1. خانه
  2. مقالات
  3. اشتباهات رایج در صاف کردن مو با اتوی مو

اشتباهات رایج در صاف کردن مو با اتوی مو

اشتباهات رایج در صاف کردن مو با اتوی مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. اشتباهات رایج در صاف کردن مو با اتوی مو
اشتباهات رایج در صاف کردن مو
folder_openمقالات

آیا در مورد  اشتباهات رایج در صاف کردن مو چیزی شنیده اید؟ برای مرتب کردن موهای مجعد و فر و وز، اتو مو بهترین وسیله است. خیلی از افراد با همین اتوهای کوچک و بزرگ مخصوص مو، نتیجه ایده آل را به دست می آورند. اما این صافی مو تا مدت زیادی دوام ندارد و لازم است تا دوباره از اتو مو استفاده کنید.

اتو مو یکی از ضروری ترین لوازم برای افرادی است که موهای مواج و غیر قابل کنترل تری دارند. از حق نگذریم کار این اتوها هم خیلی خوب است و نتیجه صافی مو عالی است. اما برخی اشتباهات باعث می شود که پس از مدتی، ظاهر مو از قبل هم بدتر شود. این به دلیل کاربرد غیر اصولی از اتو است. شاید ندانید ولی اتوکشی ساده مو احتمال آسیب به مو را افزایش می دهد.

اتو کردن موهای خیس

اشتباهات رایج در صاف کردن مو وقتی هنوز خیس است

اعتراف کنید چند بار اتو را روی موهای خیس کشیده اید؟ اگر تجربه این کار را داشته باشید حتما صدای وحشتناک خشک شدن مو در حین اتوکشی را شنیده اید! این بدترین کاری است که در حق موهای خود می کنید و قطعا تارهای مو به شدت دچار آسیب می شوند.

موقع اتوکشی موهای مرطوب، بخار بلند می شود. این بخار در فیبر مو حباب ایجاد می کند و در نهایت ساقه مو شکافته می شود. به این ترتیب موها دچار موخوره می شوند و انتهای مو دو شاخه و شکسته خواهد شد. شکافته شدن ساقه مو به دلیل آسیب به لایه محافظ مو (کوتیکول) است.

تا زمانی که موها کامل خشک نشده نباید از اتوی مو استفاده کنید. پش از استحمام آب اضافی مو را با حوله بگیرید. اگر عجله دارید موها را با سشوار خشک کنید. سپس می توانید با اتو مو، عملیات صاف کردن مو را انجام دهید. در این وضعیت احتمال آسیب به مو خیلی کمتر خواهد شد.

مضرات استفاده از اتوی مو

استفاده روزانه از اتوی مو اشتباه است

آیا شما هم وقتی دبیرستان یا دانشگاه می رفتید هر روز موها را اتوکشی می کردید؟ بسیاری از نوجوانان هر روز از اتو مو استفاده می کنند و این بسیار خطرناک است. یکی از اشتباهات رایج در صاف کردن مو با اتو مو این است که افراط می کنید. اگر حد را نگهدارید موها به این حد دچار آسیب نمی شود. استفاده روزانه از اتو مو در طولانی مدت، موها را خشک و وز و شکننده تر می کند. این چیزی نیست که بخواهید.

فرض کنید ورزشکار هستید و ناچارید برای تمیز کردن عرق، بدن و موها را بشویید. حتی در این صورت هم نیازی نیست هر روز موهای خود را با اتوی مو صاف کنید. اجازه دهید گاهی موها به طور طبیعی خشک شود و حالت فر و مجعد مو را حفظ کنید. با این کار لطف بزرگی به موهای خود کرده اید.

اشتباهات رایج در صاف کردن مو آسیب دیده

موهای آسیب دیده را با اتوی مو صاف نکنید

آسیب های مو شامل موخوره، خشکی و شکستگی مو، نازک بودن تار مو و …. هستند. این موارد می تواند در اثر بی توجهی به موها ایجاد شده باشد. اگر روتین مراقبت از مو درست و حسابی نداشته باشید، نتیجه همین می شود. خانم هایی که موها را دکلره می کند نیز توجه داشته باشند که موها خیلی آسیب پذیرتر می شود.

به طور کلی مواد شیمیایی مثل رنگ و دکلره یا دستگاه های حالت دهنده حرارتی سلامت مو را تهدید می کنند. اگر موهای شما دچار آسیب از مواد شیمیایی شده، نباید با اتو کشیدن موها وضع را بدتر کنید. در این حالت به جای اینکه موها صاف و خوش حالت بشود، دچار آسیب شدیدتری خواهد شد. بهتر است ابتدا موها را ترمیم کنید و بعد به فکر استفاده از اتو مو و سشوار باشید.

اشتباهات رایج در صاف کردن مو فر

اشتباهات رایج در صاف کردن مو با درجه زیاد اتوی مو

از اتو موهایی استفاده کنید که دارای درجه تنظیم حرارت هستند. به این ترتیب با توجه به جنس موهای خود می توانید دمای مناسب را تنظیم کنید. آیا شما هم وقتی عجله دارید، حرارت اتو مو را روی زیاد تنظیم می کنید؟

به نظر می رسد که دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو در بالاترین درجه حرارت، کارایی بهتری دارند. در واقع هر چقدر اتو مو گرم تر باشد، سریع تر می توانید موها را صاف کنید. این یک اشتباه وسوسه انگیز است. برای اینکه سریع تر کار تمام شوید به ناچار موهای خود را فدا کرده اید.

به طور قطع نمی توان یک دمای مشخص را برای همه افراد تعیین کرد. تحمل موهای هر فرد با دیگری متفاوت است. موهای ضخیم نسبت به گرما مقاومت بیشتری دارند. این در مقایسه با موهای نازک است اما حتی وی ضخیم هم تا حد مشخصی دوام می آورد. موهای سالم هم قطعا مقاومت بهتری در مقایسه با موهای آسیب دیده دارند.

طبق یک قانون کلی می توان گفت که دمای بین 300-325 برای موهای نازک و 325-350 برای موهای ضخیم مناسب است. البته این به سلامت موها هم بستگی دارد. زمان کافی برای صاف کردن مو با اتو در نظر بگیرید که مجبور نشوید حرارت را زیاد کنید.

انواع اتو مو با رنگ، اندازه و قیمت های متفاوت تولید شده است. انتخاب از بین محصولات جدید که هر روز روانه بازار می شوند کار ساده ای نیست. به طور کلی رایج ترین اتوها دارای صفحاتی از جنس تورمالین، سرامیک یا تیتانیوم هستند.

بهترین اتوی مو برای کراتین

هر اتو مویی مناسب موهای شما نیست

انتخاب اتوی مو اشتباه یک فاجعه است. در واقع علت اصلی آسیب به مو می تواند همین اتو مو در دست تان باشد. با تهیه یک اتوی مناسب برای موهایتان، نگرانی کمتری دارید. از لحاظ فیزیکی اتو مو باید سبک و خوش دست باشد تا راحت بتوانید از آن استفاده کنید. داشتن سیم بلند یک مزیت است اما باید به موارد مهم تری توجه کنید. از اشتباهات رایج در صاف کردن مو انتخاب دستگاه نامناسب است.

انو موهای تیتانیومی حرارت را سریع تر انتقال می دهند در نتیجه موها خیلی بهتر صاف می شود. اگر موهای ضخیم تری دارید این نوع اتو موها عالی است. اما در اغلب موارد پیشنهاد نمی شود چنین اتوی مویی را خریداری کنید زیرا با کوچک ترین سهل انگاری، امکان سوختن مو هم هست. اگر موهای آسیب دیده، نازک و ضعیف تری دارید اصلا سراغ این اتوها نروید که نتیجه خوبی ندارد.

اتوهای تورمالین کمترین میزان آسیب را به همراه دارند. حرارت به خوبی در سطح صفحات پخش می شود و فرصت کافی برای صاف کردن موها دارید. برای اکثر افراد با هر نوع جنس مویی، صفحات تورمالین انتخاب خوبی هستند.

در نهایت اتو موهای سرامیکی به راحتی روی مو حرکت می کنند. حرارت یکنواخت و سریع به موها منتقل می شود. در صورتی که موهای سالم و خوبی دارید در اکثر مواقع این بهترین انتخاب برای شماست. خانم هایی که موهای آسیب دیده دارند، بهتر است اتوی مو سرامیکی را استفاده نکنند. در حالت کلی به این افراد خدمات بازسازی و احیا مو پیشنهاد می شود. به این ترتیب نیازی به اتوکشی روزانه موها نیز نیست.

اشتباهات رایج در صاف کردن مو در منزل

اشتباهات رایج در صاف کردن مو: از محافظ مو حرارتی استفاده نمی کنید

عدم استفاده از محافظ حرارت مو در موقع استفاده از اتو مو، یک اشتباه بزرگ است. با این کار قطعا موهای شما دچار آسیب می شود. حتی یک بار هم این ریسک را نکنید. وقتی فلس های کوتیکول مو در اثر حرارت زیاد اتو مو باز شود، دیگر کاری از دست تان بر نمی آید. محصولات محافظ حرارت مو به وفور تولید شده اند. حتی می توانید از روغن های طبیعی نیز برای محافظت از موها در برابر داغی و گرما استفاده کنید.

چه در حال خشک کردن موها با سشوار هستید یا اینکه موها را با اتو مو صاف می کنید فرقی ندارد، همیشه از محافظ حرارتی مو استفاده کنید.

برای اینکه کمتر از اتو مو استفاده کنید موهای خود را با شامپو و نرم کننده مناسب بشویید! درست است محصولاتی که برای شستشوی موها استفاده می کنید در خشکی و حالت موها تاثیر دارند. برای مثال شامپوهای حاوی سولفات به شدت موها را خشک و شکننده می کنند. هر چیزی که تبلیغ می شود برای موهای شما مناسب نیست اسیر تبلیغات نشوید و محصولی را انتخاب کنید که برای موهایتان کارایی لازم را دارد.

مهم ترین اشتباهات رایج در صاف کردن مو با اتو همین ها بود. آیا شما مورد دیگری را می شناسید؟

شستشوی موها قبل از براشینگ

کراتینه و احیا مو در سالن سعیده درویش زاده

شکی نیست که استفاده زیاد از اتوی مو، لایه کوتیکول مو را تخریب می کند. اگر به دنبال راهی برای ترمیم آسیب های مو هستید حتما یکی از لاین های کراتینه و احیا مو مناسب شماست. کراتین تراپی اختصاصا برای صاف کردن مو نیست اما تا حدود بالای 70 درصد بعد از کراتینه موها صاف تر می شود. همه داستان ها و شایعاتی که شنیده اید را فراموش کنید. در سالن درویش زاده از بهترین مواد برای کراتینه کردن مو استفاده می شود. به این ترتیب موها کاملا بازسازی و ترمیم شده و صافی معقولی هم خواهد داشت.

در سالن درویش زاده 25 لاین کراتین و احیا مو ارائه می شود. قبل از هر اقدامی لازم است تا موهای شما از لحاظ میزان آسیب، جنس مو و جزئیات دیگری بررسی شود. درمان متناسب با نیاز مو روی موهای رنگ شده و رنگ نشده قابل انجام است. بعد از کراتینه و احیا از درخشندگی و زیبایی موهای خود شگفت زده خواهید شد.

در صورتی که طبق توصیه های ذکر شده در سالن، از موها مراقبت کنید حداقل 6 ماه کراتینه دوام دارد. محصولات مناسب برای بعد از کراتین تراپی نیز معرفی خواهد شد. با توجه به استقبال زیاد عزیزان، لطفا از قبل وقت رزرو کنید

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed