1. خانه
  2. مقالات
  3. درمان طبیعی برای موهای وز+ دستور تهیه ماسک موی خانگی

درمان طبیعی برای موهای وز+ دستور تهیه ماسک موی خانگی

درمان طبیعی برای موهای وز+ دستور تهیه ماسک موی خانگی

  1. خانه
  2. مقالات
  3. درمان طبیعی برای موهای وز+ دستور تهیه ماسک موی خانگی
درمان طبیعی موهای وز و پف دار
folder_openمقالات

موهای مجعد و فر بیشترین مستعد وز هستند. وقتی مو خشک و وز می شود ظاهر مناسبی ندارد و به سادگی هم، حالت نمی گیرد. رسیدگی و نگهداری از این موها خیلی وقت گیر و خسته کننده است. اگر شما هم از موهای وز خسته شده اید دو را دارید. اول اینکه با قیچی کار را تمام کنید و از شر پف و وز مو راحت شوید. راه دوم به کارگیری درمان طبیعی برای موهای وز است.

در روش اول که با قیچی مو را کوتاه کنید، به نظر مشکل حل شده. البته هر چیزی که باعث وز و خشکی موهایتان شده در آینده هم می توانید موها را به همین حالت تغییر دهد. بنابراین با کوتاه کردن موی وز، تنها به صورت موقت از آن خلاص می شوید. چند ماه دیگر دوباره همین آش است و همین کاسه. اما با روش های درمان طبیعی برای موهای وز، ساقه و ریشه مو به صورت عمقی درمان می شود. این نوع درمان ها به اصطلاح خانگی هستند و با مواد ارزان قیمتی هم انجام می شوند.

برخی از افراد وز مو را مربوط به بافت مو می دانند و تصور می کنند حالت پف و وز و خشکی مو، قابل درمان نیست. این یک اشتباه بزرگ است چون موی وز از ابتدا وز نبوده بلکه حتما علتی برای وز شدن مو وجود دارد. ابتدا علت را پیدا کنید و بعد با انواع درمان طبیعی برای موهای وز، آسیب های مو را ترمیم کنید.

علت وز شدن موها چیست؟

موهای وز به شدت تشنه هستند. کم آبی موجب کدر و مات و بی روح شدن موها می شود. به هر دلیلی که رطوبت مورد نیاز مو تامین نشود، موها خشک و وز و پف می شوند. البته مهم ترین دلیل وز شدن موها آسیب شدید به لایه کوتیکول است. کوتیکول بیرونی ترین قسمت از ساقه مو می شود و نقش یک سپر مقاوم برای موها را دارد. در اثر استفاده مداوم از سشوار و اتوی مو بافت کوتیکول دچار آسیب می شود. مواد شیمیایی در محصولات مراقبت از مو و مواد دکلره و …. نیز در تخریب لایه کوتیکول مو نقش دارند.

به طور کلی همه شرایط بیرونی و محیطی می تواند موها را خشک و پف و وز کند. این موارد شامل اشتباه در روتین مراقبت از مو نیز هست. همین طور کلر استخر و نمک دریا نیز به شدت مو را دهیدراته می کنند. عوامل محیطی همگی روی کوتیکول مو تاثیر می گذارند از اشعه مستقیم آفتاب گرفته تا گرما  سرما و باد و گرد و غبار و .. موجب تخریب لایه کوتیکول می شوند.

وقتی کوتیکول مو دچار آسیب می شود، علاوه بر آب و رطوبت، املاح، مواد مغذی و ویتامین ها و پروتئین مو نیز خارج می شود. در این وضعیت موها اصلا حال و روز خوبی ندارند و کاملا خشک و کدر می شوند. البته در این مرحله هنور امید هست و می توان با درمان های طبیعی برای موهای وز ، سلامت مو را باز گرداند.

درمان طبیعی موهای وز

درمان موهای خشک و وز

موهای وز حالت طبیعی ندارند زیرا با کمبود مواد معدنی، پروتئین و ویتامین ها روبرو هستند. با تغذیه مناسب می توان جلوی وز شدن مو را گرفت. اگر سبک غذایی نامناسب داشته باشید، درمان طبیعی برای موهای وز اصلا کارساز نیست. در طول روز مواد غذایی سالم را از همه گروه های غذایی، مصرف کنید. حذف بر خی از غذاها اصلا کار درستی نیست.

برای پیشگیری و درمان موی وز به مقادیر مناسب ویتامین ها و املاح نیاز دارید. با مصرف مصرف ویتامین های A، B ، C و E می توانید موها را تقویت کنید. اگر موهایتان بدون علت مشخصی وز شده، روزانه یک کپسول مولتی ویتامین مصرف کنید. البته همیشه عوامل دیگری هم در این قضیه دخالت دارند برای پیشگیری از وز شدن مو، دو راه دارید یا از مواد شیمیایی استفاده کنید و یا اینکه از طبیعیت کمک بگیرید. درمان طبیعی برای موهای وز همان درمان های خانگی با ماسک مو است که بدون هیچ ماده شیمیایی انجام می شود و تاثیر فوق العاده ای هم دارد.

ماسک آووکادو برای درمان موهای وز

ماسک آووکادو برای درمان موهای وز

آووکادو از میوه های به نسبت جدید است که در صنعت زیبایی پوست و مو نیز کاربرد وسیعی دارد. بهترین درمان طبیعی برای موهای وز استفاده از ماسک موی آووکادو است. گوشت داخل میوه حالت نرم و خامه ای دارد و به راحتی از پوست جدا می شود. با استفاده از چنگال گوشت را جدا کرده و ان را له کنید. آووکادو را می توانید با افزودن روغن گیاهی، ماست و دیگر مواد به کار ببرید. اگر هیچکدام از این مواد را در اختیار ندارید از خود آووکادو به تنهایی استفاده کنید.

میوه له شده را به موها بمالید و حداقل 30 دقیقه صبر کنید. در این مدت موها را با کلاه رنگ بپوشانید تا مواد نریزد. بعد از این زمان موها را با شامپوی معمولی بشویید و در آخر از نرم کننده نیز استفاده کنید. هفته ای 2 بار با این ماسک موها را تقویت کنید و تا زمانی که وز مو کامل گرفته شود ادامه دهید.

درمان طبیعی موهای وز ارزان

درمان طبیعی برای موهای وز با لیمو-عسل

برای تهیه این ماسک موی ضد وز به 2 قاشق آب لیمو، 2 قاشق عسل و یک استکان کوچک آب نیاز دارید. مواد را با هم ترکیب کنید و خوب به هم بزنید تا به صورت یکنواخت در بیاید. این ماسک بر روی موهای مرطوب بهتر جواب می دهد. ابتدا موها را بشویید و پس از خشک کردن آب اضافی مو، ماسک لیمو-عسل را روی پوست سر ماساژ دهید.

سپس همه قسمت های مو را نیز به ماسک موی خانگی آغشته کنید. قدرت پاک کنندگی این ماسک، عالی است و همه آلودگی ها را پاک می کند. در ضمن ویتامین های مناسب و املاح ضوروی مو نیز تامین می شود.

هفته ای 2 بار و به مدت نیم ساعت از این ماسک مو استفاده کنید. بهتر است پس از مالیدن مواد روی پوست سر، به مدت 10 دقیقه کف سر را ماساژ دهید.

ماسک عسل و ماست

ماسک عسل و ماست درمان طبیعی موهای وز

به اندازه یک قاشق غذاخوری عسل را با 2 قاشق ماست چرب مخلوط کنید. این مقدار برای موهای تا سرشانه کافی است همین نسبت را برای موهای بلندتر و یا پر پشت تر در نظر بگیرید. مواد را خوب هم بزنید و با دست آن را روی ریشه مو بمالید. موها را چند قسمت تقسیم کنید تا کار راحت تر شود. به همه قسمت های مو، لایه به لایه از این ماسک موی طبیعی ماست و عسل بمالید.

این ماسک یک نرم کننده عالی است و همه نیازهای مو را تامین می کند. هفته ای 2 بار از ماسک عسل- ماست بر روی موها بمالید و تقریبا نیم ساعت اجازه دهید تا مواد روی موها و پوست سر باقی بمالد. سپس موها را با شامپوی بدون سولفات شستشو دهید.

نکته: از ماست پر چرب استفاده کنید. در صورتی که دسترسی به ماست پر چرب ندارید هر نوع ماستی در اختیار دارید همان خوب است.

طرز تهیه شیر نارگیل

شیر نارگیل درمان طبیعی برای موهای وز

برای تهیه این ماسک موی ضد وز، به شیر نارگیل طبیعی نیاز دارید که خودتان هم می توانید آن را درست کنید. روی طرز تهیه شیر نارگیل بزنید تا به صفحه مورد نظر وارد شوید. با توجه به بلندی و پر پشتی موها می توانید مقدار مناسب شیر نارگیل را کمی گرم کنید. به طور متوسط 2-3 قاشق کافی است و همه موها را پوشش می دهد.

از حرارت غیر مستقیم استفاده کنید بخار کتری برای گرم کردن شیر نارگیل عالی است. حالا با دست شیر نارگیل را روی موها بمالید. حداقل 30 دقیقه صبر کنید و سپس موها را بشویید. از این روش می توانید هفته ای 2 بار استفاده کنید. بعد از 4 هفته متوجه تغییر ظاهر مو خواهید شد و دیگر اثری از خشکی و وز روی موها نیست.

ماساژ روغن درمان قطعی وز مو

ماساژ روغن درمان قطعی وز مو

روغن آرگان، روغن نارگیل، بادام و زیتون از بهترین درمان های خانگی برای موهای خشک و وز هستند. با استفاده از این روغن ها می توانید موها را تغذیه کنید. در این صورت مواد مغذی و رطوبت لازم در اختیار مو قرار خواهد گرفت. استفاده از روغن های ماساژ خیلی راحت است می توانید هر کدام از این روغن های گیاهی را به تنهایی و یا در ترکیبات ماسک مو اضافه کنید.

بعد از حمام، آب اضافی مو را با حوله خشک کنید در حالی که هنوز موها کمی مرطوب است این کار را انجام دهید. چند قطره روغن در کف دست ریخته و دو دست را به هم بمالید تا روغن کمی گرم شود. حالا با این روغن پوست کف سر و ساقه مو را از ریشه تا انتهای مو، چرب کنید. بلافاصله تاثیرش را خواهید دید.

مرز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

برای درمان قطعی پف و وز مو باید نیازهای ساقه و ریشه مو تامین شود. روش های ذکر شده در این مطلب از وز شدن مو پیشگیری می کنند اما نمی توانند مانع آسیب مواد دکلره و رنگ مو بشوند. برای درمان وز مو روش های تخصصی با استفاده از ترکیبات حاوی نانو ذرات، تنها راه درمان است. در مرکز موی درویش زاده خدمات تخصصی احیا مو با ویتامینه های کابین انجام می شود.

نانو بوتاکس مو، نانو کراتین مو، پلکس تراپی، پروتئین تراپی، کراتینه و احیا مو برخی از پر تقاضاترین روش های درمانی برای موی وز هستند. قبل از اجرای هر لاین احیا لازم است تا ابتدا مو بررسی شده و مشکلات و آسیب های مو مشخص شود. درمان مناسب با توجه به نیاز مو و به صورت اختصاصی برای هر فرد، در نظر گرفته می شود.

جهت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه ها تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed