1. خانه
  2. مقالات
  3. فر کردن موها با اتوی مو، سه سوته!

فر کردن موها با اتوی مو، سه سوته!

فر کردن موها با اتوی مو، سه سوته!

  1. خانه
  2. مقالات
  3. فر کردن موها با اتوی مو، سه سوته!
فر کردن موها با توی مو
folder_openمقالات

حالت دادن به موها کلی دنگ و فنگ دارد به خصوص وقتی موها وز و فر باشد برای کنترل موها، دردسر بیشتری دارید. اغلب خانم ها با استفاده از اتوی مو، به راحتی کارهای زیبایی مو را انجام می دهند. این اتو موهای سبک و ساده خیلی کار راه انداز هستند و موهای غیر قابل کنترل را به راحتی رام می کنند. اما اتوی مو به غیر از صاف کردن موها کاربرد دیگری هم دارد. برای فر کردن موها با اتوی مو هم می توانید از همین وسیله استفاده کنید.

البته دستگاه های مخصوص برای فر کردن و حالت داده به موها در بازار موجود است. قسمت سری اتوی مخصوص فر مو، حالت لوله ای و مخروطی شکل دارد ولی اتوی موی معمولی دارای سری تخت و سرامیکی است. در این مطلب یاد می گیریم که چگونه با اتوی موی سر تخت، موها را حالت بدهیم. حالا شاید این سوال پیش بیاید که چه لزومی به این کار است. در ادامه با من همراه شوید تا جواب سوال تان را هم پیدا کنید.

روش های فر کردن مو

چرا با اتوی مو، موها را فر کنیم؟

دوستی می گفت هیچ کس از داشته هایش راضی نیست. مو فرفری ها با اتوی مو، موهایشان را صاف و شلاقی حالت می دهند و خانم هایی با موهایی صاف و لخت هم به دنبال راهی برای فر کردن موهای خود هستند. به هر حال همه حق دارند گاه گاهی ظاهر شان را تغییر دهند تا حس و حال بهتری داشته باشند. رسیدگی به موهای مجعد و وز خیلی دشوار است و مدت ها وقت می گیرد، با کمک این اتو موهای خانگی در کمترین زمان می توان ظاهر موها را جذاب تر کرد.

اما شاید بخواهید گاهی هم موها را حالت دهید و فرم و استایل خاص خود را داشته باشید. با اتوی مو می توانید انواع فر درشت، متوسط و حتی ریزتر را هم روی موها ایجاد کنید. به نظر ساده است اما با یک پیچ نادرست، تمام زحماتتان هدر می رود. شاید بار اول، فرهای ایجاد شده شبیه به تصاویری که می بینید نباشد ولی با یکی دو بار امتحان، حتما از این مدل ها هم موهایتان را زیباتر حالت می دهید.

وقتی این تکنیک را یاد بگیرید دیگر نگران حاضر شدن برای یک مهمانی و کبود وقتتان نیستید. باور کنید در یک چشم به هم زدن چنان ظاهرتان تغییر می کنید که خودتان هم شگفت زده می شوید.

آموزش فر کردن مو با اتوی مو

نحوه فر کردن مو با اتوی مو چگونه است؟

طریقه کار خیلی ساده تر از این حرف هاست ولی برای سهولت یک آموزش مرحله به مرحله را در نظر گرفتم. دز طی این مراحل به صورت ساده و با توضیحات کامل، روش فر کردن مو با اتوی مو توضیح داده می شود. این آموزش با اتوی موی سرامیکی نتیجه خیلی بهتری دارد. اگر یکی از این دستگاه ها را در خانه دارید، طبق این مراحل پیش بروید و موهای تان را خودتان فر کنید. با یادگیری این روش، کلی هم از هزینه های آرایشگاه رفتن صرفه جویی خواهد شد.

مرحله اول: خشک کردن موهای مرطوب

به هیچوجه موهای خیس و مرطوب را با اتوی مو، حالت ندهید. این دستگاه برای موهای خشک طراحی شده و نباید در تماس با موهای خیس باشد. موهای شسته شده و تمیز را در هوای آزاد و یا با کمک سشوار خشک کنید. در صورتی که حتی کمی رطوبت روی ساقه مو باقی بماند، موها فر نمی شود بلکه حالت وز و بد فرمی پیدا می کتد.

برای خشک کردن موها از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید. به این ترتیب رطوبت درون موها باقی می ماند و تنها ساقه موها، خشک می شود. حرارت کم و ملایم برای موها مشکلی ایجاد نمی کند در صورتی که باد داغ سشوار به شدت کوتیکول مو را در نعرض تخریب قرار می دهد.

طریقه فر کردن موها با اتوی مو

مرحله دوم: داغ کردن اتوی مو

اتوی موهای باریک و کمتر از 5 سانتیمتری برای فر کردن موها با اتوی مو مناسب تر هستند. پهن و بزرگ بودن سرامیک سری اتوی مو باعث می شود که فرهای خیلی درشتی ایجاد شود. این فرها دوام ندارند و خیلی راحت باز می شوند. پس هر چقدر اتوی مو باریک تر باشد نتیجه کار بسیار زیباتر و طبیعی تر خواهد شد.

دستگاه هایی که دارای درجه تنظیم گرما هستند برای این کار مناسب هستند. حرارت اتوی مو حداقل 200 درجه سانتیگراد باشد، کمتر از آن قادر به فر کردن موها نیست و در عمل وقت خود را هدر داده اید. اتوی موی سرامیکی با لبه گرد خیلی کارتان را ساده تر می کند.

مرحله سوم: استفاده از محافظ حرارتی مو

قبل از فر کردن موها با اتوی مو حتما از یک ژل سبک استفاده کنید. همین ترفند ساده موجب می شود تا موهای تان در اثر گرما و حرارت بالای اتوی مو دچار آسیب نشود. به طور کلی هم خانم ها و هم آقایانی که به طور دائم از سشوار یا اتوی مو استفاده می کنند باید از یک محافظ حرارتی بر روی ساقه مو استفاده کنند.

حتی سوپری محل تان هم احتمالا یکی از محصولات آرایشی بهداشتی محافظ حرارتی مو را دارد پس در خرید و استفاده از آن، تردید نکنید. گاهی اشتباهات ساده و سهل انگاری های کوچک می تواند زیبایی و سلامت موها را به کلی نابود کند.

مراقبت از موها در منزل

مرحله چهارم: جدا کردن دسته مو

میزان دسته موهای جدا شده کاملا سلیقه ای است هر مقدار که مایلید حجم موها را انتخاب کنید. هر بار یک بخش مو را در اتوی مو قرار دهید  اتو را بچرخانید. جهت چرخاندن اتوی مو، همان جهت فرها است. قانون خاصی ندارد از هر جهت که بخواهید می توانید اتوی مو را حرکت دهید ولی نتیجه تفاوت خواهد داشت.

مورد دیگر مربوط به حجم مویی است که هر بار در اتوی مو قرار می دهید. برای فرهای ریزتر و در تعداد زیادتر لازم است تا حجم موها را کمتر انتخاب کنید. حجم موهای بیشتر منجر به ایجاد فرهای درشت تر و فنری می شود. برای مثال اگر هر بار به اندازه 5 سانتیمتر از موها را انتخاب کنید دسته فرهای کمتر ولی درشت تری خواهید داشت که شبیه به سیم تلفن هستند.

مرحله پنجم: فیکس کردن موها

یک نکته مهم اینکه مجبور نیستید ندازه فرها را ثابت در نظر بگیرید. برای مثال فر ریز برای جلوی موها زیباتر است ولی برای پشت موها می توانید از فرهای متوسط و درشت نیز استفاده کنید. فرهای ترکیبی ریز و درشت حالت طبیعی تری دارند و جذاب تر دیده می شوند.

وقتی کار فر کردن موها با اتوی مو تمام شد نوبت به اسپری فیکساتور برای ثابت نگه داشتن فرها است. لایه به لایه موها را با اسپری هایی که روی موها پخش می شود، ثابت کنید. فقط روی موها کافی نیست به همه قسمت ها اسپری بزنید.

فر کردن موهای بافته با اتوی مو

یک روش متفاوت برای فر کردن موها با اتوی مو

مراحل ذکر شده بخشی از روتین فر کردن مو است که توسط اتوی مو و در منزل انجام می شود. البته برخی از خانم ها روش های خاص خود را دارند و اصلا طبق این مراحل کار را انجام نمی دهند. در ادامه 2 روش متفاوت برای فر کردن موها با اتوی مو آورده شده که شاید در موردش کمتر شنیده باشید.

  • فر کردن موهای بافته شده با اتوی مو

ابتدا موها را به چند دسته کاملا مساوی تقسیم کنید. حالا هر بخش را با حوصله ببافید. برای داشتن فرهای درشت، دسته بیشتری از مو را درشت ببافید. بافت های ریزتر و کوچک تر برای فرهای ریز مناسب هستند. این مرحله به دقت نیاز دارد

اگر بافت ها نا مرتب و یا کوچک و بزرگ باشد، نتیجه کار اصلا چیز جالبی نمی شود و نوعی بی نظمی در فرها دیده می شود. همه موها را به همین ترتیب ببافید.

اتوی موی داغ را روی بافت ها قرار دهید. دستگاه را روی موها نکشید بلکه پس از حرارت دادن یک قسمت سری اتوی مو را بلند کرده و به قسمت پایین تر ساقه مو بروید. وقتی همه بافت ها را با اتوی مو حالت دادید می توانید موهای بافته شده را باز کنید.

حالت دادن موها در خانه

  • پیچاندن برای فر کردن موها با اتوی مو

این روش مشابه حالت بافتن موها است با این تفاوت که اصلا موها را نمی بافید! برای شروع موها را از فرق سر به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. نیازی به جدا کردن موها به بخش های بیشتر نیست.

مثل تصویر هر یک از دو قسمت مو را به صورت سفت و محکم بپیچانید. حالا اتوی مو را به حالت ساده و بدون چرخش روی قسمت های تاب دار قرار دهید. به همین سادگی هر دو قسمت مو را حالت دهید. بعد از باز کردن موهای تابانده شده از زیبایی فرهای تان شگفت زده می شوید حتما یکبار امتحان کنید.

مرکز تخصصی ترمیم و احیا مو سعیده درویش زاده

آیا موهای تان در اثر استفاده از اتوی مو و سشوار دچار آسیب شده است؟ داغی بیش از حد دستگاه های حالت دهنده مو و عدم استفاده از ژل محافظ حرارت مو از مهم ترین عوامل در سوختن موها هستند. خانم هایی که در منزل از اتوی مو استفاده می کنند باید نسبت به تهیه محصولات بهداشتی مناسب مو، دقت بیشتری داشته باشند. هر محصولی که در تبلیغات می بینید مناسب موهای تان نیست. هر فرد با توجه به جنس موهای خود باید محصول مناسب را استفاده کنید.

اگر برای تهیه محصولات مراقبت از مو نیاز به راهنمایی دارید با ما تماس بگیرید. مشاوره های تخصصی کلینیک احیای مو سعیده درویش زاده به رایگان ارائه می شود.

1/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed