1. خانه
  2. مقالات
  3. روش های فر کردن مو بانوان با کمترین هزینه

روش های فر کردن مو بانوان با کمترین هزینه

روش های فر کردن مو بانوان با کمترین هزینه

  1. خانه
  2. مقالات
  3. روش های فر کردن مو بانوان با کمترین هزینه
روش های فر کردن مو
folder_openمقالات

تغییرات ظاهری در چهره از کارهای حال خوب کن است . خیلی ها دوست دارند هر از گاهی دستی به سر و رویشان بکشند تا هم خوش تیپ تر دیده شوند و هم حال دلشان را خوب کنند.. فر کردن موها یکی از همین کارهای پر طرفدار است که روحیه را تازه می کند. در این میان خانم ها بیش از آقایان به تغییر ظاهر و مدل موهایشان علاقه دارند. از این نظر تفاوتی هم بین دختران جوان، خانم های میانسال و حتی بانوانی با سنین بالاتر وجود ندارد. در این مطلب روش های فر کردن مو در خانه و آرایشگاه را معرفی کردم. خودتان تصمیم بگیرید که کدامیک از این راه ها برای تان مناسب است.

به طور کلی نمی توان یک روش را برای همه افراد پیشنهاد کرد. یکی موهایش کوتاه است و دیگری موهایی بلند دارد. یکی موهایش پر پشت است و خانمی دیگر، حجم موهای کمتری دارد. از نظر هزینه ها هم تفاوت هایی وجود دارد بنابر این انتخاب روش فر کردن مو بستگی به خودتان دارد.

چقدر حاضرید برای زیبایی و جذابیت موها و ظاهرتان هزینه کنید؟

روش های طبیعی برای فر زدن به موها را می شناسید؟

می خواهید موها را در خانه فر بزنید یا سالن آرایشگاه را انتخاب می کنید؟

روش های فر کردن موی کوتاه

روش های فر کردن مو در خانه و سالن آرایشگاه

موهای فر زیبا و جذاب هستند. برخی از افراد موفرفری به دنیا می آیند و این ژن را از اجداد خود دارند. مو فرفری ها شامل قشر محدودی هستند و اغلب افراد، موهایشان را با دستگاه یا ترفندهای دیگری، فر زده اند. اگر در گروه خانم های مو فرفری نیستید نیز می توانید با روش های ارزان قیمت تری موهایتان را فر بکنید. راه های متفاوتی برای این کار وجود دارد.

برای فر زدن به موها می توانید از روش های طبیعی استفاده کنید. این فرها دوام زیادی ندارند ولی ارزان قیمت هستند. در ضمن روش های طبیعی، آسیبی هم به ساقه موها وارد نمی کنند. فر کردن موها بدون حرارت نیز با استفاده از شیوه های جالب و خلاقانه، موهای تان را به طور طبیعی فر می کند.

در صورتی که بخواهید دوام موهای فر بیشتر شود باید از حرارت یا مواد شیمیایی استفاده کنید. انتخاب های متعددی وجود دارد پس از قبل اطلاعات کاملی کسب کنید. از مزایا و معایب هر روش بدانید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

فر کردن موها با موس

برای داشتن فرهای طبیعی از موس مو استفاده کنید. این یکی از ساده ترین روش های فر کردن مو در خانه است که چندان هم وقت نمی گیرد. ابتدا باید موها را طبق معمول بشویید و آبکشی کنید. آب اضافی موها را بگیرید که نچکد ولی موها را کامل خشک نکنید.

اگر موهای تان خیلی خشک و زبر است می توانید با 2-3 قطره روغن نارگیل یا روغن زیتون موها را کمی نرم کنید. دقت کنید که موها چرب نشود در حد 2-3 قطره برای این کار کافی است. موها را شانه نزنید و فقط با انگشتان گره های مو را باز کنید.

حالا موس مو را روی موها بزنید. این ماده به شکل فوم و شبیه به کف است. برای سهولت می توانید موس را به کف دست بزنید و با انگشتان، موها را به موس آغشته کنید. هنوز موها کمی مرطوب است و به راحتی موس روی موها می نشیند. روی ساقه مو از بالا به پایین، موس بزنید.

در نهایت از دور کم سشوار برای فر کردن موها استفاده کنید. سشوار را از زیر موها به سمت بالا حرکت دهید. از شانه یا برس گرد و هیچ وسیله دیگری استفاده نکنید. وقتی همه موها خشک شده، با انگشتان فرها را مرتب کنید

روش های فر زدن به موهای بلند

فر کردن موها با ژل

انتخاب ژل مو در این مرحله اهمیت زیادی دارد. با توجه به جنس و ضخامت موهایتان ژل موی مناسب را خریداری کنید. اگر تارهای موها ضعیف و نازک است یک ژل با قدرت کمتر می تواند انتخاب بهتری باشد. ژل هارد و سفت برای موهای ضخیم تولید شده و قدرت بالاتری دارد. اگر موهایی ضخیم دارید ژل روان با قدرت کمتر برای تان مناسب نیست.

ژل مو به صورت آماده و بازاری در برندهای مختلف تولید شده ولی برخی خانم ها با کتیرا نیز ژل موی خانگی درست می کنند. کارایی همه ژل ها یکی است و همه چیز به ضخامت موها بستگی دارد. روش های فر کردن مو با ژل درست همانند موس مو است. در مرحله قبل، فر زدن به موها با موس آموزش داده شده، همان کارها را با زل نیز می توانید انجام دهید. این روش بسیار کم هزینه است.

بابلیس برای فر زدن به موها

فر کردن مو با بابلیس

بابلیس دستگاهی ساده و پر طرفدار است که برای حالت دادن به موها استفاده فراوانی دارد. یکی از روش های فر کردن مو خانم ها در خانه، استفاده از بابلیس است. با این وسیله ساده می توانید فرهای مرتب تری داشته باشید. برای اینکه کار راحت تر انجام شود و موها نظم بیشتری دشاته باشند از قبل در مورد نوع فر تصمیم بگیرید.

با بابلیس می توانید موها را از کف سر، فر بزنید در این صورت یک فر کامل روی ساقه مو دارید. حتی می توانید بخشی از موها را جدا کنید و تنها روی همان قسمت، فر بزنید. با استفاده از بابلیس می توانید تنها انتهای ساقه مو را فر کنید. در این صورت فرها بازتر هستند و به حالت تاب دار و مواج دیده می شوند.

بابلیس مثل بیگودی روی موها پیچیده می شود و با استفاده از گرما و حرارت، موها را حالت می دهد. برای اینکه فر موها بهتر باشد ابتدا به موهایتان کرم مو بزنید. حتی چسب مو هم برای این کار وجود دارد. خوبی استفاده از کرم مو یا چسب مو اینست که ماندگاری فرها را بیشتر می کند و مدت زمان طولانی تری، زیبایی فرهای مو حفظ می شود.

حالت دادن موها با اتوی مو

روش های فر کردن مو با اتوی مو

فر موی خانم ها تنوع زیادی دارد. برخی فرها ریز هستند و به صورت متراکم تر و پرتری وجود دارند. موهای مواج و حالت دار هم دارای فرهای باز و بزرگ تری هستند. شاید در مورد فر سیم تلفنی، فر S و یا دیگر انواع فر مو چیزهایی شنیده باشید. موقع فر زدن به موها در نظر بگیرید که چه نوع فری را دوست دارید.

اگر فرهای بازتر و با پیچ و تاب را می پسندید از اتوی مو استفاده کنید!. شاید تاکنون تنها برای صاف کردن موها از این وسیله استفاده کرده باشید اما فر کردن موها با اتوی مو نیز امکان پذیر است. در این مورد قبلا یک مطلب کامل نوشته شده که بد نیست آن را نیز بخوانید. به طور ساده روش فر کردن مو با استفاده از اتوی موی فلت به این صورت است که با کمک داغی دستگاه، بافت یا پیچ مو ثابت می شود.

روش های فر کردن مو ارزان

روش های فر کردن مو طبیعی

یک روش ساده این است که موها را با شامپوی معمولی بشویید و در حمام از نرم کننده استفاده کنید. موها را آبکشی کرده و چکه آب موها را بگیرید. در حالی که هنوز موها کمی رطوبت دارد از چند قطره روغن زیتون استفاده کنید تا موها نرم تر بشود. در این روش بدون استفاده از سشوار و حرارت می توانید موها را فر کنید البته به زمان بیشتری نیاز دارید.

در حالی که موها کمی مرطوب است موهای تان را مثل تصویر بالا به هم بپیچانید. ابتدا موها را از فرق وسط سر، به دو قسمت تقسیم کنید. بعد موها را از دو طرف پیچ دهید. طول موها حداقل تا سرشانه باشد. حالا به رختخواب بروید و فردا صبح موها را باز کنید. با انگشتان لا به لای فرها بکشید و موها را مرتب کنید. به مویتان شانه یا برس نزنید تا حالت موها از بین نرود.

می توانید از ژل یا فوم موس هم استفاده کنید تا ماندگاری فرها بیشتر شود. در این صورت زل و موس را باید از شب قبل و وقتی موها هنوز مرطوب است استفاده کنید.

روش های مختلف فر زدن به موها

فر شش ماهه برای موی بانوان

فر 6 ماهه از روش های فر کردن مو دائم است! تا اینجای مطلب از روش هایی گفته شده که موها را به طور موقت فر می کنند. شاید بخواهید مدت زمان بیشتری، فرهای مو را نگه دارید. با زل، موس، بابلیس و ….. ماندگاری فر بسیار کوتاه است. در همه این روش ها وقتی موها را بشویید دیگر خبری از فرهای جذاب تان نیست.

چنانچه می خواهید بعد از هر بار استحمام، هنوز فر مو حفظ شود باید از فر شش ماهه استفاده کنید. این کار در سالن آرایشگاه انجام می شود و نیاز به تخصص و مهارت دارد. برای فر شش ماهه از مواد شیمیایی استفاده می شود. این مواد حالت اسیدی دارند و موها را به طور دائم فر می کنند.

اگر مطمئن نیستید و دلتان برای موهای صاف تان تنگ می شود از این شیوه استفاده نکنید. فر شش ماهه دوام زیادی دارد.

مرکز تخصصی کراتینه و رنگ مو سعیده درویش زاده

اینجا یک مرکز تخصصی مو و سالن زیبایی موی حرفه ای است. ما در این مرکز بهترین روش های احیا و ترمیم مو را ارائه می دهیم. اگر موهایتان آسیب دیده نگران نباشید. در صورتی که می خواهید حالت موها را تغیر دهید نیز، روی ما حساب کنید.

صافی و کراتینه مو، بوتاکس مو، صافی برزیلی به همراه انواع فر دائم و فر شش ماهه برای موهای کوتاه و بلند، بخشی از خدمات سالن است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed