1. خانه
  2. مقالات
  3. مراحل پاکسازی پوست صورت در خانه

مراحل پاکسازی پوست صورت در خانه

مراحل پاکسازی پوست صورت در خانه

  1. خانه
  2. مقالات
  3. مراحل پاکسازی پوست صورت در خانه
پاکسازی پوست در خانه
folder_openمقالات

جوش های سر سیاه همه زیبایی پوست را از بین می برند. کاش راه ساده تری برای از بین بردن این جوش ها و لکه های صورت وجود داشت. در حال حاضر تنها با پاکسازی پوست صورت می توان از بروز این مشکلات پیشگیری کرد. پاکسازی پوست در آرایشگاه و خانه انجام می شود. در مورد اول که لازم نیست کاری انجام دهید همه چیز را به دست آرایشگرتان بسپارید. اما اگر می خواهید پاکسازی پوست را در خانه انجام دهید، باید راه صحیح آن را یاد بگیرید.

پاکسازی پوست صورت هزینه زیادی ندارد اما به طرز شگفت انگیزی پوست را شاداب و زیباتر نشان می دهد. حتی اگر وقت کافی نداشته باشید هم می توانید در بین کارهای خانه و رسیدگی به فرزندتان، پوست صورت خود را نیز پاکسازی کنید. هر زمان که احساس کرید آرامش بیشتری دارید عملیات پاکسازی پوست را انجام دهید ساعت خاصی ندارد اما آخر شب برای این کار، عالی است. با این کار همه آلودگی ها را قبل از خواب و استراحت شبانه، تمیز می کنید.

مراحل پاکسازی پوست

چرا پوست صورت را پاکسازی کنیم؟

احتمالا همه افراد صبح که از خواب بیدار می شوند، صورت خود را می شویند. آیا شستشو با آب به تنهایی برای پاکسازی پوست صورت کافی است؟ البته که نه! روزانه آلودگی های زیادی روی پوست صورت می نشیند که نیاز به پاکسازی کامل دارد. اگر در شهرهای آلوده زندگی می کنید دود و سرب و …. را دست کم نگیرید. حالا این تنها بخشی از ماجرا است پاک کردن آرایش صورت هم در نظر بگیرید.

در ساختار بسیاری از مواد آرایشی- بهداشتی ترکیباتی وجود دارد که برای پوست مضر است. باقی ماندن این مواد روی پوست، در طول روز و به خصوص شب صدمات جبران ناپذیری به پوست وارد می کند. پیری زودرس و ایجاد چروک های ریز در سطح پوست یکی از این موارد است. البته جوش های سر سیاه و سر سفید را هم نباید دست کم بگیرید. این جوش های آزار دهنده تنها به دلیل چربی زیاد پوست ایجاد می شوند. وقتی چربی با آلودگی های روی پوست دست به دست هم می دهند، منافذ ریز روی پوست مسدود می شود و نتیجه انواع و اقسام جوش های کوچک و بزرگ روی صورت است.

برای داشتن پوستی زیبا باید به طور منظم مراحل پاکسازی پوست صورت را انجام دهید. در اینجا 6 مرحله ای که برای پاکسازی صورت در خانه لازم است، معرفی شده. طبق همین راهنمایی پوست صورت خود را نرم و لطیف کنید.

شستشوی صورت

مرحله 1: شستشوی صورت

اولین مرحله از پاکسازی پوست صورت شستشو با آب است. این کار برای باز شدن منافذ بسته پوست و از بین رفتن آلودگی ها الزامی است. هر وقت به خانه می آیید صورت را بشویید هوای بیرون به شدت آلوده است. برای شستن صورت از شیر پاک کن یا فوم صورت و محصولات مشابه استفاده کنید. این مرحله اولین و مهم ترین کار است و باید با صبر و حوصله انجام شود.

هرگز با آرایش به رختخواب نروید. قبل از خواب با استفاده از شوینده مناسب، پوست صورت خود را تمیز کنید. برای شستشوی صورت از آب ولرم استفاده کنید آب داغ یا خیلی سرد به پوست صورت آسیب می زند. خیلی ساده با شوینده ملایم پوست را بشویید و پس از آبکشی صورت را خشک کنید. این کار تنها چند دقیقه وقت تان را می گیرد ولی نتیجه عالی است.

توجه داشته باشید که شامپو برای شستشو و پاکسازی پوست صورت مناسب نیست. مواد قلیایی صابون ها به قدری زیاداست که به پوست حساس صورت، آسیب وارد می شود. نکته دوم مربوط به استفاده از شامپو بچه برای شستن صورت است. معلوم نیست این ایده را چه کسی رایج کرده است. هر کسی که بوده کاملا اشتباه کرده. شامپو بچه برای شستشوی پوست افراد بزرگسال مناسب نیست قطعا محصولات بهتری هم وجود دارد.

بخور دادن بدون دستگاه

مرحله 2: بخور دادن صورت

بخور صورت به مدت 5 تا 10 دقیقه در از بین بردن جوش های ریز، تاثیر فراوانی دارد. اگر پوست خیلی چربی دارید حتما بخور را در پاکسازی پوست صورت جدی بگیرید. حذف این مرحله اصلا به نفع تان نیست و حتی بقیه مراحل هم بی تاثیر می شود. اگر دستگاه های مخصوص بخور صورت ندارید از یک کاسه آب داغ استفاده کنید.

یک ملحفه را روی سرتان بکشید و از بخار آب داغ روی پوست صورت تان لذت ببرید. به همین سادگی یک بخور تر و تمیز و راحت را انجام داده اید. روش کار شبیه به وقتی است که برای سرما خوردگی، بخور می دهید. بعد از حدود 10 دقیقه پوست را با یک دستمال نرم، تمیز کنید. این کار برای از بین بردن جوش های سر سیاه عالی است و حتی با یک بار استفاده هم خودتان متوجه می شوید. بعد از یکی دو ماه هم به کلی اثری از جوش ها باقی نمی ماند به خصوص اگر اسکراب را هم انجام دهید.

اسکراب پوست صورت

مرحله 3: اسکراب برای پاکسازی پوست صورت

اسکراب کارش پاکسازی سلول های مرده سطح پوست است. از اسکراب برای پوست سرتاسر بدن نیز استفاده می شود. حتی برای اینکه موها سالم و با طراوت باشند. اسکراب پوست کف سر هم انجام می شود. در مورد اسکراب صورت هم نتیجه همان است. در واقع بعد از اسکراب، سلول های مرده پوست صورت جدا می شوند و پوست حالت شفاف تری دارد.

اسکراب های خانکی مخلوطی از شکر و عسل یا کاکائو و شکر و …. هستند. مواد مورد نظر را با هم مخلوط کنید و با دست یا قلمو، این ترکیب را روی پوست صورت خود بمالید. حالا انگشتان را به حالت دورانی حرکت دهید تا مواد اسکراب به خوبی روی پوست، عمل کند.

ماسک پاکسازی صورت

مرحله 4: ماسک صورت خانگی

ماسک صورت همه مواد مغذی و مورد نیاز را به پوست صورت شما می رساند. یکی از مهم ترین مراحل پاکسازی پوست صورت این است که با ماسک های غنی، پوست را نرم و مرطوب کنید. این ماسک ها به صورت آماده تولید می شوند و معمولا قیمت خیلی بالایی هم ندارند. ماسک صورت همراه با یک ورقه کاغذی در قوطی مخصوص قرار دارد. برای استفاده از این ماسک لازم است تا نقاب کاغذی را که به مواد آغشته شده، روی صورت قرار دهید.

انواع ماسک خانکی نیز تاثیر مشابهی دارند و پوست تان را نرم و لطیف تر می کنند. با موز، عسل، آلوئه ورا و چند قطره آبلیمو می توانید یک ماسک صورت قوی تهیه کنید. تنوع در این ماسک ها زیاد است. درست شبیه به ماسک موی خانگی که با ترکیبات مختلفی درست می شود ماسک صورت هم نمونه های زیادی دارد.

تونر برای پاکسازی پوست صورت

مرحله 5: پاکسازی پوست صورت با تونر

تونرها در تنظیم ph پوست صورت نقش مهمی دارند. قبل از استفاده از تونر حتما پوست صورت را کامل خشک کنید. تونرها به صورت آماده در فروشگاه های لوازم آرایشی-بهداشتی موجود هستند. کار با این تونرها راحت است مقدار کافی از تونر را روی پنبه یا پد مخصوص آرایشی بریزید و با آن پوست صورت را تمیز کنید.

در صورتی که تونر در اختیار ندارید یا تازه قوطی تونر قبلی خالی شده، سری به یخچال بزنید. یک خیار را برش بزنید و با آن ری پوست بکشید. گلاب هم بهترین تونر به حساب می آید. حتی می توانید برای همیشه از گلاب به جای تونر استفاده کنید. عملکرد هر دو یکسان است با این تفاوت که گلاب ارزان تر از تونر هم تمام می شود.

مرطوب کننده پوست

مرحله 6: استفاده از مرطوب کننده مناسب

انجام پاکسازی پوست صورت در خانه چندان سخت نیست. با همین برنامه ای که داده شد می توانید پوست خود را هر شب تمیز کنید. وقتی همه مراحل را انجام دادید یک مرطوب کننده آبرسان متناسب با پوست خود را استفاده کنید. این مرطوب کننده برای جلوگیری از خشک شدن پوست است ولی فاقد چربی و روغن اضافی است. در نتیجه تنها پوست هیدراته می شود ولی خبری از جوش نیست.

حتی اگر پوست صورت شما چرب هم باشد باید از مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید. کارایی این محصولات با آنچه تصور می کنید فرق دارد. در واقع رطوبت رسان ها اصلا پوست تان را چرب نمی کنند بلکه پوست حالت نرم و درخشان تری می گیرد. شب ها بعد از پاکسازی پوست صورت از مرطوب کننده استفاده کنید و فردا صبح از داشتن پوست زیبای خود لذت ببرید.

انواع هایلایت و آمبره و سامبره و بالیاژ در سالن سعیده درویش زاده

خواستم یادآوری کنم چیزی به تعطیلات آخر سال باقی نمانده. طی تجارب سال های قبل در این ایام، سالن آرایشگاه جای سوزن انداختن هم ندارد چه برسد که بخواهید تغییراتی در رنگ مو و چهره ایجاد کنید. از همین حالا برای روز مورد نظرتان وقت رزرو کنید تا طبق برنامه ریزی دلخواه تان کارهای سالنی انجام شود.

سالن درویش زاده علاوه بر انواع لایت های مدرن و کلاسیک، انواع تراپی مو را نیز ارائه می دهد. اگر مشکلات زیادی با موها دارید اول نیازهای مو را برطرف کنید. رنگ و دکلره روی موی سوخته و وز و مجعد، آسیب بیشتری دارد. وقتی موها سالم و هیدراته باشند کمتر تحت تاثیر مواد شیمیایی صدمه می بینند.

آیا هنوز در تصمیم گیری تردید دارید؟ در سالن درویش زاده مشاوره اختصاصی مو و محصولات مو هم به رایگان انجام می شود. به این ترتیب می توانید از تجارت یک فرد متخصص استفاده کنید و بهترین تصمیم را برای زیبایی موهای خود بگیرید. تا زمان باقی است فرصت را از دست ندهید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed