1. خانه
  2. مقالات
  3. با این ماسک صورت همه جوش ها را فراری دهید

با این ماسک صورت همه جوش ها را فراری دهید

با این ماسک صورت همه جوش ها را فراری دهید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. با این ماسک صورت همه جوش ها را فراری دهید
ماسک صورت خانگی ضد جوش
folder_openمقالات

هیچ چیز بدتر از این نیست که موقع نگاه کردن در آینه، یک جوش بزرگ و قرمز را روی بینی خود ببینید. جوش ها بدون دعوت روی پوست صورت و شانه و بدن جا خوش می کنند. باید ساده ترین و سریع ترین راه را برای از بین بردن این مهمان ناخوانده پیدا کنید. روش های خانگی همیشه جواب می دهد اگر از جوش های کوچک و بزرگ روی صورت خسته شده اید، با ماسک صورت خانگی به جنگ جوش ها بروید. البته همیشه می توانید از داروهای شیمیایی و محلول های ضد جوش آماده نیز استفاده کنید. هر چه که هست اجازه ندهید جوش ها روی پوست شما جا خوش کنند چون به راحتی این جوش ها تبدیل به آکنه می شوند. در این صورت دیگر نیاز به درمان تخصصی دارید.

قبل از هر چیز باید بدانید که شما تنها کسی نیستید که با این مشکل دست به گریبان است. درصد افرادی که تجربه جوش دارند خیلی بیشتر از سایر افراد است. جوش و آکنه تنها صورت را درگیر نمی کند در بسیاری موارد این جوش ها روی سینه، شانه، کمر، شکم و … را نیز می پوشاند. البته در اکثر موارد اوضاع تا این حد وخیم نیست. انواع ماسک صورت خانگی برای از بین بردن جوش ها کاربرد خوبی دارد. اگر مستعد جوش و آکنه هستید حتی می توانید ماسک های صورت را در روتین مراقبت از پوست خود به طور دائم، استفاده کنید.

ماسک های خانگی صورت

آکنه چیست؟

آکنه همان جوش های سر سفید و سر سیاه و جوش های ملتهب و قرمزی است که پوست را درگیر می کند. اگر به هر دلیلی منافذ پوست بسته شود، سلول های مرده و چربی در زبر پوست جمع می شوند و آکنه ایجاد می کند. همه بثورات جلدی التهابی و غیر التهابی در این گروه هستند.

جوش های سر سفید و سر سیاه از تجمع سلول های مرده و سبوم در زیر منافذ بسته پوستی به وجود می آیند. این نوع از جوش ها به صورت بر آمدگی های کوچکی در سطح پوست پدیدار می شوند. اما پرسچول ها اغلب قرمز و بیرون زده هستند و در زیر پوست، پر از چرک است. این نوع آکنه با جوش های بزرگ و ملتهب همراه است.

اگر منافذ پوستی به صورت عمیق مسدود شده باشند احتمال بروز کیست های عفونی و دردناک در سطح پوست نیز وجود دارد. در این وضعیت علاوه بر تجمع سلول های مرده و سبوم در زیر پوست، باکتری ها نیز شروع به رشد کرده اند. با استفاده از ماسک صورت خانگی می توانید جوش ها را کامل از بین ببرید. در این صورت نیازی به درمان های تخصصی پزشکی برای درمان کیست های عفونی پوستی نخواهد بود.

طرز استفاده از ماسک صورت

انواع ماسک صورت ضد جوش

جوش صورت به علت عفونت و تجمع سلول های مرده و آلودگی ها در زیر پوست، ایجاد می شود. برخی بیماری ها نیز با تغییر هورمون های بدن، جوش صورت یا بدن را افزایش می دهند. اگر مشکلات کبد یا …. دارید حتما درمان را شروع کنید. پس از آن می توانید با انواع ماسک صورت خانگی، جای جوش ها را از بین ببرید و از بروز جوش ها در آینده جلوگیری کنید.

اولین گام در استفاده از ماسک ها این است که پوست کاملا تمیز باشد. بهتر است صورت را با فوم شستشو و آب ولرم تمیز کنید. در صورتی که پوست عرق کرده نباید از ماسک صورت استفاده کنید. عمل نکردن به این جزئیات حتی می تواند جوش ها را زیادتر کند.

برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید مواد ماسک را برای یک یا دو بار استفاده آماده کنید. تهیه مقدار زیادی از این مواد برای نگهداری در طولانی مدت، اصلا پیشنهاد نمی شود. ماسک صورت از مواد طبیعی تهیه می شود بنابراین فاقد نگهدارنده است و ماندگاری طولانی ندارد. اگر ماسک ها بعد از پاکسازی پوست صورت، استفاده  شوند تاثیر بیشتری دارند.

ماسک صورت ضد جوش

ماسک خاک رس قهوه ای و لیمو ضد جوش

برای جلوگیری از جوش و آکنه به یک قاشق غذاخوری مولتانی میتی نیاز دارید. این ماده نوعی خاک رس است که با رس های سفالگری تفاوت دارد. آب نصف لیموی تازه را به خاک رس اضافه کنید. مواد را هم بزنید.  به همین سادگی ماسک ضد جوش خانگی آماده است.

هفته ای یک یا دو بار از این ماسک بر روی پوست صورت و گردن خود استفاده کنید. بعد از 2 دقیقه هم با آب ولرم صورت را شستشو دهید. معجزه واقعی بعد از یک ماه دیده می شود و دیگر خبری از جوش ها نیست.

ماسک صورت با سبزیجات

10 برگ ریحان تازه و 10 برگ نعناع تازه را در مخلوط کن، له کنید. بدون هیچ افزودنی دیگری از این مواد برای رفع جوش استفاده کنید. ریحان خاصیت ضد باکتری زیادی دارد و نعنا نیز حاوی اسید سالیسیک است. این دو ماده در فرمولاسیون بسیاری از داروهای ضد جوش و آکنه نیز موجود هستند.

هفته ای 2 بار از این ماسک بر روی پوست صورت و گردن بمالید و نیم ساعت بعد، صورت را بشویید. نتیجه شگفت زده تان می کند.

ماسک صورت آلوئه ورا

ماسک صورت آلوئه ورا و زردچوبه

برای تهیه این ماسک قوی به ژل داخل برگ های آلوئه ورا نیاز دارید. یک برگ تازه آلوئه ورا را به طور عمودی برش بدهید تا ژل آن خارج شود. این ژل درمان بسیاری از مشکلات پوستی است و در تهیه ماسک خانگی نیز کاربرد زیادی دارد. ماده موثر در این گیاه، یک ضد باکتری قوی است و می تواند التهابات پوستی و عفونت های سطح پوست را درمان کند.

این ماسک با از بین بردن جوش های سر سیاه و سر سفید، پوست صورت را صاف و شفاف می کند. برای افزایش خاصیت ضد التهابی ماسک به زردچوبه نیاز دارید. این دو ماده در کنار یکدیگر، همه جوش های فعال و زیر پوستی را از بین می برند.

به ازای یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا به نصف قاشق زردچوبه ساییده نیاز دارید. این مواد را با هم مخلوط کرده و به صورت بمالید. بعد از 20 دقیقه پوست را بشویید هفته ای یک تا دو بار می توانید از ماسک صورت ضد جوش استفاده کنید.

از بین بردن جوش های سر سیاه

ماسک خانگی با خیار برای از بین بردن جوش ها

خیار یکی از بهترین مواد طبیعی برای تهیه ماسک صورت است. برای از بین بردن سلول های مرده پوست و رفع آلودگی ها از خیار یا آب خیار استفاده کنید. یک خیار متوسط را رنده کنید و پوره خیار را روی پوست صورت و گردن قرار دهید. در صورت تمایل می توانید در مخلوط کن خیار را کامل له کنید.

آب خیار را می توانید به عسل اضافه کنید و یک ماسک خانگی ضد جوش عالی تهیه کنید. یکی از موثرترین ماسک ها برای از بین بردن کامل جوش و آکنه، ترکیب خیار و گوجه فرنگی است. یک خیار و یک گوجه فرنگی را با رنده یا میکسر، آماده کنید و مخلوط را روی پوست جوش دار بمالید. 20 دقیقه بعد پوست را آبکشی کنید.

پاکسازی و رفع آلودگی پوست

نکات مهم در استفاده از ماسک صورت خانگی

همه ماسک های معرفی شده در این مطلب، طبیعی هستند و در ساخت آن از مواد شیمیایی استفاده نشده است. اما این به معنای استفاده افزاطی از ماسک صورت نیست. در واقع اگر پوست حساس تری دارید حتما در استفاده از هر نوع ماسکی جانب احتیاط را نگهدارید. برخی از مواد می تواند روی پوست شما حساسیت های بدی ایجاد کند.

هرگز یک ماسک جدید را مستقیم روی صورت خود استفاده نکنید. برای پیشگیری از هر مشکلی توصیه می شود ماسک را ابتدا روی سینه یا بازو خود امتحان کنید. در صورتی که دچار حساسیت نباشید، می توانید آن را برای پوست صورت نیز به کار ببرید

در صورتی که به خاطر جوش و آکنه از درمان های تخصصی پزشکی استفاده می کنید، خودسرانه از ماسک صورت خانگی استفاده نکنید. هر گونه دخالت و تداخل در درمان های پزشکی می تواند منجر به بدتر شدن جوش ها شود. بهتر است با پزشک خود در این مورد مشورت کنید.

نکته مهم دیگر در استفاده از ماسک صورت خانگی، وضعیت پوشت شما است. نیازی نیست همه این ماسک ها را به طور دائم استفاده کنید. اگر حتی یکی از این ماسک ها بتواند اوضاع پوست را بهبود دهد همان را ادامه دهید. شاید یک ماسک برای فرد دیگری موثر باشد اما روی پوست شما، موجب افزایش جوش ها بشود.

انواع ماسک ضد جوش خانگی

کلینیک زیبایی و سلامت مو سعیده درویش زاده

رسیدگی به پوست صورت به تنهایی کافی نیست. اگر موهایی وز، خشک و شکننده و پر از موخوره داشته باشید اصلا زیبایی چهره تان، دیده نمی شود. در سالن تخصصی زیبایی و احیا مو درویش زاده، روزانه کلی خانم زیبا با موهای دکلره شده مراجعه می کنند. اغلب این خانم ها در اثر رنگ و دکلره و عدم رسیدگی، موهایشان دچار آسیب جدی شده.

اینجا همه مشکلات مو اعم از خشکی و شکنندگی و زبری و …. درمان می شود. انواع تراپی مو به روش غیر جراحی از فعالیت هایی است که در این مرکز انجام می شود. برای اینکه موهایی صاف، نرم و ابریشمی داشته باشید همین حالا اقدام کنید. نگران مواد شیمیایی و مشکلات بعدی هم نباشید خانم درویش زاده فقط از مواد پروفشنال و برند اصل استفاده می کنند.

برخی از خدمات سالن این ها هستند: کراتینه و احیا موهای آسیب دیده، پلکس و اولاپلکس تراپی مو، نانو کراتین، بوتاکس تراپی، ویتامینه برای موهای خشک و چرب، پروتئین تراپی و ابریشم سازی موهای زبر و زمخت و ….

4.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed