1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه از موهایم در فصل پاییز مراقبت کنم؟

چگونه از موهایم در فصل پاییز مراقبت کنم؟

چگونه از موهایم در فصل پاییز مراقبت کنم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه از موهایم در فصل پاییز مراقبت کنم؟
مراقبت از موها در فصل پاییز
folder_openمقالات

 با توجه به رسیدن روزهای زیبای پاییز لازم است تا روتین مراقبت از موی تابستانی خود را عوض کنید. مراقبت از مو در فصل پاییز بسیار ضروری است زیرا پاییز می تواند روی موها تاثیرات ناخوشایندی داشته باشد. تغییرت آب و هوایی در این فصل زیاد است و همین موضوع روی سلامت موها به شدت اثر می گذارد. بادهای پاییزی، تغییرات ناگهانی دما و رطوبت هوا از موارد آسیب رسان هستند که روی پوست و مو تاثیرات نامطلوب ایجاد می کنند.

مراقبت های پاییزی از موها ارتباطی به جنس مو یا ضخامت آن ندارد. در واقع همه خانم ها و آقایان با هر نوع مویی که دارند باید مراقب تغییرات شرایط جوی در این فصل باشند. هم زمان با فصل پاییز، هوا رو به سردی می رود و پوست خشک تر می شود. همین اتفاق برای پوست کف سر و موها نیز پیش می آید. احتمال اینکه در فصل پاییز موها بسیار خشک و شکننده شوند، وجود دارد. حتی پوست کف سر نیز دچار خارش های فصلی می شود که به دلیل خشکی بیش از حد پوست است.

نکات مراقبت از موها در فصل پاییز

نکات مهم در مراقبت از موها در فصل پاییز

برای جلوگیری از خشکی و شکنندگی موها در فصل پاییز باید شامپو، نرم کننده و دیگر محصولات مراقبت از موی خود را عوض کنید. از محصولاتی استفاده کنید که مخصوص آبرسانی و حفظ رطوبت هستند. بهترین کار این است که به روتین مراقبت از موی پاییزی، مواد طبیعی را اضافه کنید. ماسک موی آبرسان راهکاری عالی و کم هزینه برای رفع خشکی و وز مو است.

از ماسک موهای خانگی استفاده کنید این ماسک ها ترکیبات متنوعی دارند. از موادی استفاده کنید که خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی بیشتری دارند. به این ترتیب رطوبت مورد نیاز موها تامین می شود. بیشترین توجه را روی حفظ رطوبت موها و پوست سر قرار دهید. پاییز فصل خشک شدن پوست و مو است و باید با روش های غیر تهاجمی با آن کنار بیایید.

مواد شیمیایی روغن و چربی طبیعی پوست سر را از بین می برند و موها را خشک می کنند. این مواد را با مواد طبیعی جایگزین کنید تا موهای تان در فصل پاییز نیز زیبا و جذاب باشد. هر فصلی زیبایی های خاص خود را دارد و ما باید یاد بگیریم چگونه با شرایط محیط کنار بیاییم. درصورتی که رطوبت موردنیاز مو تامین شود، آب و هوای پاییزی هیچ تاثیری روی موها ایجاد نمی کند.

مراقبت از موها در فصل پاییز

مراقبت از موها در فصل پاییز با سم زدایی

برای شروع لازم است تا سم زدایی پوست سرتان را به درستی انجام دهید. احتمال زیاد در طول تابستا کلی ژل و موس و اسپری و … روی موها زده اید که هر کدام باقایی به جا گذاشته اند. با استفاده از شامپو پاک کننده عمیق می توانید باقیمانده محصولات بهداشتی روی موها را کاملا پاک کنید. یک نکته مهم وجود دارد اگر موهایتان را رنگ کرده اید نمی توانید از این نوع شاموها استفاده کنید.

شامپو پاک کننده عمیق حتی رنگ موها را نیز پاک می کند و برای موهای رنگ شده، مناسب نیست. اگر موها را رنگ نکرده اید در استفاده از این شامپوها آزاد هستید. تقریبا هر 2 هفته یک بار می توانید موها را با این شامپو شستشو دهید.

تغییر در دما و رطوبت هوا می تواند اثرات بدی روی موها داشته باشد از جمله اینکه شوره سر در فصل پاییز، بیشتر دیده می شود. اغلب موارد نیز شوره سر همراه با خارش بروز می کند. قبل از اینکه شوره های بد ترکیب شما را شرمنده کند با ژل آلووئه ورا، پوست سرتان را درمان کنید. توجه داشته باشید که همه پوسته ریزی های کف سر، شوره نیست در این مورد اول مطمئن شوید.

باز کردن گره های مو

در فصل پاییز موها را رنگ نکنید

مواد شیمیایی موجود در رنگ مو به شدت موها را خشک و شکننده می کند. این مشکل در فصل پاییز با شدت بیشتری خودش را نشان می دهد. پاییز فصلی است که پوست و مو مستعد خشکی هستند و باید تا می توانید از موها مراقبت کنید تا سالم باقی بمانند.

به خصوص رنگ موهای روشن و بلوند که با مواد دکلره کار می شوند، به موها آسیب بیشتری می رسانند و ساختار مو را خشک می کنند. برای جلوگیری از آسیب بیشتر، بهتر است از رنگ کردن موها در پاییز صرف نظر کنید.

در صورتی که نمی خواهید این کار را انجام دهید حداقل موهایتان را کمی تیره، رنگ کنید. رنگ موهای تیره بدون استفاده از مواد دکلره نیز قابل اجرا هستند. از رنگ موهای گیاهی نیز می توانید برای تغییر رنگ موها در فصل پاییز کمک بگیرید.

اگر موها را رنگ می کنید حتما از نرم کننده مو نیز استفاده کنید. این مواد از شکستگی و خشکی مو جلوگیری می کنند.

موهای تیره در فصل پاییز

روش های صحیح مراقبت از مو

نحوه شستشوی موها به طور مستقیم روی سلامت و شادابی مو تاثیر دارد. مراقب باشید به دلیل سرمای ناگهانی هوا، از آب داغ برای شستن موها استفاده نکنید. به طور کلی در فصل پاییز از حمام های طولانی خودداری کنید و زمان دوش گرفتن را کوتاه تر کنید.

از شانه زدن موها در حمام خودداری کنید زیرا به شدت موها را در معرض آسیب قرار می دهد. برای باز کردن گره های مو از نرم کننده استفاده کنید. موها را با حوله به طور کامل خشک نکنید. در حدی که آب اضافی موها گرفته شود کافی است. از کشیدن حوله روی موها خودداری کنید.

روش صحیح خشک کردن موها به این ترتیب است که حوله را به صورت ضربه ای روی موها بزنید تا آب اضافی مو را جذب کند. موها را در حوله نپیچید و حوله را نیز روی موها نکشید.

روش های مراقبت از موها در فصل پاییز

بدون سشوار در فصل پاییز

دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو، خشکی و شکنندگی مو را افزایش می دهند. اگر از سشوار برای خشک کردن موها استفاده کنید منتظر خشک شدن مو و پوست سرتان باشید. اتوی مو و سشوار رطوبت ساقه مو را از بین می برند. تا جایی که امکان دارد استفاده از این وسایل را کاهش دهید.

بهترین کار این است که اجازه دهید موها در هوای آزاد خشک شود. مراقبت از موها در فصل پاییز کار دشواری نیست تنها موضوع مهم، حفظ رطوبت موها است. با استفاده مداوم از اتوی مو و سشوار نمی توانید موهایی سالم داشته باشید.

در صورتی که گهگاه از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو استفاده می کنید حتما از مواد محافظ حرارتی مو کمک بگیرید. این مواد یک لایه محافظ روی ساقه مو ایجاد می کنند تا داغی و حرارت به کوتیکول مو آسیب نزند. حرارت زیاد موجب باز شدن لایه های پولکی کوتیکول مو می شود. در این وضعیت رطوبت مو به سرعت از بین می رود و موها خشک و شکننده می شوند.

آسیب های حرارتی به موها

مراقبت از موها در فصل پاییز با ماساژ پوست سر

آب و هوای متنوع پاییزی موجب خشک شدن مو می شود. مهم ترین کاری که می توانید برای سلامت موها انجام دهید این است که موها را در معرض باد پاییزی قرار ندهید. همیشه موقع خروج از منزل، موها را بپوشانید تا کمتر دچار شوک دمایی بشود. یک راهکار ساده و البته کم هزینه برای حفظ رطوبت پوست سر و موها این است که پوست سرتان را ماساژ بدهید.

برای ماساژ سر نیاز به هیچ وسیله خاصی ندارید با کمک انگشتان دست هم می توانید این کار را به خوبی انجام دهید. اگر موهای پر پشت و بلندی دارید مثل تصویر سرتان را خم کنید. حالا با انگشتان دو دست از پشت سر شروع به ماساژ دادن پوست سرتان بکنید.

نحوه صحیح ماساژ به این صورت است که تنها از انگشتان استفاده شود مراقبت باشید با ناخن ها پوست سر را خراش ندهید. ماساژ باید به آرامی و با صبر و حوصله انجام شود. روزانه حداقل 10 دقیقه پوست سرتان را بمالید تا پوست تحریک شود. به این ترتیب روغن طبیعی از غدد چربی زیر پوست سر ترشح می شود. این روغن به طور طبیعی پوست سر و موها را مرطوب نگه می دارد.

همه قسمت های سر را با حرکات دایره وار انگشتان، ماساژ دهید. حرکات انگشتان موجب می شود تا پوست سر تحریک شده و جریان خون مویرگی به سمت این منطقه افزایش داشته باشد. خون حاوی اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز مو است. با همین کار ساده هم رطوبت موها تامین می شود و هم موها رشد بیشتری خواهند داشت.

ماساژ پوست سر

کلینیک تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

با همه مراقبت هایی که می کنید موها دچار آسیب می شوند. از مواد شیمیایی موجود در محصولات بهداشتی تا تغییرات آب و هوایی همگی روی موها تاثیر دارد. خوشبختانه پیشرفت های اخیر، در پروسه درمان موهای آسیب دیده بسیار تحول ایجاد کرده است. این روزها می توان همه مشکلات مو را درمان کرد. اگر از کیفیت موهایتان راضی نیستید، از تراپی های تخصصی سالن زیبایی درویش زاده استفاده کنید.

درمان خشکی و پف و وز مو، ترمیم موهای آسیب دیده و سوخته، احیای موهای سست و نازک و انواع درمان های تخصصی از خدماتی است که در این مرکز ارائه می شود. این سالن به تجهیزات پیشرفته مجهز است و بر اساس تکنولوژی روز دنیا، خدمات متفاوتی را ارائه می دهد. روزانه ده ها نفر برای ترمیم موهای آسیب دیده از مواد دکلره به این مرکز مراجعه می کنند. چرا نفر بعدی شما نباشید؟

جهت اطلاع از ساعات کاری و هماهنگی از قبل تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed