1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت پلکس و کراتینه چیست؟

تفاوت پلکس و کراتینه چیست؟

تفاوت پلکس و کراتینه چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت پلکس و کراتینه چیست؟
تفاوت پلکس و کراتینه
folder_openمقالات

 این روزها صحبت های زیادی در مورد پلکس تراپی و اولاپلکس و خدمات ترمیم مو می شود. برخی افراد تصور می کنند پلکس و کراتینه یک محصول هستند ولی این تصور صحیح نیست. تفاوت پلکس و کراتینه از لحاظ فرمولاسیون و اجرا، بسیار زیاد است. اگر قصد استفاده از این خدمات را دارید بد نیست از قبل اطلاعات کافی در مورد محصولات کراتینه و پلکس کسب کنید.

وقتی موها در اثر حرارت، مواد شیمیایی، محصولات آرایشی و … دچار آسیب می شود به سراغ محصولاتی از قبیل پلکس و کراتینه می روید. هم پلکس و هم کراتینه از محصولات محبوب ترمیم و تقویت کننده مو هستند. هیچ یک از این محصولات قدرت جادویی ندارند و نمی توانند برای موهای آسیب دیده، معجزه کنند. اما پلکس و کراتینه هر دو در رشد و زیبایی و استحکام موها تاثیر دارند.

هر دو محصول برای ترمیم آسیب های حرارتی و شیمیایی و جلوگیری از شکستگی مو، استفاده می شوند. این مواد موهای شما را از آسیب محافظت می کنند.  معمولا این مواد توسط آرایشگرتان معرفی و استفاده می شوند. کار با مواد کراتینه مو و یا پلکس تراپی از تخصصی ترین موارد در سالن های زیبایی مو است. تفاوت پلکس و تراپی در عمل مشخص می شود و هر کدام از این نقاط قوت خود را دارند. موقع خرید دقت کنید محصولی متناسب با موهایتان را خریداری کنید.

تفاوت پلکس و کراتینه مو

تفاوت پلکس و کراتینه مو چیست؟

برای اینکه نقاط قوت هر کدام از این محصولات را بدانید لازم است تا ابتدا با عملکرد و نحوه استفاده از هر دو محصول آشنا شوید. به طور کلی تفاوت پلکس و تراپی در نحوه اثرگذاری روی موها است. در نهایت هر دو محصول می توانند موها را تقویت و ترمیم کنند. فرمولاسیون مواد و ترکیبات به کار رفته در این دو محصول روی عملکرد آن اثر می گذارد. در ادامه با هر کدام از این مواد و عملکرد آن آشنا می شوید.

پلکس تراپی مو چیست؟

 پلکس ها دارای ترکیباتی هستند که قادرند تا پیوندهای شکسته مو را ترمیم کنند. اولاپلکس یکی از انواع پلکس است که این روزها حسابی مورد توجه قرار گرفته است. اولاپلکس برای اولین بار توسط دو شیمی دان معروف به نام کریگ هاوکر و اریک پرسلی ساخته شده است. ماده فعال اصلی در پلکس و اولاپلکس در سطح مولکولی عمل می کند. به این ترتیب که پیوندهای دی سولفیدی شکسته مو، دوباره برقرار می شود.

با ترمیم پیوندهای دی سولفیدی مو، آسیب های ناشی از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو یا استرس های مکانیکی و شیمیایی، ترمیم می شود. تفاوت پلکس و تراپی در همین مورد است و اساس مربوط به تفاوت در عملکرد پلکس با مواد کراتینه مو است. وقتی پیوندهای مو به حالا اولیه باز می گردد، موها قوی تر شده و استحکام از دست رفته را به دست می آورند.

عملکرد متفاوت پلکس و کراتینه

پلکس تراپی چه تاثیری بر موهای آسیب دیده دارد؟

اشتباهات زیادی در مورد محصولات پلکس وجود دارد. برخی تصور می کنند ه پلکس ها ریموور هستند یا تفاوت پلکس و کراتینه اصلا وجود ندارد. در اصل انواع پلکس مو برای ترمیم موهای آسیب دیده به کار می روند. به همین علت در اکثر موارد ترکیبات پلکس به مواد رنگ مو افزوده می شوند تا آسیب ناشی از مواد شیمیایی، کمتر شود.

در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد و حتی می توان پلکس را به مواد دکلره نیز اضافه کرد. به هر حال نمی توان از قدرت ترمیم کنندگی پلکس ها گذشت. وقتی موها دچار آسیب می شود نوعی شکستگی در پیوندهای مو دیده می شود. پلکس می تواند این پیوندها را دوباره به حالت اول بر گرداند. در نتیجه موها زیبایی و جذابیت خود را حفظ می کنند و شکسته و پف و وز نمی شوند.

در واقع پلکس ها به نوعی در احیای موهای آسیب دیده نقش مثبت دارند. حتی اگر موها از قبل تویط مواد دکلره و رنگ مو یا حرارت و …. آسیب دیده باشد نیز می توان با استفاده از پلکس تراپی مو، درمان لازم را انجام داد.

کراتین درمانی برای موهای خشک و وز

کراتینه مو چیست؟

در مورد تفاوت پلکس و کراتینه چقدر می دانید؟ کراتینه همچون پلکس ها برای جلوگیری از شکستگی موها استفاده می شود. این محصول بر پایه پروتئین ساخته شده و می تواند حالت دهی مو را به طرز اعجاب انگیزی افزایش دهد اما کاملاً متفاوت از Olaplex  و سایر پلکس های مو عمل می کند.

کراتینه مو برای درمان خشکی و وز مو عالی است. بعد از کراتینه کردن موها به حالت صاف و لخت تغییر حالت می دهد. مواد کراتینه یک لایه پوششی دور ساقه مو به وجود می آورند. این لایه ساقه مو را به طور کامل می پوشاند و شستگی مو را ترمیم می کند. پروتئین موجود در کراتین همانی است که در موهای طبیعی نیز وجود دارد.

کراتین مو در اثر حرارت و داغی یا استفاده از مواد شیمیایی، آسیب می بینند. بعد از درمان مو با کراتین، پروتئین طبیعی مو جایگزین می شود و موها حالت صافی و درخشندگی بیشتری دارند. در برخی موارد می توان کراتینه کردن موها را بهترین درمان برای موهای خشک و وز به حساب آورد زیرا اثرگذاری بسیار خوبی دارد.

مواد کراتینه به هیچ وجه کاری نظیر پلکس انجام نمی دهند. در واقع این محصول، قادر به بازسازی پیوندهای دی سولفیدی مو نیست و به طریق پوشش ساقه مو، شکستگی ها را برطرف می کند.

ترمیم و احیای موهای آسیب دیده

کراتینه برای چه موهایی مناسب است؟

مواد کراتینه در بازسازی ساختار مو تاثیر دارند. بنابراین اگر هر نوع آسیبی در ساختار مو وجود دارد می توانید از این درمان برای اصلاح آسیب ها استفاده کنید. افرادی که موهای زبر و خشن دارند یا موهایشان به شدت خشک شده است! بهترین نتیجه را از کراتین درمانی می گیرند. در صورتی که موها خشک، پف و وز دار است حتما به این درمان نیاز دارید.آیا دچار شکستگی مو یا موخوره و مشکلات ناشی از خشکی مو هستید؟ در استفاده از خدمات کراتینه شک نکنید.

مهم ترین تفاوت پلکس و کراتینه

در برخی افراد پلکس تراپی همان نتیجه دلخواه را می دهد. اما در برخی موارد میزان آسیب به موها بسیار شدیدتر است و نمی توان با مواد پلکس یا اولاپلکس، آسیب های مو را ترمیم کرد. در واقع این محصول تا حدی در برقراری و اصلاح پیوندهای دی سولفیدی مو تاثیر دارد در موارد بسیار شدید، مواد کراتینه، اثرگذاری بهتری دارند.

تفاوت پلکس و کراتینه در همین مورد است. در کراتینه کردن خشکی و پف و وز مو کاملا برطرف می شود و موها حالت صافی و شلاقی پیدا می کنند. بعد از درمان با مواد پلکس نیز شاید چنین احساسی داشته باشید. اما در نظر بگیرید که کراتین روی ساقه مو را پوشش می دهد در حالی که Olaplex در قسمت داخلی موها پیوندهای مولکولی را تقویت می کند.

کراتین در وضعیت موها بهبود چشمگیری ایجاد می کند و زیبایی موها را نسبت به اولاپلکس، افزایش می دهد. مواد کراتین موها را براق تر و درخشان تر نشان می دهند

از دیگر تفاوت پلکس و کراتین می توان به حالت دهی موها اشاره کرد. محصولات کراتینه، برای ایجاد صافی در موهای فر طبیعی کمک می کنند. اگر از موهای فر خود خسته شده اید احتمالا کراتینه مو انتخاب بهتری است.

فرق بین پلکس و کراتینه

تفاوت پلکس و کراتینه در اجرا

کراتینه مو یک روش ایده آل برای احیا مو است که صافی به همراه دارد. در واقع بعد از کراتین علاوه بر از بین بردن آسیب های مو، صافی و نرمی مو نیز تامین می شود. در این شیوه مواد پروتئینی به موها نفوذ می کنند. برای تزریق کراتین به بافت مو از گرما و حرارت استفاده می شود. با استفاده از اتوی مو کراتینه می توان پروتئین را در بافت مو وارد کرد.

پلکس پیوندهای نابود شده و از بین رفته مو را دوباره احیا می کند. این مواد بدون نیاز به گرما و حرارت، قدرت اثرگذاری خوبی دارند. شیوه اجرای پلکس و کراتین دارای تفاوت های آشکاری است. از آرایشگرتان بخواهید در مورد نحوه کار و اجرای آن، توضیح دهد. به این ترتیب می توانید تصمیم بهتری داشته باشید.

بهتر است به یک سالن آرایشگاه تخصصی مراجعه کنید و در این مورد به تشخیص آرایشگرتان احترام بگذارید. نوع آسیب به موها تعیین کننده شیوه درمان است. اگر خواهان ترمیم و صافی هم زمان هستید کراتینه انتخاب مناسب تری است.

فرق کراتینه و پلکس چیست؟

مرکز تخصصی کراتینه و پلکس سعیده درویش زاده

در این مرکز خدمات نوین ترمیم و تقویت مو ارائه می شود. اگر موهایتان نیاز به درمان های تخصصی دارد، انواع درمان کابین را پیشنهاد می کنیم. خدمات کراتینه مو، پلکس تراپی و اولاپلکس تراپی مو، ویتامینه مو و …. در این حیطه قرار می گیرند. نوع درمان بستگی به کیفیت موهای هر مراجعه کننده، متفاوت است.

گاهی لازم است تا دو نوع درمان برای ریشه و ساقه مو انجام دهد. مراجعه کنندگان می توانند از خدمات مشاوره ای مرکز جهت انتخاب، موثرترین تراپی استفاده کنند. این مشاوره ها کاملا رایگان است. در صورت تمایل با ارسال تصویری از پشت سر و موها نیز می توانید راهمایی لازم را دریافت کنید.

مواد استفاده شده در تراپی مو از نانو ذرات و بهترین برندهای موجود انتخاب می شوند. در صورت مراقبت صحیح، کیفیت موها بین 4 تا 6 ماه حفظ خواهد شد. کیفیت مواد تضمین شده است و جای نگرانی وجود ندارد. اگر بخواهید همیشه امکان، ترمیم و احیای دوباره موها را دارید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed