1. خانه
  2. مقالات
  3. کلاژن تراپی مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

کلاژن تراپی مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

کلاژن تراپی مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. کلاژن تراپی مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
کلاژن تراپی مو
folder_openمقالات

وقتی کلاژن بدن کم می شود، موها قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند و شادابی مو کم می شود. معمولا با افزایش سن شاهد کاهش کلاژن بدن هستیم و این بخشی از روند رشد است که نمی توانید از آن جلوگیری کنید. حتی تخریب رنگ مو نیز به دلیل کمبود کلاژن بدن است ولی خوشبختانه این کار هم چاره ای دارد. با تکنیک کلاژن تراپی مو می توان همه آسیب های ناشی از سن روی موها را از بین برد.

کلاژن تراپی مو از جدیدترین و کارامدترین تکنیک های احیا مو است که عوارض ناخوشایندی ندارد. اگر موهای شما نازک، خشک و شکننده شده زمان زیادی برای درمان آن ندارید. خیلی زودتر از چیزی که تصورش را کنید موها پر از موخوره می شود و ریزش مو نیز به دنبال آن می آید.

فواید کلاژن تراپی مو

کلاژن تراپی مو چیست؟

کلاژن نوعی پروتئین طبیعی است که پوست و مو را جوان و شاداب نگه می دارد. برای اینکه موهایی سالم و شاداب داشته باشید باید کمبود کلاژن را با استفاده از تراپی های تخصصی جبران کنید. کلاژن در رشد و سلامت مو تاثیر دارد. موهای سالم، درخشان، ضخیم و دارای رشد طولی خوبی هستند. در اغلب افراد کیفیت مو همراه با افزایش سن، دچار تغییرات زیادی می شود.

توصیه می شود در طول زندگی از محصولات مراقبت مو خوب استفاده کنید. استفاده از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو را محدود کنید و روی تغذیه تان نیز حساس باشید. همه عوامل ژنتیکی و محیطی روی شرایط و کیفیت موها تاثیر می گذارند. البته با همه این مراقبت ها هنوز هم روند پیری بدن ادامه دارد و موها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند.

کلاژن درمانی یک تکنیک تخصصی افزایش کلاژن مو است که حتی از ریزش مو و شکستگی و موخوره نیز جلوگیری می کند. این شیوه درمان تا حدودی جلوی سفید شدن مو را نیز می گیرد. البته مثل همه انواع تراپی مو برای گرفتن نتیجه مناسب لازم است تا در بازه های زمانی 2 تا 4 ماهه، احیا مو با کلاژن را تکرار کنید.

لاین تراپی موهای آسیب دیده

احیا مو با پروتئین

کلاژن تراپی با ساختار پروتئین موها را ضخیم و درخشان تر می کند. اگر موهای شما خشک و شکننده است قبل از اینکه موخوره کل موها را مبتلا کند با استفاده از کلاژن تراپی مو، جلوی آسیب بیشتر را بگیرید. برای این درمان نیازی به استفاده از تزریق و یا دستگاه خاص و ویژه ای نیست. شامپوهای مخصوص برای این کار تولید شده که دارای کلاژن غنی شده هستند و نیاز مو به کلاژن اضافی را برطرف می کنند.

شامپو مخصوص کلاژن تراپی مو با شامپوهای معمولی تفاوت دارد. این محصول برای شستشوی مو و از بین بردن آلودگی ها تولید نشده بلکه وظیفه این شامپو چیز دیگری است. کلاژن در ضخامت موها تاثیر مستقیم دارد. در حالت عادی بدن پروتئین مورد نیاز خود را از طریق مواد غذایی تامین می کند کلاژن نیز از طریق نوعی پروتئین در بدن تولید می شود. کلاژن در افزایش پروتئین های مورد نیاز مو کمک کرده و مانع ریزش مو می شود. برای کمک به تحریک رشد مو می توانید علاوه بر تغذیه مو، با استفاده از شامپوی مخصوص نیز موها را تقویت کنید.

کلاژن تراپی توسط فرد متخصص در سالن زیبایی انجام می شود و بهتر است در خانه از آن استفاده نکنید.

فواید کلاژن تراپی مو

فواید کلاژن تراپی

کلاژن از ضروری ترین پروتئین ها در زنجیره ساختار مو است. وجود کلاژن برای موها به اندازه ویتامین ها، اسیدهای آمینه و املاح دیگر، ضروری است. بسیاری از مشکلات مو که با آن دست به گریبان هستید ناشی از کاهش کلاژن مو است. به خصوص در سنین بالا مشکلات مربوط به کمبود پروتئین کلاژن بسیار رایج است. در صورت کاهش کلاژن، موها به شدت خشک و آسیب پذیر می شوند. کم پشتی مو و ریزش مو یا موخوره ها همگی در موقع کم شدن کلاژن مو نیز دیده می شود.

کلاژن تراپی مو بهترین راهکار برای رفع خشکی و شکنندگی مو است. همین موضوع عاملی در جلوگیری از موخوره و ریزش مو می تواند باشد. موهای خشک مستعد شکستگی و ریزش هستند. قبل از اینکه موها خیلی کم پشت تر شود می توانید با استفاده از کلاژن موها را تقویت کنید.

کلاژن از مواد ضروری در حفظ رنگدانه های مو است. اگر می خواهید موهای تان دیرتر سفید شود از تراپی با ترکیبات کلاژن بیشترین بهره را خواهید برد. قبل از اینکه همه موها سفید شود برای درمان اقدام کنید. کلاژن نمی تواند به موهای خاکستری و سفید، رنگ بدهد زیرا اصلا رنگ مو به حساب نمی آید. این ماده یکی از پروتئین های ضروری مو است و سلامت مو را تضمین می کند.

کلاژن تراپی بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر نظیر فرمالدئید انجام می شود. بنابراین هیچ مشکلی برای پوست سر یا سلامت بدن به همراه ندارد. در برخی از تراپی های رایج، ترکیبات حاوی فرمالدئید هم استفاده می شود که بخارات سمی و مضر ایجاد می کنند. اگر به درستی و توسط متخصص احیا مو، کلاژن تراپی انجام شود تا مدت ها خیال تان بابت سلامت موها راحت است.

عوارض کلاژن تراپی مو

عوارض کلاژن تراپی مو

برای سرمایه گذاری روی موهای خود از راه های کم ضرر ولی موثر استفاده کنید. هزینه ای که برای کلاژن درمانی می پردازید یکی از ضروری ترین هزینه های شخصی تان است. با همین راهکار ساده، هم بافت و ساختار مو بهتر می شود و هم موها از خطر آسیب ها در امان هستند.

از آرایشگرتان در مورد نحوه رسیدگی به موها و مراقبت های لازم بعد از کلاژن تراپی سوال کنید. در برخی موارد لازم است تا 4 روز بعد از درمان با کلاژن، حمام نروید. این زمان برای تثبیت مواد روی مو الزامی است. اگر موها زودتر شسته شود، تاثیر کلاژن بسیار کمتر خواهد شد. معمولا دوام کلاژن روی موها بین 2 تا 4 ماه است. با مراقبت صحیح می توان این زمان را طولانی تر کرد.

ناکنون هیچ عارضه مشخص و نگران کننده ای از کلاژن تراپی گزارش نشده است. در واقع این شیوه درمان نسبت با تراپی های دیگر خیلی ایمن است. تنها درصد بسیار کمی از افراد نسبت به شامپو کلاژن، واکنش منفی نشان می دهند. با توجه به احتمال آلرژی زا بودن شامپوهای حاوی کلاژن، بهتر است این کار را در یک مرکز معتبر انجام دهید. افرادی که در خانه از شامپو کلاژن استفاده می کنند در صورت ایجاد آلرژی، مشکلات بیشتری را تجربه می کنند.

ترمیم موها با کلاژن

ترمیم مو با پروتئین در همه سنین

کلاژن درمانی برای افراد مسن توصیه می شود ولی در هر سن و سالی که باشید می توانید از فواید کلاژن برای موها استفاده کنید. پروتئین کلاژن ساختار مو را بهبود می دهد و موها تقویت می شوند. احیا مو با کلاژن در سلامت و شادابی موها تاثیر زیادی دارد. بعد از این درمان، موها نرم تر و لطیف تر می شوند و ریزش مو نیز به مرور کمتر خواهد شد. در نتیجه بعد از مدتی متوجه می شوید که حجم مو بیشتر شده و به وضوح موها پر پشت تر می شوند.

کلاژن تراپی مو دائمی نیست هر بار که موها را می شویید اثر کلاژن روی موها کمتر می شود. کلاژن به عمق مو نفوذ نمی کند و لایه خارجی و کوتیکول مو را تحت تاثیر قرار می دهد. درمان با کلاژن اثر ترمیمی موقت دارد و هر چه موها بیشتر شسته شوند، کلاژن نیز زودتر از روی مو پاک می شود. البته ریزش مو به طور قطع برطرف می شود و موهای نازک نیز تقویت می شوند.

اجرای کلاژن روی موها شبیه به رنگ کردن مو است و باید توسط فرد متخصص انجام شود. این درمان اثر ترمیمی موقت دارد ولی می تواند کمک بسیار موثری در برطرف کردن مشکلات ناشی از افزایش سن روی موها باشد. احیای مو با کلاژن در همه سنین قابل استفاده است. حتی برای خانم های جوان نیز می توان از این نوع تراپی استفاده کرد.

انوع تراپی تخصصی مو

انواع تراپی تخصصی مو در کلینیک سعیده درویش زاده

آیا موهای شما در اثر افزایش سن یا رنگ کردن و یا مواد شیمیایی دکلره به شدت خشک و شکننده شده است؟ این یک مشکل رایج در بین خانم هایی است که موهای خود را رنگ می دهند. حتی در خانم های جوان تر نیز با خشکی و شکستگی موها روبرو هستیم. در هر سن و سالی که هستید برای درمان قطعی آسیب های مو از تراپی های تخصصی سعیده درویش زاده استفاده کنید.

تفاوت در اجرای کلاژن، بوتاکس، کراتین، پلکس و ویتامینه های مو را با ما تجربه کنید. جوانی، زیبایی و شادابی موهای تان را به دستان هنرمند خانم درویش زاده بسپارید و از موهای سالم و با طراوت خود لذت ببرید. ترکیبات به کار رفته در انواع تراپی احیا مو از بهترین برندهای داخلی و خارجی انتخاب می شوند. سرکار خانم درویش زاده ر پروسه کار نظارت دارند و لاین احیا زیر نظر ایشان فعالیت دارد.

قبل از حضور در سالن می توانید از خدمات مشاوره اختصاصی کلینیک استفاده کنید. به این ترتیب می توانید بهترین شیوه درمان متناسب با نیاز موهای خود را انتخاب کنید. در صورت تمایل تصویری از پشت سر و موها را ارسال کنید تا نسبت به لاین احیای مناسب و هزینه ها اطلاعات لازم ارسال شود. کلیه مشاوره های احیا و تهیه محصولات مراقبت از موی مرکز، کاملا رایگان ارائه می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed