1. خانه
  2. مقالات
  3. بوتاکس مو و پروتئین تراپی چه فرقی دارند؟

بوتاکس مو و پروتئین تراپی چه فرقی دارند؟

بوتاکس مو و پروتئین تراپی چه فرقی دارند؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بوتاکس مو و پروتئین تراپی چه فرقی دارند؟
تفاوت بوتاکس و پروتئین تراپی
folder_openمقالات

صنعت مو هر سال با روش های درمانی جدید، علاقمندان را شگفت زده می کند. گاهی اوقات سخت است که بین انواع تراپی مو ، بهترین روش ها را انتخاب کرد. برای مثال بوتاکس مو و پروتئین تراپی از شیوه های درمانی به نسبت جدیدتر هستند که این روزها با استقبال زیادی روبرو شده اند. بسیاری از افراد نمی دانند که این تکنیک ها چگونه اجرا می شود یا اینکه قرار است بعد از درمان، چه نتیجه ای حاصل شود.

شاید کمی گیج کننده باشد و ندانید که بوتاکس مو چه فرقی با پروتئین تراپی دارد. در واقع هر دو روش برای اصلاح ایرادات ساختاری مو، کاربرد زیادی دارند. وقتی موها در اثر اشتباه یا سهل انگاری دچار آسیب می شود با کمک تکنیک های احیا مو نظیر بوتاکس مو و پروتئین تراپی می توان ایرادات ظاهری ساقه مو را تا حدود زیادی بهبود داد. اغلب خانم های مراجعه کننده به سالن آرایشگاه تصور می کنند که هم بوتاکس و هم پروتئینه به منظور صاف کردن موها انجام می شود و کاراریی دیگری ندارد.

بوتاکس مو و پروتئین تراپی قیمت

بوتاکس مو و پروتئین تراپی کدام بهتر است؟

اگر موها در اثر مواد شیمیایی یا حرارت، آسیب بببیند تارهای مو نازک و شکننده و خشک می شوند. در این حالت موها وز شده و ظاهر خوبی ندارد. موهای وز غیر قابل کنترل هستند و به سادگی حالت نمی گیرند. این موها زبر و خشن هستند و به شدت دهیدراته هستند. برای احیا موهای آسیب دیده می توان از روش های جدید تراپی مو استفاده کرد. در بسیاری از موارد موهای دمیج قابل بازسازی و ترمیم هستند. البته در صورتی که بافت مو، مُرده باشد دیگر امیدی به احیا مو نیست در این وضعیت موها پودر و پوک شده و تراپی روی مو هیچ تاثیری ندارد.

بوتاکس مو و پروتئین مو هر دو از روش های احیا و بازسازی موهای آسیب دیده هستند. پس از درمان با این تکنیک ها، مو صاف، نرم، درخشان و سالم تر خواهد شد. برای اینکه تفاوت بین بوتاکس کردن مو و پروتئینه مو را بدانید ابتدا تعریفی از هر یک ارائه می شود.

بوتاکس مو

این اصطلاح مربوط به نوعی درمان نرم کننده مو است. در هنگام بوتاکس کردن مو، فیبرهای مو با برخی مواد موثر پوشانده می شود. مهم ترین ماده در ترکیبات بوتاکس مو، کراتین است. برای موها نازک و دارای شکستگی، این درمان نتیجه خوبی دارد. فیلرهای کراتین خلل و فرج فیبرهای مو را می پوشاند و ظاهر صاف تری به آن می دهد.

در این صورت وزی مو نیز به طور کامل برف می شود. علت وز شدن موها، شکنندگی یا خشک و حتی موخوره است. با استفاده از تکنیک بوتاکس و نانو بوتاکس مو می توان همه این مشکلات را درمان کرد. هدف از بوتاکس کردن موها از بین بردن مشکلات و ایرادات تارهای مو است. از بوتاکس در مواردی استفاده می شود که بافت مو به شدت آسیب دیده است.

این درمان از روش های صاف کردن دائمی مو نیز به حساب می آید. پس از اعمال مواد بوتاکس روی موها، برای تثبیت و نفوذپذیری مواد از اتوی مو استفاده می شود. به طور معمول عملیات بوتاکس روی موها در حدود 4 ساعت طول می کشد. در طی این مدت، آرایشگرتان تارهای مو را با ترکیبات بوتاکس آغشته می کند و بقیه مراحل یک به یک انجام می شود. برای بوتاکس کردن مو از یک وسیله صاف کننده نظیر اتوی موی تخت نیز استفاده می شود. صافی و براق بودن موها پس از کراتینه، حداقل 12 هفته طول می کشد. این زمان ثابت نیست و با توجه به طریقه نگهداری و رسیدگی به مو، کم و زیاد می شود.

هزینه بوتاکس مو

پروتئین تراپی

بوتاکس مو و پروتئین تراپی از جدیدترین تکنیک های درمان موهای آسیب دیده هستند. در مورد بوتاکس مو اطلاعات زیادی وجود دارد ولی اغلب مردم آگاهی کمی از پروتئین تراپی دارد. گاهی به اشتباه همه تکنیک های احیا مو، کراتینه و احیا نامیده می شود. واقعیت این است که پس از درمان، تارهای مو سلامت خود را به دست می آورند و به نظر صاف و نرم و لطیف و درخشان تر خواهند بود. اما این دلیلی بر مشابه بودن مواد و ترکیبات و نوع درمان نیست.

پروتئین تراپی علاوه بر زیبایی ظاهری، ساقه موها را نیز تقویت می کند. در این تکنیک برای احیا موهای آسیب دیده از محصولات حاوی پروتئین استفاده می شود. پروتئین یکی از اصلی ترین مواد در ساختار مو است که کمبود آن روی رشد مو و کیفیت موها تاثیر می گذارد. موی انسان نیاز به کراتین دارد و این مهم از طریق پروتئین تراپی، انجام می شود. کراتین بخشی از نیازهای مو را تامین می کند و علاوه بر موها در پوست و ناخن نیز وجود دارد.

در پروتئین تراپی ساختار آسیب دیده مو، ترمیم می شود. به این ترتیب که با اتصال پروتئین های هیدرولیز شده بر روی کوتیکول مو، تارهای مو به طور کامل ترمیم می شود. پروتئین می تواند مثل یک سپر محافظ از کوتیکول و ساقه مو محافظت کند. در این صورت مواد شیمیایی و تغییرات محیطی نمی تواند به موها آسیب زیادی برساند.

ترمیم موها در سالن آرایشگاه

قیمت بوتاکس مو و پروتئین تراپی

قیمت بوتاکس مو و پروتئین مو با هم تفاوت دارد. علت اختلاف هزینه در قیمت خرید مواد اولیه و محصول است. بوتاکس مو حاوی نوعی پروتئین (کراتین ) است که تارهای شکسته و نازک مو را پر می کند. وقتی موها تحت تاثیر مواد شیمیایی قوی قرار می گیرد دچار شکستگی شده و ظاهر مو، وز می شود. با استفاده از فیلرهای پروتئینی بوتاکس مو به خوبی این قسمت ها، ترمیم می شود.

پروتئین تراپی، نیازهای مو به پروتئین را تامین می کند و از ساقه مو در برابر آسیب های محیطی، محافظت می کند. هم بوتاکس مو و پروتئین تراپی مزایای زیادی برای موها دارند و می توانند ساختار موی دمیج و آسیب دیده را ترمیم کنند. از لحاظ مواد استفاده شده و همچنین نحوه انجام کار احیا، تفاوت هایی بین بوتاکس مو و پروتئین تراپی دیده می شود.

صرف نظر از اندازه بلندی مو و تراکم و حجم موها می توان گفت که معمولا هزینه پروتئین تراپی، ارزان تر از بوتاکس کردن مو است. بنابراین از قبل با آرایشگرتان مشورت کنید تا مشخص شود که موهای شما واقعا به چه نوع درمانی نیاز دارد.

پروتئین تراپی بهتر است یا بوتاکس مو

تفاوت بوتاکس مو با پروتئین تراپی

به طور کلی هر دو روش برای احیا مو هستند. پس از پروتئین تراپی موها صاف و نرم می شوند همین مورد بعد از بوتاکس کردن موها هم دیده می شود. موضوع اینجاست که میزان صافی مو بعد از درمان با پروتئین، اندکی بیشتر است. اگر برای شما صاف شدن مو اهمیت بیشتری دارد می تواند از روش های موثرتری نیز استفاده کنید. کراتینه و احیا برای موهای فر عالی است و نتیجه نرم، صاف و درخشان شدن موها است.

از پروتئین تراپی برای درمان آسیب های مو استفاده می شود. مواد و ترکییبات موثر یک لایه محافظ روی مو ایجاد می کنند و به این ترتیب ظاهر مو صاف تر دیده می شود. همین قضیه پس از بوتاکس مو هم دیده می شود. موهای بوتاکس شده نرم و صاف تر هستند و بسیاری از مشکلات و ایرادات مو نیز برطرف شده است. در نظر داشته باشید که میزان احیا کنندگی بوتاکس مو اندکی بیشتر از پروتئین تراپی است.

زمان ماندگاری بوتاکس مو بیشتر است و بر روی همه نوع مویی می توان از این تکنیک احیا مو استفاده کرد. پروتئین درمانی به طور خاص روی موهای آسیب دیده، جواب می دهد. اگر موها خیلی خشک است و تارهای مو نازک شده اند، احتمالا نیاز به درمان با پروتئین دارید. به خصوص اگر تازگی ها از رژیم های غذایی سخت نیز استفاده کرده باشید حتما وضعیت پروتئین بدن تان به هم ریخته است. خشکی، زبری، نازکی و ….. نشان دهنده کاهش پروتئنین مو است که می تواند ناشی از سوء تغذینه نیز باشد.

روش های احیا موی جدید

کلینیک تخصصی احیا و بازسازی موهای آسیب دیده سعیده درویش زاده

کراتینه و احیا، پروئین درمانی، نانو بوتاکس مو، پلکس و اولاپلکس تراپی و انواع ویتامینه های کابین بخشی از خدمات تخصصی ارائه شده در کلینیک سعیده درویش زاده است. این سالن به طور خاص رو روش های احیا و بازسازی مو و رنگ و هایلایت فعالیت دارند. کلیه خدمات ارائه شده در این محدوده است و به دلیل تقاضای زیاد، باید از قبل وقت رزرو کنید.

سالن سعیده درویش زاده به عنوان اولین مرکز تخصصی احیا مو در کشور، علاقمندان زیادی را به خود جلب کرده است. جالب اینکه همه بانوان مراجعه کننده در این سالن، از خدمات ارائه شده، رضایت کامل خود را ابراز داشته اند. مهم ترین رکن در رضایت مشتری، اول خوش خلقی و اخلاق نیکوی مدیریت سالن و کادر آن است. بعد اینکه مواد غیر استاندارد و برندهای متفرقه در این سالن، جایی ندارند.

استفاده از مواد مرغوب و برند اختصاصی سالن، کیفیت کار احیا را به حد شگفت انگیزی افزایش داده اند. این امر در کنار مهارت تیم کراتین کار، موجب شده تا نتیجه نهایی بعد از احیا مو عالی شود. لازم به ذکر است که در تمامی مراحل اجرای احیا مو، سرکار خانم درویش زاده در سالن حضور دارند و نظارت مستقیم انجام می دهند.

مشاوره های تخصصی مرکز احیا مو سعیده درویش زاده طرفداران زیادی دارد. آیا می دانستید این مشاوره های اختصاصی، کاملا رایگان است و بابت آن هیچ هزینه ای دریافت نمی شود؟

چی از این بهتر! همین حالا وقت مشاوره بگیرید و سر و سامانی به موهای خود بدهید.

2.6/5 - (5 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed