مثل همیشه دور سر ببندید. سپس موها را از فرق تا پشت سر با شانه به دو قسمت تقسیم کنید. هز کدام از این قسمت ها را به طور مجزا به دور هدبند بپیچید. کار سختی نیست کافیست همه موهای یک طرف سر را با آرامی از بین هدبند عبور دهید. اگر موهای بلندتری دارید این کار به دقت بیشتری نیاز دارد ولی نتیجه عالی است.

تا خشک شدن موها صبر کنید و بعد هدبند را بردارید چنانچه درست موها را پیچیده باشید اکنون موج های درشت و زیبایی روی موهای تان ایجاد شده است. با دست کمی موها را مرتب کنید و از اسپری برای ثابت نگه داشتن موها استفاده کنید.

بیگودی چسبی برای حالت دادن به موها

با این روش می توانید هلاوه بر فر به موها حجم بیشتری هم بدهید. انواع بیگودی در اندازه های مختلف موجود است. بیگودی های کوچک تر برای ایجاد فرهای ریز و پر پشت مناسب تر هستند. بیگودی های خیلی بزرگ، موها را صاف می کنند بهتر است از اندازه های متوسط و کوچک تر استفاده کنید تا فرهای مو جذاب تر باشد. مرطوب کردن موها قبل از پیچیدن بیگودی توصیه می شود.

بیگودی برای حالت دادن به موها

برای اینکه بیگودی ها ثابت روی سر بایستند به هیچ سنجاق و وسیله دیگری نیاز ندارید. روش کار با بیگودی ساده است هر بار حجم کمتری از مو را دور بیگودی پیچیده و به سمت بالای سر، موها را رول کنید. اگر هر بار تقریبا به یک اندازه از موها را دور بیگودی بپیچید، فرهای یک دست و زیباتری خواهید داشت.

آیا بیگودی ها باز می شود و ثابت نمی ماند؟ علت اینست که موهای زیادی را دور هر بیگودی پیچیده اید. مقدار موی کمتری بردارید مشکل بر طرف می شود. تا خشک شدن موها صبر کنید و بعد یک به یک بیگودی را باز کنید. کمی با انگشتان فرها را باز کنید تا حالت بگیرید. برای ثابت ماندن فرها می توانید از تافت استفاده کنید.

نکات مهم

در همه این روش ها لازم است تا موها مرطوب باشد. فر کردن موها بدون حرارت با شیوه های ذکر شده به هیچ وجه روی موهای خشک، جواب نمی دهد.

اگر موهای بسیار صاف و لختی دارید فرها دوام کمی دارند البته روی موهای حالت دار نتیجه فوق العاده بهتر خواهد شد.

استفاده از شانه و برس موجب باز شدن فرها می شود. با انگشت می توانید کمی موها را حالت دهید ولی زیاد دستکاری نکنید.

برای زیباتر شدن فرها می توانید از روغن طبیعی در حد بسیار کمی روی موها استفاده کنید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed