1. خانه
  2. مقالات
  3. بوتاکس مو و پروتئین تراپی چه فرقی دارند؟

بوتاکس مو و پروتئین تراپی چه فرقی دارند؟

بوتاکس مو و پروتئین تراپی چه فرقی دارند؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بوتاکس مو و پروتئین تراپی چه فرقی دارند؟
folder_openمقالات

صنعت تولید محصولات مو هر سال با روش های درمانی جدید، علاقمندان را شگفت زده می کند. گاهی اوقات سخت است که بین انواع تراپی مو ، بهترین روش ها را انتخاب کرد. برای مثال بوتاکس مو و پروتئین تراپی همین طور دیتاکس درمانی مو و کلاژن درمانی از شیوه های درمانی به نسبت جدیدتر هستند که این روزها با استقبال زیادی روبرو شده اند. بسیاری از افراد نمی دانند که این تکنیک ها چگونه اجرا می شود یا اینکه قرار است بعد از درمان، چه نتیجه ای حاصل شود.

در این مطلب می خواهیم در مورد بوتاکس مو و پروتئین تراپی صحبت کنیم و با هم بررسی کنیم هر کدام برای چه نوع مویی مناسب است و چه تفاوت هایی باهم دارند بنابراین تا پایان این مطلب همراه ما باشین.

شاید کمی گیج کننده باشد و ندانید که بوتاکس مو چه فرقی با پروتئین تراپی دارد. در واقع هر دو روش برای اصلاح مشکلات ساقه مو، کاربرد زیادی دارند. وقتی موها در اثر اشتباه یا سهل انگاری دچار آسیب می شود با کمک تکنیک های احیا مو نظیر بوتاکس مو و پروتئین تراپی می توان مشکلات ساقه مو را تا حدود زیادی بهبود داد. اغلب خانم های مراجعه کننده به سالن های زیبایی تصور می کنند که هم بوتاکس و هم پروتئینه به منظور صاف کردن موها انجام می شود و کاراریی دیگری ندارد. اما باید بدانید اولویت تمام محصولاتی که جهت احیا و صافی مو فرموله و تولید میشوند اول احیا و ترمیم و بازسازی موهاست بعد صافی.

بوتاکس مو و پروتئین تراپی قیمت

بوتاکس مو و پروتئین تراپی کدام بهتر است؟

اگر موها در اثر مواد شیمیایی یا حرارت، آسیب بببیند تارهای مو نازک و شکننده و خشک می شوند. در این حالت موها وز شده و ظاهر خوبی ندارد. مو کدر و مات شده و شفافیت خود را از دست میدهد. موهای وز غیر قابل کنترل هستند و به سادگی حالت نمی گیرند. این موها زبر و خشن و به شدت دهیدراته یا فاقد آب هستند. برای احیا موهای آسیب دیده می توان از روش های جدید تراپی مو که می تواند همراه با صافی هم باشد در صورت تمایل مراجعه کننده استفاده کرد. در بسیاری از موارد موهای دمیج و آسیب دیده قابل بازسازی و ترمیم هستند. اما باید به این نکته توجه کرد، در صورتی که ساختار و ساختمان مو از بین رفته باشد دیگر امیدی به احیا مو نیست در این وضعیت موها پودر و پوک شده و درمان روی مو هیچ تاثیری ندارد.

بوتاکس مو و پروتئین مو هر دو از روش های احیا و بازسازی موهای آسیب دیده هستند. برای اینکه تفاوت بین بوتاکس کردن مو و پروتئینه درمانی مو را بدانید ابتدا تعریفی از هر یک، ارائه می شود.

– بوتاکس مو

این اصطلاح مربوط به نوعی درمان احیا و بازسازی کننده مو است. در هنگام بوتاکس کردن مو، فیبرهای مو با برخی مواد موثر پوشانده می شود. مهم ترین ماده در ترکیبات بوتاکس مو، کراتین است. برای موهای نرم و نازک و شکننده ، این درمان نتیجه خوبی دارد. فیلرهای کراتین خلل و فرج فیبرهای مو را می پوشاند و مو را نرم و لطیف میکند. در واقع کاربرد اصلی بوتاکس مو، ترمیم، احیا و بازسازی مو آسیب دیده است بدون صافی. همچنین بوتاکس درمانی مو تکنیک بسیار مناسب است برای افرادی که علاقمند به فر موهایشان هستند. در واقع می توان با بوتاکس کردن مو، موها را با حفظ حالت آن رطوبت رسانی کرد.

 محصولات بوتاکس مو اورجینال و با کیفیت اورگانیک بوده و فاقد هرگونه بو و گاز و غباری هستند. این محصول تاجایی بی خطر و بی ضرر است که حتی برای خانم های باردار و شیرده قابل استفاده میباشد. مدت ماندگاری مواد بوتاکس 4 الی 6 ماه است البته که این زمان ثابت نیست و با توجه به نگهداری و رسیدگی به مو، کم و زیاد میشود.

هزینه بوتاکس مو

– پروتئین تراپی

بوتاکس مو و پروتئین تراپی از جدیدترین تکنیک های درمان موهای آسیب دیده هستند. در مورد بوتاکس مو اطلاعات زیادی وجود دارد ولی اغلب مردم آگاهی کمی از پروتئین تراپی دارد. گاهی به اشتباه همه تکنیک های احیا مو، کراتینه و احیا و صافی نامیده می شود. واقعیت این است که پس از درمان مو، تارهای مو سلامت خود را به دست می آورند و به نظر صاف و نرم و لطیف و درخشان تر خواهند بود. اما این دلیلی بر مشابه بودن مواد و ترکیبات و نوع درمان نیست.

پروتئین تراپی علاوه بر زیبایی ظاهری، ساقه موها را نیز تقویت و ترمیم و بازسازی می کند. در این تکنیک برای احیا موهای آسیب دیده از محصولات حاوی پروتئین استفاده می شود. پروتئین یکی از اصلی ترین مواد در ساختار مو است که کمبود آن روی رشد مو و کیفیت موها تاثیر می گذارد. موی انسان نیاز به کراتین دارد و این مهم از طریق پروتئین تراپی، انجام می شود. پروتئین درمانی همواره با صافی مو همراه است برعکس بوتاکس درمانی مو که صافی ندارد.

در پروتئین تراپی ساختار آسیب دیده مو، ترمیم می شود. به این ترتیب که با اتصال پروتئین های هیدرولیز شده بر روی کوتیکول مو، تارهای مو به طور کامل ترمیم می شود. پروتئین می تواند مثل یک سپر محافظ از کوتیکول و ساقه مو محافظت کند. در این صورت مواد شیمیایی و تغییرات محیطی نمی تواند به موها آسیب زیادی برساند.

سابق بر این پروتئین های موجود در بازار حالت خمیری داشت و حاوی درصد بالایی فرمالدئید بود، مواد رنگ بری بالایی داشت و باعث بدرنگ شدن رنگ و دکلره موها میشد. اما این روزها با پیشرفت علم صنعت تولید محصولات مو، پروتئین هایی به بازار ارائه شده که گیاهی و پودر هستن و به هیچ عنوان بو گاز ندارند و باعث تغییر رنگ در موها نمیشوند.

بهترین مارک پروتئین مو

ترمیم موها در سالن آرایشگاه

قیمت بوتاکس مو و پروتئین تراپی

قیمت بوتاکس مو و پروتئین درمانی مو با هم تفاوت دارد. علت اختلاف هزینه در قیمت خرید مواد اولیه و برند محصولاتی است که مورد استفاده قرار میگیرد. صرف نظر از اندازه بلندی مو و تراکم و حجم و آسیب دیدگی موها می توان گفت که معمولا هزینه بوتاکس درمانی مو، بیشتر از پروتئین کردن مو است. بنابراین از قبل با آرایشگرتان مشورت کنید تا مشخص شود که موهای شما واقعا به چه نوع درمانی نیاز دارد .

پروتئین تراپی بهتر است یا بوتاکس مو

تفاوت بوتاکس مو با پروتئین تراپی

به طور کلی هر دو روش برای احیا و بازسازی مو هستند. پس از پروتئین تراپی، علاوه بر احیا و بازسازی موها صاف هم می شوند اما بعد از بوتاکس کردن موها، صافی نداریم ولی موها به طرز خارق العاده ای احیا و بازسازی خواهد شد. موضوع اینجاست که میزان صافی مو بعد از درمان با پروتئین نسبت به بوتاکس زیاد است. اگر برای شما صاف شدن مو اهمیت بیشتری دارد می توانید از روش های موثرتری نیز استفاده کنید. کراتینه و احیا برای موهای فر عالی است و نتیجه نرم، صاف و درخشان شدن موها است.

بهترین سالن کراتینه تهران

زمان ماندگاری بوتاکس مو و پروتئین درمانی بین 4 الی 6 ماه است به شرط داشتن یک روتین مراقبتی مناسب. نسل جدید مواد پروتئین مو همچون پودر پروتئین بامبی کلوستر پروفشنال برای انواع مو و انواع موهای آسیب دیده فرموله شده و تاثیر شگفت انگیزی هم روی احیا و بازسازی و هم روی صافی مو دارد. اگر موهایتان خیلی خشک است و تارهای مو نازک شده اند و دوست دارید موهایتان صاف شود احتمالا نیاز به درمان با پروتئین دارید. به خصوص اگر تازگی ها از رژیم های غذایی سخت نیز استفاده کرده باشید حتما وضعیت پروتئین بدن تان به هم ریخته است. خشکی، زبری، نازکی و شکنندگی … نشان دهنده کاهش پروتئنین مو است که می تواند ناشی از سوء تغذینه نیز باشد.

روش های احیا موی جدید

سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده

کراتینه و احیا، پروئین درمانی، نانو بوتاکس مو، کلاژن درمانی و دیتاکس درمانی، پلکس تراپی و انواع ویتامینه های کابین بخشی از خدمات تخصصی ارائه شده در سالن مو سعیده درویش زاده است. این سالن به طور خاص رو روش های احیا و بازسازی مو و رنگ و هایلایت فعالیت دارند. کلیه خدمات ارائه شده در این محدوده است و به دلیل تقاضای زیاد، باید از قبل وقت رزرو کنید.

سالن مو سعیده درویش زاده به عنوان اولین مرکز تخصصی احیا مو در کشور، علاقمندان زیادی را به خود جلب کرده است. جالب اینکه همه بانوان مراجعه کننده در این سالن، از خدمات ارائه شده، رضایت کامل خود را ابراز داشته اند. مهم ترین رکن در رضایت مشتری، اول خوش خلقی و اخلاق نیکوی مدیریت سالن و کادر آن است. ضمنا به هیچ عنوان مواد غیر استاندارد و برندهای متفرقه در این سالن، جایی ندارند.

استفاده از مواد مرغوب و برند اختصاصی سالن، کیفیت کار احیا را به حد شگفت انگیزی افزایش داده اند. این امر در کنار مهارت تیم کراتین کار، موجب شده تا نتیجه نهایی بعد از احیا مو عالی شود. لازم به ذکر است که در تمامی مراحل اجرای احیا مو، سرکار خانم درویش زاده در سالن حضور دارند و نظارت مستقیم انجام می دهند.

مشاوره های تخصصی مرکز احیا مو سعیده درویش زاده طرفداران زیادی دارد. آیا می دانستید این مشاوره های اختصاصی، کاملا رایگان است و بابت آن هیچ هزینه ای دریافت نمی شود؟

چی از این بهتر! همین حالا وقت مشاوره بگیرید و سر و سامانی به موهای خود بدهید.

3.9/5 - (14 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed