1. خانه
  2. مقالات
  3. تمام نکاتی که درباره رنگ موی فانتزی باید بدانید

تمام نکاتی که درباره رنگ موی فانتزی باید بدانید

تمام نکاتی که درباره رنگ موی فانتزی باید بدانید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. تمام نکاتی که درباره رنگ موی فانتزی باید بدانید
رنگ موی فانتزی
folder_openمقالات

دنیای رنگ موهای فانتزی و رنگ موی جیغ هم عالمی دارد. شاید این رنگ های تند و غیر متعارف، مناسب هر زمان و مکانی نباشد ولی این موضوع باعث نمی شود تا گاهی از آن استفاده کنید. رنگ موی فانتزی از انتخاب های جسورانه است که هر کسی نمی تواند آن را امتحان کند. بد نیست برای تنوع هم که شده حداقل یک بار این رنگ های جذاب و دوست داشتی را روی موهایتان بزنید تا علاوه بر تغییر در چهره، روحیه تان هم به کلی تغییر کند.

رنگ موی فانتزی خاص است و شامل طیف وسیعی از رنگ موهای موجود می شود. رنگ هایی نظیر بنفش و آبی، سبز و صورتی پاستیلی یا قرمز و …. در همین گروه قرار دارند. این رنگ موها اغلب به مناسبت خاصی و یا برای مراسم ویژه ای استفاده می شوند. در واقع کمتر کسی است که در همه ایام سال، موهایش را سبز یا آبی رنگ کند. شاید به این دلیل که چنین رنگ موهایی همه پسند نیستند، کمتر جنبه عام دارند و به صورت موردی استفاده می شوند.

البته یک دلیل مهم دیگر هم وجود دارد و آن اینکه، در آوردن رنگ موی فانتزی کار هر کسی کیست! ساده تر بگویم تقریبا غیر ممکن است که بتوانید یک رنگ موی خاص را خودتان در خانه، ترکیب کنید. ترکیب این رنگ ها نیاز به مهارت و تخصص دارد.

انواع رنگ موی فانتزی

رنگ موی فانتزی چیست؟

رنگ موها به دو نوع گیاهی و شیمیایی موجود هستند. از نظر زمان ماندگاری رنگ مو به سه گروه دائمی، نیمه دائمی و موقت تقسیم می شود. به لحاظ نوع رنگ و تیره و روشنی آن نیز می توان تقسیم بندی هایی را انجام داد. برخی رنگ موها حالت طبیعی تری دارند و به رنگ موی واقعی نزدیک هستند. اما برخی از رنگ موها کاملا تصنعی و غیر طبیعی به نظر می رسند و حالت فانتزی و نامتعارف تری دارند.

برای مثال رنگ موی بلوند، خرمایی، قهوه ای و … را می توان به صورت طبیعی نیز در برخی افراد دید. اما بدون تردید هیچکس را نمی بینید که از بدو تولد موهایش به رنگ سبز یا صورتی باشد. این نوع رنگ موها را شاید در شخصیت های کارتونی ببینید ولی چیزی نیستند که به طور طبیعی وجود داشته باشند.

رنگ موی فانتزی از گروه رنگ موهای موقت است که ماندگاری کمی دارد و به صورت موردی، استفاده می شوند. این رنگ ها حالت اغراق آمیزتری دارند و اغلب بسیار پر رنگ و به اصطلاح جیغ هستند. اگرچه مانعی در انتخاب رنگ مو وجود ندارد ولی جوانان و نوجوانان به این رنگ های جیغ و فانتزی، بیشتر تمایل نشان می دهند. علاوه دختر خانم ها، برخی از پسران جوان نیز به این رنگ های شاد و دوست داشتنی علاقه نشان می دهند.

انتخاب رنگ موهای عجیب

روش استفاده از رنگ های جسورانه

فوت کوزه گری این رنگ ها در اینست که بتوانید رنگ را درست و اصولی روی موها اجرا کنید. این رنگ موها شیمیایی هستند و با پودر دکلره اجرا می شوند. در واقع ابتدا باید رنگ موها را به پایه روشن برسانید. هر چقدر موها بیشتر به پایه روشن برسد، تعیین رنگ موی فانتزی ساده تر می شود.

بهترین حالت اینست که درجه روشنی موها به پایه 11 رسیده باشد. در این حالت تقریبا موها سفید است و هیچ رنگ خاصی ندارد. بنابراین هر رنگی که روی موها استفاده شود، دقیق همان رنگ روی موها پیاده می شود. سایه های طبیعی بلوند و قهوه ای روی نتیجه رنگ موی فانتزی تاثیر می گذارند. همینطور اگر تنالیته زرد و نارنجی روی موها باشد، رنگ نهایی به گونه ای متفاوت دیده می شود.

برای مثال اگر پایه رنگ موها به نایت روشنی و سفید برسد، می توانید رنگ موی آبی را پیاده کنید. این درحالی است که موهایی با تنالیته زرد رنگ، نتیجه کار را تغییر می دهند. در این مورد ترکیب رنگ آبی و زرد، تبدیل به رنگ سبز می شود.

برای درک بهتر این موضوع می توانید با آبرنگ نقاشی، این ترکیب رنگی را تست کنید. خیلی ساده ابتدا قلمو را خیس کرده و به رنگ آبی بزنید. حالا همان قلمو را به رنگ زرد آغشته کنید. رنگ ها را با هم مخلوط کنید بلافاصله رنگ سبز، پدیدار می شود. در مورد همه رنگ های شیمیایی و طبیعی نیز همین مورد دیده می شود.

حالا تصور کنید قصد دارید موها را آبی روشن کنید در حالیکه هنوز تنالیته زرد را از روی موها پاک نکرده اید. طبیعی است که موها به رنگ سبز در می آید و چیزی نیست که از قبل انتظارش را داشتید.

رنگ آبی برای موها

میزان ماندگاری رنگ موی فانتزی

به طور کلی همه رنگ موهایی که استفاده می کنید بعد از شستشو کمی تغییر رنگ می دهند. در مورد رنگ موهای دائمی قضیه متفاوت است و این رنگ ها مدت زمان بیشتری، کیفیت خود را حفظ می کنند. البته رنگ موهای سبز و قرمز و آبی و بنفش و … ماندگاری کمتری روی موها دارند. این به دلیل ماهیت خود رنگ مو است و ترکیبات شیمیایی داخل رنگ مو، ماندگاری کمی دارد.

به طور معمول بعد از 5-6 بار شستشو، رنگ مو از بین می رود. این زمان بستگی به جنس موها و ضخامت تارهای مو دارد. میزان شستشو و نحوه استفاده از مواد شوینده و محصولات بهداشتی نیز در زمان ماندگاری آن تاثیر دارد. حتی کلر آب استخر نیز روی رنگ مو تغییر ایجاد می کند. در واقع این رنگ ها به طور کامل و یک دست از روی ساقه مو پاک نمی شوند بلکه کمرنگ شدن رنگ مو به وضوح قابل مشاهده است.

با هر بار شستشوی موها، اندکی از ترکیبات رنگی، کم می شود تا جاییکه دیگر رنگ موی فانتزی به رنگ اولیه نیست. برای مثال اگر موها را به رنگ بنفش جیغ رنگ کرده باشید، به مرور رنگ موها به صورتی کمرنگ تغییر پیدا می کند. این رنگ تا جایی کم می شود که دیگر اثری از بنفش روی موها دیده می شود و تنها سایه ای از صورتی بسیار کمرنگ، روی موها باقی می ماند.

رنگ موی فانتزی صورتی

نحوه انتخاب رنگهای متفاوت

یکی از ساده ترین راه ها برای تغییر ظاهر، اینست که موها را به رنگ دیگری رنگ کنید. حالا اگر بخواهید تغییر زیادتری در چهره ایجاد کنید می توانید رنگ های متفاوت تری را نیز انتخاب کنید. رنگ موی فانتزی را به صورت تک رنگ یا ترکیبی از چند رنگ، روی موها پیاده کنید تا تغییر واقعی را به چشم ببینید. معمولا دست تان در این زمینه باز است و تنوع زیادی وجود دارد اما برای اینکه نتیجه رضایت بخش باشد با توجه به تناژ پوست، یک رنگ جیغ و فانتزی را انتخاب کنید.

رنگ موی صورتی، هلویی و ترکیبات رنگی خنگ و گرم برای افرادی با پوست روشن، عالی است. اگر تناژ پوست تان تیره تر است و فردی گندمگون هستید از رنگ موی فانتزی تیره تر نظیر قرمز یا بنفش استفاده کنید. به این ترتیب جذابیت فوق العاده ای پیدا می کنید و می درخشید.

با توجه به رنگ چشم ها هم می توانید انتخاب های متعددی داشته باشید. برای مثال رنگ های فانتزی با تونالیته قرمز با رنگ چشم قهوه ای و مشکی هماهنگی بیشتری دارد و جذابیت چهره تان را صد برابر افزایش می دهد.

با ترکیب رنگ ها نیز می توانید به رنگ موی جدیدتر و البته متفاوت تری برسید. هدف اینست که کمی تنوع ایجاد کنید و از حالت روتین خارج شوید. ماندگاری این رنگ ها زیاد نیست پس با خیال راحت، همه هنرتان را نشان دهید. برای مثال بخشی از موها را فانتزی رنگ کنید و بخشی دیگر را به صورت رنگ موی طبیعی، نگهدارید. یا اینکه تنها انتهای ساقه مو را فانتزی رنگ بزنید در حالی که بالای موها، با رنگ های طبیعی کار شده است.

جدیدترین رنگ موی فانتزی

پیاده کردن رنگ فانتزی بدون دکلره

اگر پایه موها نارنجی است از بنفش تیره استفاده کنید. به این ترتیب موهای نارنجی پوشانده می شود. رنگ موی فانتزی روی موهای طبیعی و رنگ نشده، بدون دکلره هم جواب می دهد ولی برای موهای رنگ شده نمی توان بدون دکلره، انتظار تغییر صد در صدی را داشت.

رنگ موی فانتزی قرمز و مسی روی موهای رنگ شده، بدون دکلره هم قابل اجرا هستند. برای موهای رنگ شده با پایه فندقی و شکلاتی نیز، رنگ موی قرمز بسیار زیبا دیده می شود.
برای پایه رنگ قهوه ای، زیتونی و طلایی از رنگ سبز استفاده کنید. در صورت عدم استفاده از مواد دکلره، نتیجه تنها تا 60 درصد قابل قبول است. با تکرار رنگ مو در نوبت های بعدی، دقیقا به رنگ سبز می رسید.

مرکز تخصصی رنگ مو و هایلایت سعیده درویش زاده

اینجا کلینیک زیبایی مو است که به صورت تخصصی در زمینه ترمیم و احیای موهای آسیب دیده فعالیت دارد. در ضمن کارهای رنگ و مش و رنگ های فشن و فانتزی نیز به زیبایی هر چه تمام تر، روی موها اجرا می شود. اگر به دنبال یک تغییر اساسی در چهره تان هستید رنگ های خاص و جسورانه را امتحان کنید.

در مرکز زیبایی مو انواع مش و هایلایت و رنگ های فانتزی و خلاقانه، متناسب با تونالیته پوست و چهره تان انجام می شود. اگر در زمینه انتخاب رنگ مو و یا نوع خدمات و تهیه محصولات بهداشتی به مشورت نیاز دارید با ما تماس بگیرید. سالن زیبایی سعیده درویش زاده، خدمات تخصصی مشاوره ای را به رایگان ارائه می دهد.

4.3/5 - (15 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed