1. خانه
  2. مقالات
  3. هیبرید مو چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

هیبرید مو چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

هیبرید مو چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. هیبرید مو چیست و برای چه افرادی مناسب است؟
سیستم هیبرید مو
folder_openمقالات

صنایع آرایشی و بهداشتی به طور چشمگیری در حال پیشرفت است. اخیرا حتی فرمولاسیون مواد رنگ مو و انواع ترکیبات تراپی مو نیز تغییر کرده است. یکی از جدیدترین متدهای آرایشگری، هیبرید مو است که با استفاده از مواد ایمن تر انجام می شود. ترکیبات استفاده شده برای هیبرید کردن موها فاقد آمونیاک، فرمالدئید، پارابن و سیلک است. در این شیوه رطوبت مو حفظ شده و موها صاف و براق تر می شوند.

وجود آب برای حفظ سلامت مو ضروری است و موجب بهبود کیفیت مو و افزایش قابلیت ارتجاعی موها می شود. به این ترتیب موها از حالت خشکی و شکنندگی خارج می شوند. حتی از روی ظاهر مو هم می توانید متوجه تغییر در ساختار مو بشوید. موها در اثر مواد شیمیایی و حرارت، دهیدراته می شوند. این به معنای از دست رفتن رطوبت مو است که منجر به مات و کدر شدن موها می شود.

روش های متعددی برای صافی مو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. در این میان هیبرید مو یکی از جدیدترین روش ها به حساب می آید. تفاوت هیبرید با سایر شیوه ها در ایمن بودن آن است.

هیبرید موی بلند

سیستم هیبرید مو

بر خلاف سایر روش های صافی مو، این شیوه بسیار سریع بوده و در زمان کوتاه تری عملیات صاف کردن موها تمام می شود. نیازی نیست ساعت ها در انتظار نتیجه کار باقی بمانید و به فاصله کوتاهی موهای پف و وز شما تبدیل به موهایی نرم و لخت و صاف خواهد شد. معمولا این کار در سالن آرایشگاه انجام می شود اگر بخواهید در منزل عملیات هیبرید مو را انجام دهید باید در این زمینه کار با مواد و اتو کردن مو و …. اطلاعاتی داشته باشید.

با حذف فرمالدئید از ترکیب مواد، یک تحول بزرگ ایجاد شده زیرا فرمالدئید احتمال ایجاد سرطان را در پی دارد. فرمالدئید بی رنگ و بو است و به راحتی نمی توانید متوجه آن شوید. مواد هیبرید مو شامل مواد آلی و معدنی هستند که همگی برای سلامت مو ضروری است. این مواد ریز مولکولی بوده و از ذرات نانو تشکیل شده اند. بنابراین پروسه صافی سریع تر و نتیجه کار همگن تر خواهد شد.

ترکیبات مورد استفاده در هیبرید مو پایدارتر هستند و ماندگاری طولانی تری به همراه دارند. در ضمن کیفیت صافی مو نیز به مراتب بیشتر از سایر روش های مشابه است. ریباندینگ مو، کراتینه و صافی مو از رایج ترین روش ها برای صاف کردن مو هستند و هیبرید مو نیز تازه به این جمع اضافه شده است.

مادامی که بافت کراتینی مو سالم است می توان از این شیوه درمانی استفاده کرد.

دوام هیبرید مو

مزایای هیبرید مو

در این مطلب از سیستم هیبرید مو نکات مهمی ذکر شد. به طور کلی همه افراد با موهای رنگ شده تا طبیعی می توانند از این تراپی استفاده کنند. البته یک نکته مهم وجود دارد و آن اینکه ساختار مو باید سالم باشد. در واقع موهای سوخته، خمیری، پودر و پوک شده، آدامسی و … مناسب استفاده از این روش نیستند. اگر موهای شما هنوز خیلی آسیب ندیده باشد راه نجاتی هست و می توانید از مزایای هیبرید مو انسان کنید.

اولین و مهم ترین نکته مربوط به ماندگاری بالای هیبرید است. در مقایسه با سایر روش های احیا مو به طور قطع دوام هیبرید مو خیلی بیشتر است. تقریبا 6 تا 8 ماه موهای هیبرید شده، زیبایی خود را حفظ می کنند. پس از آن لازم است تا برای احیا مجدد مو اقدام کنید.

پروسه صافی مو در این شیوه خیلی سریع تر است و این می تواند یک امتیاز بزرگ باشد. به خصوص در این روزها که از جهت بهداشتی و سلامتی بهتر است تا حد امکان کمتر در بیرون از منزل باشید.

از دیگر مزایای هیبرید مو می توان به حجیم شدن موها اشاره کرد. در این سیستم موها براق، ابریشمی و صاف می شوند اما مو روی سر نمی خوابد و در عین صافی، حجم بیشتری می گیرد علت این است که بافت مو بهبود پیدا کرده.

در آخر هم اگر موخوره دارید این روش عالی است زیرا هیبرید مو با تغذیه و ابرسانی مو، موخوره را از موهایتان دور می کند.

تفاوت هیبرید با کراتین

تفاوت هیبرید با کراتین

صحبت های زیادی در مورد مضرات مواد کراتین مو می شود. وجود فرمالدئید در مواد کراتین موجب هراس عمومی شده است. امروزه مواد و ترکیبات به مراتب کم ضرر تری تولید شده ولی همچنان خیلی ها نسبت به بی ضرر بودن این مواد، تردید دارند. هیبرید مو فاقد مواد مضر است و می تواند جایگزین خوبی برای مواد شیمیایی مضر باشد.

دومین مورد از تفاوت کراتین مو و هیبرید در مدت زمان دوام صافی مو است. کراتین نسبت به هیبرید مو، ماندگاری کمتری دارد. اگر به طور متوسط طول عمر کراتین را 4 ماه در نظر بگیریم، هیبرید تقریبا 2 برابر این مدت، ماندگاری دارد.

نتیجه صافی مو در هر دو مورد تقریبا یکسان است اما ترکیبات استفاده شده در کراتین و هیبرید شبیه به هم نیست. حتی فرایند صافی مو در کراتینه برزیلی و صافی موی ژاپنی نیز متفاوت است.

نکات مهم برای رشد موها

تفاوت ریباندینگ و کراتینه برزیلی

ریباندینگ همان صافی موی ژاپنی است که در بین عموم مردم طرفداران زیادی دارد. اگر نام “بوکو” را شنیدید نیز منظور همین نوع سیستم صافی مو است. کراتینه برزیلی کوتیکول مو را صاف می کند و به این ترتیب آسیب های ناشی از مواد شیمیایی بر روی موها، تا حد زیادی کم می شود. اما در ریباندینگ پیوندهای داخلی مو به کلی تغییر می کند. پس نوع صافی در ریباندینگ دائمی است و ماندگاری بسیار طولانی تری از کراتینه برزیلی دارد.

هیبرید مو و ریباندینگ هر دو برای موهای آسیب دیده از رنگ و دکلره، مناسب نیستند. اما  کراتینه بر روی موهای آسیب دیده قابل انجام است. در نهایت مدت زمان اجرای صافی موی ژاپنی یا ریباندینگ خیلی طولانی تر از کراتین کردن موها است. در هر دو شیوه، سرعت انجام هیبرید مو به مراتب بیشتر است. ترکیبات هیبرید نهایت در 20 دقیقه اثر می کنند. در هیچ شیوه دیگری چنین زمان کوتاهی برای صاف کردن موها دیده نمی شود.

صافی مو ژاپنی، کراتینه و احیا و یا حتی هیبرید مو هر کدام با ترکیبات متنوعی کار می شوند. یک آرایشگر ماهر می تواند در مورد انتخاب بین شیوه صافی مو راهنمایی تان کند. مواد صافی مو به وفور در بازار موجود است و شاید بخواهید خودتان در منزل موها را صاف کنید. اول اینکه اصلا ایده خوبی نیست ولی مراحل کار در ادامه آورده شده است.

ترمیم موهای آسیب دیده

مراحل انجام هیبرید مو

ابتدا موها را با شامپوی شفاف کننده 2 بار بشویید تا پولک های مو کامل باز شود. حالا موها برای جذب مواد آمادگی دارند و خیلی راحت مواد هیبرید مو به عمق مو نفوذ می کند.

در مرحله بعد موها را با سشوار خشک کنید تا حدی که تقریبا 85 درصد از مو خشک شده باشد. سپس مواد اسپری کراتین روی موها اعمال می شود

در این مرحله موها به چند قسمت تقسیم می شود تا به راحتی بتوانید از کرم هیبرید مو استفاده کنید. عملکرد کرم به این صورت است که ابتدا پیوندهای مو شکسته شده و سپس ساختار مو تغییر می کند.

سپس با توجه به نوع مو زمان 10 تا 20 دقیقه صبر کنید تا مواد جذب مو شود. در این زمان موها کمی حالت کشسانی پیدا می کنند. بلافاصله موها را شستشو دهید. با آب ولرم همه مواد را بشویید تا موها کامل تمیز شود.

سپس دوباره موها را سشوار کشیده و حدود 70 درصد موها را خشک کنید. حالا نوبت به استفاده از مواد کراتین روی ساقه مو است. برای اینکه مواد به همه قسمت های مو برسد با شانه دندانه درشت، موها را شانه بزنید. پس از 10 دقیقه باید موها با سشوار خشک شود. باقیمانده رطوبت مو را نیز خشک کنید.

در نهایت نوبت به اتوکشی مو است که به طور حتم مهم ترین بخش کار هم هست. اتو مو خوب کار آرایشگرتان را راحت می کند اتوی موهای معمولی برای این کار مناسب نیستند.

نکته: مواد هیبرید مو نباید با پوست سر و ریشه مو در تماس باشد.

انواع تراپی موی دمیج

مرکز تخصصی بازسازی و احیا مو سعیده درویش زاده

روش های متفاوتی برای درمان موهای آسیب دیده وجود دارد که همه آن ها را یکجا در سالن تخصصی احیا مو درویش زاده پیدا می کنید. اینجا یک کلینیک حرفه ای و فوق تخصصی در زمینه بازسازی و ترمیم مو است. صفر تا صد کارهای احیا مو توسط حرفه ای های مرکز انجام می شود. خانم درویش زاده مشاوره های رایگان هم ارائه می دهند.

اگر نیاز به راهنمایی دارید از قبل هماهنگ کنید تا بتوانید از مشاوره های حضوری و رایگان مرکز استفاده کنید. کلینیک تخصصی احیا مو انواع تراپی غیر تهاجمی مو را انجام می دهد. برخی از خدمات سالن این ها هستند: کراتینه و احیا مو با مواد طبیعی، نانو بوتاکس مو، پروتئین درمانی، آرگان تراپی، پلکس تراپی و …..

مواد استفاده شده در این سالن، کاملا ایمن است و از بهترین برند دنیا انتخاب می شود. برای نگهداری از موهای احیا شده، کلی محصول عالی هم معرفی می شود که می توانید از سالن و یا هر جای دیگری تهیه کنید. خلاصه که در این مرکز پکیج کامل احیا مو ارائه می شود. اگر تاکنون از خدمات سالن استفاده نکرده اید برای یک بار هم که شده امتحان کنید. به نظر شما چرا همه مراجعه کنندگان قبلی از خدمات سالن رضایت خود را اعلام کرده اند؟

3.1/5 - (8 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed