1. خانه
  2. مقالات
  3. از انواع تراپی مو چه می دانید؟

از انواع تراپی مو چه می دانید؟

از انواع تراپی مو چه می دانید؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. از انواع تراپی مو چه می دانید؟
انواع تراپی مو
folder_openمقالات

آیا در مورد تراپی مو و انواع آن چیزی شنیده اید؟ واژه تراپی ( therapy ) به معنای درمان است. وقتی حال موهایتان خوب نیست باید برای درمان اقدام کنید. اما سوال اینجاست که از کجا بفهمیم، موها حال و روز خوبی ندارند. وقتی موها خشک و وز شده یا موخوره گرفته و یا اینکه به شدت می ریزد، اوضاع خوبی ندارد. اصولا هر وقت احساس کردید موها دیگر مثل قبل، سالم و شاداب نیست بدانید که یک جای کار ایراد دارد. با انواع تراپی مو می توان سلامت از دست رفته موها را بر گرداند.

آیا مدام موهایتان را با مواد دکلره، روشن رنگ می کنید؟

آیا موهایتان را با هر شامپویی می شویید؟

آیا پوست سرتان خشک شده و پوسته ریزی دارد؟

آیا رشد موهایتان متوقف شده است؟

آیا موهایتان خشک و وز شده و حالت نمی گیرد؟

همین حالا هم کلی دیر شده، موهای بیچاره فریاد می زنند که حالشان خوب نیست. این موها به شدت آسیب دیده و نیاز به درمان های تخصصی و احیا مجدد دارد.

تراپی مو چیست؟

تراپی مو چیست و انواع آن کدامند؟

وقتی موها با کمبود پروتئین، کراتین، ویتامین و انواع املاح مواجه می شود ظاهر مو تغییر می کند. علت کمبود مواد مغذی مو چیزی نیست جز آسیب های محیطی که شامل مراقبت های غیر اصولی هم می شود. در Hair therapy با استفاده از مواد مخصوص و تکنیک های روز و دستگاه های مدرن، موهای آسیب دیده در پروسه درمان قرار می گیرند.

تکنیک های مختلفی برای درمان آسیب دیدگی موها وجود دارد. این تکنیک ها با توجه به نوع آسیب دیدگی انتخاب می شود. به این ترتیب برای هر فرد یک نوع درمان جواب می دهد. قبل از شروع به درمان باید بدانید انتظارتان از تراپی مو چیست. برخی از روش های درمانی علاوه بر احیا موهای آسیب دیده، صافی مو را نیز به دنبال دارند.

به طور کلی همه روش های درمانی ویتامینه و پروتئینه به نوعی تراپی مو هستند. اما روش انجام کار یکسان نیست. بعد از احیا موهای آسیب دیده، جوانی و شادابی موها باز می گردد و این هدف اصلی از انواع تراپی مو است. در این مطلب با انواع تراپی و مزایا و معایب آن آشنا می شوید.

کراتین تراپی موها

پروتئین تراپی

اگر موها زبر و بد حالت شده، دلیل آن از دست رفتن پروتئین مو است. در ساختار مو، پروتئین به عنوان یکی از اصلی ترین مواد نقش حیاتی دارد. کلازن مورد نیاز موها از طریق پروتئین تامین می شود. کمبود پروتئین به طور مستقیم روی ظاهر و ساقه موها تاثیر می گذارد. پروتئین تراپی نوعی روش درمانی برای احیا و صافی مو است.

روش کار به این صورت است که با استفاده از محصولات حاوی پروتئین، ساقه موها تقویت می شود. در آسیب های اندک و مراحل اولیه، می توان از درمان های خانگی برای تامین پروتئین مورد نیاز مو استفاده کرد. انواع ماسک موی پروتئینه تا حدودی کارساز است. البته وقتی میزان آسیب زیاد باشد، درمان های خانگی اصلا فایده ای ندارد.

وقتی موها از کمبود پروتئین رنج می برد، ظاهر ناخوشایندی دارد و باید با استفاده از درمان های تخصصی، مواد کراتین و پروتئینه را در اختیار موها قرار داد. پروتئین در بافت مو وجود دارد و نمی توان آن را با ماده دیگری جایگزین کرد. بنابراین لازم است تا با انواع تراپی مو از جمله پروتئین تراپی، موها را احیا کرد.

در این روش پروتئین های هیدرولیز شده به کوتیکول مو، اتصال داده می شوند. با تقویت لایه های کوتیکولی، تخلخل تارهای مو از بین می برد و یک لایه محافظ روی ساقه مو قرار می گیرد.

درمان موهای آسیب دیده

 پلکس تراپی مو

وقتی موها در اثر استفاده از مواد شیمیایی، آسیب دیده باشد درمان تخصصی ضروری است. پلکس تراپی یکی از انواع تراپی مو است که برای درمان موهای سوخته و بسیار خشک انجام می شود. این شیوه درمانی را نمی توانید در خانه انجام دهید. برای احیای موهای سوخته باید فرمولاسیون مناسب را در ترکیب مواد رعایت کرد.

برای پلکس تراپی مو به سالن تخصصی احیا مو مراجعه کنید. این کاری نیست که هر کسی بتواند به درستی از عهده اش بربیاید. در این تکنیک از دستگاه های مخصوص استفاده می شود. برای افزایش کیفیت کار دستگاه نانو استیم و دستگاه مايكروميست به کار گرفته می شود. علاوه بر ترکیب مناسب مواد شیمیایی، نحوه استفاده از دستگاه های تراپی مو نیز نیاز به مهارت و تجربه حرفه ای دارد.

سعیده درویش زاده بنیانگذار احیا مو، انواع تراپی مو را در سالن تخصصی ارائه می دهد

پروتئین تراپی موی بلند

هیدروژن تراپی مو

آیا موهای تان مات و کدر شده و دیگر درخشندگی قبل را ندارد؟ هیدروژن یکی از عناصر ضروری برای سلامت موها است که به طور طبیعی و از بدن تامین می شود. کاهش هیدروژن موجب ریزش مو شده و ظاهر موها مات و کدر می شود. با انواع تراپی مو می توان همه مشکلات مو و پوست کف سر را برطرف کرد.

در این تکینک مواد مخصوص توسط ویال به پوست سر و ساقه مو وارد می شود. برای این کار از دستگاه نانو استیم و فوتون بلو استفاده می شود. پس از تکمیل پروسه درمانی در 5 جلسه، آسیب وارد شده به موها کامل درمان می شود. طول درمان 35 روز است و شامل 5 جلسه درمان تخصصی است.

هیدروژن تراپی معمولا برای دوام بیشتر رنگ و مش و کراتینه و … انجام می شود. در این تکنیک انواع مواد آبرسان و پروتئین ها و ویتامین ها برای تغذیه موها مورد استفاده است. این مواد به صورت تزریقی در اختیار ساقه و ریشه مو قرار می گیرند. به این ترتیب کوتیکول مو احیا شده و موها بافت محکم تری پیدا می کنند.

با نفوذ ذرات نانو آب به داخل مو، آبرسانی انجام شده و شفافیت موها بیشتر می شود. تزریق مواد مغذی به پوست سر نیز موجب بهبود گردش خون در پوست سر شده و ریزش مو و شوره سر برطرف خواهد شد.

تکنیک های تراپی مو

 اوزون تراپی مو

اوزون نوعی اکسیژن است که برای درمان مشکلات مو استفاده می شود. این روش از تریتمنت های بین المللی و مورد تایید بهداشت جهانی است و تاثیر فوری دارد. این تکنیک به نسبت سایر انواع تراپی مو، جدیدتر است ولی کاربرد فراوانی دارد. اغلب مشکلات مو و پوست سر را می توان با استفاده از اوزون تراپی درمان کرد.

برای درمان شوره سر و سبوره، اسکالپ پوست چرب، جلوگیری از ریزش مو و ده ها آسیب دیگر، ازن تراپی موثر است. این گاز مفید در پاکسازی پوست سر غوغا می کند. اجرای اوزون تراپی مو دارای محدودیت سنی نیست و بر روی خانم ها و آقایان در هر سن و سالی انجام می شود. با توجه به نوع آسیب و مشکل به وجود آمده، طول درمان متفاوت است.

برای مثال اگر فرد مراجعه کننده دارای ریزش موی شدید باشد، درمان در هفت جلسه پشت سر هم انجام می شود. پس از یک هفته نیز ریزش مو به طور کلی از بین خواهد رفت. این درمان غیر تهاجمی است و هیچ آسیبی به همراه ندارد. اوزون تراپی راه حل قطعی شوره سر و اسکالپ است و تاثیر فوق العاده ای دارد.

درمان تخصصی رفع وز و خشکی

بوتاکس تراپی

بوتاکس نوعی سم است که کاربرد فراوانی در زیبایی پوست دارد. این ماده هیچ ارتباطی با بوتاکس تراپی ندارد. در واقع مواد مورد استفاده اصلا حاوی سم بوتولیزم نیست. در بوتاکس تراپی، خلل و فرج ساقه مو با مواد مخصوص و مورد نیاز موها، پر می شود. با پر شدن فاصله ها، موها ظاهر صاف و شفاف تری پیدا می کنند. به این ترتیب وز مو گرفته می شود و موها صاف و شاداب تر دیده می شوند.

از بوتاکس تراپی برای درمان موهای آسیب دیده استفاده می شود. اگر موها دچار موخوره شده، کم پشت و کدر است و یا اینکه وز مو وجود دارد با این تکنیک، درمان قطعی است. موهای غیر قابل کنترل که به سختی حالت می گیرند را با این شیوه درمانی می توان بهبود داد. بوتاکس تراپی در سالن تخصصی مو انجام می شود و نیاز به مهارت بالایی دارد.

در این تکینک هیچ نوع ماده ای، از جمله بوتاکس به موها یا پوست سر تزریق نمی شود. بوتاکس مو نوعی روش درمان غیر تهاجمی است و با شستشوی موها آغاز می شود. به طور کلی قبل از درمان های تخصصی مو لازم است که آلودگی سطح مو و پوست سر برطرف شود. با شستشو، گره های مو باز می شود و موها آماده جذب مواد هستند.

مواد شیمیایی بوتاکس روی ریشه مو تا نوک موها مالیده شده و مالش داده می شود. مهارت آرایشگرتان در میزان اثربخشی بوتاکس تاثیر دارد. ادامه کار بستگی به تصمیم متخصص دارد. برخی موارد تا زمان خشک شدن موها لازم است صبر کنید تا مواد به داخل تارهای مو نفوذ کند. در روش دیگر آرایشگر موها را قبل از خشک شدن، با اتوی مو صاف می کند.

نتیجه گیری

انواع تراپی مو برای برطرف کردن آسیب های مو و پوست سر استفاده می شود. شیوه درمان و انتخاب نوع تراپی بستگی به نوع آسیب دارد. شاید برای فردی، پروتئین تراپی بهترین راهکار باشد و رضایت صد در صدی به همراه داشته باشد. اما برای کیس دیگری بوتاکس تراپی نتیجه بهتری داشته باشد. قبل از شروع هر درمانی لازم است تا با یک متخصص مشورت کنید.

تراپی مو کار پر هزینه ای است پس حتما از قبل نسبت به شیوه کار و نتیجه نهایی، اطلاعات کسب کنید. در صورت تمایل می توانید از مشاوره تخصصی قبل از تراپی مو استفاده کنید. مشاوره تخصصی مرکز موی سعیده درویش زاده به رایگان ارائه می شود.

3.5/5 - (6 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed