1. خانه
 2. مقالات
 3. چرا گاهی بعد از کراتین درمانی، موها می ریزد؟

چرا گاهی بعد از کراتین درمانی، موها می ریزد؟

چرا گاهی بعد از کراتین درمانی، موها می ریزد؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. چرا گاهی بعد از کراتین درمانی، موها می ریزد؟
ریزش مو بعد از کراتین
folder_openمقالات

مو های مجعد و بی نظم کابوس همه خانم های خوش استایل است . داشتن چنین موهایی بدون شک اعتماد بنفس را هم کم می کند. بسیاری از افراد برای خلاص شدن از وز مو و داشتن موهایی سالم و جذاب، به کراتین روی می آورند. با کراتینه کردن موها دیگر داشتن موهای زیبا، رویا نیست. اما کراتینه مو هم مشکلات خود را دارد. ریزش مو بعد از کراتین از مواردی است که نگرانی هایی را به همراه دارد.

هیچکس نمی خواهد که به بهای زیبایی مو، به کلی موهایش را از دست بدهد. البته تنها درصد کمی از افراد بعد از کراتینه کردن موها، دچار ریزش مو می شوند و این عارضه فراگیر نیست. در این مطلب سعی داریم تا علل ریزش مو بعد از کراتینه کردن و راه های جلوگیری و درمان ریزش مو را بررسی کنیم.

ریزش مو بعد از کراتین

همانطور که گفته شد با وجود اینکه کراتینه کردن مو ها سبب ایجاد موهای نرم و زیبا می شود اما این روش نیز خطراتی را برای سلامت مو دارد. وجود برخی ترکیبات شیمیایی آسیب زننده به مو و نیز ایجاد دمای بالا در هنگام کراتین سبب آسیب زدن به تار های مو در سر خانم ها می شود. مهم ترین آسیب هایی که در پی موارد فوق طی کراتینه کردن به مو و پوست سر می رسد به شرح زیرند:

 • خشک شدن تار های مو
 •  ایجاد حساسیت در پوست سر
 •  ریزش مو

با ما باشید تا شما را با دلایل ریزش مو بعد از کراتین آشنا کنیم.

دلایل ریزش مو بعد از کراتین

دلایل ریزش مو بعد از کراتین

بعد از ویتامینه کردن، موها نرم و صاف شده و درخشش بیشتری دارد. مواد کراتینه حاوی ویتامین های مورد نیاز مو هستند و تارهای موی شما را تقویت می کنند. کراتین وز مو را از بین می برد و ظاهر موها را جذاب تر نشان می دهد.

رسیدگی به موهای کراتین شده، ساده است و به آسانی می توانید موها را حالت دهید. موهای صاف و نرم، گره نمی خورند و به راحتی می توانید موهای پر پشت خود را شانه بزنید.

بدون توجه به مزایای استفاده از کراتین برای داشتن موهای زیبا می بایست به مضرات کراتین اشاره کرد. وجود مواد شیمیایی مخرب در ترکیبات کراتین،موجب آسیب به مو ها و در نهایت ریزش مو ها می شود. این اتفاق وقتی شدیدتر می شود که کراتین بر روی مو های نازک انجام شود. در ادامه به تشریح مهمترین دلایل ریزش مو بعد از کراتین خواهیم پرداخت.

علت ریزش مو بعد از کراتین

وجود ترکیبات شیمیایی مخرب

کراتینه کردن به روش های قدیمی ، با کمک ساختار شیمیایی خاصی به نام فرمالدهید انجام می شود. این ترکیب به شدت برای سلامت مو خطرناک بوده و نتیجه استفاده از آن چیزی جز ریزش مو نخواهد بود. ریزش مو پدیده ای بسیار شایع در میان زنانی است که موهای خود را کراتینه می کنند. ضعیف شدن فولیکول های مو خود سبب می شود که حتی با لمس مو ها آنها به راحتی دچار ریزش شوند.

البته لازم به ذکر است که ترکیبات جدید کراتین، فاقد فرمالدهید بوده و حاوی مواد تخصصی احیا مو مراجعه کنید. در این سالن ها محصولات اصل از برندهای معروف استفاده می شود. ترکیبات جدید مشکلی بابت ریزش مو ندارند زیرا اصلا فرمالدهید در آن استفاده نمی شود و یا درصد آن بسیار محدود است.

حساسیت بیش از اندازه پوست سر

داشتن پوست سر حساس بستر را به خوبی برای ریزش مو بعد از کراتین باز می کند. چنانچه مو های شما دارای استعداد سوختن شیمیایی هستند روش کراتین به شما پیشنهاد نمی شود. چرا که سبب ایجاد آسیب های جدی در مو های شما و نیز ریزش انبوه آنها می شود. در صورتی که باوجود ذکر این موارد هنوز هم می خواهید موها را کراتین کنید، به آرایشگر شخصی خود حساسیت پوست سر را خبر دهید. این امر سبب می شود آرایشگر در استفاده از کراتین دقت کرده و استفاده بیش از حد از این ماده نکند.

پوست سر حساس به همه مواد شیمیایی واکنش نشان می دهد. اگر شدت حساسیت پوست سر زیاد است توصیه می شود به جای کراتین از روش های دیگر برای احیا مو استفاده کنید.

کراتین درمانی در سالن تخصصی احیا مو

دما و حرارت بالا

در فرایند کراتینه کردن مو ها یکی از وسایلی که مورد استفاده قرار میگیرد اتوی صاف کننده مو است. این وسیله سبب ایجاد حرارت در میان مو های شما می شود. چنانچه اتوی مو، حرارت بیش از اندازه را در میان مو ها ایجاد کند طیف وسیعی از پروتئین های مو از بین خواهد رفت. کاهش پروتئین مو یکی از علل ریزش مو بعد از کراتین درمانی است.

درمان ریزش مو بعد از کراتین

تا به اینجا به دلایل ریزش مو بعد از کراتین اشاره کردیم. اما خبر خوب این که این مشکل راه حل دارد. در این قسمت به بررسی راه های درمانی ریزش مو بعد از کراتین خواهیم پرداخت. با استفاده از این راه های ساده می توانید از بروز ریزش مو بعد از کراتین جلوگیری کنید.

این درمان ها خانگی هستند و با تغییر سبک زندگی و نحوه مراقبت از مو همراه است. در صورتی که موهای شما به علت استفاده از مواد کراتینه غیر استاندارد، دچارآسیب شده هر چه سریع تر این اقدامات را انجام دهید.

ماساژ پوست سر با روغن کنجد

ماساژ پوست سر با روغن های اسانسی

طیفی از روغن های طبیعی برای رشد و تقویت مو بسیار مناسب هستند. از جمله می توان به روغن نارگیل و نیز روغن کرچک اشاره کرد. بهتر است بدین منظور کف سر خود را در فواصل زمانی منظم با روغن مناسب ماساژ دهید. در این باره می بایست به شما بگوییم که حتما روغنی را انتخاب کنید که برای رشد مو مناسب باشد و دارای خواص تقویت کننده مو باشد.

دیگر روغن بسیار مفید برای رشد مو روغن رزماری است. این روغن را می توان به تنهایی و یا در ترکیب با سایر روغن های پایه، به کار برد. استفاده از نعنای فلفلی و همچنین روغن اسطوخودوس نیز برای حل مشکل ریزش مو بعد از کراتین مفید است. علت مفید بودن این موارد پاکسازی فولیکول و ایجاد آرامش در پوست سر است. به علاوه اینکه ماساژ دادن کف سر با انگشتان سبب می شود جریان خون در این بخش بیشتر شود. این خود دلیلی برای رشد مو و جایگزینی مو های ریخته شده است.

استفاده از محصولات بهداشتی مناسب

به هیچ وجه از شامپو های دارای ترکیبات سولفات دار استفاده نکنید. استفاده از شامپو هایی که ترکیبات نامناسب را دارا هستند تنها نتیجه اش کاهش ماندگاری کراتین است. به تبع پس از خارج شدن کراتین، شاهد خشک شدن و زبر شدن مو خواهیم بود. استفاده از ماسک مو می تواند در تقویت و استحکام مو ها نقش بسیار مفیدی داشته باشد. این محصولات رطوبت مورد نیاز مو را تامین می کنند و در نتیجه ریزش مو متوقف خواهد شد.

عدم شانه زدن مو ها در حالت خیس

در حالت خیس و مرطوب، مو ها در شکننده ترین وضعیت خود قرار دارند. پس بهتر است که در این حالت مو های خود را شانه نزنید. چرا که این کار سبب می شود مو ها تصادفا از محل خود در پوست سر خارج شوند. علاوه بر آن در حین شانه زدن، تارهای مو کشیده می شوند و این حالت برگشت پذیر نیست.

ریختن موهای کراتینه شده

نوشیدن آب کافی راهی برای جلوگیری از ریزش مو

رساندن آب کافی به مو ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. قبلا به اهمیت ایجاد رطوبت در میان مو ها اشاره کردیم. با توجه به اینکه بخشی از مو از آب تشکیل شده است بهتر است نوشیدن روزی 8 لیوان آب را در برنامه روزانه داشته باشید.
برخی از بانوان تصور می کنند که چون موها کراتینه شده، دیگر نیازی به رسیدگی ندارد. برای اینکه دچار ریزش مو بعد از کراتین تراپی نشوید، بیشتر آب بنوشید.

مواد غذایی سرشار از پروئتین و آهن راهی برای جلوگیری از ریزش مو

امینواسیدی به نام لیزین در انواعی از پروتئین ها قرار دارد که برای ایجاد موهایی مستحکم بسیار مفید است. مو ساختاری است که بدنه اصلی اش از پروتئین تشکیل شده است. به علاوه با تامین آهن مورد نیاز بدن با مواد غذایی چون اسفناج و جگر از ریزش مو ها می توان جلوگیری کرد.
اگر تا اینجای مطلب با ما همراه بودید حتما متوجه شدید که کراتینه کردن مو در مراکز نامعتبر و با مواد نامرغوب یکی از دلایل اصلی، ریزش مو بعد از کراتین است.

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

تنها بهترین ها می توانند کار خوب ارائه دهند. اگر به زیبایی موها و جذابیت چهره تان اهمیت می دهید موهای نازنین تان را به دست هر کسی نسپارید! دو عامل در رضایت مشتری بعد از کراتینه مو، نقش دارد. اولی آرایشگر کار بلد و دیگری مواد مرغوب، هر دو اینها در سالن سعیده درویش زاده، در اختیارتان است.

ما یک تیم با تجربه و حرفه ای هستیم که به طور اختصاصی در زمینه بازسازی و احیا مو فعالیت داریم. این مجموعه خدمات تخصصی کراتینه و احیا را ارائه می دهد. برای همه مراجعین از مواد جدید کراتینه استفاده می شود. این ترکیبات حاوی فرمالدهید نیست و موجب بروز حساسیت یا ریزش مو نمی شود. در ضمن با خیال راحت و بدون نگرانی از مواد شیمیایی مضر، می توانید موها را کراتین کنید.

جهت اطلاع از بهترین تراپی با توجه به جنس موها، تماس بگیرید.

3.7/5 - (11 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

1 دیدگاه. Leave new

 • مهسا
  1401/07/15 21:55

  سلام خسته نباشیدمن ۷ ماه پیش کراتین کردم موهام خیلی ریزش داشتن و الان دیگه در معرض کچل شدنم ،قرص بیوتین هم میخورم یک ماهه لطفا بگید چیکارکنم متوقف شه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed