1. خانه
  2. مقالات
  3. کراتینه مو از تبلیغات تا واقعیت!

کراتینه مو از تبلیغات تا واقعیت!

کراتینه مو از تبلیغات تا واقعیت!

  1. خانه
  2. مقالات
  3. کراتینه مو از تبلیغات تا واقعیت!
کراتینه کردن مو
folder_openمقالات

آیا شما هم موهای صاف و لخت را به موهای فر دار و مجعد ترجیح می دهید؟ استفاده مداوم از رنگ مو و دکلره، نتیجه اش خشکی، وز مو است. این را همه می دانیم ولی باز هم نمی شود از جذابیت های رنگ کردن مو گذشت. اگر شما هم دائم رنگ موهای خود را به بلوند و شرابی و بلوطی و … تغییر می دهید حتما مشکلاتی را تجربه می کنید. آسیب دیدگی موها بخش جدایی ناپذیر از رنگ مو است که البته با استفاده از کراتینه مو به سادگی برطرف می شود.

کراتینه کردن مویک عده طرفدار پر و پا قرص هم در بین مو فرفری های جذاب دارد. نگهداری از موهای فر دار خیلی دشوارتر است. خیلی از مو فرفری ها هم ترجیح می دهند هر از گاهی موها را صاف کنند. به این ترتیب در بین خانم هایی که موهای شان در اثر رنگ و دکلره، آسیب دیده، دختر خانم های مو فرفری هم دیده می شوند. این افراد از شستن، شانه کردن و باز کردن گره های موی فر خسته شده اند و به سراغ روش های صافی مو آمده اند.

البته کراتینه مو به طور خاص از تکنیک های صاف کردن مو به حساب نمی آید اما درمان موها با کراتین تا حدود زیادی صافی نیز به همراه دارد. به طور کلی کراتینه کردن موها بخشی از خدمات احیا مو به حساب می آید و آسیب های مو را برطرف می کند.

کراتینه احیا در موی آسیب دیده

کراتینه مو چیست؟

این روزها همه جا صحبت از روش های جادویی کراتینه برای صاف کردن موها است. در واقع خیلی از این بحث ها اصلا صحت ندارد و قبل از هر تصمیمی باید در مورد درستی اطلاعات، مطمئن شوید. برای مثال روی تاثیر صافی مو بعد از کراتین خیلی مانور داده می شود. اساسا اگر هدف تان تنها صاف کردن مو است احتمالا روش های بسیار کارآمدتری را بتوانید جایگزین کنید.

کراتینه در دو نوع وجود دارد. اولی کراتینه و احیا است که به منظور ترمیم آسیب های مو، کارایی فوق العاده ای دارد. نوعی تکنیک به نام کراتینه موی برزیلی هم جندین سال پیش خیلی مد بود. این روش در سال های اخیر جای خود را به روش های دیگری داده است. با توجه به برخی معایب و عوارض کراتینه برزیلی برای صافی مو، این روزها کمتر از آن استفاده می شود. البته نوعی کراتین با قابلیت احیا کنندگی و صاف کنندگی موها نیز وجود دارد که هر دو ویژگی را هم زمان انجام می دهد.

آنچه در این مبحث به آن پرداخته شده، کراتینه و احیا مو است. کراتینه بیش از این که روش صاف کردن مو باشد تکنیک موثری برای ترمیم مو به حساب می آید.  در این روش با استفاده از کراتین، ایرادات ساقه مو برطرف می شود. این ایرادها می تواند ناشی از رنگ و دکلره و مواد شیمیایی باشد یا اینکه نحوه نگهداری از موی فرد موجب بروز خشکی و پف و وز شده باشد. آیا می دانید کراتین مو چیست؟

کراتینه کردن مو

کراتین چیست؟

موی انسان همچون پوست و ناخن از ترکیبات پروتئینی ساخته شده است. ساختار اصلی پروتئین مو همان کراتین است که در سلول های دیگر نیز وجود دارد. زیبایی، درخشندگی و سلامت موها در گرو وجود همین ماده است. پروتئین کراتین از موها در برابر تغییرات جوی، آسیب های محیطی و محصولات شیمیایی حفاظت می کند.

هر عاملی که موجب تخریب کراتین مو بشود روی زیبایی و شکل ظاهری موها تاثیر می گذارد. خشک شدن مو، زبر و خشن شدن، خورد شدن موها و قطع شدن ساقه مو از میانه، مات و کدر شدن موها و …. همگی نشان می دهد که کراتین مو دچار آسیب شده است. قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب، شستشوی زیاد موها، استفاده از مواد شیمیایی روی مو، تغذیه نامناسب از مهم ترین موادی هستند که روی کاهش پروتئین کراتین اثر می گذارند.

مزایای کراتین کردن مو

کراتینه مو برای چه کسانی مناسب است؟

این شیوه درمانی برای همه افرادی که موهای آسیب دیده دارند، مناسب است. اگر موهای شما در اثر سهل انگاری و استفاده مداوم از مواد شیمیایی قوی، دچار آسیب شده با کراتین موها سالم می شوند. به طور کلی از کراتین تراپی می توان برای همه موهای خشک و هیدراته اثرات مطلوب دارد. حتی اگر موهای شما رنگ شده باشد یا موهایی طبیعی دارید نیز می توانید از این شیوه درمانی استفاده کنید.

حتی امکان انجام کراتینه با مواد گیاهی برای دخترهای کم سن و سال تر هم وجود دارد. اغلب این افراد از دارای موهای فر پیچیده ای هستند که از رسیدگی به موها خسته شده اند. این عزیزان با کراتینه کردن موها، احساس رضایت بیشتری دارند و زمان کمتری را صرف رسیدگی به موها می کنند.

می رسیم به افرادی که نباید از کراتینه استفاده کنند! توصیه می شود اگر موهای صاف و لخت دارید اصلا به سراغ کراتینه کردن موها نروید. نه اینکه موهای صاف دچار آسیب نیستند بلکه این شیوه برای افراد با موی صاف، کارایی خوبی ندارد و تنها پول هدر دادن است و هیچ. کراتینه اساسا برای موهای زبر و خشک و مجعد و فر بیشتر جواب می دهد.

یک گروه دیگر هم بهتر است دور کراتینه را خط بکشند. اگر موهای شما در اثر بی مبالتی سوخته و جزغاله شده، بهتر است موها را کوتاه کنید. کراتینه آسیب های مو را درمان می کند و کیفیت آن را بهبود می دهد ولی عزیزان توجه داشته باشید، کراتینه جادو نمی کند.

ماسک برای موهای وز

آیا این روش صافی موی دائمی می دهد؟

خیر این مورد هم ار تبلیغات کذب است. ب هیچوجه کراتین موها را برای همیشه، ترمیم نمی کند. قابلیت احیا مو با کراتین به دلیل پوشش دهندگی آن روی ساقه مو است. پس مشخص است که کراتین روی ساقه مو را پوشانده و در اثر شستشو، از بین خواهند رفت. با هر بار که موها شسته می شوند مقداری از مواد کراتین هم وارد مجرای فاضلاب خواهد شد.

هر چقدر موها را بیشتر شستشو دهید به همان میزان ماندگاری کراتینه مو کمتر خواهد شد. به طور معمول حدود 4 تا 6 ماه می توان انتظار داشت که موهای کراتین شده، به همان وضعیت باقی بمانند. در صورت رسیدگی درست و اصولی می توانید این زمان را حتی تا 9 ماه هم افزایش دهید. دیده شده که بعضی از افراد حتی بعد 2 ماه برای تمدید کراتین مراجعه کرده اند. این به علت سهل انگاری خود شخص بوده و ارتباطی با کار آرایشگرتان ندارد.

برای افزایش ماندگاری کراتین مو، از ماسک موی خانگی استفاده کنید. این ماسک ها را می توانید قبل و یا بعد از حمام روی موها قرار دهید تا موها تقویت بشود. نکته دیگر اینکه برای شستن موها از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید. اساسا این شامپوها کیفیت خوبی ندارند و موها را خشک و زبر می کنند اما برای موهای کراتین شده، الزاما باید از شامپوی مناسب تری استفاده کنید.

کراتین کردن موها هزینه دارد با انجام مراقبت های بعد از کراتینه می توانید ماندگاری آن را افزایش دهید.

شستشوی موهای نازک و ضعیف

مزایا و معایب کراتینه کردن موها

بعد از کراتینه کردن موها ظاهر درخشان و براق تری دارد. موها نرم و لطیف شده و خیلی صاف و لخت می شود. موهای کراتینه شده اصلا خشک و زبر نیستند. حتی اگر بخشی از موها در اثر آسیب شدید، قطع شده باشد نیز می توان موها را با کراتین احیا کرد. در این صورت موهای قطع شده در لا به لای بقیه موها کمتر به چشم می آیند.

در صورت اجرای صحیح کراتین روی موها، احس خوبی خواهید داشت و از جذابیت موها لذت می برید اما این تنها یک روی سکه است. کراتینه یک احیای مو موقت است و نیاز به تمدید دارد. به این ترتیب خود را برای نوبت های بعدی نیز آماده کنید.

در مواد و ترکیبات کراتینه مو از ماده ای به نام فرمالدئید استفاده می شود که مشکلات زیادی ایجاد می کند. طبق تحقیقات انجام شده احتمال سرطان زا بودن کراتین، بسیار زیاد است. بخارات فرمالدئید خطر بتلا به سرطان را افزایش می دهد. افرادی که دچار آسم، برونشیت و بیماری های تنفسی هستند بهتر است از شیوه های دیگری برای احیا مو استفاده کنند.

اگر آرایشگرتان مهارت کافی نداشته باشد و از ترکیبات بی کیفیت استفاده کند و یا اینکه سالن آرایشگاه دارای تهویه مناسب نباشد، سلامت شما و موهای نازنین تان به خطر می افتد.

تکنیک های صافی و احیا مو

مرکز تخصصی کراتینه مو سعیده درویش زاده

احیای موهای آسیب دیده در تخصص ماست. اگر موهای شما در اثر رنگ و دکلره مداوم دچار اسب شده، نگران نباشید. تا زمانی که موها پوک و پوسیده نشده باشد هنوز راهی برای نجات آن وجود دارد. در این مرکز یک گروه حرفه ای و تعلیم دیده زیر نظر مرکز خانک درویش زاده فعالیت دارند. ایشان ابداع کننده روش های نوین احیا مو در کشور هستند که مواد و ترکیبات مخصوص را از تامین کننده اصلی تهیه می کنند.

کافی است یک بار به سالن سعیده درویش زاده مراجعه کنید تا تفاوت یک کار خوب و حرفه ای را ببینید. رضایت صد در صدی مشتری های قدیمی، گواهی بر ادعای ماست. شیوه کار سالن به این ترتیب است که ابتدا موها بررسی شده و میزان آسیب و نحوه کار مشخص می شود. پس از ارائه مشاوره به مشتری، کار احیا مو انجام خواهد شد.

در این سالن همیشه حق با مشتری است ما به عنوان کارشناس حرفه ای، به شما مشورت می دهیم، در نهایت انتخاب روش کار با شماست.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed