1. خانه
  2. مقالات
  3. نکات مهم برای کراتینه مو به روش خانگی

نکات مهم برای کراتینه مو به روش خانگی

نکات مهم برای کراتینه مو به روش خانگی

  1. خانه
  2. مقالات
  3. نکات مهم برای کراتینه مو به روش خانگی
کراتینه مو به روش خانگی
folder_openمقالات

همه ما سعی می کنیم که با استفاده روش های مختلفی، سلامتی پوست و موهای خودمان را تامین کنیم و بتوانیم پوست و موهای سالم تری داشته باشیم و آنها را از هرگونه خطری حفظ کنیم. روش های مختلفی برای سلامتی موها وجود دارد که کراتینه مو یکی از این روش ها است. البته موضوعی که وجود دارد این است که خیلی از افراد نمی توانند از پس هزینه های کراتینه مو بر بیایند یا ممکن است به خاطر عوارض کراتینه مو از این روش استفاده نکنند. کراتینه مو به روش خانگی یکی از کارهایی است که می تواند جایگزین کراتینه مو سالنی شود و شما می توانید با استفاده از روش هایی که برای این کار وجود دارند، در خانه خودتان کراتینه مو را انجام دهید.

در این مقاله می خواهیم در مورد کراتینه مو به روش خانگی صحبت کنیم و بگوییم که چطور می توانید با استفاده از موادی که در دسترس هستند و می توانید در هر خانه ای پیدا کنید، کراتینه مو را انجام دهید و در منزل خود به موهایتان رسیدگی کنید تا موهایی نرم و صاف و خوش حالت داشته باشید.

اگر به دنبال روش های خانگی کراتینه مو هستید و می خواهید در خانه از این روش ها استفاده کنید تا بتوانید موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشید، توصیه ما این است که حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید تا در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری کسب کنید.

انجام کراتینه مو در منزل

کراتینه مو به روش خانگی

روش های مختلفی وجود دارند که می توانید در خانه کراتینه مو را انجام دهید و به موهایتان رسیدگی کنید. در ادامه می خواهیم برخی از بهترین روش های این کار را به شما معرفی کنیم و بگوییم که چطور می توانید در خانه کراتینه انجام دهید.

1- کراتینه مو با سس مایونز:

مایونز یکی از موادی است که ترکیبات مغذی برای موها دارد و می توانید یک تقویت کننده عالی برای موهای شما باشد و رطوبت موها را افزایش دهد. به همین خاطر می توانید از سس مایونز برای کراتینه موهای خودتان استفاده کنید.

برای استفاده از این روش می توانید موهای خودتان را کمی مرطوب کنید و سپس براساس حجم موهایتان، میزان کافی از سس مایونز را روی تمامی قسمت های موهای خودتان بمالید و آنها را به آرامی ماساژ دهید.

دقت کنید که سس مایونز به صورت کامل موهایتان را پوشش دهد و ماساژ را به صورت کاملا ملایم انجام دهید. پس از اینکه موهایتان کاملا آغشته شدند، یک کلاه رنگ مو روی سرتان بگذارید و سپس نیم ساعت صبر کنید تا سس مایونز موهایتان را نرم و لطیف کند.

پس از این مدت می توانید موهایتان را با استفاده از یک شامپو مناسب موهایتان بشویید و آنها را در حوله بپیچید تا به صورت طبیعی خشک شوند. این ماسک را می توانید هفته ای یک بار استفاده کنید تا تاثیرات فوق العاده ای را روی موهای شما بگذارد.

استفاده از سس مایونز برای کراتینه کردن مو

2- کراتینه مو با ژلاتین:

ژلاتین نیز یکی از موادی است که برای موها بسیار مفید است و باعث می شود که موهایتان بافتی نرم و حالت پذیر پیدا کند. برای استفاده از این روش، کافی است مقدار موردنیاز از ژلاتین را بر اساس اندازه موهایتان تهیه کرده و در آب گرم حل کنید تا کاملا مایع شود. سپس این مایع را در محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و پس از رسیدن به دمای محیط، مایع را به صورت کامل روی ساقه موهای خودتان بمالید و موها را به آرامی ماساژ دهید تا کامل به ژلاتین آغشته شوند.

پس از این کار می توانید از یک کلاه رنگ استفاده کنید و بیست دقیقه صبر کنید تا ژلاتین روی موهایتان تاثیر خود را بگذارد. سپس می توانید موهایتان را کامل آبکشی کنید و آنها را با استفاده از حوله بپیچید تا به صورت طبیعی خشک شوند.

استفاده از ژلاتین برای صاف کردن موها

3- کراتینه مو با قرص ویتامین E:

قرص ویتامین ای یکی از مواد بسیار مفید برای سلامتی موها است که به صورت کپسول عرضه می شود و داخل این کپسول ها روغنی وجود دارد که می توانید از آن برای کراتینه موها استفاده کنید.

برای استفاده از این کراتینه مو به روش خانگی، لازم است که یک بسته قرص ویتامین ای تهیه کنید و با سوزن کپسول ها را سوراخ کرده و روغن آنها را در یک ظرف خالی کنید. سپس این روغن را به خوبی روی ساقه و ریشه موهایتان بمالید و آنها را کاملا به این روغن آغشته کنید.

پس از این به مدت نیم ساعت موهایتان را در همین حالت باقی بگذارید و سپس با استفاده از یک شامپو ترجیحا بدون سولفات یا شامپو بچه، موهایتان را بشویید و آبکشی نمایید. برای خشک کردن موهایتان نیز از همان روشی که در موارد قبلی گفتیم استفاده کنید و موها را در حوله بپیچید تا به صورت طبیعی خشک شوند.

ویتامین E برای صاف کردن مو

4- کراتینه مو با آب برنج:

روش بعدی کراتینه مو به روش خانگی، استفاده از آب برنج است. برنج نیز یکی از مواد بسیار مفید برای موها است که نشاسته موجود در آن برای تقویت موها بسیار مفید و موثر است.

برای استفاده از این روش، مقداری برنج را در آب بجوشانید و سپس آبکشی کنید و آب غلیظ برنج را در ظرفی نگهداری کنید. سپس موهای خودتان را به صورت کامل یا در آب برنج فرو کنید یا آب برنج را روی موها بریزید تا کاملا به آن آغشته شوند.

پس از این کار نیم ساعت صبر کنید تا آب برنج به خوبی روی موهایتان باقی بماند. سپس می توانید از یک شامپو مناسب استفاده کنید تا موهایتان را شسته و آبکشی کنید.

کراتین کردن مو با آب برنج

5- کراتینه مو با موز و زرده تخم مرغ:

روش بعدی که برای کراتینه مو به روش خانگی می توانید از آن استفاده کنید، استفاده از موز و زرده تخم مرغ است. موز و زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین و مواد معدنی هستند و تاثیر زیادی روی تقویت موها دارند و کمک می کنند که موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشید.

برای استفاده از این تکنیک کراتینه مو در خانه، یک موز را به خوبی له کنید و یک زرده تخم مرغ نیز به آن اضافه کنید و به اندازه کافی به هم بزنید تا حالتی خمیری پیدا کند. پس از این کار، ماده به دست آمده را به صورت کامل روی موهای خودتان بمالید و ساقه موها را به این مواد آغشته کنید.

سپس کلاه رنگ مو را روی سرتان بگذارید و بین 1 تا 3 ساعت صبر کنید و سپس موهایتان را با استفاده از شامپو بدون سولفات آبکشی کنید و بگذارید به صورت طبیعی خشک شود.

این ماسک را نیز می توانید هفته ای یک بار استفاده کنید و ببینید که چه تاثیرات فوق العاده ای برای موهای شما دارد و چطور باعث نرم و صاف شدن موهای شما می شود.

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد کراتینه مو به روش خانگی صحبت کردیم و گفتیم که با استفاده از مواد موجود در هر خانه ای، چطور می توانید کراتینه مو را انجام دهید و موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشید.

این روش ها به شما کمک می کنند که بتوانید موهایتان را تقویت کنید. تنها موضوعی که باید بدانید این است که این روش ها را باید به صورت مستمر انجام دهید تا تاثیرات مثبت این روشها را روی موهای خود مشاهده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که در مورد کراتینه مو به روش خانگی اطلاعات مفیدی کسب کنید و بتوانید از روش های گفته شده برای انجام کراتین مو در خانه استفاده کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

انجام کراتینه مو در آرایشگاه با نتایج پررنگ تر و سریعتر همراه است؛ البته باید توجه داشته باشید که کراتینه کردن موهای خود را به افراد حرفه ای و باتجربه بسپارید تا درگیر عوارض کراتینه نشوید. سالن سعیده درویش زاده یکی از بهترین سالنهای زیبایی برای انجام خدمات صافی و کراتینه مو است. برای رزرو نوبت کراتینه مو در سالن زیبایی سعیده درویش زاده، همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed