1. خانه
 2. مقالات
 3. شامپو ضد زردی چیست و چه تاثیراتی رو‌ی مو دارد؟

شامپو ضد زردی چیست و چه تاثیراتی رو‌ی مو دارد؟

شامپو ضد زردی چیست و چه تاثیراتی رو‌ی مو دارد؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. شامپو ضد زردی چیست و چه تاثیراتی رو‌ی مو دارد؟
شامپوی ضد زردی مو
folder_openمقالات

انواع و اقسام شامپو از برندهای مختلف در بازار به فروش می رسند. موقع خرید شامپو، محصولی مناسب با جنس موها را خریداری کنید. شامپوهای مخصوص موهای خشک، چرب و معمولی توسط برندهای مطرح تولید شده است. همه افراد باید با توجه به جنس مو از شامپوی مخصوص استفاده کنند. در این مورد تا حدود زیادی اطلاع رسانی شده است. اما در بین محصولات آرایشی مو یک شامپوی متفاوت دیده می شود که شاید خیلی ها از ماهیت آن اطلاع نداشته باشند. شامپو ضد زردی یکی از همین محصولات است که در بین عموم کمتر شناخته شده است.

این شامپو برای چه افرادی مناسب است؟

چرا باید از شامپوی ضد زردی استفاده کنیم؟

این محصول چه تاثیری روی موها دارد؟

آیا همه افراد می توانند از این شامپو استفاده کنند؟

رنگ موها تحت تاثیر ژنتیک قرار دارد و از والدین به فرزندان به ارث می رسد. در برخی از نژادها رنگ موی تیره تر بیشتر دیده می شود برای مثال آسیایی ها به طور ذاتی موهای تیره رنگ دارند. همینطور کشورهای اروپایی، رنگ موی بلوند و روشن، بیشتر دیده می شود. بسیاری از افراد تمایل دارند رنگ موهای خود را به رنگی دیگر تغییر دهند. برای عوض رنگ کردن موها از رنگ های شیمیایی و گیاهی استفاده می شود. رنگ های گیاهی سریع اثر نمی کنند و معمولا به جهت خواصی که دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از رنگ های شیمیایی و آماده برای تغییر رنگ موها در بین خانم ها و آقایان مرسوم است.

شامپو ضد ریزش مو چقدر در جلوگیری از ریزش موها موثر است؟

شامپو ضد زردی

شامپو ضد زردی چیست؟

رنگ کردن موها تغییر زیادی در چهره ایجاد می کند از این رو بسیاری از خانم ها تمایل دارند رنگ موهای خود را تغییر دهند. انتخاب رنگ مناسب چهره نیاز به دقت زیادی دارد. برای اینکه رنگ انتخابی به جذابیت چهره کمک کند باید مولفه های زیادی را در نظر گرفت. بسیاری از اوقات پس از رنگ کردن مو، نتیجه چیزی نیست که از ابتدا تصور می کردید. از ناهمگونی رنگ انتخاب شده با رنگ چشم ها و پوست که بگذریم یک مشکل جدی وجود دارد. در برخی موارد رنگ مو به زردی می زند و این اصلا خوشایند نیست. اغلب افرادی که در خانه موها را رنگ می کنند با این مشکل روبرو هستند زیرا نمی دانند که چگونه از زرد و نارنجی شدن موها جلوگیری کنند.

شامو ضد زردی با محصولات شوینده و تمیز کننده موها تفاوت دارد. هدف از تولید این شامپو، نظافت و شستشوی روتین مو نیست بلکه کاربرد دیگری دارد. به طور خلاصه این شامپو قادر است از ایجاد موهای زرد و نارنجی پس از دکلره روی مو، جلوگیری کند. شامپو ضد زردی دارای ترکیباتی است که موجب از بین رفتن زردی مو می شود. علاوه بر ان پس از شستشوی موها با این شامپو، شفافیت و درخشندگی موها بیشتر می شود.

چنانچه بخواهید موها را چندین درجه روشن تر از رنگ موهای طبیعی، تغییر دهید از مواد دکلره استفاده می شود. با دکره کردن موها می توان رنگ اصلی مو را به طور کامل از بین برد و در نتیجه هر رنگ مویی روشنی را می توان روی موها استفاده کرد. چنانچه پس از دکلره به روش های معمول و با شامپوی همیشگی خود، موها را شستشو دهید رنگ موها به مرور به زردی می زند. شامپوی ضد زردی، به طور خاص در از بین بردن زردی موها موثر است.

قرمزی مو بعد از دکلره

لزوم استفاده از شامپو ضد زردی

بعد از روشن نمودن موها و یا دکلره کردن یک مشکل جدی پیش می آید و آن زرد شدن موها تغییر رنگ ان است. به خصوص در بین بانوان ایرانی که به طور ژنتیک پایه موها دارای تناژ گرم و خرمایی است، این مشکل بیشتر دیده می شود. در واقع ذات موها در خود نوعی قرمزی دارد و این موجب می شود که رنگ موی روشن، به درستی بر روی موهای فرد اعمال نشود. در بین هموطنان افراد زیادی به طور ذاتی دارای ژنتیک موی قرمز هستند. این مورد اصلا به چشم نمی آید ولی موقع رنگ کردن موها و دکلره، مشکل زرد و نارنجی شدن مو به وجود می آید.

خانم هایی که دارای موهای تیره رنگ هستند بیشتر با مشکل زرد شدن مو پس از دکلره، مواجه می شوند. در افرادی که موهایی سفید دارند رنگ مو به خوبی روی موها می نشیند. موهای سفید، رنگدانه های ملانین را از دست داده اند و فاقد هر نوع رنگ ذاتی مو هستند. بنابراین بهتر می توان رنگ انتخابی کاتالوگ را روی موها اعمال کرد.

برای داشتن موهای بلوند استخوانی لزومی ندارد تا سفید شدن موها صبر کنید. همه خانم ها با هر رنگ مویی می توانند موهای بلوند را بدون زردی داشته باشند. همیشه یک شامپو ضد زردی مو در حمام داشته باشید تا هرگز رنگ موهای روشن تان به زردی تغییر پیدا نکند. طریقه استفاده از این شامپو بسیار ساده اس و قیمت زیادی هم ندارد ولی اثرگذاری آن فوق العاده است.

شامپو ضدزردی

طریقه استفاده از شامپوی ضد زردی مو

برای حذف و از بین بردن تناژ زرد و نارنجی مو از شامپوی مخصوص استفاده کنید. این شامپو برای استفاده همه افراد خانواده نیست و مختص افرادی است که از قبل موهای خود را با دکلره به رنگ روشن و بلوند، تغییر داده اند. همه افرادی که موهای چرب ، خشک یا معمولی رنگ شده دارند می توانند از این شامپو استفاده کنند.

شامپو ضد زردی مو موجب بروز حساسیت نمی شود و به ساختار ساقه مو آسیب نمی زند. محصولات استاندارد به هیچوجه ریزش مو ایجاد نمی کنند تنها بر روی رنگدانه های زرد و نارنجی مو تاثیر دارند. مکانیسم اثرگذاری شامپو طوری است که مواد موثره در آن با نفوذ در رنگ های زرد و نارنجی مو، برگشت مو به رنگ طبیعی را به همراه دارد. در واقع این ترکیبات در خنثی شده زردی مو تاثیر دارند. این شامپو یک ترکیب خنثی به حساب می آید و آسیبی به ریشه مو یا پوست کف سر نمی رساند.

برای روشن کردن موها تا پایه 8 و 9 می توانید از این محصول برای جلوگیری از مشکلات بعدی استفاده کنید. در مراکز زیبایی و آرایشگاه ها، بعد از دکلره کردن مو از این محصول استفاده می شود. به این ترتیب که ابتدا مواد دکلره از روی موها آبکشی می شود و سپس از شامپو ضد زردی برای شستن موها استفاده می شود.

سن بلوغ و معضلی بنام چربی و شوره سر !

چه اتفاقی در مو می افتد که مو زرد یا نارنجی می شود؟

در بسیاری از اوقات، موهای رنگ شده ظاهر خوبی دارند و دقیق همان رنگ دلخواه هستند. اما پس از مدتی، افکت های زرد و نارنجی در میان موها دیده می شود. علت این تغییر رنگ موها در عدم رسیدگی مناسب از موهای رنگ شده است. استفاده از شامپوهایی که در ترکیبات خود ماده سولفات دارند عامل اصلی این مشکل است. سولفات تاثیر منفی روی موهای دکلره شده دارند و معمولا در شامپوهای بی کیفیت و غیر استاندارد، به وفور وجود دارد.

رنگدانه های قرمز و نارنجی مو دارای اندازه بزرگتری هستند و به هنگام دکلره به راحتی جدا نمی شوند. این رنگدانه ها تا حدود زیادی روی فولیکول مو وجود دارند و بعد از مدتی موها به رنگ زرد یا نارنجی تغییر رنگ می دهد. علت این امر غلبه تعداد رنگدانه های قرمز به رنگدانه های آبی بر روی فولیکول مو است.

اما شامپوی نامناسب تنها یکی از دلایل زرد شدن موهای رنگ شده است. از دیگر عوامل می توان به تاثیر مخرب اشعه UV نور خورشید اشاره کرد. اگر مدت زیادی آفتاب به موها تابش کند قطعا رنگ موها نیز دچار تغییر می شود. آب استخر نیز یکی دیگر از مواردی است که به موها آسیب می زند. کلر موجود در استخر موجب ایجاد تارهای زرد و نارنجی در لا به لای موهای رنگ شده، می شود. برای جلوگیری از این مشکل، چاره کار استفاده از شامپو ضد زردی مو است.

رنگ کردن موهای تیره بدون دکلره

قیمت شامپو ضد زردی مو چقدر است؟

این محصول از زردی و قرمز شدن موهای رنگ شده جلوگیری می کند. این مشکل در افرادی که از رنگ موهای بلوند استخوانی استفاده می کنند، بیشتر دیده می شود. موقع خرید شامپو به نام تولید کننده و برند آن توجه کنید. محصولات استاندارد اثرگذاری مناسبی دارند و صدمه ای به موها وارد نمی کنند. قیمت شامپو بر اساس ترکیبات به کار رفته در آن، حجم و استانداردهای در نظر گرفته شده، تفاوت دارد. برای دکلره کردن موها هزینه زیادی پرداخت شده و در مقایسه با آن قیمت شامپو ضد زردی بسیار مقرون به صرفه است. در ضمن برای نوبت های دیگر نیز نیازی به دکلره نیست و می توان روی همین موها از رنگ مو استفاده کرد.

خرید شامپو ضد زردی

جهت خرید شامپو ضد زردی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

شامپو ضد زردی لورآل

مرکز زیبایی و مراقبت از مو سعیده درویش زاده

سال ها تجربه و دانش آکادمیک متخصصین سعیده درویش زاده، این امکان را فراهم کرده که یک مرکز تخصصی مراقبت از مو با استانداردهای جهانی در داخل کشور، ایجاد شود. این آکادمی توان انتقال دانش حرفه ای به علاقمندان را دارد. چنانچه مایلید با روش های نوین مراقبت از مو به طور علمی و عملی آشنا شوید با ما تماس بگیرید. کلیه مباحث مرتبط با مو، در این مرکز آموزش داده می شود. علاقمندان می توانند جهت نام نویسی در کلاس های آموزشی با شماره تلفن درج شده در وب سایت سعیده درویش زاده تماس بگیرند.

4.6/5 - (17 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

5 دیدگاه. Leave new

 • زهره
  1400/06/05 00:08

  سلام بعد از بوتاکس مو میشه از شامپوی ضدزردی استفاده کرد؟

  پاسخ
  • سلام زهره جان
   شامپوهای ضد زردی به دلیل ترکیباتی که دارند باعث خشک شدن تارهای مو می شود و بهترین حالت استفاده از ماسک موهای کنترل کننده زردی مو هستند، در حال حاظر برندهایی مثل کراستاس، لورآل یا کین ماسک موهایی تولید کرده اند که خنثی کننده زردی مو است و بعد از کراتینه و بوتاکس مو قابل استفاده بوده که این روش پیشنهاد می شود.

   پاسخ
 • شهرزاد
  1401/01/27 06:46

  سلام وقت بخیر
  آیا شامپو ضد زردی موهارو خشک و شکننده میکنه؟
  و اینکه تاثیرش تا چند وقت هس؟
  یعنی بعد از چند وقت زردی مو دوباره برمیگرده؟

  پاسخ
 • ایلار
  1401/07/27 14:15

  سلام وقت بخیر
  استفاده از شامپوی ضد زردی مو هارو نمیسوزونه یا ضعیف نمیکنه؟؟ اخه عرض کردید موهارو ضعیف میکنه
  لطف میکنید طریقه استفادشم بگید ممنون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed