1. خانه
  2. مقالات
  3. دانستنی هایی از بالیاژ مو و بلیاژ روسی

دانستنی هایی از بالیاژ مو و بلیاژ روسی

دانستنی هایی از بالیاژ مو و بلیاژ روسی

  1. خانه
  2. مقالات
  3. دانستنی هایی از بالیاژ مو و بلیاژ روسی
بالیاژ مو چیست؟
folder_openمقالات

موی طبیعی به رنگ های تیره و روشن در نژادهای مختلف، دیده می شود. رنگ مو درست همانند رنگ چشم، تحت تاثیر وراثت قرار دارد. برخی از افراد تمایل دارند که رنگ های دیگری را نیز روی موها تجربه کنند. طبع انسان تنوع طلب است و رنگ های زیبا و جذاب را دوست دارد. این روزها به سادگی می توانید موهای خود را با شیوه های مختلف، به هر رنگی که بخواهید، تغییر دهید. از رنگ موهای کلاسیک گرفته تا انواع رنگ موی فانتزی، در سالن های زیبایی بر روی موها اجرا می شود. تا همین یک دهه پیش استفاده از رنگ موها تنها راه برای عوض کردن رنگ طبیعی مو و یا پوشاندن موهای سفید بود. البته چند وقتی است که بالیاژ مو پا به دنیای جذاب آرایشگری گذاشته است.

سلبریتی های آمریکایی و اروپایی اولین افرادی بودند که از بالیاژ برای رنگ کردن موها استفاده کرده اند. تا قبل از 10 سال پیش، در هیچ مراسم و مکان عمومی، این نوع رنگ مورد استفاده قرار نگرفته بود. طرفداران چهره تازه ای از سلبریتی های محبوب شان در مراسم اسکار و فرش قرمز می دیدند که کاملا تازه و ابتکاری بود. خیلی زود این رنگ مو، در سراسر جهان به محبوبیت رسید تا جایی که حتی سالن های آرایشگاه های شهرتان هم احتمالا متخصص بالیاژ مو دارند. انواع بالیاژ اروپایی، انگلیسی، بلیاژ روسی و فرانسوی از جدیدترین شیوه های رنگ کردن مو است.

بالیاژ مو چیست؟

این اصطلاح از واژه ای فرانسوی اقتباس شده که اشاره به رنگ آمیزی یا کنار هم قرار دادن و ورق زدن دارد. در واقع می توان بالیاژ را نوعی تکنیک برای رنگ کردن مو دانست که بدون دخالت دست انجام می شود. نتیجه این رنگ آمیزی مو بسیار طبیعی و جذاب تر از رنگ موهای سنتی است. در بالیاژ ترکیبی از رنگ ها به گونه ای طبیعی در کنار یکدیگر قرار می گیرند. در نهایت هیچ نوع خط و مرزی بین رنگ ها وجود ندارد و همه رنگ ها بر روی هم دیده می شوند.

بالیاژ یک تکنیک جدید برای رنگ کردن مو است که بعد از اجرا، بسیار طبیعی و نرمال به نظر می رسد. حتی پس از چند روز که موها کمی رشد کردند نیز، خط ریشه چندان در دید نیست. و همین امر زیبایی فوق العاده ای به موها می دهد. حتی برای ترمیم رنگ موهای قبلی نیز می توان از این تکنیک استفاده کرد به طوری که رنگ نهایی، کاملا طبیعی باشد.

مجموعه ای از چند رنگ تیره و روشن برای بالیاژ مو استفاده می شود. برای ایجاد سایه روشن های مناسب لازم است تا به نحو صحیحی ترکیب رنگ ها انجام شود. این تکینیک را نمی توانید در خانه و به شیوه های سنتی اجرا کنید. آرایشگر ماهر و کار بلد با فرمولاسیون مورد نظر خود، چنان رنگ ها را ترکیب می کند که از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد. بالیاژ یک تکنیک خلاقانه و هنرمندانه برای ایجاد سایه روشن بر روی موهای سر است.

بالیاژ مو در سعیده درویش زاده سنتر

بالیاژ مو

نحوه انجام بالیاژ مو

بالیاژ نوعی تکنیک رنگ کردن موی مدرن است. در این شیوه رنگ موها در قسمت ریشه تیره تر از بقیه قسمت هاست. رنگ در طول ساقه مو از بالا به سمت انتهای مو، کمرنگ تر می شود. در واقع یک سوم انتهایی موها، روشن ترین رنگ را دارد و بقیه موها با درجات متفاوتی از سایه روشن، رنگ شده اند. به این ترتیب بعد از رشد مو، اختلاف چندانی بین بالیاژ و ریشه موها دیده نمی شود. در این تکنیک از فویل یا کلاه مش استفاده می شود و رنگ مو روی سطح لایه ها و ساقه مو، پخش می شود. موها به دسته های جداگانه تقسیم می شوند و هر بخش تا انتهای نوک مو، رنگ می شود.

ترکیب رنگ به صورتی ملایم و یک دست دیده می شود. معمولا باید از قبل برای بالیاژ کردن مو وقت بگیرید زیرا این نوع رنگ، در عرض چند دقیقه انجام نمی شود. با توجه به ظرافت کار فرایند سه مرحله ای برای رنگ کردن مو در نظر گرفته می شود. این مراحل تقریبا 3 ساعت زمان می برد پس برای آرایشگاه تان وقت کافی داشته باشید. البته در نظر بگیرید که با توجه به نوع رنگ در ریشه ها، نوبت بعدی بالیاژ، خیلی طولانی تر از رنگ موهای عادی است. علاوه بر آن برای شارژ بالیاژ و رنگ آمیزی بعدی کل کار در کمتر از 45 دقیقه تمام خواهد شد.

تفاوت بالیاژ با هایلایت

برخی از افراد این نوع رنگ آمیزی مو را با هایلایت یکی می دانند. از نظر ظرافت و طبیعی بودن رنگ ها، بالیاژ یک گام بزرگ از هایلایت جلوتر است. بالیاژ Balayage و هایلایت مو Highlights دو تکنیک کاملا متفاوت هستند که هر دو بین خانم های با سلیقه طرفدارانی دارند. از نظر ظاهری بالیاژ اندکی تیره تر است و موهایی که رنگ شده اند، از پایه رنگ مو یکی دو درجه اختلاف دارند. همین مورد ظاهر طبیعی گونه به بالیاژ می دهد. این رنگ از تیره به روشن در قسمت نوک موها دیده می شود. در حالی که رنگ موی هایلایت خیلی پر و انبوه نیست و بر عکس بالیاژ، هر چه به قسمت های پایینی مو نزدیک می شویم، رنگ موها تیره تر می شود.

بالیاژ موی بلند

تفاوت بالیاژ با رنگ موی سنتی

بالیاژ برای اولین بار توسط هنرمندان هالیوودی در معرض دید عمومی قرار گرفت اما خیلی زود این شیوه رنگ آمیزی مو، طرفداران پر و پا قرصی پیدا کرد. در روش های سنتی برای رنگ کردن مو در خانه یا آرایشگاه از فویل استفاده نمی شود و با دست یا قلمو، رنگ مو روی سطح ساقه مو اعمال می شود. در این روش بعد از مدت زمان کوتاهی با رشد موها، در قسمت بالای سر و ریشه مو یک تفاوت رنگ آشکار دیده می شود که بسیار توی ذوق می زند. به خصوص اگر رنگ موی انتخابی خیلی روشن تر از موی فرد باشد، این تفاوت رنگ بیشتر هم می شود.

در بالیاژ مو تفاوت ریشه مو با موهای تازه رویش شده بسیار اندک است. به خصوص اینکه این رنگ در ادامه روشن و روشن تر می شود. حتی اگر رنگ موی بلوند نیز برور ی موهای تیره، استفاده کنید هنوز تفاوت رنگ آشکاری دیده نمی شود. آرایشگر ماهر و با تجربه می داند چگونه بالیاژ را به صورت خلاقانه روی موها اجرا کند.

طریقه نگهداری و ترمیم بالیاژ

برخی از خانم ها در مورد نحوه رسیدگی و نگهداری از بالیاژ سوالاتی دارند. به نظر می رسد این موهای زیبا و جذاب همه وقت تان را بگیرد و دائم مشغول ترمیم یا رسیدگی به موها باشید. بر خلاف آنچه به نظر می رسد این شیوه رنگ کردن مو، هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. حتی افرادی که مشغله زیادی دارند هم می توانند از بالیاژ برای زیبایی موهای خود استفاده کنند. البته برای بار اول، زمان زیادی در آرایشگاه صرف می شود ولی در نوبت های بعدی، زمان ترمیم بالیاژ خیلی کوتاه تر ایت.

در این تکنیک خط رشد موها و رنگ به حدی طبیعی دیده می شود که نیازی نیست زود به زود ریشه موها را رنگ کنید. در ضمن هر زمان که بخواهید می توانید برای ترمیم ریشه ها اقدام کنید. بالیاژهای ظریف تر به طور نامحسوسی رنگ آمیزی می شوند و به این ترتیب، ماندگاری و دوام بالیاژ بیش تر هم می شود. چنانچه پس از مدتی رنگ موها به زرد یا نارنجی تغییر کرد نیازی نیست دوباره موها را بالیاژ کنید. با استفاده از یک تونر خنثی می توانید کدورت موها را برطرف کنید

آشنایی با ویژگی های حالت موی طبیعی

بالیاژ روی موی تیره

بالیاژ برای چه نوع موهایی مناسب تر است؟

بدون تردید بازی رنگ ها در موهای بلندتر، به چشم خوش تر می آید! ولی تکنیک های بالیاژ را می توان روی موهای کوتاه تر هم اجرا کرد. نتیجه کار روی موهای کوتاه به هیچوجه در حد و اندازه موهای بلند نیست و نمی توان انتظار معجزه داشت. برای زیباتر شدن بالیاژ روی موی کوتاه می توانید از قبل موها را اکستنشن کنید تا بالیاژ شکیل تر دیده شود.

موی طبیعی به حالت فر، مواج، وز و صاف دیده می شود. همه خانم ها و آقایان با هر جنس مو که دارند می توانند از بالیاژ برای تغییر رنگ موها استفاده کنند. در وقع این تکنیک هم بر روی موهای صاف و لخت اجرا می شود و هم مو فرفری ها می توانند موها را بالیاژ کنند. به شخص نظرم روی بالیاژ موهای حالت دار است. موج و شکن های مو، زیبایی رنگ ها را چند برابر می کند.

رنگ پایه مو خواه تیره و یا روشن باشد، امکان اجرای بالیاژ مو وجود دارد. این موضوع به رنگ انتخابی دارد و اینکه چقدر می خواهید پایه مو را روشن تر یا تیره تر کنید. این تکنیک روی هر نوع مو و با هر اندازه مو قابل اجرا است . توصیه می شود در  موهای خیلی کوتاه، بهتر است از شیوه های دیگری برای تغییر دادن رنگ موها استفاده کرد.رنگ مو(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

زیبایی و جذابیت موها به طور مستقیم روی چهره تاثیر می گذارد. استفاده از تکنیک های جدید برای رنگ کردن موها، ساده ترین راه برای حفظ زیبایی طبیعی است. تکنیک های مدرن رنگ مو نظیر آمبره، سامبره، هایلایت و بالیاژ مو طرفداران زیادی دارند.

به نظرتان بهترین روش رنگ کردن مو کدام است؟

4/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed