1. خانه
  2. مقالات
  3. فواید روغن زیتون برای مو و پوست سر

فواید روغن زیتون برای مو و پوست سر

فواید روغن زیتون برای مو و پوست سر

  1. خانه
  2. مقالات
  3. فواید روغن زیتون برای مو و پوست سر
فواید روغن زیتون برای موها
folder_openمقالات

روغن درمانی یکی از قدیمی ترین روش ها برای کمک به مشکلات پوست و مو است. ماساژ روغن در سلامت پوست سر و موها تاثیر فراوانی دارد. برای این درمان از روغن های بکر و طبیعی استفاده می شود. با توجه به فواید روغن زیتون برای مو، در این مطلب به طور خاص به آن پرداخته شده است. برای داشتن موهایی پر پشت، براق و سالم از روغن زیتون اصل استفاده کنید. این درمان، چاره همه مشکلاتی است که سال ها پوست سر و موهایتان را درگیر کرده است.

روغن زیتون از میوه درختی به همین نان استخراج می شود. این روغن به رنگ زرد و سبز است. طعم روغن زیتون کمی تلخی در ته گلو ایجاد می کند. استفاده از روغن زیتون برای پخت و پز، بسیار توصیه شده است. روغن زیتون حاوی اسیدهای آمینه و املاح مورد نیاز پوست و مو است. روغن زیتون را به طور خالص و یا در ترکیب با ماسک موی خانگی می توانید استفاده کنید. در ادامه به مهم ترین فواید روغن روغن زیتون برای سلامت موها اشاره شده است.

فواید روغن زیتون برای مو

فواید روغن زیتون برای رفع خشکی و وز مو

روغن زیتون خواص رطوبت رسانی زیادی دارد. برای اینکه موها به طور عمیق رطوبت رسانی شوند از روغن زیتون اصل استفاده کنید. اگرچه روغن زیتون بسیار چرب است اما این چربی از نوع خوب است. اسیدهای چرب ضروری در روغن زیتون، رطوبت لازم پوست سر و فولیکول مو را تامین می کنند.

پوست سر دارای غدد چربی ساز زیادی است و به طور طبیعی دارای چربی و روغن است. استفاده از محصولات بهداشتی- آرایشی، شامپوهای قوی و … موجب خشک شدن پوست کف سر و موها می شود. مواد شیمیایی چربی و روغن طبیعی پوست سر را نابود می کنند. خشکی پوست سر به طور مستقیم روی ظاهر موها تاثیر می گذارد.

اگر پوست سرتان خشک و خارش دار است، اگر موها دارای پف و وز زیادی است از روغن زیتون برای درمان استفاده کنید. تا برطرف شدن کامل خشکی و وز مو هر شب به پوست سر و موها، روغن زیتون بمالید. یک تا دو قطره روغن زیتون را روی دست بریزد و دست ها را به هم بمالید تا گرم شود. حالا روغن زیتون را با دست روی پوست سر و موها ماساژ دهید.

فواید روغن زیتون بکر برای مو

درمان شوره سر با روغن زیتون

شوره سر این روزها خیلی همه گیر شده است. تقریبا در هر جنس این مشکل دیده می شود اما درصد آقایان مبتلا به شوره سر، بیش از خانم ها است. در اغلب اوقات خشک شدن پوست سر باعث می شود تا شوره ایجاد شود. در این وضعیت پوست کف سر شروع به پوسته ریزی می کند. این شوره ها خود به خود از کف سر جدا می شوند و روی موها جا خوش می کنند. گاهی نیز شوره سر یقه و سرشانه لباس را کثیف می کند که ظاهر بسیار ناخوشایندی دارد.

با کمک روغن زیتون می توانید آب رسانی عمیق پوست سر را شروع کنید. برای این کار کل پوست سر را با روغن زیتون چرب کنید. روی موها یک کلاه حمام بکشید و شب تا صبح را راحت بخوابید. فردا صبح موها را به روش معمول شستشو دهید. این درمان را تا زمانی که مشکل شوره سر برطرف شود، ادامه دهید.

درخشندگی موها

وقتی موها مات و کدر شده، زیبایی و طراوت خود را از دست می دهد. موهای کدر، نشان دهنده یک مشکل است. شاید شستشوی زیاد موها چنین مشکلی را به وجود آورده باشد. شاید هم رنگ موی جدیدتان مقصر چنین مشکلی است. هر چه که هست هر وقت حس کردید موها برق و جلای همیشگی را ندارد با روغن زیتون موها را براق و درخشان کنید. برای بازگشت درخشش موها از یکی دو قطره روغن زیتون روی ساقه مو استفاده کنید. نیازی به چرب کردن موها نیست.

درمان مشکلات پوست سر

فواید روغن زیتون برای افزایش ضخامت مو

روغن زیتون سرشاز از آنتی اکسیدان است. این مواد برای رشد و تقویت فولیکول مو عالی هستند. بسیاری از افراد توانسته اند با ماساژ روغن زیتون روی پوست سر، رشد موهای خود را افزایش دهند. تحقیقات علمی در مورد تاثیر روغن زیتون روی رشد طولی موها، هنوز تکمیل نشده است. اما شواهد تجربی زیادی برای اثبات صحت این ادعا وجود دارد.

ماساژ روغن زیتون به وضوح ساقه مو را تقویت می کند و ضخامت موها را افزایش می دهد. هم استفاده از روغن زیتون در آشپزی و هم ترکیب روغن زیتون در ماسک مو می تواند کیفیت موها را بهبود دهد. برای افزایش ضخامت ساقه مو این کار را انجام دهید:

یک قاشق روغن زیتون را با انگشتان روی کف سر ماساژ دهید. هر بار انگشتان را به روغن آغشته کنید و انگشتان را به هم بمالید تا روغن زیتون گرم شود. حالا این روغن برای ماساژ پوست سر، مناسب است. بهتر است روغن زیتون را با حرارت، گرم نکنید لزومی به این کار نیست. حرارت و دمای زیاد موجب از بین رفتن بسیاری از مواد مغذی روغن زیتون می شود.

درخشندگی موها با مواد گیاهی

رفع شپش سر از فواید روغن زیتون برای مو

شپش از طریق وسایل شخصی از شخصی به شخص دیگر منتقل می شود. اگر یکی از افراد خانواده دچار شپش شود بقیه اعضا نیز درگیر می شوند. قدرت سرایت شپش بسیار بالا است. این موجود ریز یک انگل است و به این سادگی ها میزبان را رها نمی کند. برای خلاص شدن از شر شپش مو داروهای شیمیایی وجود دارد که حتی بدون نسخه نیز به فروش می رسد. این داورها شیمیایی هستند و گاه عوارض ایجاد می کنند.

با کمک روغن زیتون می توانید از شر شپش موی سر برای همیشه خلاص شوید. این درمان بدون عارضه است و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. استفاده از روغن زیتون برای از بین بردن شپش، موضوع تازه ای نیست و از گذشته های دور به عنوان یک راه حل قطعی رفع شپش سر، استفاده می شده است.

برای درمان باید به طور کامل پوست سر و موها را با روغن زیتون چرب کنید. با توجه به بلندی و حجم موها هر مقدار که لازم است از روغن زیتون استفاده کنید. موها را با کلاه حمام بپوشانید و اجازه دهید یک شب تا صبح روغن زیتون روی سرتان باقی بماند. چربی زیاد روغن زیتون موجب می شود تا اکسیژن کافی به شپش نرسد و در وقع شپش ها خفه می شوند.

صبح روز بعد می توانید موها را با آب ولرم و شامپو بشویید. برای نتیجه گیری بهتر از شانه مخصوص شپش سر استفاده کنید. این شانه ها فلزی یا چوبی هستند و حتی نوزاد شپش را نیز از روی پوست سر و موها جدا می کنند. به این ترتب همه شپش های مرده و تخم ها از روی موها جدا می شود. برای تهیه شانه مخصوص شپش موی سر، به داروخانه محل تان مراجعه کنید. این شانه ها دارای دندانه های بلندی هستند و کارایی خیلی خوبی دارند.

روغن زیتون برای ماساژ

فواید روغن زیتون برای  حالت دهی به مو

برای حالت دادن به موها چه کار می کنید؟ آیا از ژل، اسپری های حالت دهنده، موش مو و سایر مواد شیمیایی استفاده می کنید؟ برای باز کردن گره های مو چه راهی را می شناسید؟ همین حالا همه محصولات شیمیایی حالت دهنده مو را کنار بگذارید و از یک ترفند قدیمی برای فرم دهی به موها استفاده کنید.

روغن زیتون یک اکسیر جادویی برای باز کردن گره های مو است. این روغن در رطوبت رسانی به موها بسیار عالی عمل می کند. آیا می دانستید علت گره خوردن موها، خشکی بیش از حد آن است؟ با درمان خشکی و وز مو به طور طبیعی گره های مو نیز از بین می روند و موها حالت بهتری می گیرد.

برای از بین بردن خشکی مو، رطوبت رسانی به موها و حالت دهندگی بهتر، این روش حتما نتیجه می دهد:

یک تخم مرغ کامل را با 5 تا 10 قطره روغن زیتون ترکیب کرده و هم بزنید. مخلوط را روی موها بمالید و در حدود 10 تا 20 دقیقه صبر کنید. مقدار روغن زیتون بستگی به حجم و بلندی موهایتان می تواند کم و زیاد بشود. زیاد ماندن ماسک روغن زیتون و تخم مرغ روی موها یا پوست سر، هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. بعد از این زمان موها را با آب ولرم بشویید.

پس از خشک شدن موها متوجه می شوید که به طرز شگفت انگیزی موها نرم و لطیف شده و به سادگی حالت می گیرد. این موها بدون استفاده از مواد شیمیایی درخشان و جذاب تر می شوند.

طریقه استفاده از روغن زیتون برای مو

خدمات ترمیم و احیا مو سعیده درویش زاده

چقدر به سلامت موهای خود اهمیت می دهید؟ آیا در مورد روش های درمانی نوین احیای مو چیزی شنیده اید؟ اینجا یک سالن موی معمولی نیست مرکز تخصصی احیا مو درویش زاده خدمات حرفه ای مو را طبق استانداردهای جهانی ارائه می دهد. در این مجموعه بزرگ، هیر تراپیست های متخصص فعالیت دارند. بهترین مواد و تجهیزات کامل سالن زیبایی مو در دستان هنرمند متخصصین مجموعه، جان می گیرند تا موهای آسیب دیده تان را ترمیم می کنند.

پلکس تراپی، نانو بوتاکس مو، کراتینه و احیا مو، ویتامینه مو، پروتئین تراپی و …. برخی از خدمات تخصصی سالن هستند. در کنار این خدمات، کارهای روتین رنگ و انواع هایلایت ساده و فشن نیز ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت با ما تماس بگیرد. کلیه مراجعین می توانند از خدمات مشاوره رایگان مجموعه نیز استفاده کنند.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed