1. خانه
 2. مقالات
 3. طرز استفاده صحیح از اتو مو در 5 مرحله

طرز استفاده صحیح از اتو مو در 5 مرحله

طرز استفاده صحیح از اتو مو در 5 مرحله

 1. خانه
 2. مقالات
 3. طرز استفاده صحیح از اتو مو در 5 مرحله
طرز استفاده صحیح از اتو مو
folder_openمقالات

اتوی مو از وسایل ضروری در هر خانه ای است. به خصوص اگر موهای مواج و مجعد و فر داشته باشید حتما به یکی از این اتوهای ظریف و سبک نیاز خواهید داشت. خیلی از خانم ها به طور روزانه موها را اتوکشی می کنند در حالی که شاید حتی روش استفاده صحیح از اتو مو را بلد نباشند. به احتمال زیاد اتو را در دست می گیرید و خیلی ساده با آن موها را صاف می کنید اما این تنها یک روی سکه است.

طرف دیگر، مشکلاتی است که به جهت استفاده از اتوی مو، پیش می آید. البته استفاده گاه و بیگاه از اتوی مو شاید چندان مشکلی نداشته باشد اما برای استفاده مداوم لازم است تا نکات ریز استفاده صحیح از اتو مو را بدانید. اگر موهای کم پشت، نازک و ضعیف تری دارید بیشتر از دیگران باید مراقب موهای خود باشید.

استفاده صحیح از اتو مو خانگی

نکات مهم هنگام اسفتاده از اتو مو

آیا باور می کنید زمانی حتی از اتوی لباس هم برای صاف کردن موها استفاده می شده؟ این بدترین کاری است که می توانید روی موهای خود انجام دهید. البته این روزها با وجود انواع اتو مو دیگر کسی سراغ روش های قدیمی صاف کننده مو نمی رود. کار با این نوع اتو موها خیلی راحت است و به راحتی می توانید با آن موها را حالت دهید. صاف کردن موها و حتی حالت دادن به آن هر دو با اتوی مو امکان پذیر است.

استفاده صحیح از اتو مو اصلا کار سختی نیست ولی نمی توان یک نسخه را برای همه پیچید. برای مثال جنس و ضخامت موی افراد یکسان نیست به همین خاطر لازم است تا دمای اتو مو را متناسب انتخاب کنید. در واقع تحمل موی هر فردی نسبت به گرما، در حد مشخصی است. گرمای زیاد و داغی اتوی مو می تواند باعث سوختن موها شود. به طور معمول این الگو را برای تنظیم دما با توجه به جنس موهای خود انتخاب کنید:

 • موهای نازک و آسیب دیده حداکثر بین 165 تا 175 درجه سانتی گراد تحمل به گرما دارند
 • موهای ضخیم تر یا فر و مجعد می تواند تا 200 درجه سانتی گراد را تحمل کند
 • برای موهای معمولی درجه اتو مو را حداکثر روی 190 تنظیم کنید

یک نکته مهم را در نظر بگیرید و آن اینکه جنس و ضخامت موها در همه طول عمرتان یکسان نیست. به این معنی که اگر موهای ضخیم تری دارید همیشه وضعیت موها به همین صورت باقی نمی ماند. برای مثال موهای رنگ شده، ضعیف تر هستند. دمای اتو مو را طبق حال حاضر موهای خود تنظیم کنید در غیر این صورت امکان سوختن و آسیب شدید به موها وجود دارد.

اتوکشی آسان موی فر

یادگیری طرز استفاده صحیح از اتو مو

چرا یادگیری اصول استفاده از اتو مو اهمیت دارد؟ اگر ندانید چگونه از اتوی مو استفاده کنید قطعا به موها آسیب می زنید. این دستگاه برای صاف کردن موقت مو کارایی فوق العاده ای دارد و موها را لخت و صاف می کند. این صافی حداکثر تا شستشوی مو باقی می ماند. با توجه به جنس موهایتان حتی شاید صبح روز بعد که از خوابی بیدار می شوید، دوباره فر مو برگشته باشد. در هر صورت انتظار صاف شدن مو به مدت طولانی نداشته باشید.

اگر به دنبال صافی دائم مو هستید از صافی ژاپنی یا کراتینه و احیا مو استفاده کنید. به این ترتیب موها به مدت بیشتری حالت نرمی و صافی به خود می گیرد. اتو مو از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو است و جنبه درمانی و تراپی ندارد. با این وسیله تنها می توانید برای مدت کوتاهی از صاف شدن موها لذت ببرید. به خصوص اگر وقت کم است و می خواهید موها را مرتب کنید اتو مو کاربرد خوبی دارد.

موهای صاف و خوش حالت به زیبایی چهره هم کمک می کند. این وسیله برای افرادی که نمی خواهند از مواد شیمیایی برای حالت دادن به موها و یا صافی مو استفاده کنند، انتخاب خوبی است. اگر طرز استفاده صحیح از اتو مو را بدانید احتمال آسیب به مو خیلی کمتر می شود. برای حفظ سلامت مو 5 گام ساده را انجام دهید.

صاف کردن مو در منزل

1- اتو مو مناسب انتخاب کنید

اگر گاه و بیگاه از اتو مو استفاده می کنید هر دستگاهی را می توانید خریداری کنید. البته برای افرادی که دائم از اتو مو استفاده می کنند قضیه فرق دارد. با خرید یک اتو مو خوب می توانید سلامت موهای خود را تا حد زیادی تضمین کنید. اول اینکه با توجه به بلندی و حجم موهای خود یک اتو مو مناسب انتخاب کنید. شکل لبه و پهنای صفحه خیلی اهمیت دارد. با یک اتوی مو کوچک و ظریف با صفحه باریک نمی توانید حجم زیادی از موهای بلند و ضخیم تان را صاف کنید.

برخی از اتو موها تنها برای صاف کردن چتری مو استفاده می شوند. اتو موهای بزرگ ولی سبک تر انتخاب خوبی برای موهای پرپشت تر است. از همه مهم تر جنس صفحات اتو است. 3 نوع متفاوت از صفحات اتو مو در بازار موجود است. در این مورد به طور کامل در “ انتخاب اتو مو” از مقالات قبلی سایت، توضیح داده شده است.

 • سرامیکی
 • تیتانیومی
 • تورمالینی

اتوی مو کراتینه

2-طرز استفاده صحیح از اتو مو را یاد بگیرید

همینطور بدون آمادگی نباید اتو را روی موهایتان بکشید. قبل از هر اقدامی باید موهای خود را آماده کنید. برای مثال اتوکشی موهای چرب و کثیف ایده خوبی نیست. اگر موهای شما آلوده است نباید از دستگاه های حرارتی و به خصوص اتوی مو استفاده کنید. ابتدا موها را شستشو دهید و آب اضافی مو را با حوله بگیرید.

اگر وقت کم است با باد ملایم سشوار موها را خشک کنید.دقت کنید که استفاده از اتو روی موهای خیس یا نمدار یک اشتباه بزرگ است. با این کار نه تنها موها صاف نمی شود بلکه امکان وز شدن مو هم وجود دارد. پس از خشک شدن موها و قبل از اتوکشی حتما از محافظ حرارت مو استفاده کنید تا تارهای مو آسیب نبیند.

3- موها را تقسیم بندی کنید

برای استفاده صحیح از اتو مو ابتدا باید موها را با شانه به قسمت های مختلف تقسیم کنید. سپس هر قسمت را با کلیپس جدا کنید. این کار کمک می کند که موقع اتوکشی تسلط بیشتری داشته باشید. به خصوص افرادی که موهای پر پشت تری دارند حتما موها را به درستی تقسیم بندی کنند. نحوه صحیح تقسیم مو به این صورت است که دسته هایی در لایه زیرین، رویی و میانی مو جدا کنید. حجم موها در هر دسته خیلی کم یا زیاد نباشد.

اتو مو با قابلیت تنظیم

4-استفاده صحیح از اتو مو به این صورت است

اتوکشی را از لایه زیرین مو شروع کنید. این کار باعث می شود که سریع تر موها را نظم دهید. بعد از لایه زیرین نوبت به لایه میانی مو است و در انتها لایه رویه مو را صاف کنید. نحوه در دست گرفتن اتو هم خودش اصولی دارد. اتوی مو را به پوست سر نزدیک نکنید امکان سوختن پوست وجود دارد.

هر دسته از مو را با ملایمت از میان صفحات اتو مو حرکات دهید. ساقه مو نباید تحت کشش باشد وقتی موها داغ هستند مستعد آسیب بیشتری هستند پس با صبر و حوصله این کار را انجام دهید.

5-اتوکشی افراطی ممنوع است

روی یک دسته مو تنها یکبار اتو را حرکت دهید. تکرار اتوکشی برای هر دسته، ممنوع است این کار باعث آسیب به مو می شود. چنانچه احساس می کنید با یکبار عبور، موها صافی خوبی ندارند لازم است تا کمی درجه حرارت را زیادتر کنید.

موقع اتوکشی بخار از مو بلند می شوند که طبیعی است. اگر روی موها از ژل یا محصولات آرایشی دیگری استفاده کرده باشید امکان دود کردن موها هم هست. این به دلیل استفاده از ژل و … است. نحوه استفاده صحیح از اتو مو را یاد بگیرید و اجازه ندهید هرگز موها دود کند.

استفاده صحیح از اتو مو

کلینیک تخصصی زیبایی و احیا مو سعیده درویش زاده

مرکز بازسازی و احیا مو درویش زاده در 3 زمینه فعالیت دارد. بخش اول مربوط به خدمات ارائه شده در این سالن است و همواره مورد توجه بانوان عزیز بوده است. کراتینه و احیا، نانو بوتاکس مو، پروتئین درمانی، پلکس تراپی، ویتامینه و انواع تراپی مدرن در این سالن انجام می شود. با توجه به استقبال مراجعین محترم، رزرو وقت از قبل ضروری است.

آموزش تخصصی و حرفه ای یکی دیگر از بخش های آموزشگاه درویش زاده است. هنرجویان می توانند در زمان های تعیین شده از آموزش های حضوری و آنلاین مرکز، استفاده کنند. لازم به ذکر است این کلاس ها در همان ساعات اولیه اعلام ثبت نام، تکمیل ظرفیت می شود. چنانچه قصد شرکت در دوره آموزشی را دارید، منتظر اطلاع رسانی بعدی باشید.

بخش معرفی محصولات آرایشی-بهداشتی سالن درویش زاده برای مراجعه کنندگان و هنرجویان مرکز، شگفتی های زیادی دارد. اگر از مشتری های سالن هستید حتما با پکیج های احیا مو در منزل ما آشنایی دارید. در ادامه به معرفی یک اتوی موی حرفه ای برای همکاران کراتین کار پرداخته شده است.

اگر کیفیت اتو و رضایت مشتری برای شما اهمیت دارد حتما از یک اتوی مو استاندارد و با قابلیت تنظیم دما استفاده کنید. اتو موی کوکو هیر پرو برند کره ای- امریکایی محصولی متفاوت برای آرایشگران حرفه ای است. جنس بدنه این محصول کربن است و این موجب سبک شدن فوق العاده اتو مو شده است. جنس صفحه اتو موی کوکو، سرامیک و نانوترومالین با ترکیبی از جرمانیوم است. از همه مهم تر تنظیم دمای 450F | 232C بصورت یکنواخت بدون افت دما در این وسیله است که کار اتوکشی بعد از کراتینه را ساده کرده است.

2.5/5 - (4 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed