1. خانه
  2. مقالات
  3. رنگ مو بدون آمونیاک چیست؟

رنگ مو بدون آمونیاک چیست؟

رنگ مو بدون آمونیاک چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. رنگ مو بدون آمونیاک چیست؟
رنگ مو بدون آمونیاک
folder_openمقالات

رنگ مو از پر کاربردترین محصولات آرایشی- بهداشتی است که نه تنها خانم ها، بلکه آقایان هم از آن استفاده می کنند. اغلب رنگ موهای موجود در بازار، شیمیایی و حاوی آمونیاک هستند. آمونیاک از مواد سمی و سرطان زا است که به بدن آسیب جدی می رسند. با توجه به مضر بودن آمونیاک، برندهای معروف نوعی رنگ مو بدون آمونیاک را روانه بازار کرده اند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

رنگ مو مستقیما با پوست سر در تماس است از این رو لازم است تا از مواد ایمن و بدون ضرر در ساخت رنگ موها استفاده شود. متاسفانه بسیاری از برندهای متفرقه، فاقد کیفیت هستند. آمونیاک موجود در این رنگ موها، موجب خشکی و زبری موها می شود. در صورت تماس آمونیاک با چشم، صدمات جدی به وجود می آید. بخارات حاصل از رنگ موهای شیمیایی حاوی آمونیاک، به شدت سمی و مضر هستند. آمونیاک باعث خارش و التهاب پوست سر نیز می شود و به موها آسیب می رساند.

مزایای رنگ مو بدون آمونیاک

عملکرد آمونیاک در رنگ مو، چیست؟

شاید تولید محصولات شیمیایی رنگ کننده مو، با هدف پوشاندن موهای سفید سالمندی انجام شده باشد ولی این روزها استفاده از انواع رنگ مو در بین جوان تر ها نیز با استقبال زیادی روبرو شده است. بسیاری از خانم ها و آقایان برای تغییر در ظاهر و زیبایی چهره، موهایشان را رنگ می کنند. رنگ کردن مو در همه کشورهای دنیا، یک کار عادی و البته بسیار پر طرفدار است که سن و سال هم نمی شناسد.

آمونیاک نفوذپذیری رنگ به داخل کوتیکول مو را افزایش می دهد و باعث ماندگاری رنگ مو می شود. ساختار موی انسان دارای خاصیت اسیدی است و از آمونیاک برای قلیایی شدن رنگ مو استفاده می شود. آمونیاک، ph مو را تغییر می دهد و کوتیکول مو را باز می کند. به این ترتیب رنگ مو از کوتیکول عبور کرده و به مغز مو می رسد. این پدیده در رنگ موهای دائمی به همین صورت اتفاق می افتد. بنابراین با شستشوی موها، رنگ مو پاک نمی شود و دوام طولانی تری دارد.

در رنگ موهای نیمه دائمی ظرفیت رسیدن رنگ، به داخل کوتیکول و عمق مو خیلی کمتر است. رنگ موهای دائمی حاوی آمونیاک هستند ولی این ماده در رنگ های نیمه دائمی با غلظت کمتری وجود دارد. به این ترتیب بعد از حدود 10 تا 15 بار شستشو، رنگ مو به کلی پاک می شود. دوام رنگ مو بدون آمونیاک، بسیار کمتر خواهد شد.

طرز صحیح رنگ کردن موها

رنگ موی بدون آمونیاک چیست؟

آمونیاک موجود در رنگ مو، واکنش های آلرژیک ایجاد می کند. اگر بعد از رنگ کردن موها، دچار خارش پوست سر و اطراف صورت و گردن می شوید یا چشم هایتان ملتهب می شود و …. همگی نشان دهنده حساسیت به آمونیاک است. در ساختار رنگ موی بدون آمونیاک از این ماده مضر استفاده نشده است ولی برای نفوذ پذیری و افزایش قدرت جذب رنگ، عملکرد جایگزین به کار گرفته می شود.

حرارت می تواند جایگزین مناسبی برای آمونیاک باشد. در واقع حرارت می تواند منافذ پولکی فولیکول مو را باز کند. این فرایند با تغییر در ph مو و پوست سر انجام نمی شود و فقط لایه کوتیکول مو، پولک هایش باز می شود. مشابه این عمل در کار با دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو نیز دیده می شود. به طور کلی حرارت به طرز قابل توجهی کوتیکول را باز می کند که البته این هم مشکلاتی دارد.

راهکار دیگر این است که به جای آمونیاک با استفاده از ترکیبات مونو اتانول امین(MEA ) PH مو را تنظیم کرد. این مواد نیز می توانند کوتیکول مو را باز کنند و عملکردی مشابه آمونیاک داشته باشند. به این ترتیب جذب رنگ به داخل کوتیکول مو افزایش خواهد داشت.

در ساختار رنگ موی بدون آمونیاک یا از ترکیبات MEA استفاده می شود و یا حرارت جایگزین آمونیاک شده است. در هر دو مورد، آسیب های ناشی از آمونیاک وجود ندارد و مواد دیگری جایگزین می شود.

رنگ کردن موها در سالن زیبایی

آیا واقعا رنگ مو بدون آمونیاک وجود دارد؟

در بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی، آمونیاک و ترکیبات آن وجود دارد. علت خشک شدن موها بعد از استفاده از رنگ مو، وجود آمونیاک در ترکیبات رنگ مو است. عملکرد امونیاک با باز کردن کوتیکول و همراه است. به این ترتیب رنگ به داخل مو نفوذ می کند و رطوبت و مواد مفید، از ساقه مو خارج می شود. افرادی که به طور مکرر موهای خود را رنگ می کنند، با مشکل خشکی، وز و آسیب به موها مواجه هستند.

اما مشکل به همینجا ختم نمی شود. آمونیاک در اغلب موارد موجب بروز واکنش های آلرژیک می شود. سوختن بینی، چشم ها، گلو، پوست سر و ……از علائم شایع استفاده از رنگ موهای شیمیایی هستند. شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی- بهداشتی فرمولاسیون رنگ موهای بدون امونیاک را با استفاده از جایگزین ها، اصلاح کرده اند.

در پاسخ به این سوال که آیا واقعا رنگ مو بدون آمونیاک وجود دارد، باید گفت که قطعا همینطور است. البته در نظر داشته باشید که رنگ موهای بی نام و نشان و فاقد اعتبار، به هیچ وجه فاقد آمونیاک نیستند. رنگ مو را از برندهای اورجینال و شرکت های معروف خریداری کنید زیرا این محصولات دارای ایمنی بیشتری هستند.

رنگ موی دائمی بدون آمونیاک

رنگ مو بدون آمونیاک برای چه مواردی استفاده می شود؟

همه افرادی که به طور دائمی از رنگ مو استفاده می کنند باید محصولات استاندارد و مطمئن را انتخاب کنند. شاید در یکی دو بار اول، متوجه هیچ تغییری نشوید ولی در طولانی مدت، آمونیاک به موها آسیب می رساند و حساسیت های بدی به همراه دارد. به همین اندازه بسنده می کنیم و در مورد سرطان زا بودن آمونیاک و بخارات حاصل از رنگ موهای شیمیایی، چیزی نمی گوییم.

انتخاب رنگ مو بدون آمونیاک در دوران بارداری یک ضرورت است. در واقع یک خانم باردار مجاز به استفاده از رنگ موهای شیمیایی حاوی آمونیاک نیست ولی می تواند از رنگ موهایی که در ترکیبات آن آمونیاک وجود ندارد، استفاده کند. رنگ کردن مو در بارداری با شرایط خاص، امکان پذیر است.

برای کاهش خطرات احتمالی، بهتر است رنگ مو را مستقیم روی کف سر قرار ندهید و فقط ساقه مو را رنگ کنید. موقع کار با رنگ مو از دستکش و ماسک استفاده کنید. محصولات برندهای مطمئن را خریداری کنید و همیشه قبل از استفاده، توضیحات روی بسته بندی را بخوانید. در آخر اینکه یک خانم باردار حتما از رنگ مو بدون آمونیاک استفاده کند. در غیر این صورت صبر کنید تا فرزندتان به دنیا بیاید.

برندهای خوش نام رنگ مو

معرفی بهترین برندهای رنگ مو بدون آمونیاک

شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت دارند و رنگ موهای فاقد آمونیاک را روانه بازار کرده اند. با توجه به حساسیت های موجود و سوالات زیادی که در این زمینه پرسیده می شود، چند نمونه از محصولات معتبر را معرفی می کنیم. برخی از این برندها در داخل کشور نیز موجود هستند اما به دلیل تحریم های موجود، امکان کمیاب بودن برخی برندها نیز وجود دارد.

Lorel paris colorista

این برند تولید کننده محصولات آرایشی- بهداشتی سالم و انواع رنگ مو بدون آمونیاک است.تنوع رنگی بالا از امتیازات این برند محبوب است. رنگ موهای Lorel فاقد آمونیاک و پر اکسید هستند و ماندگاری بسیار خوبی دارند. محصولات شرکت در داخل کشور نیز وجود دارد.

Garnier oila

روی برچسب قوطی رنگ مو نوشته که 60 درصد از روغن تشکیل شده است! این ترکیب برای سلامت موها ایده آل است و رشد موها را نیز افزایش می دهد. در ضمن این محصولات فاقد آمونیاک بوده و تنوع رنگی و ماندگاری بسیار طولانی تری دارند.

Revlon

محصولات رولون برای پوشش موهای سفید، بهترین هستند. موهای سفید معمولا خشکی و زبری بیشتری دارند و به همین علت در ترکیبات رنگ مو بدون آمونیاک Revlon از موادی استفاده شده که خشکی مو را برطرف می کند.

Clairol

برای رنگ کردن سریع مو از این محصول استفاده کنید. در ترکیبات رنگ مو از آلوئه ورا و مواد آنتی اکسیدان استفاده شده که برای مو بسیار مفید هستند. پوشش دهی این برند از رنگ مو، عالی است و ماندگاری خوبی دارد. Clairol به ریشه مو آسیب نمی زند.

رنگ موی فاقد آمونیاک

تنوع رنگ مو فاقد آمونیاک بسیار زیاد است اما موقع خرید برندهای شناخته شده را انتخاب کنید. این نوع رنگ موها نیز شیمیایی هستند اما در ترکیبات آن از آمونیاک یا پر اکسید استفاده نشده است. چنانچه به طور مداوم موها را رنگ می کنید بهتر است از ماسک موی قبل از حمام استفاده کنید تا موها لطافت و شادابی خود را حفظ کنند. رنگ موهای بدون آمونیاک، موها را خشک و زبر نمی کنند و اغلب در ترکیبات شان از روغن های اساسی استفاده شده است.

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

خدمات این مرکز در بخش های رنگ مو و احیای مو کامل است. انواع رنگ موهای کلاسیک و فانتزی مناسب با هر سلیقه ای را از ما بخواهید. در صورتی که موهایتان آسیب دیده و نیاز به احیا دارد نیز ما برای تان پکیج کاملی را ارائه می دهیم. خدمات نانو کراتین مو، پروتئین تراپی مو، نانو بوتاکس و پلکس تراپی مو توسط افراد مجرب و حرفه ای اجرا می شود.

اگر مایل به فراگیری فنون احیا مو هستید دوره هیر مستران را از دست ندهید. این دوره ویژه همه علاقمندان حرفه آرایشگری به دو صورت آنلاین و حضوری ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed